Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önbizalomhiány vagy kissebbségi komplexus? fórum

Önbizalomhiány vagy kissebbségi komplexus? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. CarNicol88 (válaszként erre: 61. - Ami.)
2012. jan. 15. 18:04
Igen ! Tök jó minden! Mindjárt tornázok, szerdán ha hazajöttem Zumbáról, mindenképpen írok! Egyedül is mehetsz! Ott úgyis találsz közvetlen embereket! Én már voltam úgy! Régebben persze.... :)
66. CarNicol88 (válaszként erre: 63. - Kotyesz)
2012. jan. 15. 18:02

Azthiszem, hogy mindez a napi elfoglaltságok miatt van és amiatt hogy mindent megmagyarázok, magamnak, hogy ez így jó ahogy van!

Mindenesetre már elmúlt ez az érzés szóval... Köszi mindenkinek. :)

65. Ami.
2012. jan. 14. 14:56
Mert írta h bnőivel megy.Az úgy kicsit kényelmetlen lenne hozzácsapódni,ha ismert a társaság.
64. 2a69f78972 (válaszként erre: 61. - Ami.)
2012. jan. 14. 12:08
Miért nem mentek Nikivel ?
2012. jan. 13. 20:40

A "sima" kiégés:

"Ha te is dolgozó ember vagy, akkor valószínűleg te is rengeteg időt és energiát fektetsz a munkádba. Nyolc, tíz, tizenkét órát dolgozni egyáltalán nem szokatlan, s te sem tagadhatod, hogy a végzett munka sokszor feszültségekkel jár.


Több – kevesebb rendszerességgel foglalkoznod kell kellemetlen ügyekkel, irreális határidőkkel, jogtalan elvárásokkal, nehezen elviselhető főnökkel, véget nem érő, unalmas értekezletekkel. Időnként megkritizálnak vagy hátba támadnak, nem ismernek el, vagy visszautasítanak.

Tudod-e a stresszt kezelni?


A kérdés tehát nem az, hogy van-e stressz a munkahelyeden, hanem az, hogyan tudod-e ezt kezelni?


Abban hiszek, hogy mindenki képes javítani az életminőségén azzal, hogy megtanulja kezelni a káros mértékű stresszt. Mivel a munkahelyünket nem tudjuk oly könnyen változtatni, a saját hozzáállásunkat érdemes megváltoztatni a nagyobb egyensúly érdekében.


A munkahelyeden igazán komoly, sorsdöntő események csak ritkán adódnak, annál több az apró konfliktus. Valószínűleg te is ismered azt az érzést, amikor megsértenek, piszkálnak, kritizálnak, s előfordult már, hogy féltél, vagy izgatott, esetleg lehangolt voltál. Ilyenkor érzelmileg kimerülsz, a konfliktusok felemésztik az energiádat. Képzeld el, mi történne, ha azt a sok feleslegesen elfecsérelt energiát a megoldáskeresésre fordíthatnád. "


Talán tényleg kezdődő sima kiégés miatt már önbizalomhiányod is van?

62. kotyesz (válaszként erre: 1. - CarNicol88)
2012. jan. 13. 20:34

" 1. CarNicol88 2012-01-08 21:23


Vékony testalkatú vagyok (165cm, 54 kg ) Nem mondanám, hogy ronda, de nem is szép! Párkapcsolatom is van 8 éve. 23 évesen mégis úgyérzem kiégtem. Nem tudom, mit tegyek hogy jobban érezzem magam. Ti mit csináltok, hogy nőnek érezzétek magatokat?? Aki úgy gondolja írja nyugodtan, hogy hülye vagyok!!! Lehet az segít épp!!! :) Köszönöm! :)"


Ha a közösen töltött idő jéghideggé válik, ha párunk inkább magába gubózik, és csak akkor kommunikál, ha muszáj, esetleg rendszeresen későn jár haza, és amikor mellettünk van, akkor is úgy érezzük, mintha fényévekre lenne tőlünk. Persze elkezdünk okok után kutatni, hiszen egyre halmozódnak bennünk a kérdések: már nem tart minket vonzónak? Vajon kihűltek az érzései? A szexmegvonás is figyelmeztető jelként szolgálhat: a burn outos úgy próbál időt nyerni magának, hogy mindenféle testi közeledést elutasít. A kapcsolatokat életben tartó „az egyik éhes, a másik jóllakat” elv ezzel megdől.

A női és férfi kiégés


"A szakemberek szerint azonban vannak nemenként elkülöníthető jelei a kapcsolati kiégésnek. A nők inkább a szerelemmegvonást alkalmazzák (és ezzel együtt a szexet is bojkottálják), míg a férfiaknál a szex akkor sem kerül feltétlenül parkolópályára, ha az érzelmeik kiégése már megkezdődött. A gyengédség megtagadása tehát tipikusan női fegyver, amely az elvárások ki nem elégítettségét hivatott jelezni. A kiégett nő, bár gyengének és zavarodottnak érzi magát, mégis hatalomra vágyik, hiszen úgy érzi, saját önértékelése a tét. Tudat alatt bízik abban, hogy ha megvonja a férfitől a figyelmet, a törődést és a gyengédséget, akkor a markában tarthatja. Mondjuk addig, amíg le nem tisztul benne, hogy hogyan tovább."

61. Ami.
2012. jan. 13. 20:13

Még mindig jó a közérzeted? Remélem így marad:)

Majd számolj be a zumbáról,én is készülök régóta,csak senki nem jön el velem.

60. CarNicol88 (válaszként erre: 59. - Syria)
2012. jan. 13. 19:22
A páromtól?
59. syria (válaszként erre: 56. - CarNicol88)
2012. jan. 12. 18:21

Na ugye-hogy ugye? ;)

Valami reakció?

58. CarNicol88 (válaszként erre: 57. - Ami.)
2012. jan. 11. 21:11
Gyere Te is! :)
57. Ami.
2012. jan. 11. 21:10
Nah gratula,lassan kezdelek irigyelni:)
56. CarNicol88 (válaszként erre: 55. - Syria)
2012. jan. 11. 21:06
ÚÚÚÚ hát képzeld: vettem szolibérletet, tornázom azóta, pozítívan állok sokmindenhez, megyek jövőhéten Zumbázni pár csajszival, meg még vásárolni is valami csajos nappal egybekötve. :) Csak tartson ez az állapot sokáig! Jó lenne... :)
55. syria (válaszként erre: 54. - CarNicol88)
2012. jan. 11. 16:44

Szívemből kívánom!

Nem jó lenne, hanem jó lesz!

S milyen lépéseket tettél az ügy érdekében?

54. CarNicol88 (válaszként erre: 53. - Syria)
2012. jan. 10. 19:13
Megfogadom!!! Nagyon jó lenne! :) Elhiheted! :)
53. syria (válaszként erre: 52. - CarNicol88)
2012. jan. 10. 16:07

Örülök. :D


És meg is fogod valósítani?

52. CarNicol88 (válaszként erre: 47. - Syria)
2012. jan. 10. 09:05
Értettem! :)
51. CarNicol88 (válaszként erre: 46. - Ami.)
2012. jan. 10. 09:03
Szia! Igaz ezt már sokan mondták, hogy egy kicsit önzőnek kell lenni az életben... Talán meg kéne próbálni. Köszönöm Neked is! :)
50. 2a69f78972 (válaszként erre: 39. - CarNicol88)
2012. jan. 9. 16:11

Na itt a probléma!!!!!! Én nem azt mondtam, hogy KIÉLT legyél. Hanem, hogy tanuld a NŐISÉGET. Azt pedig, hogy megtaláltad az igazit, majd csak a halálos ágyadon jelentheted ki!...ha szerencséd lesz! Addig nem! Nem kell a barátodat eldobni, csak azt kell megtanulnod, hogy Te nem az Ő alkatrésze vagy, hanem egy önálló valaki, akinek van élete rajta kívül is. Te vagy saját magad legnagyobb ellensége, a hiba a Te gondolkodásmódoddal van. Nem is akarsz leszakadni róla, még kis időre sem. Tudat alatt pedig hiányzik a szabadság és ez minden bajod forrása. Nem kell senkinek az ágyába bemásznod azért, hogy egy másik férfi szemében lásd a tetszést, vagy a csodálatot. Aztán hogy ezzel mit kezdesz, az már rajtad múlik. Egy nő nőiességét a férfiak férfiassága táplálja. Én világéletemben hűséges voltam, de imádtam csillogni, kacérkodni, 100%-os nő voltam, pedig lehet, hogy Te sokkal szebb vagy.

Gondolom a jelenlegi párod is jobban szeretne egy ízig-vérig nőt, mint egy savanyú uborkát némi apáca beütéssel. De ha ezt a viselkedést valamiért Ő várja el tőled, ne félj az izgalmas nőket házon kívül észre fogja venni! Mi mondhatunk neked bármit, változtatni csak Te tudsz ezen. Legyél hernyóból pillangó!(Mellesleg ez az amit a lányok még időben megtanulnak, mire nőnek kell lenniük!)

49. 5e1b581a2e (válaszként erre: 40. - CarNicol88)
2012. jan. 9. 15:32
Most tanács kell,vagy segítsünk CarNicol-t szidni?
48. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - CarNicol88)
2012. jan. 9. 15:29
Hát...lehet,hogy nem igazán "férfi" az,aki melletted van...:(
47. syria (válaszként erre: 16. - CarNicol88)
2012. jan. 9. 14:59

Ajjjajjjaj!

Te mindent annak függvényében teszel vagy nem teszel, hogy ő mit szól hozzá?

Ha igen, akkor ezen sürgősen változtass!

46. Ami.
2012. jan. 9. 13:04
Légy Önzőőő!Ez most komoly,ne arra gondolj folyton h a párodnak mi tetszene,mit szólna hozzá.Kit érdekel?Magaddal foglalkozz.Soha nem kérdeztem meg egy vásárlásom alkalmával sem h tetszik e neki,amit megvettem,én hordom,én fizetem,én érzem jól magam benne.Persze mindig dicsér,meg jó ízlésem van,neki is én vásárolok,úgy h sosincs ott.Sokat számít az öltözködés,az egész hangulatodra rányomja a bélyegét ha a tükörbe egy vonzó szexi életvidám csajt látsz,vagy egy melegítős,leharcolt nyugdíjast.A döntés a te kezedben van,csak te tudsz változtatni a napjaidon és magadon.Legyenek programjaid vele is másokkal is,barátokkal mászkálj el.Én havonta megyek bulizni a barátaimmal nélküle,ilyen is kell,2 hetente csütörtök az egyikkel a közös nap,mindig találkozunk,és kitaláljuk mit csináljunk,fallabda,beülünk kajálni valahova,vagy vásárolunk ha neki kell vmi(pasi,ezért segítek).A lényeg h legyen életed nélküle is,ne csak vele,mellette legyél boldog,hanem önmagadban is.Így nem fogsz megzuhanni ha egyedül maradsz,mert van életed,vannak barátaid,programjaid.Sok sikert h magadra találj,és boldog legyél!
45. e16fe97baf (válaszként erre: 4. - 0ee2179e64)
2012. jan. 9. 10:43
hazudós :)
2012. jan. 9. 10:42

A párod keze is benne lehet abban, hogy így érzel.

Egy jó férfi mellett egy ronda nő is gyönyörűnek tudja magát érezni, és egy szépnek is lehetnek önértékelési problémái.

43. korteforma (válaszként erre: 41. - Vigyorex6)
2012. jan. 9. 09:37

Ez nagyon jó!!! "". . . nem tudom mi az ami kicsit felpörgetne és kiszakítana a munkából, a heti megszokásból. "


A válasz: minden, ami eddig nem volt! "

2012. jan. 9. 09:09
szerintem nem csak egy embernek kell ezen dolgoznia egy kapcsolatban, hanem kölcsönösen kell, hogyigény legyen rá, és kölcsönösen kell ezért tenni. És ha már magunktól sokszor nem megy, akkor igenis a párunktól kell, hogy önbizalmat kapjunk.
2012. jan. 9. 09:01

"...nem tudom mi az ami kicsit felpörgetne és kiszakítana a munkából, a heti megszokásból."


A válasz: minden, ami eddig nem volt!

Nem kell a "csajokkal vihogni az utcán", és nem kell egyedülállóként gondolkozni, csupán arról van szó, hogy néha jó a barátokkal leülni egy kávézóban, meginni egy üdítőt, elmenni mozizni, vásárolgatni, vagy csak nézelődni, és ezt nem csak együtt, hanem külön is, néha akár egy éjszakai program, de oda sem kell mindig együtt menni. Csak görcsösen arra gondolsz, hogy ő féltékeny lenne, és ez annak a fordítottja, hogy ha ő menne el bulizni, akkor felzabálna otthon a zöldszemű szörny, olyan féltékeny lennél.


Nekünk annak idején a volt párom apukája mondta, hogy nem lesz ez így jó, hogy csak dolgozunk, aztán haza megyünk, és ott is folyton együtt vagyunk. Igaza lett.

40. CarNicol88 (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2012. jan. 9. 07:47
Nem vele van baj, hanem Velem és a felfogásommal. :)
39. CarNicol88 (válaszként erre: 37. - 2a69f78972)
2012. jan. 9. 07:46
Az tény, hogy hamar lekötöttem magam! De én nem vágytam soha arra, hogy minden hétvégén bulizzak, vihogjak más lányokkal az utcán, egyik pasi ágyából a másikba ugorjak. Számomra nem pont ez a kiélés.... Úgy gondolom nekem szerencsém volt abban amit sajnos mások egy életen átt keresnek mert én megtaláltam azt aki nekem kell. Csupán ami rajtam van mostanában az mind a hétköznapi stressz, az hogy nem tudom mi az ami kicsit felpörgetne és kiszakítana a munkából, a heti megszokásból. Anyukám mondta, hogy nem kellene még élnünk kicsit... Biztosan igaza volt de én nem dobok el valakit akivel jól érzem magam azért , hogy több pasival ismerkedjek és ne tudjam követni melyikkel mi volt.... :)Ez nem párkapcsolati probléma, mert eljárunk hétvégente barátokhoz, figyelük egymást, hogy mit szeretne. Ez most a szürke hétköznapokról szól mindössze...
38. Bcicus (válaszként erre: 1. - CarNicol88)
2012. jan. 8. 22:25
Keress egy hozzád illő pasit aki mellett nőnek érzed magad.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook