Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyitott házasság vagy válás? fórum

Nyitott házasság vagy válás? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 22. 06:53
válás
2013. márc. 22. 01:03
valas
2012. máj. 21. 14:13
Nálunk nyitott házasság...:)
2012. jan. 2. 18:52

:D


Hát válás....


Nem osztozkodunk:D

2012. jan. 2. 14:16
Sziasztok! Férjemmel már lassan 1 éve megromlott a házasságunk és jó pár hónapja nem is közeledünk egymáshoz,én megemlítettem neki a nyitott házasságot,de hallani sem akar róla,azt mondta akkor inkább válás,így egyszerűen. Van egy kislányunk 4 éves,én csak ezért nem szeretnék válni,de valószínű az lesz belőle,de nekem van is valakim,akivel együtt tudnék élni,de kislányomat hogy vigyem egy másik kapcsolatba és költözni is kellene. Megköszönném véleményeteket és remélem nem kapok sok negatívumokat ezért...
2011. nov. 3. 08:37
nyitott hazassag semmi esetre sem,valas!
2011. máj. 18. 15:12
Nem kell a házasságnak nyitottnak lenni,csupán mindkét félnek meg kell adni a személyi szabadságot egymásnak.Nem szabad rátelepedni a másikra és magunkhoz láncolni.Egy idő után az egyik fél ezt megunja és lépni fog.A házasság nem rabság.
2010. dec. 17. 11:43

Sziasztok!

Én indítottam annó ezt a fórumot...

Nos, a házasságom azóta válással végződött, most van egy 4 hónapos párkapcsolatom, sokkal nyugodtabb vagyok és a gyerekek is azok. :)

2010. máj. 6. 20:04

Sajnos, adódhatnak olyan helyzetek, amikor nincs más vagy jobb megoldás. Miért kellene rögtön válni?


Tegyük fel, hogy van egy férjes asszony és egy nős férfi, akik egymásba szeretnek. Mindkét családban van kiskorú gyerek. Tegyenek tönkre két családot? Mindketten váljanak el? Szerintem ez butaság és hatalmas önzőség. Mindkét család felépítette a saját életét, ezt felborítani felelőtlenség lenne.


Persze, 20-25 évesen még esetleg érdemes új életet kezdeni, de 40-45 évesen...

2010. máj. 6. 16:55
Nalam ez nem lenne kerdeses. Persze embere valogatja. De szerintem igy az embernek esdelye nem lesz egy ujabb, normalisabb kapcsolatra. Egy ilyen jatszmaba nem szabad belemenni. Vagy vele, ha nem megy, akkor sajnos nelkule.
2010. máj. 6. 16:32
Nyitott!!
2010. máj. 6. 16:30
Én viszont szeretnék nyitott házasságban élni. Utálom a titkolózást és a hazudozást.
2010. jan. 10. 17:13
Én elválnék inkább.
2009. máj. 19. 23:04
Én nem tudnék nyitott házasságban élni,akkor inkább a válás!
2009. máj. 15. 14:28
Naná, hogy válás. Még, hogy valami kis nemi bacit összeszedjek, kinek hiányzik ez.
39. 40163fd81d (válaszként erre: 37. - Szilva07)
2009. ápr. 19. 10:16
:DDDD
38. Zizisicc (válaszként erre: 37. - Szilva07)
2009. ápr. 19. 08:53
Szia! Ehhez gratulálok,hogy sikerült a férjedet bevonni a beszélgetésbe, remélem sikerül olyan megoldást találnotok, amely mindkettőtöknek jó! :o))
2009. ápr. 17. 20:58
Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat! Tegnap együtt néztük át a férjemmel, hogy ki hogyan viszonyul e kényes kérdéshez. Nem volt hiábavaló. Már hajlandó legalább gondolkozni a dolgon. Bár most, hogy kezd készségesnek mutatkozni, már nem is akarom annyira.. :)) Magamon se tudok kiigazodni. Azért mégegyszer köszi mindent!
36. 40163fd81d (válaszként erre: 35. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 14:33
Ez már csak így szokott lenni:DDDD
35. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 34. - Fbd0ceb525)
2009. ápr. 16. 14:32
Konkrétan tudom, hány álszent házaspár nézi le vagy veti meg anyuékat ezért, miközben azt is látom, hogy ők ugyanezt csinálják pepitában csak sumákolva meg hazudozva meg bujdosva...de legalább a felszínnek villoghatnak a házassági papírjukkal meg a látszólagos házassági kompromisszumaikkal. Legdurvább ilyen eset az volt, amikor az egyik ilyen társaságban lenézős házaspár férfitagja igen erősen bepróbálkozott nálam (miközben egy másik szobában ott volt a felesége). Talán azt hitte, hogy mivel szüleim példáján én nyitott házasságot látok magam előtt, akkor biztos olyan erkölcsökkel rendelkezem, mint ő a műházasságában. :)
34. fbd0ceb525 (válaszként erre: 30. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 14:18
Ezt én is így látom. Sokkal tisztességesebbnek tartom ha két ember barátságban, nyitottan él együtt, mintha hazugságok tömkelegével bújik a házasság intézménye mögé.
33. 40163fd81d (válaszként erre: 31. - Szilva07)
2009. ápr. 16. 14:13

"Az egyik a léleknek, a másik a testnek."

Hát mindkettőnek megvannak az igényei ez kétségtelen.A testnek is és a léleknek is meg kell adni ami jár,szerencsés esetben egy házasságban ez működik is 2 emberrel,úgy tűnik nálatok nem igazán.

Ha szereted adj neki egy kis időt,hátha eszébe jut egy olyan kompromisszum amit mindketten el tudtok fogadni.

Ha pedig nem megy ,akkor döntenetek kell hogyan tovább ,mindkettőtöknek rá kell jönnie,hogy mi a fontosabb számára és aszerint folytatni tovább,külön,vagy együtt.

32. szilva07 (válaszként erre: 30. - 9cb8f8c741)
2009. ápr. 16. 14:06
A te üzidet meg megmutatom a férjemnek.
31. szilva07 (válaszként erre: 29. - 40163fd81d)
2009. ápr. 16. 14:05
Próbáltam már vele beszélni, de nem jutunk egyről a kettőre. Szegényem még igyekszik is, de ez nekem édes kevés. A nyitott házasságról pedig hallani sem akar, mert nagyon szerelmes belém.(aminek persze nagyon örülök). Már annak, hogy még így szeret, ennyi idő után is, nem annak, hogy nem nyitott semmire. Én is nagyon szeretem, de én szelektáltam az agyamban a szexet meg a szerelmet. Az egyik a léleknek, a másik a testnek. Én nem csinálnék belőle ekkora ügyet.
30. 9cb8f8c741 (válaszként erre: 23. - O.andi)
2009. ápr. 16. 11:28
Ugyan..az én szüleim is így élnek. És tudod mióta nyitott házasságban élnek, azóta tök normálisan megvannak együtt, jó a kapcsolatuk. Azelőtt meg mindig veszekedtek, ment a feszkó, de ez a tipikus se veled, se nélküled kapcsolat. Így még a nyitott házasság volt a legjobb megoldás, azóta kiegyensúlyozottak mindketten. Nem váltak el-akkor most mindketten besavanyodott középkorúak lennének, így meg élvezik az életet és tudnak még örömet találni a másikban. Valami érzelem mindig összetartja őket és azt nem is akarják megszüntetni. Értelmes, intelligens emberek ezt szépen el tudják intézni egymás közt. Nem kell figyelni arra, ki mit mond, kinek mi a véleménye erről, én otthon azt tanultam az életünkben legyünk boldogok. Nekem sincsenek érzelmi problémáim sem emiatt, se más miatt.Úgyhogy szerintem (bár tényleg minden a feleken múlik) működőképes dolog a nyitott házasság. Legalábbis a mostanában elég sok sumákolós, titokban szeretőtartós házasság ellenében, ahol bár hivatalosan van házasság, ám azt mintha csak hazugságok tartanák össze.
29. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Szilva07)
2009. ápr. 16. 08:49

Én nem tudok neked segíteni,arra ,hogy hogyan tovább ,egyedül csak te tudsz válaszolni,dönteni.

Azt írtad,már nem tudod elfojtani,magadba tartani

azt a valami vágyat ami hiányzik,hát akkor ne tedd!

Azt írtad a férjeddel nem tudod ezt megbeszélni,de igen,meg tudod.

Az is megbeszélés ,ha te elmondod,ő kiabálni fog,vagy nem ért meg,az már az ő problémája,de te megkönnyebbülsz majd.

De az is lehet ,hogy meglepődsz és meg fogja érteni.....addig nem tudhatod,hogy miként dönts,amíg valóban nem leszel őszinte a másik félhez.

28. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Szilva07)
2009. ápr. 16. 08:25
Próbáltad már megbeszélni vele, vagy félsz megbeszélni, mert azt gondolod, hogy úgy sem értené meg?
27. szilva07 (válaszként erre: 26. - Zizisicc)
2009. ápr. 16. 08:06
Sajnos nem tudom vele megbeszélni. Egyébként meg nem új a felfedezés, csak már nem tudom tovább a felszín alatt tartani..
26. Zizisicc (válaszként erre: 24. - Szilva07)
2009. ápr. 15. 14:41
Nem tudod megbeszélni ezt a férjeddel? Ő mit szól ehhez az új "felfedezésedhez"?
25. szilva07 (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2009. ápr. 15. 14:37
ja, és sürgős válasz kellene, mert itt pattanásig feszülnek már az idegek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook