Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Írnátok olcsó, finom birkapörkölt recepteket? fórum

Írnátok olcsó, finom birkapörkölt recepteket? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 21. 20:30

Kész lett, fini lett :)

ez csak a combja volt, nem tettem bele bort, nem volt itthon, csak sok gomba, paradicsom, paprika lett és szalonna alá.

7. judit0625 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2011. nov. 21. 17:55

Teljesen igazad van! Nekem is ez volt az első gondolatom,hogy birka olcsón???!!! Ha meg már van husi, akkor a fűszerezés már nem pénz kérdése!!!

Egyébként én még csak vegyes birka húsból csináltam pörköltet, tehát abba a birka minden része benne volt. A lényeg, hogy a faggyús részeket ne sajnáljuk levágni!!! Inkább kevesebb legyen, de finom!!!!!!! Amúgy én vörösborosan szoktam csinálni.

2011. nov. 21. 14:02

Hogy lehet egy birkapörkölt olcsó? Mi az, ami a drága benne? A hús. Szóval szerintem bármilyen birkapörköltet is készítessz, ha a húsod megvan, onnantól már az ár nem igazán számít.

Egyébként szinte bárhogy extra fincsi a birka, csak alaposan szedd le a faggyút és áztasd ecetes vízben a húst, mielőtt elkészíted.

5. e16fe97baf (válaszként erre: 3. - Emily222)
2011. nov. 21. 13:48
egy kis fűszerkömény hogy ne legyen mellékíze... egy kis házipálinka bele hogy biztosan megpuhuljon és fontos hogy ne jól legyen megtisztítva a hús...ne legyen "faggyúíze"
2011. nov. 21. 12:30
Merőben más a tartalom az új címmel.
2011. nov. 21. 12:10
A birkapörkölt is akkor nagyon finom, ha úgy főzöd mint a legtöbbet. Hagyma megpirítva, hús, felönteni vízzel, só és paprika (egy kis csípős paprika is menjen bele). Semmi extra :). Könnyű elkészíteni és finom.
2011. nov. 21. 12:06
Hajrá, támogatom az ötletet.
2011. nov. 21. 12:05
Van itthon egy szép szál birkacombom, szeretnék jó birkapörkölt receptet, amit könnyű elkészíteni, olcsó és laktató. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook