Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyitott házasság vagy válás? fórum

Nyitott házasság vagy válás? (beszélgetős fórum)


1 2
24. szilva07 (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2009. ápr. 15. 14:35
Szia. Érdekes, amit írtál. Én is ilyen kapcsolatban vagyok most. Nem tudjuk eldönteni, hogy váljunk vagy ne váljunk. A bajok forrása én vagyok. A szexuális beállítottságom kissé fura, amire csak most jöttem rá, mert idáig elfojtottam. Viszont szeretem a férjem, csak szexuálisan nem tud kielégíteni, legalábbis nem úgy, ahogy szeretném. 32 éves vagyok. Nem tudom, hogy hagyjam-e a fenébe a vágyaim, mondván majd elkopnak, vagy hagyjam, hadd törjenek a megvalósulás felé vk mással. Még életemben nem voltam ilyen tanácstalan.
23. o.andi
2009. ápr. 13. 19:00

Nyitott házasság..az milyen házasság?

Válás...

2009. ápr. 9. 17:23
Minek lennél együtt egy olyan emberrel, aki mással érzi jól magát? Egyértelmű válás lenne részemről
2009. ápr. 9. 16:38
Mindenképpen válás!Nem tudnék úgy élni,hogy a férjemnek van nője és mégis hozzám jön haza minden nap.Én mosok,főzök,takarítok rá de mással szeretkezik?!Soha!
2009. ápr. 7. 21:38
Azt elfelejtettem, hogy ehhez azért el kell érni egy bizonyos kort. Fiatalon mindenképpen válás.
19. fbd0ceb525 (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2009. ápr. 7. 21:34
Egyetértek. Nyitottá akkor tud válni egy házasság, ha az érzelmek mindkét fél részéről megváltoztak, de nem megoldható a válás. Némi intelligenciával nagyon is jól kezelhető a dolog. Ha valamelyik fél részéről még él a szerelem, ott ez megvalósíthatatlan, ott válni kell. De ha beáll a kölcsönös közöny, akkor nagyon is jól működhet.
2009. ápr. 7. 16:09
Válás!
17. Binky
2009. ápr. 6. 15:11

Ha a szülők boldogtalanok,a gyerek is az lesz.

Tapasztalatból mondom.

2009. ápr. 6. 13:54

Szerintem a nyitott házasság nem döntés kérdése,hanem a helyzet hozza úgy,hogy nincs vagy ,egyenlőre nincs más választás.

Szerintem nagyon szerencsés,ha a két fél van annyira felnőtt,hogy helyén tudja kezelni azt,hogy az útjaik immáron külön,de a kényszerűség miatt barátként élnek együtt.

2009. ápr. 6. 13:44

Azt hiszem válás...

Nem akarnám, hogy megaláztatások sorát éljem át.

Inkább új életet kezdenék, olyan valakivel, aki szeret

Láttam az adatlapodon, hogy pici gyerekek vannak...Ha rólatok van szó, akkor mindenképen megpróbálnánk KÖZÖSEN helyre hozni

14. **Rita** (válaszként erre: 7. - Ce91523917)
2009. ápr. 6. 13:42

A "nyitott dolog" lehet hogy eleinte csak a szexről szól, de mi van akkor ha komolyra fordul, ha a testi kapcsolat mellett kialakul a szerelem is?

Különben nem kell hogy a gyerek lássa,megérzik ha a szülők között feszültség van.

2009. ápr. 6. 13:32
Még annyit: nem könnyű meghozni a döntést, lehet egyszer én is rákényszerülök. De csak azért, hogy egy látszatot fenntartsak, nem fogok maradni senki mellett soha. Mert csak egy életem van. És azt nem vagyok hajlandó tönkretenni senki miatt. Ha meg már van gyerekem, akkor meg még több rajtam ez a felelősség, hogy anya igenis képes arra, hogy megfelelő döntést hozzon és később boldog lehessen. Mert a gyerekek is azt szeretnék, ha szüleik boldogok lennének. Persze elsősorban egymással, de egy idő után meg tudják érteni (bizonyos kor fölött), hogy együtt már nem megy...
12. 228bb89282 (válaszként erre: 11. - Ce91523917)
2009. ápr. 6. 13:29
Akkor meg mi értelme együtt lenni azzal, ha már mást szeretünk?! Egy gyerek nem hülye és látja, hogy a szülei mondjuk nem puszilgatják egymást, nem ölelik meg, stb. Milyen példa lesz ez nekik a saját párkapcsolatukban később?! Ezt a mintát tanulják meg és azt fogják hinni, ez a természetes. Szerintem nem jó ez az egész szitu. Én önzőségnek és kényelmesnek érzem azt, ha két ember nem tudja felelősségteljesen felvállalni azt, ha már kifáradt a kapcsolatuk. Mert ha az egyik fél talál párt, a másik meg nem, abból jó még sosem született. Előbb-utóbb mindenképpen dobbantani fog valamelyik, csak nem mindegy, hogy addig a gyerekek ebből mit éreznek. És bizony lehet, hogy nem mondja - mert még nem tudja kifejezni -, de sérül... :(
11. ce91523917 (válaszként erre: 9. - 228bb89282)
2009. ápr. 6. 13:22
És ha mástól mindkét fél megkapná azt, amit apárjától nem, és így nem "ölik"egymást, gondolod azt is megérezné a gyerek?
10. sundance (válaszként erre: 5. - Cicaanya)
2009. ápr. 5. 14:36
Akkor te szenvednél egy szar házasságban? Minek?
9. 228bb89282 (válaszként erre: 7. - Ce91523917)
2009. ápr. 5. 14:26
Szerintem a gyerek érzi, hogy apa és anya között valami nem ok. És akkor vele szúrnak ki. Gyerek miatt SOHA nem maradnék a férjem mellett, ha egyébként minden okom megvan arra, hogy lépjek és mással, máskor boldog legyek - és a férjem is.
2009. ápr. 5. 13:05
Személy szerint válás!
7. ce91523917 (válaszként erre: 6. - 228bb89282)
2009. ápr. 5. 11:12
Én is így gondolom, hogy senki miatt nem szabad tönkre menni. De ha a gyerekek miatt nem akartok válni, és a nyitott dolog sem a szemük előtt zajlik, akkor oké?
2009. ápr. 4. 11:35
Senki miatt nem szabad tönkremennünk. Inkább elválnék és később még mással boldog lehetnék. Ismerem magam, nem tudnám elviselni, ha a párom másokkal lenne úgy, hogy közben én tudok róla. Ha elváltunk, megadtuk az esélyt, hogy másokkal boldogok lehessünk.
2009. ápr. 4. 11:29
se vállás se nyított
2009. ápr. 4. 11:29
Válnék.Kinek jó fenntartani egy rossz házasságot?!
2009. ápr. 4. 11:27
Válás. Attól még remek barát lesz később, csupán mindketten lehetőségeket adtok magatoknak.
2009. ápr. 4. 11:27

Én azt hiszem válnék. Monogám típus vagyok, nem tudnék sem osztozkodni, sem kétfelé élni. Akkor tudnék talán, ha már érzelmileg nem kötne semmi a páromhoz.

Egyébként, ha mindkét félnek megfelel a nyitott házasság, akkor miért ne? Bár, ahol vannak gyerekek, ott azért ez nem olyan egyszerű.

2009. ápr. 4. 11:21
Ha már nem működik a házasság-kapcsolat,élnél-e így vagy elválnál?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook