Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Önuralom a pánik felett, de hogyan? fórum

Önuralom a pánik felett, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
31. andilaci (válaszként erre: 29. - Törpilla)
2020. márc. 21. 09:48
igy van!
30. lolita2112 (válaszként erre: 28. - Papája)
2020. márc. 21. 09:08
minden egyes soroddal egyetertek!
29. Törpilla (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2020. márc. 21. 06:52
Tiszta hülyék már az emberek jah sajnos. Én elhiszem baj van meg félni kell, de amit egyesek művelnek az már nagyon gáz és túl tolják nagyon.
2020. márc. 21. 06:48

Megáll az eszem, hogy milyen szülők vannak. Nem szégyenlik magukat. Mi is szülők és nagyszülők vagyunk a férjemmel, de nincs az a helyzet, betegség, félelem, ami miatt cserben hagynánk a szeretteinket. Dehogy zavarnám el őket, ha kell mi is megyünk bármikor amikor szükségük van ránk. Mi is számíthatunk rájuk jóban és rosszban is.

Az a szülő, aki most a családja kárára reszket a saját már amúgy sem túl hosszú tyúkszaros életéért, ne várjon később a gyerekeitől túl sok megértést.

Természetesen az összefogást felelősséggel kell tenni, okosan és ésszel.

Nem pánikolni kell, hanem használni a józan eszünket.

27. havanesekutyus (válaszként erre: 26. - Charlize)
2020. márc. 19. 15:42
Maradj táppénzen, ha lehet. Nagyon sajnállak, hogy ilyen helyzetben vagy. A szüleid ez alapján nagy nullák.
2020. márc. 19. 15:34

A gyermekfelügyelet ügyeleti rendszerben vagy bárhogy idegennél megint kockázat. Arról nem is beszélve, hogy a bölcsis beszoktatás vége felé jártunk, amikor lebetegedtünk, egy teljes napot sem töltött még ott a kisfiam. Most meg vigyem egy teljesen idegen helyre 7-17h között napi 10 óra időtartamra. 7:30-16:30 a munkaidőm, a péntek rövidebb.

Nagyon nincs megoldva semmi. Amúgy megyei kormányhivatal a munkahelyem.

25. Orsi2017 (válaszként erre: 4. - Charlize)
2020. márc. 19. 13:55
Nagyon sajnálom van fent valami fb csoport ahol összefogást hírdetnek pl. Kisgyermekes anyáknak gyermefelügyelettel hátha esetleg lehetne ott valamilyen megoldást találni.
24. Guruljka (válaszként erre: 17. - Csalános)
2020. márc. 19. 13:48

Bocsáss meg, igazad van, de a "sok mocsok paraszt mér hasznot keres" kitételben talán mégsincs.

A "mocsok paraszt" a kis haszonnal (tisztes megélhetés) is beéri, akik az árakat emelik, azok rendszerint nem a termelők.

23. NomNom
2020. márc. 19. 10:21
De ha a gyermek elhelyezése a probléma akkor vannak akik direkt ilyen helyzetben vigyáznak gyerekekre. Sajnos nem te vagy az egyetlen aki nem tudja megoldani, talán van ügyeletes óvoda is, tényleg az önkormányzatnál kell érdeklődni, hogy ilyenkor mégis mi van.
22. _Berry_ (válaszként erre: 17. - Csalános)
2020. márc. 19. 10:09
Amíg van élelmiszer, addig ilyenkor kellene az ilyen kapzsi embereknek azt mondani, hogy rohadjon rád, és nem megvenni. Na akkor 1 hét múlva már nem ennyiért árulná. Hús nélkül ki lehet bírni pár hónapig, laktatónak meg lehet venni pár kiló répát, almát, tésztát, több ideig eltart és összességében olcsóbb.
21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2020. márc. 19. 09:25

Bocsánat, ez nem volt túl kedves. De állatira tele a hócipőm, hogy én nem mehetek dolgozni, a lakásomból kell irodát csinálnom. 3-4 órákat alszom, mert éjszakánként Kínával beszélgetünk, próbálunk vonalakat találni, hogy a kórház ellátók honnan és hogyan tudnák behozni a védőeszközöket a kórházaknak, patikáknak, és amikor 5-6 között el tudok menni vásárolni, már 2800-ért sem tudok egy kibaxott kiló húst venni.


És mindenkitől azt hallom, hogy tele a város nyugdíjasokkal, mert neki állandóan van valami házon kívül intézni valójuk. Az ismerősi körömben pedig csak tegnap 9 ember van munka nélkül.


A postás tegnap azt mondta, hogy több helyre nem engedik be. És nem jut el a pontagyukig, hogy akkor mehetnek a postahivatalba.

20. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 09:07

Már át is mentél politikába.


Most szándékosan leszek nagyon cinikus, az emberek pénze elfogy, és akkor nem lesz miből pánikvásárolni.


Az a korosztály, aki a GDP-t megtermeli, elveszti a munkáját, a cégek jó része tönkre megy, és akkor nem lesz fizetés. És nyugdíj sem, akkor majd a kedves idős emberek otthon maradnak, mert nem lesz miből naponta vásárolniuk.

2020. márc. 19. 09:03
Helyesírási hibákèrt bocs, átír telefonom
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Csalános)
2020. márc. 19. 09:01
Köszönöm a biztatást.Ez igy van, tudatosult is bennem hogy előre gyártók olyanokat amik még meg sem történtek. Eleinte nem is igazán vettem fel, fokozatosan lettem ilyen. De vissza veszek mindenképp mert igy rosszabb.
17. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 08:40
Nagyonbeleástad magad a bajba. Ráadásul a rosszakra gondolsz és egyre jobban pánikolsz. Gondolj arra, hogy az egész ország hasonlóan bajban van, de ne lépd át a küszöböt és keress más elfogalaltságot, nézz TV-t, filmeket. Sajnálom anyukádat is, de valóban amit tehetsz, C vitamin és zöldség, gyümölcs, neked és aki meg tudja venni. Elég aljas dolog, hogy a csirkemell már 2800,-Ft/kg. Sok mocsok paraszt már hasznot keres. Van amit nem tudsz megoldani, ne tetézd a dolgokat azzal hogy rémeket építesz magad köré és sokkolod magad. Ha te is gyenge vagy, csak ártasz magadnak és nem csak a korona vírus fog megtámadni, hanem tönkreteszed immunrendszeredet. Nagyon vigyázz magadra! Jó egészséget neked és anyukádnak is.
16. 359482e78c (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 08:26

Megértelek. :)

Tanácsot könnyű adni, de azzal még nem oldódik meg semmi.

15. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Charlize)
2020. márc. 19. 08:25

Istenem, de sajnálom!:(

Egyelőre maradj táppénzen, többet nem tudok mondani, kívánom, hogy jól alakuljon a sorsod!

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 359482e78c)
2020. márc. 19. 08:19
Igen tudom. Igyekszem :)
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Charlize)
2020. márc. 19. 08:17
Remélem sikerül megoldanod.De szerintem is érdeklődj mondd el hogy állsz milyen helyzetben vagy. Így biztosabbat tudsz, talán megoldást is tudnak rá. Nem vagy könnyű helyzetben kitartást kívánok innen is.Es várjuk a fejleményeket sikerült e megoldani. bármikor rám írhatsz.
12. 359482e78c (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2020. márc. 19. 07:40
Milyen szülő az ilyen?
11. 359482e78c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 07:39
Jól tetted, hogy kiírtad magadból, de nem kell annyira előre szaladni. Próbálj nem agyalni mert így csak ártasz magadnak.
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Törpilla)
2020. márc. 19. 07:06

Hát ja. Értem én, hogy az öregek veszélyeztetettek, de akkor kidobod a gyereked meg az unokád? (nem te)


Menyem egyik barátját kidobták a szülei (értsd:ordítva közölték, hogy költözzön el pár hónapra), mert egy szállodában dolgozik.

2020. márc. 19. 07:02
8. Törpilla (válaszként erre: 4. - Charlize)
2020. márc. 19. 07:01
Az igen. Inkább ezer ellenség mint ilyen család. Nagyon sajnálom. Csak van valaki aki segít neked akár egy kolléganőd is. Remélem lesz megoldás.
7. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 07:00
A víz nem fertőz, ha előtte felforralod.
6. Amaunet (válaszként erre: 4. - Charlize)
2020. márc. 19. 06:55

Az a legbiztosabb, ha maradsz táppénzen. Így nem tud a munkáltatód elbocsátani. Nem tudom van-e olyan rendelet, hogy a gyermekükkel otthonmaradókra is felmondási tilalom lenne.

Az önkormányzathoz is fordulhatsz segítségért.

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Charlize)
2020. márc. 19. 05:57
Ėdesistenem....:(
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 04:20

Hasonlóan pánikolok.

Egyedül vagyok egy 2 évessel. Márciusban vissza kellett volna mennem dolgozni, de egy bölcsiből hazahozott betegség miatt 3 hete táppénzen vagyok, de hétfőtől mennem kell dolgozni. Homeoffice nincs. Bölcsi bezárt. Testvérem nincs. Rokon nincs. Barátok mind messze Bp-en.

Apu tegnap ordított velem, hogy nem vihetem oda a gyereket ha dolgozok, mert a buszozó kollégák meg fognak fertőzni, én átadom a gyereknek, a gyerek meg nekik és megdöglenek. Nem érdekli mit csinálok, az én dolgom, oldjam meg!

Anyám meg ordított, hogy ha nem ilyen bénán mentem volna férjhez, akkor eltartanának. (Terhesen hagyott el a volt férjem, nincs vele semmilyen kapcsolat.)


Egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak. Nem vihetem melóba a gyereket. Tartalékom sincs. A táppénz is kevés lenne... Aludni is alig tudok, nem találok megoldást.

Aztán ha megbetegszek, pláne mi lesz a kisfiammal...

2020. márc. 19. 03:48
Nem lesz készlethiány. Neked a tegnapi tájékoztató nem ment át?
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 03:01

S ne felejtsd el a hangyákat sem, a méhecskéket,a legyeket és a szúnyogokat ha kikelnek, mert mind mind vírushordozó lehet.....

Jól tetted, hogy kiírtad magadból!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook