Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyitott valaki bankszámlát újszülött gyermekének? Mi a teendő? fórum

Nyitott valaki bankszámlát újszülött gyermekének? Mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 1. 11:34
Szerintem felesleges, mert ha nem teszel rá minden évben, szinte elfogy mire 18 éves lesz...
2008. aug. 1. 10:59

Szia!

Én nyitottam, de csak már akkor, amikor két éves elmúlt, mert mindig elfelejtettem.

Megjött az első számlakivonata.

A 40 ezer forintja, amit állambácsitól kapott, most két év négy hónap után 47.000 Ft.

De legalább van "saját" pénze :-)

7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Vorsi75)
2008. aug. 1. 10:54
Nem érdemes pénzt bankszámlán tartani. A banki kamat mindig kevesebb mint az infláció, kvázi az ott elhelyzett pénz lassan, de kiszámítható biztonsággal fogy.
2008. aug. 1. 10:50

Én is megnyitottam, de aztán hamar szembesültem vele hogy nincs rajta annyi pénz amennyit igértek rá. Beballagtam a bankba hogy kipotolom hogy meglegyen első évre a 120 ezer és kiderült hogy a helyi önkormányzat mégsem utalt rá annyit amennyit igértek.

A gyerek 18 éves korában nyúlhat hozzá ha jól tudom. És bár csunyán hangzik azért sem erőltetem ezt a vonalat, mert van olyan is, hogyha a gyerekkel történik valami akkor a szülő megkapja, és nekem nem jó a viszonyom az apukával, és még véletlenül se szeretném hogy egy esetleges rossz történés miatt, haszna legyen a fiából.

Egyébként sokan az ismerösök közül nem foglalkoznak a start számlával, akik meg megnyitották nem tesznek be rá pénzt, ugyhogy sok értemét eddig nem láttam hogy van.

2008. aug. 1. 10:48
Igen, köszönöm erre gondoltam. Van valami kötelezettségem? Mi van ha nem tudok rá pénzt tenni? Voltam a bankba, de pont elfogyott a prospektus, és tök nem értek hozzá.
2008. aug. 1. 10:45

Szia!


A Start számlára gondolsz? mert ha igen, akkor a következőket kell vinni:

Baba adószáma, igazolást arról, hogy családi pótlékot kapsz és talán a lakcímkártyáját.

2008. aug. 1. 10:34
Mi START számlát nyitottunk, oda utalta át az Államkincstár a pénzt. Évi 120000 Ft-t lehet betenni max, ha többet szeretnétek, akkor lehet Neki nyitni baba számlát is.
2008. aug. 1. 10:17
Miért szeretnél neki bankszámlát nyitni?
2008. aug. 1. 10:14
Nyitott valaki bankszámlát újszülött gyermekének? Mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook