Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Önbizalomhiány fórum

Önbizalomhiány (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Önbizalomhiány

2021. jan. 11. 10:02

Szia!

Tudom, későn írok, és nem tudom, hogy ez aktuális-e még, de átérzem, min mész/mentél keresztül.

Velem ugyanez volt, csak annyi a különbség, hogy sosem voltam vékony vagy átlagos. De ugyanezen mentem keresztül, hogy nem adtam magamra, nem foglalkoztam magammal, nem tartottam magam arra méltónak, hogy nőies legyek.

Rengeteg időbe tellett, de végül eljutottam odáig, hogy nem tartom magam csúnyának, és hogy így is jónak gondolom magam. Ettől függetlenül szeretnék lefogyni, egészségügyi szempontok miatt, de így is nőiesnek érzem magam.

Nem tudom, hogy nálad hogy van, de ha esetleg vannak olyan emberek, akik érzelmileg lehúznak, azokat mindenképp vágd ki az életedből, vagy legalábbis csökkentsd a találkozásokat.

A lényeg az - mint ahogy előttem is írták -, hogy ne másnak akarj megfelelni, hanem magadnak, és igenis tartsd magadat méltónak arra, hogy nőies és boldog légy. Valamint legyenek olyan emberek melletted, akik őszintén támogatnak téged ezen az úton.

A legfontosabb viszont az elhatározás és az önszeretet, de ezek egyben a legnehezebbek is. De az egész tőled indul. Ha egyszer elhatározod magad, és kitartasz, és minden egyes alkalommal, mikor belenézel a tükörbe, azt mondod, hogy szereted önmagad, így vagy szép, és megérdemled a boldogságot, akkor sikerülni fog.

Sok sikert kívánok neked, és ha már nem aktuális, és végig mentél az utadon, akkor gratulálok! :)

2020. jún. 23. 14:28
Hát igen,jó lenne szeretni magam,csak sokszor nagyon nehéz.Ebben a pár évben teljesen elvesztettem önmagam,mintha nem is én lennék.
2020. jún. 23. 13:36
Nem voltam soha egy "nádszál" viszont ez legföképpen az akaraton múlik leginkább!Nos ha kajáról van szó,elmegy minden akarateröm Nekem is.Annyi mindent probáltam már,de sosem voltam "annyira" erős hogy valami eredményt elérjek.Ne ostorozd magad ezért.Felesleges az embernek ez miatt stresszelnie magát.Na persze ez csak az én véleményem!Szeresd magad:)
2020. jún. 18. 22:54
Szerintem is először orvossal konzultálj, aztán vmi dietetikus, ha egy módszer vagy csodaszer se segít.
2020. jún. 8. 12:38
A legfontosabb az lenne, hogy magadnak akarj megfelelni, ne másoknak, ha te nem érzed jól magad a bőrödben, akkor tegyél érte, hogy változás legyen, aminek örülni fogsz és ami elégedette fog tenni hiába hajszoljuk azt h más szépnek jónak lásson minket, mindenkinek megfelelni nem tudunk, de nem is kell. Viszont ha magaddal elégedettebb vagy, az ki is sugárzik.... Sok sikert kívánok ahhoz hogy tudj változni illetve tudj változtatni!
25. Lianax (válaszként erre: 24. - Lianax)
2020. jún. 7. 09:18

Véletlenül elkudte befejezés nélkül 😂


Szóval ha tetszel magadnak így is... és elhatározod a többi további változást,a fogyás is menni fog.De addig is mig az utat megteszed addig érezd magadon higy igenis szép vagy.

Bevallom nekem nincs súlyfeleslegem,en gyerekkènt piszkafa voltam.Utalatam nagyon csúnyának èrezetem magam mindig es csúfoltak is.Felnöttkènt ahogy kezdtem jól érezni magam, persze csak lassú fokozatokban nőtt a bizalmam.Aztán elkezdtem kicsit hízni is ami nekem nagyon tetszett végre volt alakom.Mai napig küzdök önbizalom hiánnyal,a külsőmmel az arcommal nem vagyok igazan elégedett.

Mindenkinek megvan a maga hiányosságai.De ha sugarzol hogy boldog vagy amit nem a külsőségek alapján kezd el az ember, értem úgy hogy mikor megfeldkezel a külsőségekről és csak egyszerűen jól érzed magad.Bármi amit csinálsz olyanokkal próbáld lefoglalni magad amiktől boldog vagy.Ragyogni kezdesz, és másként látod magad a tükörben.Viseljedj úgy mint aki szépnek is érzi magát.No nem egyszerű,tudom jól, magamról.De mikor ragyogni kezdtem, mások mondták nekem legalábbis hogy nem tudják miért de más vagyok.Sok sikert az úton. :)

24. Lianax
2020. jún. 7. 09:06
Te nagyon szép vagy. Igazából egészen meglepődtem, ahogy leírtad a külsőd magadtról, azt hittem az arcod is jóval pufibb. Nagyon szép szemed van, a világos szemed kiemeli a hajad szép dús. Igen is sminkelj érezd jól magad.Ne másokért fogyj le,hanem magadèrt.szamit a kisugárzás hidd el.Ha már megbèkèlsz a külsöddel,tetszel magadnak akár igy is,sminkkel öltözettel ,neiedtetsző frizurával
2020. jún. 3. 22:09
Ma olyan bizonytalan vagyok magamban... Vagy mégsem?
22. syria (válaszként erre: 10. - Melinda85FLP)
2020. jún. 3. 11:46
Az a 105 kg kb. 30-cal több a kelleténél. Mindenképpen nézesd meg a pajzsmiririgyed és a cukrodat!
2020. jún. 2. 18:58

Aranyosak vagytok,de tényleg.Jól esik,hogy foglalkozik velem valaki.😀

Frufrum volt régen,de szerintem nem állt túl jól.Kísérleteztem sokat a hajammal fazonnal és színnel is.Igazából most az arcom nem tetszik,mármint szerintem el van torzulva.

20. New(l) (válaszként erre: 19. - Channa*)
2020. jún. 1. 14:51

Szerintem is. :)

Én esetleg frufrut vágatnék a helyében, az fiatalít is.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - New(l))
2020. jún. 1. 14:50

Jaj, dehogy!

Hiszen a bőrén is látszik, hogy még fiatal, a tekintetén is, amúgy szép arcú is szerintem.


Tehát, csak a súlya miatt kell egy kicsit aggódnia, mert a többi rendben van:)

18. New(l) (válaszként erre: 17. - Channa*)
2020. jún. 1. 14:47

Jó, oké, azt nem láttam, csak a tiédet. Mondom jól megnyugtattál egy 35 évest. :)

Na nem vicceskedek inkább

17. Channa* (válaszként erre: 16. - New(l))
2020. jún. 1. 14:43

Ő mondta, hogy szerinte 50-nek néz ki.

Én meg megnyugtattam, hogy még véletlenül se!!!!

16. New(l) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2020. jún. 1. 14:10
Jó hogy nem néz ki 50-nek, hiszen csak 35 éves:D
15. Töfi2
2020. jún. 1. 13:56

Szia,


Átérzem a helyzetedet, közhely de tényleg csak Te tudsz változtatni.

A férjed támogat lelkileg?Segít?

Hogy áll ehhez a dologhoz, gondolom látja a problémádat.?

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Melinda85FLP)
2020. máj. 31. 10:00

Az arcod jó! Persze, látszik, hogy nem vagy sovány, de az nem látszik, hogy 50 kg felesleged van. A hajad sem csúnya, bár én tuti máshogy hordanám, de még véletlenül sem tűnsz 50 évesnek;)


És akkor kevesebb, mint fél kg havonta, ez simán lehet az evés.


Igen, sajnos ez ellen előbb kellett volna tenned, már az első 5-10 kg-nál, de nincs veszve semmi, hiszen tudjuk, hogy sokan innen is vissza tudják csinálni.


Van egy barátnőm, aki hasonló hozzád, de ő nem egyszer hízott már fel élete során 100 kg fölé, de x évente besokall és akkor kőkemény diétával fél év alatt megszabadul a feleslegtől. Ami nehéz neki, hogy utána nincs kedve megtartani az elért súlyt, hanem 1-2 év alatt simán felhizlalja magát, hogy újra szenvedjen...

2020. máj. 31. 08:38
Igen,a kép mostani.A masodik 25 kg 3 és fél év alatt szedtem fel.Orvosnál meg nem jártam,de tervezem,ha kicsit helyreáll mindenhol az élet.
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Melinda85FLP)
2020. máj. 30. 21:07

És orvosnál jártál?

Pajzsmirigyedet nézték esetleg? IR-ed nincs?

Mennyi idő alatt szedted fel a további 25 kg-ot?


A profilodon a kép mostani? Azaz a +50 kg-al?

Arcod nem vészes.


Szerintem menj el dokihoz, hátha van a háttérben valami és vágj bele egy nem túl szigorú diétába. Ne megvonj magadtól ételeket, hanem a mennyiséget nézd. Az első időben csökkentsd 25%-al a kaja mennyiséget.

Nasit heti egyszer és akkor is keveset! Igyál csalánteát, hogy kihajtsa a vizet is, de emellett igyál 1,5-2 liter vizet naponta.

11. Ildi (válaszként erre: 10. - Melinda85FLP)
2020. máj. 30. 20:54
Ez igy van. Drukkolok:)
2020. máj. 30. 20:51

Minden hozzászólásnak örülök,úgy érzem,most pont erre van szükségem,hogy megtudjam,ki,hogy látja ezeket a dolgokat,és köszönök minden tippet,és bíztató szót.

Èn 35 éves vagyok,160 cm és 105 kg.

Kb.4 éve szenvedek ezzel a második gyerek születése után.A szülés után rajtam maradt 25 kg felesleg,a többit azóta szedtem fel.Minden nappal mélyebbre süllyedtem.Tudom,hogy a megoldás bennem van,és ha én nem lépek,akkor más se fog helyettem.

2020. máj. 30. 20:10
Vékonyan és súlyfelesleggel is lehet egyaránt csinosnak , szépnek, és nem szépnek is lenni. Bármelyiknek lehet jó alakja, kinek melyik tetszik.Szerintem a forma a fontos, nem a súly.Amúgy meg az összbenyomás számít.Lehet valakinek nem olyan jó az alakja, de szép az arca, vagy van kisugárzása, mert boldog az életben, és ez látszik is rajta.
8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Melinda85FLP)
2020. máj. 30. 18:47

Voltam kövér, tudom mire gondolsz, DE!

Le fogyni nem olyan nehéz csak elhatározás kérdése.

Most kapni fogok de leírom!

Ha neki állnál nassolni, állj a tükör elé. Ha sok kaját szedsz, állj a tükör elé. Ha nincs kedved edzeni, állj a tükör elé!

Pár hét, sok könny és elkezdesz fogyni.

Önbizalom ettől még nem lesz.

Engedd el azt a szót hogy megfelelni, elvárás...

Kit érdekel kinek hogy lehet megfelelni mi az elvárása .

Annak akarj megfelelni aki a tükörben néz vissza rád!

2020. máj. 30. 18:34

Fogalmam sincs, hogy lehet rendbe tenni egy ember önbizalmát, ha nincs, de azt gondolom, hogy a megoldás benned van.


Nem tudom hány kiló vagy. A cikked után elképzeltem egy 60-70 kilós nőt, aki nem kövér, csak van rajta egy kis felesleg.


Hidd el, nem a súlyától szép vagy csúnya valaki, és nem is attól lesz valakinek önbizalma, ha 44 kg.


Megírod, hogy mennyi az a rengeteg, ami ennyire padlóra nyom?


Férjed? Ő szerinte milyen vagy?


Szerintem a súlyt a legnehezebb rendbe hozni, így kezd a frizuráddal, sminkkel, ha szeretsz sminkelni, és néhány csinos ruhával, ami nem egy koktél ruha, hanem néhány nyári ruha, egy jó farmer csinos pólókkal, és a többit majd utána.


Próbáld jól érezni magad, ne mindig arra gondolj, hogy túlsúlyos vagy, ennél sokkal fontosabb tulajdonságai vannak az embereknek....

6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Melinda85FLP)
2020. máj. 30. 16:49

Most hány kiló vagy és mennyi idős?


Már most kellene egy pszichológus, mert alkoholizmusba is fordulhat az ellazulás!

5. Lávli* (válaszként erre: 1. - Melinda85FLP)
2020. máj. 30. 13:20

Jó a cikked, bár nem cikknek nevezném, hanem tükör önmagadnak.

Túlbonyolítod a megoldáshoz látást sok sok kérdéssel, pedig jó a cikked, mert látszólag mindennel tisztában vagy.

Egy dolgod van már csak: sokkal kevesebbet és sokkal kalóriaszegényebbet enni és enni.

4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Ildi)
2020. máj. 30. 13:16

Egyetértek!


"Ne azzal foglalkozz, hogy én mit csinálok, hanem azzal, hogy miért azzal vagy elfoglalva, hogy én mit csinálok...."

(Szabó Péter, akit nem kedvelek ugyan, de vannak jó mondatai.)


Nagyon el lehetsz keseredve, de tényleg lépned kell.

2020. máj. 30. 12:46

Szerintem az önbizalomhiányod összefügg az evéskényszereddel.

Ha azt megoldod vagy legalább némi eredményt tudnál elérni, néhány kilót ledobni, akkor fokozatosan visszatérne az önbizalmad.

A pozitív eredmények magabiztossá teszik az embert.


Kaphatsz ehhez segítséget pszichológustól, de az, hogy mikor látsz hozzá a változáshoz és mit teszel azért hogy változz csak rajtad múlik.

Erős elhatározás és akarat szükséges hozzá.

2. Ildi
2020. máj. 30. 12:10
Alapszabály: Soha de soha ne agyalj azon h mit gondolnak Rólad mások!
2020. máj. 30. 09:35
Hogy mikor kezdődött mindez? Nem tudom. Mindig is voltak önértékelési problémáim, de nem ekkorák.

Ugrás a teljes írásra: Önbizalomhiány

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook