Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyors és olcsó receptek fórum

Gyors és olcsó receptek (beszélgetős fórum)


14. horer2
2013. jan. 14. 13:45
Sziasztok! Sajttal töltött rántott parizer tört krumplival és leves,amit a krumpli levéből készitettem,Leszűrtem a krumplit,izesiteni zölds.kocka,vagy más,egy kis tésztát beleszórni és kész.A parizert vastagabbra szeljük és bevágom félig,beleteszem a sajtot,panirozom és kisütöm./2kg krumpli,1/2kg parizer,20dkg sajt,tészta,tojás,fűszerek,nagyon olcsó ebéd.
2010. jan. 11. 15:16

Sziasztok!


A főzelékek általában gyorsan elkészülnek. Ráadásul vannak olyan praktikák amivel még gyorsabbá lehet tenni.


Pl: Krumplifőzelék esetében: amíg pucolom és szeletelem a krumplit a beízesített levét felforralom. A felszeletelt krumplira ráöntöm a forrásban lévő már ízesített levet annyit,hogy ellepje. Így pár perc alatt megfő. Gyorsan behabarom a liszttel elkevert tejföllel és összeforralom. Közben ha kell ízesítem még.


Spenót esetében: A fagyasztott spenótot hagyom kiengedni. Én reggel ki szoktam venni és egy tálban hagyom,hogy magától felolvadjon. Egy edénybe teszek 1 liter tejet. Ebbe beleáztatok 4 db zsemlét. Amikor kész kinyomkodom,majd a tejbe a reszelő legnagyobb lyukán belereszelem. Ebbe még belereszelek a pici lyukon 2 gerezd fokhagymát és beleteszem a felengedett parajt. Teszek bele ételízesítőt. Még mindig hidegen összeturmixolom egyneművé. Ha kész,akkor folyamatos kevergetés mellett felforralom.

Pillanatok alatt elkészül és szerintem nagyon finom.


Babos tészta: Én általában gyufa tésztából készítem. van amikor bab konzervből és van amikor babból. A konzerv a gyorsabb,mert a bab előkészítése elég macerás. be kell áztatni,megfőzni,leszűrni,stb. A konzervbabot is le szoktam mosni. Készítek egy pörkölt alapot. Abba beleteszem a lecsepegtetett babot. Közben beízesítem és felöntöm vízzel. Krumplinyomóval annyira szétnyomom,hogy a babszemek kicsit szétmenjenek. Addig főzőm,hogy krémszerű legyen. Közben kifőzöm a tésztát és lecsepegtetés után beleöntöm a babos masszába. Összerottyantom és ha kell ízesítem.

12. o.andi (válaszként erre: 11. - Marcipan2003)
2010. jan. 3. 05:06
ez jóóó
2009. nov. 18. 14:27

Tejfölös tészta (Esetleg azért mehet rá sajt is.)

Kakaós tészta

Mákos tészta

Darás tészta (kis lekvárral)

Krumplis tészta


Szoktam venni mexikói zöldségkeveréket, vagy hasonlót, és azt lehet rizzsel összekeverni + virslivel, vagy tészta, zöldségkeverék, virsli, 1 natúr joghurt (kis zúzott fokhagymával). Nem is kell az egész zacskó zöldség, több alkalomra is jó.


Olcsó a paprikás krumpli is.


Borsólevest nagyon szeretem úgy, hogy nem teszek bele répát, csak borsót, petrezselyem zöldet és csurgatott tésztát.

10. pumukli75 (válaszként erre: 6. - Agnes89)
2009. nov. 18. 14:20

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink

keresd ezt..itt sok jó ötlet van:)

9. 6e144430cb (válaszként erre: 8. - Agnes89)
2009. nov. 18. 14:20
És nem csak olcsó,gyors is,és finom is!
8. agnes89 (válaszként erre: 7. - 6e144430cb)
2009. nov. 18. 14:19
Ez jól hangzik! Köszi :)
2009. nov. 18. 14:18

Virslis tojáspörkölt rizzsel


Csinálsz egy pöri alapot,beleteszed a megfőtt tojásokat négybe vágva,dobsz bele karikára vágott virslit(de anélkül is jó),össze rottyantod és már kész is!

A párolt rizst gondolom nem kell leírjam...

2009. nov. 18. 14:15

Olyan recepteket,ötleteket szeretnék, ami viszonylag olcsón meg lehet főzni. Lehetőleg bővebben :) /ne csak annyi, hogy bármilyen tészta:P/


Előre is köszi!

2009. szept. 3. 10:06
Ez attól is függ, hogy hány személyre. De egyébként ennyi pénzből össze lehet dobni szinte bármit. Knorr és Maggi alapokkal, azokhoz csak összerakod a cuccot és betolod a sütőbe, nincs velük gond. Vagy én mondjuk szeretem a hagymás-tejfölös galuskát szalonnával, az is hamar megvan. Aztán fasírt, vagy Basmati rizs (nagyon finom ízű, Lidl-be lehet kapni), vagy krumplis tarhonya, kaporszósz, gombapaprikás, tojásleves, és persze a tésztás dolgok.
2009. szept. 3. 09:24
Bármilyen tészta :)
2009. ápr. 7. 16:09
1 órán belül, max. 1000-1500 ft-ból
2009. ápr. 4. 13:35

En most azt kerdeznem meg ,hogy menyi idot gondolsz a gyorsra es menyi kb. az olcso nalad?

Ugy talan konyebb lenne akkor segiteni.



Neked is szep napot !

2008. szept. 1. 08:20

Sziasztok!


Olyan recepteket keresek a hétköznapokra, amik gyorsan és aránylag olcsó alapanyagokból elkészíthetőek!


Előre is köszönöm!

Szép napot mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook