Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánszemély által nyitott bankszámlára, beteg gyermek gyógyítása érdekében befolyt adományok után kell-e adózni? Ha igen, mennyit? fórum

Magánszemély által nyitott bankszámlára, beteg gyermek gyógyítása érdekében befolyt adományok után kell-e adózni? Ha igen, mennyit? (tudásbázis kérdés)

2011. dec. 22. 22:49

Persze, minden stimmel, csak a picire költöttek belőle.


Igen, valahogy nagyon igazságtalan, hogy a sokadik bőrt is lenyúzzák az emberről, és persze azok szívják meg, akik tényleg bajban vannak...

7. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - 587bdae269)
2011. dec. 22. 21:53
Gondolom számlák megvannak, összegek stimmelnek. Utólag már nehezebb intézkedni. Ha ilyenbe beleköt az APEH, akkor könnyen kiszalad az ember száján egy őszinte kapják be, de valahogy ki kell szűrni a csalókat.
6. 587bdae269 (válaszként erre: 5. - 4c30444687)
2011. dec. 22. 21:15

Köszi szépen.


Nem én gyűjtöm, egy ismerősöm, én csak megígértem, hogy valahogy kiderítem nekik, mi a helyzet az adózással.


Sajnos már hozzá is kellett nyúlniuk, nagyon drága gyógyszert kellett megrendelniük külföldről. A TB támogatás pedig csak most lehet kérvényezni, ha kiderül, hogy használ-e a szer.

5. 4c30444687 (válaszként erre: 4. - 587bdae269)
2011. dec. 22. 15:39

Pusztán annyival, hogy utalásnál beírják, hogy adomány, nem válhat azzá (akkor nyilván mindenki csak adományozna, nem fizetne).

Én csak ilyen általánosságokat tudok, meg dereng valami homályosan a régi tananyagból (alapítvány, non-profit szervezet, TAM, AAM). Én azt javaslom, hogy mielőtt hozzányúlnátok a pénzhez, keressetek fel egy könyvelőt. Ilyesminek először utánajárni, aztán gyűjteni kellett volna, szerintem könnyen lehet, hogy így már adóköteles az egész összeg.

2011. dec. 22. 13:54
Tehát össze kell számolni a jövedelemmel? Mekkora a limit? A számla kedvezményezettje a beteg kisfiú. A jogcím pedig adomány.
2011. dec. 22. 13:51
Rengetegen. Már egymillió forint gyűlt össze.
2011. dec. 22. 13:40
Nem az a kérdés, hogy ki nyitotta, hanem hogy kinek a nevére (mondjuk egy alapítvány), ill. milyen jogcímen fogyik be az összeg. Amúgy SZJA sok mindenre 25%, de van éves bevétel limit. Amúgy nem tudom, ki az a lökött, aki magán számlára befizet vagy utal beteg gyerek támogatása címén.
2011. dec. 22. 13:34
Magánszemély által nyitott bankszámlára, beteg gyermek gyógyítása érdekében befolyt adományok után kell-e adózni? Ha igen, mennyit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook