Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyuszi gazdik fórum

Nyuszi gazdik (beszélgetős fórum)


19. Napra_forgó (válaszként erre: 18. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 10. 07:03

Nem tudom, mennyire olvastál utána, de az oldalt, amit Eni015 ajánlott érdemes átbogarászni.

Ott írják pl, hogy ha a nyusz mindig elbújik a házból, mert fél, akkor érdemesebb a házat kivenni.

De tényleg sok okos info van ott...

De van a jollyjumper.hu-n is pl. Ez egy tenyésztő honlapja, aki szintén nagyon jól összeszedte a fontosabb dolgokat.

18. Xdgrfzhz (válaszként erre: 17. - Eni015)
2013. máj. 9. 22:32
Mar mindent csináltam:( Simogattan,beszélek hozza,de fel:(A másik van egy hazikoja egész nap ki se jon!!!!! Nagyon lusta...bogyozni is a hazába bogyozik,ahogy ott fekszik:(((( amúgy szoba tiszta,de a lustasagtol napközben nem nagyon jon ki:(((
17. Eni015
2013. máj. 7. 11:47

Én kb két héttel húsvét után hoztam el Eperkét, most két hónapos. Nagyon szelíd, ha szólok neki odajön. :) Szerintem beszélj hozzá, simogasd, egy-két napig csak bent a ketrecben, hogy megszokjátok egymást, aztán vedd ölbe. Én úgy szoktam megfogni, hogy az első két lába alá nyúlok és a popója alatt is megfogom, hogy ne faraljon. Nem szeretem a grabancánál, mindig attól tartok, hogy úgy fáj neki. :D Tudom, hogy elvileg nem, csak ez van bennem. :P

Ezen az oldalon sok infó van a nyuszikról:

[link]

16. Xdgrfzhz (válaszként erre: 12. - Pemete)
2013. máj. 4. 00:07
Nekem szerencsére a wcje be intéz mindent:) Bár néha a hazikojaban találok egy két bogyot összelapitva:)
15. Xdgrfzhz (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2013. máj. 4. 00:05
:))) Akkor neked régóta megvan:)Tied biztos nem fel:)
14. Xdgrfzhz (válaszként erre: 6. - 0b0138cc6d)
2013. máj. 4. 00:05
Aranyosak lehetnek:)) Szoktam nézni mindennap a nyuszimat,es olyan kis ártatlan:)(Annyira imadnivaloak:)) Jo lenne ha kis bujos lenne:)
13. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 3. 20:54

:)

Nekünk is van nyuszink, Puszedli, idén volt 3. éve, hogy nálunk van.:)

12. pemete
2013. máj. 3. 20:52
Nekünk is van húsvéti nyulunk, Folti. Nagyon jófej, ha reggel felkelek, és bejövök a nappaliba, már ágaskodik a ketrecében. Jön az ember után, barátkozik, még a kutyával is próbál ismerkedni, de azért vele csak óvatosan, rácson keresztül jól elvannak. Sokat van kint egyébként, amint hazajövünk munkából egyből kiengedjük, a gyerek ki szokott vele ülni az erkélyre, nagyon aranyosak. Csak az a sok bogyó ne lenne...
11. Xdgrfzhz (válaszként erre: 8. - Napocskaszemű)
2013. máj. 3. 18:33
Köszi megpróbálom ugy kivenni:)
10. bowie
2013. máj. 3. 18:17
Jah, azért írtam őt, mert van a naplójában olyan rész, amiben tanítja pár dologra.:) Talán, hogy adjon puszit a nyuszi, forogjon, ilyesmi. Hatalmas egyéniség az övé is.:)
2013. máj. 3. 18:14

Sziasztok!


Nem tudom Gumicsirke naplóját olvassátok e? Neki is van egy Gofri nevű nyuszija, nagyon sok videót is töltött már fel róla.:))

8. napocskaszemű (válaszként erre: 5. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 3. 18:06
Valóban hatalmas egyéniségek. :) nálunk a bak nagyon szereti a simit, a nőstény viszont hamar megunja... Azért kérdeztem hogy veszed ki, mert nekünk mind a ketten utálják ha grabancnál vesszük ki, megijednek, rúgkapálnak, nagyon nem szeretik. Ezért le szoktuk engedni a kisajtaikat és akkor jönnek ki mikor szeretnének (felügyelettel) szinte azonnal élnek már a lehetőséggel, vagy úgy vesszük ki, hogy két kézzel alányúlunk a kis pocijuknak és hónaaljuknak. Szépen lassan. Attól annyira nem borulnak ki. :)
7. Xdgrfzhz (válaszként erre: 6. - 0b0138cc6d)
2013. máj. 3. 18:06
Ez igaz:)))). Pedig ugy babusgatnam,ölelgetném:)
6. 0b0138cc6d (válaszként erre: 1. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 3. 17:57
Nekem is van kettő:) Bella és Boni. Nekem is ugyanolyan félősek, bár mindennap kb egy órát foglalkozom velük. Előtte is volt nyuszim de ő sajnos elpusztult. Ő már nem volt olyan félős szerette ha simogattam pedig vele sem foglalkoztam többet! Minden nyuszi más és más! :) Mi sem vagyunk egyformák! :)
5. Xdgrfzhz (válaszként erre: 3. - Napocskaszemű)
2013. máj. 3. 17:55
3 hónapos es nosteny:) Én a grabancanal szoktam megfogni,de mar mikor nyúlok be hozza befut a hàzàba:( Pedig elkezdem simizni,de mar akkor beszalad:;(
2013. máj. 3. 17:52
Ugyan évek óta nincs nyuszink, de 30 éven keresztül minden évben volt. A nyulak épp annyira egyéniségek, mint mi magunk vagyunk. Nem lehet kérdés, hogy mit csinálsz rosszul. Volt olyan nyuszink, ha nem akartuk észrevenni, felállt kétlábra, és nyújtotta a buksit, hogy simogassuk, később felugrott az ölünkbe, ha erre vágyott (és leginkább vágyott rá). Aztán volt olyan, aki inkább magának való volt, lefeküdt közénk, ha ültünk, de simogatni nem engedte magát. Ahány volt, annyi féle, de mind tüneményes, ki így, ki úgy!
2013. máj. 3. 17:40

Szia! :)


Nekünk van egy bak és egy nőstény nyuszink. A bak félévesen került hozzánk, ő sem volt hozzászoktatva az ölben tartáshoz, szintén rugdosódik ha nem akarja, de minden nap kiveszem, így nagyjából hozzászokott, bár imád leugrani, elszökdösni. :) a nőstényt 6 hetes kora óta nevelem, rengeteget ücsörgött kezdetek óta az ölemben, ő jobban bírja, jobban elfogadja. Többnyire szoktatás kérdése. Mennyi idős a nyuszid? Neme? Milyen gyakran veszed ki? Hogy fogod meg mikor kiveszed?

2013. máj. 3. 17:38
Csak simogasd sokat,de ne fogd fel,ha majd az kellemes neki,tovább léphetsz....
2013. máj. 3. 17:35
Gondoltam indítok egy fórumot nyuszi gazdiknak:) Húsvét óta van nálunk Süti ,de meg mindig felos nyuszika:(Ölbe akarom venni nagyon rugkapal:( Tegnap is ossze vissza karmolt:(( Mit csinálok rosszul? Pedig úgy imádom:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook