Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Okosbaba módszer fórum

Okosbaba módszer (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. márc. 9. 20:20
Hallottatok már a Doman módszerrol?Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2006. dec. 17. 00:00

A módszert nem ismerem, de szerintem semmi baja nem lesz a gyereknek attól, ha "okosabb" mint a társai.

Én 4 évesen már olyan folyékonyan olvastam, hogy az oviban velem olvastatták a mesét az óvónők. Nem kellett hozzá semmilyen módszer, egyszerűen kérdezgettem a betűket a szüleim meg válaszoltak rá. A lányom most 2 éves, ugyanezt csinálja, már elég sok betűt ismer. Nem én erőltettem, egyszerűen csak mindenre rábök, hogy ez micsoda, én meg mondtam, hogy betű. Aztán néha véletlenül mondtam, hogy az olyan betű, mint a neved, elnevezte a P-t Petra betűnek, És így ment tovább, már van anya-betű, mama-betű, stb. Utcán, könyvben, mindenhol felismeri, mondja. szerintem 4 évesen ő is fog tudni írni-olvasni, de ha nem, az sem baj.

De a dínókat latinul tuti nem fogja tudni, azt nem lenen kitől megtanulnia :))

Nekem sem volt hátrányom belőle az iskolában, ha csak az nem, hogy mikor olvasni kellett sosem tudtam, hogy hol tartunk, mert én mindig előréb jártam :)

2006. dec. 14. 21:21
Ezt persze a honlapon lévő személyekről írtam.
2006. dec. 14. 21:17

A témáról az a véleményem, hogy remélem, ezek a szülők éppen ennyi energiát fektetnek abba, hogy gyermekük ne csak okos, de JÓ ember legyen. Azaz tanulja meg az önzetlenséget, kedvességet, hogy szerethető ember legyen. Lehet, hogy egy pengeagyu kisember lesz belőle, aki magasról lenézi a többi butát??? emiatt aztán kirekesztődik mindehonnan, végül a szüleit okolja, amiért nem lehetett átlagos gyerek...

Szerintem az érzelmi intelligencia fölötte áll értemi intelligenciának.

2006. dec. 13. 10:13

Nekem mind a két gyerekem olvasott mire iskolába került. A fiam már középső óvodás korában olyan jól olvasott, hogy a mesét ő olvasta fel sokszor a többieknek. Nagyon jól számolt, már két éves korában a két jegyű számokat végig olvasta a szemészeten. Én nem tanítottam őket, rájuk ragadt. De előnye egyikőjüknek sem származott belőle. Az tény, hogy sokkal könnyebben tanulnak, sőt nem is tanul sajna egyik gyerekem se, a tananyag is csak ragad. Így aztán nem tanultak meg tanulni, akárhogy erőlködtem, pedig középiskolában és az egyetemen azért már rájuk férne. A fiam olyan látványosan végigunatkozta az általános iskolát, sőt itt a középiskolában is, pl angolból halál unalom az élete, mert nagyon sokan még nem tartanak ott, így aztán ő sem halad sehova.

Jó ha okos a gyerek, de az tuti nem jó,ha nagyon előrébb jár, mint az átlag.

12. Hoxa
2006. dec. 12. 09:38
Kicassal voltunk Okosbaba tanfolyamon. Szerintem remek volt! :) Majd valamelyikünk ír róla egy beszámoló cikket.
11. Kicas
2006. okt. 1. 22:46
Lustul a drágám, de erős nagyon a mezőny, (mivel nyolc osztályos gimibe irattam)így kénytelen tanulni.
2006. okt. 1. 21:20
És most is megvan ez az előnye?
9. Kicas (válaszként erre: 8. - Juniperus)
2006. okt. 1. 20:49
Az én nagyobbik gyermekem most lesz 13 éves. Amikor iskolába ment, már tudott folyékonyan olvasni, egy picit írni,és több ezerig is elszámolt akár kettesével is. Ezekből a suliban semmi hátránya nem volt,(sőt) valószínüleg azért mert találtam egy olyan tanító nénit, aki tudta külön foglalkoztatni az előrébb lévő gyerekeket. Az osztályában több gyerek is könyveket olvasott már, mikor elsőbe ment. A fiamnak rengeteg barátja volt, soha nem bántották azért, mert előrébb járt.
2006. okt. 1. 17:33

"Életünk minden másodperce az univerzum új és egyedülálló pillanata, egy

pillanat, mely soha többé nem tér vissza. Ezzel szemben mire tanítjuk

gyermekeinket? Arra, hogy kettő meg kettő az négy, és Párizs Franciaország

fővárosa.

Mikor tanítjuk meg őket arra, hogy mik valójában? Mindegyiküknek azt kellene

mondanunk: Tudod, mi vagy te? Csoda. Páratlan a magad nemében. Soha ezelőtt

nem született hozzád fogható. Csodálatos a lábad, a karod, a mozgásod. Lehet

belőled Shakespeare, Michelangelo vagy Beethoven. Képes vagy bármire. Igen,

te vagy a csoda. Vajon, ha felnősz, tudsz-e majd ártani valakinek, aki

éppolyan csoda, akárcsak te magad?

Mindannyiunknak azon kell fáradoznunk, hogy a világot gyermekeihez méltóvá

tegyük." Pablo Casals


Ez a kedvenc idézeteim egyike, és ezzel csak azt akarom mondani, hogy meg kell találni az arany középutat...

7. Hoxa
2006. szept. 24. 23:53

Talán idáig azért nem szeretnék eljutni:


" A gyerekek, mielőtt iskolába mennének, több nyelven beszélnek, írnak, olvasnak, nagy számokkal osztanak egy otthontanítási módszer segítségével. Vendéglátóink, a Horváth gyerekek a dinoszauruszok teljes családját ismertetik – természetesen latinul."


(Részlet egy cikkből, ami megjelent a módszerről)


Nekem ez már túl van egy olyan határon, amit még normálisnak érzek.

6. Hoxa
2006. szept. 24. 23:51

Én most ismerkedem a módszerrel.

Szerintem csak segíthet vele a szülő a gyermekének, persze mértékkel kell alkalmazni, nem szabad túlzásokba esni. De azért még tanulmányozom.

2006. szept. 24. 22:29
Már hozzáolvastam sok mindent, de én nem kezdeném el a babámmal. Ugyanis ezt ha elkezded, nem lehet abbahagyni, olyan, mimt a cinkék téli etetése. Ha abbahagyod, nagyobb kárt teszel vele, mint ha el sem kezdted volna. Amellett a magyar oktatási rendszerben mit kezdenének a te író-olvasó-több nyelven beszélő kisgyerekeddel?Semmit. Ha nincs pénzed, vagy lehetőséged utána elit iskolára/képzésre, ne vezesd be a gyereked olyan világba, amit később nem udsz biztosítani. Szerintem.Amelyik gyerek okos és tehetséges, ki fogja az bökni magát a megfelelő időben.
2006. szept. 16. 21:21
A www.okosbaba.hu -n van róla egy csomó infó, de jó lenne, ha v.ki a személyes tapasztalatait is elmesélné.
2006. szept. 16. 11:42
Még nem hallottam róla, de engem is érdekel. Hol lehet informálódni?
2006. szept. 15. 18:38
Állítólag a módszer segítségével meg lehet tanítani a kisbababát/ kisgyereket olvasni, s így könnyebben fog tanulni, ha nagyobb lesz.
2006. szept. 15. 18:25
Tud valaki róla valamit?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook