Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Olcsó fogyókúrás étel receptek fórum

Olcsó fogyókúrás étel receptek (beszélgetős fórum)


21. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Megara1995)
2014. dec. 16. 08:16

Bocsi, egy kicsit hosszú lett. Mentségemre legyen mondva, hogy a tartós fogyás, a valódi életmód-váltás többféle oldalról való átállást, módosítást kíván!

Szurkolok neked!!! :)))

20. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Megara1995)
2014. dec. 16. 08:13

Teljes kiőrlésű lisztet, és cukor helyett lehet már kapni többféle egészségesebb édesítőket is. Gyógynövény-boltokban nézz szét, a lisztet is ott nézd meg, olcsóbb lesz, mint egyéb boltban!


Sokféle fogyót próbáltam az elmúlt években, nekem az idén ősztől a dr.Dukán-féle módszer hozta meg az eredményt, ezzel már beindult a fogyás, ha nem is gyorsan, de azért haladok!! :)))

Olvasd el a naplómat, vagy egy külön receptes naplóm is, ott találsz jónéhányat, ezekből még saját ötlet, saját ízlés alapján te is tudhatsz variálni.


1./ Cseréld le a tányérodat gyerek-tányérra, kb. másfél hét, és átáll a gyomor, hogy kevesebb is elég!

2./ Valóban figyelj oda, hogy a nap során meghatározott, lehetőleg azonos időben étkezz, de napjában többször és keveset.

3./ Minden nap 1,5-2,0 liter (nyáron még több) vizet igyál meg!!! Figyelj oda, mert az segíti a fogyást.

4./ Nem kell a napi tornába "beleszakadni", elegendő naponta, de rendszeresen egy-egy intenzív ütemű sétát-gyaloglást beiktatni fél órát, órát.

5./ Ha pl. rákeresel a net-en, hogy a cukorbetegek miket esznek-ehetnek és az alapján táplálkoznak életük további részében minden nap, és nem éheznek! Az nem igaz, hogy a fogyás éhezéssel jár!!! Én sem éhezek, mégis fogyok!!!

6./ Szedd le a net-ről:

"Nóri mindenmentes konyhája" ott találsz cukrosoknak, vagy egyéb ok miatt diétázóknak írt receptek, meg tudod nézni, hogy az egyes lisztféleségek között mi a különbség, stb. stb.

7./ A KalóriaBázis.hu valóban jó, ha ráállsz arra, hogy naponta felvésed, mit-mennyit ettél, és naponta milyen testmozgást végeztél, akkor a progi kiszámolja, hogy aznap mennyivel égettél el több kcalt, mint amennyit megettél...

8./ [link]


Ezt a linket mentsd el magadnak, érdemes alaposan átnézni, hogy az egyes kaja-alapanyagok közül melyikben alacsonyabb a ch, de ennek ellenére tartalmaz annyi kcal-t, hogy a napi erőnléted megmarad.

19. Zsú1965 (válaszként erre: 18. - Megara1995)
2014. dec. 15. 20:25

Az jó, ha az ember próbálkozik, de olvass sokat utána, konyhatechnikátol, alapanyagokröl. Az itteni diétás naplókból sokat lehet tanulni.


Szerintem nem baj, ha januárban kezded, a karácsony úgyis aknamező, és ha addig tudsz készülni, tervezni, az sokat jelenthet.


És ha lesz jó receptek, oszd meg velünk. Ja, és kaloriabázis.hu:))

2014. dec. 15. 20:03
Köszönöm mindenkinek, úgy döntöttem liszt és cukor nélkül étkezem. És itthon úgymond saját receptekkel "kísérletezem" :)
17. csikil4ny (válaszként erre: 15. - Angele)
2014. dec. 10. 06:37

Mivel én életmódváltásként fogom fel, eszek sült húst, sőt ha zacskóban sütöd, még zsiradékot se kell alá tenni.... A háj nem a bevitt zsírtól lesz.


Sőt levespárti vagyok, ebédre vagy amikor ebédidőben úton vagyok uzsonnára eszem: sok-sok zöldséggel és különböző betétek nélkül s csak levest, nem tartalmaz túl sok kalóriát, ez nálam inkább hagyomány: ha nem eszek egy nap levest hiány érzetem van.


Mindenki maga tudja, hogy mit szeretne és ki kell kísérletezni az egyéni utat, általában a gyorsan felszívódó szénhidrát a lúdas a túlsúly kialakulásában, de persze nem vagyunk egyformák (s ez a jó!).

16. Angele (válaszként erre: 14. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 9. 18:30

Ha fontos neki az egészség akkor igen.

Nem kell igy leélni az életét valakinek mert ez csak átmeneti étrend de utána lehet már enni de nem úgy mint egy sertés.:)

15. Angele (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. dec. 9. 18:27

Sült húst azért mert a benne levö zsir sütés közben meg marad és persze ha még olajat öntesz alá de megföve illetve párolással a zsir kifö belöle és a szervezetnek is könnyebb a fött hús mint magában a sülthús ami nehezebben emészthetö és közben rakódik le a zsir.

A leves meg becsapja az ember éhségét és nagyjából félóra múlva újra éhes és a gyomrot is tágitja miközben egy fogyókúránál az a lényeg hogy a gyomor kicsit szüküljön össze és zért szükséges a napi 5 x étkezés nagyjábol 30 dkg ételbevitel.

Minden étkezés elött egy pohár vizet kell inni és már csökken az éhségérzet és jobb a gyomornak is.

Ezt olvastam meg más is tapasztalta fogyizás közben.

14. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 11. - Angele)
2014. dec. 9. 09:57

Vajon ezt egy francia vagy olasz is így gondolná?

Nem szeretném az életemet így leélni.

13. csikil4ny (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2014. dec. 9. 06:46
Igen, én bátran állíthatom, hogy nem éhezem. Még mindig csodálkozok, hogy nem érzek éhséget és mégis fogyok. A sok tévhitből tényleg nehéz kiválasztani a jó utat...
12. Mazsinka (válaszként erre: 11. - Angele)
2014. dec. 9. 00:13

Miért nem lehet sült húst enni? Miért nem lehet levest enni?


Nem jár minden fogyókúra éhezéssel.

11. Angele
2014. dec. 9. 00:01

Pékáruk, tésztafélék, sülthúsfélék, édességek, levesek ezeket mellözni kell.

Párolt zöldségeket és bármilyen párolt húsokat szabad enni csak ne mindig ugyanazt mindennap mert meglehet unni és a fűszereket csak minimálisan használni.

Ötször enni de keveset.

Akárhogy is van de minden fogyókúra éhezéssel jár és millió kitartással.:P

10. Megara1995 (válaszként erre: 8. - Csikil4ny)
2014. dec. 7. 18:58

Köszönöm átnézem :)

Hogyan képzelem el, hát nem is tudom.

Fehér kenyeret és cukrot nem fogok fogyasztani az biztos, bár kenyeret már most nem eszem cukrot is csak minimálisan, de ezt teljesen ki akarom iktatni úgymond.

9. Megara1995 (válaszként erre: 7. - Vacsa)
2014. dec. 7. 18:53

Nem szeretnék itt veled bármilyen vitába keveredni.

De egyet azért megmondhatnál mi bajod velem.

Én komolyan gondoltam a fogyást, és ezért mindent meg fogok tenni segítséget is kértem egy baráttól, hogy edzen pedig nekem, ez nagyon kellemetlen, mivel ő csinos én meg nagyon nem...

Én csak recepteket szerettem volna, hogy mit is egyek pontosan. Esetleg ha megbántottalak valamivel sajnálom.

2014. dec. 7. 18:50

Szia!


Pár receptet összegyűjtöttem, azokat átnézheted. Gyakorlatilag ezek nekem is újdonságok, még keresem a jó megoldásokat én is, habár mindjárt egy éve jó útra tértem.


Valamivel drágább az étkezésem most mint amikor meghíztam (gyakorlatilag kenyéren és krumplin éltem, meg húson, de az úgy-e ehető - már aki eszi - életmódváltás során is). Idény zöldségeket és gyümölcsöket érdemes venni...


Hogyan képzelted el az étkezésed?

7. vacsa (válaszként erre: 6. - Megara1995)
2014. dec. 7. 18:16
Aha. Pont ezt írtad:) Hogy is olvashattam félre...
6. Megara1995 (válaszként erre: 5. - Vacsa)
2014. dec. 7. 17:57
Januárban igen, mivel volt egy műtétem ami miatt most még nem mozoghatok. Ezért addig próbálok, egészségesen enni. Aztán januárban jöhet az igazi életmódváltás, mert be is jelentkeztem egy személyi edzőhöz. De senkinek sem tartozom magyarázattal miért akkor szeretném kezdeni!
5. vacsa (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2014. dec. 7. 17:39
januártól? Már buktad is. Halogatsz.
4. Megara1995 (válaszként erre: 3. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 7. 17:36
Konkrét receptekre gondoltam de azért köszönöm :)
2014. dec. 7. 17:02
Mindenbôl keveset - a víz kivételével.
2014. dec. 7. 13:22
sok zöldség..kipréselt céklalé kevés pékárú..sajnos a fogyás nem olcsó és nem is élvezetes
2014. dec. 7. 13:04

Eldöntöttem, hogy januártól életmódot váltok az egészségem érdekében, le szeretnék fogyni.

A mozgás mellett, pedig szeretnék figyelni az étrendemre is. De sajnos csak olyan recepteket találtam ami nem igazán olcsó, vagy pedig itt ahol élek nem kapható hozzá való. Igazából a drága alapanyagokat, amúgy sem tudnám megvenni.

Esetleg ha tudtok írnátok nekem olcsó, fogyis kaja recepteket? Előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook