Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea gondozása 1. fórum

Orchidea gondozása 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orchidea gondozása 1.

1 2 3 4
2009. máj. 2. 17:24

Örülök a cikknek,ki is nyomtattam,mert az anyukám és anyósom anyák napjára ezt kap tőlünk,így segíteni tudom a "nevelgetésében":D

Várom a folytatást!

2009. máj. 2. 16:19

Van egy lepkeorchideám és már nyár óta nem hozott új levélhajtást, viszont azóta virágzik még azon a száron is amiről nyáron letörött a virágzó hajtás.

Pihentetni kéne? vagy már nem nő tovább? Nagyon érdekelne hogy mi van vele. Hogy lehet pihentetni a növényt?

Ma meg vettem egy mini lepkeorchideát 2 virágzó szárral, de a levelén volt egy fura folt, világos sárgás zöld folt. Azt levágtam, de a másik kettő sem tűnik túl egészségesnek. Vajon mi lehet vele?

Remélem valaki tud tanácsot adni.

Köszönöm

Kriszti

2009. máj. 1. 21:04
Nahh,végre!Köszi 'szti naggyon jó,izgatottan várjuk a folytatást! :))
5. sirq
2009. máj. 1. 20:38
Hello! Teccik a cikk! /Tudom, hogy tetszik!!!/
2009. máj. 1. 19:58
Szia! ÉN is vártam már egy ilyen cikkre, ugyanis anyumtól én is teljesen átvettem az orchideákért való rajongást. Már több, mint 10 darabunk van. Jelenleg is 8 virágzik, és van olyan ami már nálunk harmadszor!
2009. máj. 1. 17:27
Szia, nagyon örültem a cikkednek. Nekem is van itthon 2 orchideám, az egyik kb 3 éve, azóta is folyamatosan virágzik, gyönyörű. A másikat fél éve kaptam, egy kb 20 cm vastagságú fakéregre van ráültetve több növénnyel együtt. A problémám ezzel a növénnyel van. A virágboltos tájékoztatása szerint növényspriccelővel locsolom hetente 2x. Mégis ahogy az első virágok leszáradtak, a száron ugyan elkezdett nőni új hajtás, de 2-3 hét után elszáradt az egész. A levelek is teljesen elfonnyadtak, ugyan még él, de sztem már nem sokáig. A ráültetett többi növény is csak sínylődik, egyáltalán nem szép. Szerinte mit csinálok rosszul?
2009. máj. 1. 17:15

anyu kedvenc virága, nálunk a fürdőben az ablakban az árnyékos oldalon, ahol csak reggel éri direkt fény, csodálatosan virágzik sokszor 28 virággsl is. ja és évek óta... :)

grat a cikkhez

2009. máj. 1. 17:03
Az orchideatartás ma már nem olyan nagy ördöngösség, ha néhány alapszabályt betartasz, nálad is életben maradhatnak és újra virágozhatnak ezek a szépségek. Cikksorozatomban bemutatom az általános igényeket, majd a leggyakoribb hibrideket.

Ugrás a teljes írásra: Orchidea gondozása 1.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook