Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olcsó tartós süti receptek? fórum

Olcsó tartós süti receptek? (beszélgetős fórum)


15. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. szept. 3. 21:36
Bocs..azt nem írták oda ,hogy "ehető" tartós sütit?..bocs...bizony nincs olyan kezdő ifjú asszony aki nem készitett "ehetetlen" tartós kekszet,kopogósat stb.meg kell fizetni a "tanulópénzt".igy igaz.Ja és az én cicám nem eszik sütit és édességet.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Jooeva)
2018. szept. 3. 17:20

Ezt én is elmentem, köszönöm.

Igaz, én semmit nem tartok gyorsnak, amit szaggatni kell, de ezt is lehet késsel lapocskákra vágni.

13. jooeva
2018. szept. 3. 17:11

Nálunk ez családi kedvenc!

Angol teasütemény

[link]


Linzer, habcsók, csokis keksz, zabhelyhes süti.....Ha kell recept, szívesen írom!

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. szept. 2. 08:01
Tartósat kérsz? Az enyém itt áll 2 hétig is, ...a cica sem eszi meg.
11. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. szept. 1. 18:07

Létezik a gurábli is, ami eredetileg géptészta, de én sokág sütöttem rendszeresen úgy, hogy vékonyra nyújtottam és felkockáztam. Nem kell töltögetni sem.

Így írta nekem itt a Hoxán valaki:


"Népi linzer" - mondanám, errefelé közismert:

3 tojás sárgája, 8 kanál cukor, 2 dl zsír, 2 dl tejföl, 1 sütőpor, 1 vanilliáscukor és/vagy kakaó, liszt amennyit felvesz. A hagyományos formája olyan kukacszerűség (mert a - hagyományos - húsdarálónak van egy olyan alkatrésze, amelynek csak egy lika van, és azon keresztül préselődik át a tészta. ) Pléhre rakod, megsütöd, porcukorral még melegen behinted, és utána jóóóóól eldugod, :-D, hogy legalább addig tartson, amíg megtalálja a társaság. :-D



A sósra van olyan ötletem, amitakármasninakis meg lehet sütni, a számomra az aléányege, hogy az összeállított tésztát a sütés előtti napon kell elkészíteni, és csak később kell kisütni. Ismerősöknél ez a vendégváró tartalék.


„Erzsi sós süteménye” (F.Nagy Angéla könyvéből)


6 evőkanál hideg víz, 35 deka finomliszt, 25 deka sütőmargarin vagy kicsit kevesebb zsír, 8 deka reszelt sajt, kiskanálnyi só, 1 evőkanál ecet.

A tetejére 1 tojás vagy paprikás tej, köménymag vagy reszelt sajt azon felül, ami a tésztába kell.


A tésztához valókat összegyúrjuk. (Kicsit nehezen áll össze.) Hűvös helyen egy éjszakán át pihentetjük.

Ujjnyi vastagra nyújtjuk, és rudakat vagy apró pogácsákat formázunk belőle. A tetejüket megkenjük a tejjel, megszórjuk köménymaggal vagy reszelt sajttal.

Én úgy szoktam, hogy egy tojást felverek, azzal bekenem, és úgy szórom köménymaggal vagy sajttal.

10. 04424e865e (válaszként erre: 9. - Andita1)
2018. szept. 1. 17:59
3 tasak pudling / ahogy Pumukli mondta/, és azt kb fél l vízzel keverjük ki.
9. andita1 (válaszként erre: 4. - 04424e865e)
2018. szept. 1. 15:52

Na ezt én is megcsinálom! :)

A pudingot fél literrel kell vagy sűrűbbre?

8. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. szept. 1. 15:01

Ha van levelestésztád, csinálj fahéjas csavartat.


Levelestésztát kinyújtod, felét megkened tejszines sajttal (jó vmilyen tömlős is), megszórod fahéjas porcukorral. Ráhajtod a másik felét, picit nyújtasz rajta, hogy a két réteg összetapadjon. 2-3 ujjnyi csíkokra vágod, a csíkokat áegcsavarod, mehet sülni a tepsibe. Porcukorral enyhén megszórva tálalod.


Nagyon finom és illatos.

7. Bözsi néni (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. szept. 1. 14:56
A linzer nagyon jó ötlet, finom és meg lehet sütni néhány nappal előbb.
6. Sasha. (válaszként erre: 4. - 04424e865e)
2018. szept. 1. 14:55

Köszönöm a szállítás is fontos mert lehet, hogy busszal kell bezögykölődnöm.

Nem rossz ötlet ez az almás. :)

5. Sasha. (válaszként erre: 3. - Andita1)
2018. szept. 1. 14:53
Sajnos lestoppolta már egy csoportársam a kókuszgolyót :( pedig egyébként én is arragondoltam elsőnek :)
4. 04424e865e (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. szept. 1. 14:51
A tortaforma alját kirakod háztartási keksszel. Ezt követően lereszelsz kb.1 kg almát, amit cukorral és némi fahéjjal egy lábosban odaraksz párolni a gáztűzhelyre. A párolás közben vanília pudingot vízzel kikeversz, majd ezt ráöntöd a párolt almára, mikor az már eléggé megpárolódott. Jól elkevered ezt az elegyet a lábosban, majd ráöntöd a kekszre. Ezt elsimítod, majd a tetejére jöhet ismét a keksz. Ennek a tetejét leöntöd olvasztott csokival, majd berakod a hűtőbe. Másnap reggel viheted magaddal a vizsgára. A puding elég szilárdságot ad neki, hogy nyugodtan szállíthasd.
2018. szept. 1. 14:43
A kókuszgolyó is ilyen.
2. globus (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. szept. 1. 14:29

Linzer olcsó, elronthatatlan. Különböző formákkal szaggatva, cakkos, margarétás, másféle gyümölcsízzel ragasztva, jó választás. Lehet helyettesíteni liszt egy részét darált dióval.

Isler ehhez hasonló, csokimázzal.

2018. szept. 1. 14:18

Szeptember 13.vizsgázom a körmös sulimban és vinnünk kell valami édes és sós sütit.

Sósnak masnit fogok csinálni mert mindíg csinálok leveles tésztát amit tárolok és csak meg kell sütni ha szükség van rá.

Viszont édes apró sütit nem tudom milyet csináljak. A lényeg, hogy olcsó legyen és sok ki jöjjön belőle mert nagyon sokan leszünk.

Valamint ne romoljon meg a nap végére mert sajnos nincs ott hűtőnk ahol tárolhatnánk.

Esetleg valakinek ötlete mi legyen? Előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook