Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházi Anyukák, beszélgessünk! fórum

Nyíregyházi Anyukák, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


35. halimo
2009. szept. 27. 15:37

Sziasztok Lányok!!!


vagyok csak megint dolog volt,mostanában én is szétszórt és kissé szórakozott is vagyok bocsika érte:-)

1 hét ovi után 1 hét itthon,csüt és pénteken mentünk már oviba.Hát mit mondjak,ordítás a köbön.Nagyon sír a kis drágám,és az a legrosszabb az egészben,hogy hátat kell fordítanom neki és eljönni.A szívem szakad meg,de muszáj máshogyan nem lehet!

Remélem jobb lesz majd.Holnap ovi bár Emma közölte,hogy Ő nem akar menni!Jaj mi lesz?

34. moncianya (válaszként erre: 33. - Maryanyuci)
2009. szept. 24. 17:47
ok, értem, majd csak megjön újra a kedved :)
33. maryanyuci (válaszként erre: 32. - Moncianya)
2009. szept. 24. 15:08

Hát nem egyszerű ez az ovi kezdés, de most már tök jó. Reggel alig várja, hogy vigyem:)

Nincs túl sok időm írni, olvasni szoktam csak a decemberi fórumot. Meg annyira kedvem sincs most ahhoz, ne kérdezd miért, én sem tudom. kicsit szeszélyes vok mostanában, meg szórakozott:))

2009. szept. 24. 13:14

sziasztok.


halimo, Neked köszönhetően megtanultam, hogyan kell kacsatáncolni :)))))


ovis szülői, nem semmi, mikre jártok Ti :)

én előre félek, hogyan fogja majd Nóri szeretni...


Mary, nagyon eltüntél a decemberi fórumról, mi történt???

31. maryanyuci (válaszként erre: 28. - Halimo)
2009. szept. 23. 16:18

Megnéztük a videót a naplódban, nagyon tetszett a Fiúknak, sőt tegnap a keresztlányom is itt volt és így négyen táncoltunk.


Jobban van már Emma? Képzeld megvolt nekünk is a szülői az oviban és nagyon tetszett amit mondtak. Fognak menni sokat kirándulni, meg diótörésre, almaüzembe ilyenek. Dominak biztos fog tetszeni.

2009. szept. 20. 19:35

szisztok.


Halimo, én is olvastam hogy mi volt... sajnálom a betegségeket :(


pöttyök elmúltak szerencsére :)

29. maryanyuci (válaszként erre: 28. - Halimo)
2009. szept. 20. 18:40
Szegényke, Jobbulást kívánunk. Martin is beteg kicsit, valami vírus, köhög meg folyik az orra.
28. halimo
2009. szept. 20. 16:06

Haliho!

Hát még nem vagyok tökéletes,de csinálni kell a dolgokat.

Emmának nagyon tetszik az ovi,nem volt sírás,nem volt nyafi.Csak 1 hetet ment oviba,most itthon van mert légcsőhurutos lett :-(,antibiotikum...

Most kap először antibiotikumot a kis drága,de jól van nincs semmi,csak oviba nem mehet.

27. maryanyuci (válaszként erre: 26. - Halimo)
2009. szept. 20. 11:10

Szia!

Örülök, hogy visszatértél, olvastam a naplódban, mik történtek. Már jobban vagy?

Most már nagyon jó sz ovi, az első két hét sírós volt, de már ott is alszik és alig várja, hogy mehessen.

És nektek milyen, olvastam már voltatok?

26. halimo
2009. szept. 20. 07:33

Sziasztok lányok!


Most már vagyok én is,csak elég húzós hetek vannak mögöttem!


Mary:Milyen az ovi?


Monci:Mizujs a pöttyökkel?

25. moncianya (válaszként erre: 24. - Maryanyuci)
2009. aug. 28. 17:42

köszi, hát szerencsére sokan ilyenek, mint Te meg én.

úgy döntöttem hétvégén megint kap tejeset, ha kijön akkor hétfőn legalább el tudjuk vinni, és ha szerencsénk van még a rendelőben le is veszi a vért, mert másnak is vette már láttam.eddig ez a felállás, ha kell valami szólok.

és köszi :)

24. maryanyuci (válaszként erre: 23. - Moncianya)
2009. aug. 28. 14:04

Ne foglalkozz vele, hogy mit mond szerintem nagyon jó anya vagy és más is így gondolja biztos vagyok benne.

Én is adok Martinnak rudit, meg danoninot, meg krémtúrót is. Szerencsére baja nincs tőle.

Azért nem szeretnék náluk gyerek lenni, szegény gyereknek nem ad semmi finomságot..

Amúgy vérvétellel állapítják meg, hogy milyen allergiája van a gyereknek. De nekünk a mi orvosunk azt mondta, hogy oda csak akkor küld, ha mindig tejes kaja evés után jönnek ki a pöttyök. Kísérleteznünk kellett, de nem volt semmi összefüggés, így nem mentünk vérvételre. Szerencsére már több mint egy hónapja nincsenek pöttyeink.

Ha beutaló kell, azt szerintem a nő is kiadja, legalábbis ma anyáéknak Ő adta. De tán tegnap az orvossal is beszélt...nem tudom, ha gondolod megkérdezem hogy is volt.

23. moncianya (válaszként erre: 22. - Maryanyuci)
2009. aug. 28. 11:56

jaj hát mi is ezt akartuk.

csak Gabi bármikor hívja az anyukája veszi fel. Ő meg ugye nem tud mit mondani. amikor elmúltak a pöttyök róla akkor azt akartuk hogy elvisszük hozzá vérvételre és nézze meg abból de nem tudom hogy úgy ki lehet e mutatni.

érdekes hogy most is kap tápit, nem HA és nincs baja. ezért vagyok tanácstalan hogy merjek e adni Neki.

mindegy, az jött le belőle hogy felelőtlen tuskó anya vagyok aki sz@rik a gyereke egészségére, pedig nem.

és igen, sosem volt még beteg, ha volt valami kis csípése az is hamar elmúlik.... és pont az a másik gondolatom hogy valami másféle allergiája van.

ez meg hogy rudival tömöm a gyereket szarul esett.kurv@ra...

22. maryanyuci (válaszként erre: 21. - Moncianya)
2009. aug. 28. 10:19

Elég nagy a bonyodalom a másik fórumon, ezért gondoltam ide írok inkább. Ha nagyon nem tudod eldönteni, hogy mit csinálj sztem nyugodtan hívd fel Túróczy-t (nem biztos, hogy jól írtam) és kérdezd meg, hogy mit tegyél. Anya ma vitte pont hozzá a húgomat, Ő is telefonon érdeklődött először, hogy mit tegyen, mondjuk nem ilyen gond van, de biztos, hogy elmondja, hogy mi a teendő.

Szerintem kicsi az esély rá, hogy tejallergia, mert akkor a sajttól, meg a tápszertől is kijött volna (gondolom, már nem HA-t isztok), meg nekünk azt mondta az orvos, hogy a tejallergiás gyerekek gyakran betegek, nehezen gyógyulnak, meg ilyesmi.

De nem vagyok orvos, csak azt tudom írni, amit nekem is a doki mondott.

Én a helyedben felhívnám és akkor te is megnyugodhatsz! :)

21. moncianya (válaszként erre: 20. - Maryanyuci)
2009. aug. 28. 10:07
Tudtam :)))
20. maryanyuci (válaszként erre: 19. - Moncianya)
2009. aug. 28. 08:13
Igen Rád gondoltam :DD
2009. aug. 27. 23:30

sziasztok.


Mary, asszem Én vagyok az, ugye :))))

halimo, szia. van egy Lányom, Nóra, 8 hónapos múlt.

én Orosz doktornál szültem és nagyon jó volt. a doki is, a szülés is.

de jó, Maryvel épp egyidősek a Babáitok, jó tanácsok, stb....

2009. aug. 19. 08:07

Szia!

Megvolt a szülői? Leírod miket mondtak, gondolom nálunk sem lesz sok eltérés.

Képzeld tegnap Martin elkezdett kúszni. Már azt hittem ezt kihagyja és egyből járni fog.

Hogy bírják a gyerkőcök ezt a nagy meleget?

17. maryanyuci (válaszként erre: 15. - Halimo)
2009. aug. 16. 21:29

Nem baj, hogy leírtad, érdekel.:)

Én simán szültem mindkét fiút. Dominál sokáig tartott a vajúdás majdnem egy napig, így akkor azt mondtam én többet nem szülök. Mégis bevállaltam, mert két év alatt megszépültek a dolgok, meg abban reménykedtem, hogy a második már jobb lesz. És így is lett:) Már egy héttel vittem túl Martint, és a doktornőmmel azt terveztük, hogy beindítja a szülést pénteken. Délután háromkor viszont már öt perces fájásokkal mentem a kórházba, beindult magától, aminek a doktornőm és én is nagyon örültünk. Fél négykor kerültem a szülőszobára és fél nyolckor már meglett Martin.

Nálunk még nem lesz szülői, állítólag szeptemberben, de szokatásra viszem már augusztus végén és megérdeklődöm miket kell venni, mert csak nagyjából tudom. Igen Napkoron fog oviba járni. Régebben azt terveztük, hogy a városba, mivel ott van a munkahelyünk, de én most itthon vagyok Martinnal és így egyszerűbb.

Ti melyik oviba mentek?

Én ismerek még egy anyukát aki szintén Napkoron lakik, többről nem tudok.

16. halimo
2009. aug. 16. 15:44
Szerinted van még rajtunk kívül valaki erről a környékről itt a Hoxán???
15. halimo (válaszként erre: 14. - Maryanyuci)
2009. aug. 16. 06:59

Én Sipos Attilánál szültem!

A szülés!!!:-)Két gyerkőc két különféle módon.

Emma császárral született,mert faros volt.Semmi fájás,semmi vajúdás.Hajnal fél kettőkor elfojt a magzatvíz,bementünk,előkészítettek és hamar meglett fájdalommentesen.de utána nekem nagyon rossz volt.

Anna már simán született.Gyorsan,de jó fájdalmasan.Reggeli NST után,doki megvizsgál és mondja na szüljük meg ezt a babát.10:20-kor burokrepesztés és utána fájások ezerrel,pedig Oxitocint sem kaptam.A kritikus fél órában már mindent megadtam volna a császárért :-)Gyorsan jött a Manó mert mondták,hogy még 2-3 óra van hát,hát nem volt.Gyors ágy szétkapás stb. és 13:10-kor megszületett Anna Baba:-)


Húúúúú élménybeszámoló,bocsika :-)


Holnap megyünk az oviba,szülői értekezletre :-),kíváncsi vagyok mi lesz!Gondolom felsorolják,hogy mit kell vásárolni!Nálatok is van szülői?Napkoron fog oviba járni Domi?

14. maryanyuci (válaszként erre: 13. - Halimo)
2009. aug. 15. 18:14

Igen szopizunk, mi is háromszor:)

Nagyon jó, ha ilyen jó alvók, nálunk Domi az, de Martin hat hónapos korától kezdte csak átaludni az éjszakát. Addig fél kettőkor mindig megéhezett és ettünk. Most dupla vacsi van és így alszik reggelig.

Nálunk féltékenység akkor fordul elő, ha jön hozzánk valaki és Domi háttérben érzi magát. De aranyosan olyankor oda bújik Martinhoz, hogy lássák, hogy Ő is itt van:)

Martinnak is jónak mondható az étvágya, mert sokat eszik, de csak abból amit szeret. Ezen dolgok listája viszont rövid, már feladtam a próbálgatást, majd pár hét múlva. Addig olyat adok neki amit szeret.

Péli-Toóth Juditnál szültem. Te?

Milyen volt a szülés?

13. halimo
2009. aug. 15. 15:08

Nálunk a lányok egy szobában alszanak kezdettől fogva.Megpróbáltuk és bejött:-)Nem zavarták egymást még akkor sem amikor Anna kicsi volt és sokszor kelt éjszaka!Szerencsémre nagyon jó alvók mind a ketten.Hamar átaludták az éjszakát és délután is együtt alszanak,ami nekem mindent megér :-)

Bébikompot mi nem használunk!

Emmánál nem látványos a féltékenység,de azért van.Rengeteget segít is, igazi kis nagy csajszi :-)

Szopiztok még?Mi még 3x!Emelet már nagyon sok mindent is eszünk,nagyon jó az étvágya Anna Babának.

Melyik Dokinál szültél?

12. maryanyuci (válaszként erre: 11. - Halimo)
2009. aug. 14. 15:20

Pont ezt akartam kérdezni Tőled:) Szerencsére a Fiúk imádják egymást. Martinnak a legnagyobb baja is elmúlik, ha Domi odamegy hozzá és beszél vagy énekel neki. Most már tudnak együtt is játszani pl. fogócskáznak. Domi szalad, Martin meg utána "teker" a bébikomppal. Mindketten kacagnak közben, nagyon édesek.

Külön szobában alszanak, így nem keltik fel egymást, mert Martin többször nyöszörög éjszaka. Bár délután együtt altatom őket és Domi úgy alszik mint a bunda akkor is ha Martin sír.:D

Nálatok hogy van? Féltékenység előfordul?

11. halimo
2009. aug. 14. 13:08

Én nem is gondoltam arra,hogy csak délig legyen.

A fiúk jól kijönnek egymással???

Nálunk,hál isten nagyon jóban vannak a lányok.imádják egymást.Emma a mai napig félti a húgicáját.Ha sétálunk vagy ha hozzánk jönnek akkor nem szabad senkinek sem megnézni!Még el is takarja az arcát :-)

Egy szobában alszanak vagy külön?

10. maryanyuci (válaszként erre: 9. - Halimo)
2009. aug. 13. 23:43
Én is valahogy így érzek. Én úgy terveztem, hogy csak ebédig legyen oviban, de Domi azt mondta, hogy ott is alszik és majd ha este sötétedik akkor jön hozzám:(
2009. aug. 13. 21:30
Emma is szeptemberben kezd.Kíváncsi leszek,hogy,hogy fog menni.Ő nagyon várja már!Nekem nagyon fog hiányozni!Még nem nagyon voltunk külön csak mikor Anna született.Lehet majd nekem nem beszoktatásra,hanem valami leszoktatóra járni :-)
2009. aug. 13. 17:25
Oviba jártok, vagy indultok? Domi szeptemberben kezd. Maradhatott volna itthon is, de mindenki jár körülöttünk oviba és nagyon szeretne Ő is
7. halimo (válaszként erre: 5. - Maryanyuci)
2009. aug. 13. 15:14
Domi és Emma között 5 nap van :-)))
2009. aug. 13. 15:12
Igen én is Nyíregyházán szültem !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook