Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? fórum

Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? (tudásbázis kérdés)


86. Hoxa
2007. nov. 30. 09:41
85. Krysty (válaszként erre: 82. - 104bdd8c43)
2007. nov. 30. 06:38
Szerintem először nézz utána és csak aztán válaszolj...
84. 104bdd8c43 (válaszként erre: 83. - Hoxa)
2007. nov. 29. 23:47
Köszi!! Komolyan nem emlékeztem erre!! Nincs hangulatom mindig végigolvasni az összes hsz.-t.
83. Hoxa
2007. nov. 29. 23:45

Ööö, hát én utánanéztem.

1. Szoptassunk, de hol topikban írtál már a témáról, totál hasonló hozzászólásokat.

2. Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni? tudásbázisban ugyancsak.

82. 104bdd8c43 (válaszként erre: 80. - Krysty)
2007. nov. 29. 23:25
Érdekes, én ilyenre nem emléxem!! Mikor is volt?? Ebben a témában még nem írtam ide!! Valakivel összkeversz!!! Nézz utánna, hol is és mikor is volt! ha saját szememmel látom elhiszem.Köszi!
2007. nov. 29. 22:37
Engem nem zavar, ha valki nyilvános helyen diszkréten, pelussal letakarva, vagy egyébb módszerrel megeteti a babáját, de hogy én szoptassak...egyszerűen nem megy. ENGEM zavar, ha sokan, vagy idegenek vannak körülöttem, de mindig meg tudtam oldani, hogy csak ketten legyünk pl: autóban egy félre eső helyen, vagy úgy szerveztem a programot, hogy ne essen evés időbe és ne tartson órákig. Azt a pár hónapot kibírtam egy napos pláza túra nélkül.
80. Krysty
2007. nov. 29. 22:21

Erről a témáról régen volt már egy jókora vita itt a fórumon és ha jól emlékszem, akkor is az történt ami most.

Mindenki leírta a véleményét, beszélgettünk a dologról, közben hlivi csak a saját két mondatát szajkózta és mindenkit lehülyézett aki nem értett vele egyet. Mellesleg senki nem értett vele egyet...

79. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 78. - ZITA9770)
2007. nov. 29. 20:11
Nekem nem az:))
78. ZITA9770 (válaszként erre: 77. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 29. 20:02

Én is így csináltam:)))

De másoknak még így is illetlenségnek számít

77. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 76. - ZITA9770)
2007. nov. 29. 19:50
Nekem a középút nagyjábol az hogy keresek egy kevésbé forgalmas helyet,és mivel szoptatok felktételezem hogy az öltözködésem olyan,hogy pelussal vagy pléddel "kombinálva" feltünésmentesen megetetem a babóm...pl a játszótéren a homokozó szélén üldögélve,a velem beszélgető anyuka csak akkor vette észre mikor "végeztünk" hogy mit is műveltem:))
76. ZITA9770 (válaszként erre: 75. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 29. 19:47
Hát igen,az arany középút lenne a legjobb,de mint tudjuk olyan nincs.
75. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 73. - ZITA9770)
2007. nov. 29. 19:42
Igen,a két véglet között kellene középutat találni...ha valaki semmiképp nem akar hallani arról hogy nyilvánosan szoptasson,akkor tényleg használja inkább a cumisüveget,minthogy éhezzen a baba...a másik véglet mikor LakatosRóza végigmegy a piacon lógó cicin lógó lurkóval:))És eszébe sem jut hogy illetlen lenne:)
2007. nov. 29. 19:40
Minek erről egyáltalán beszélni? Nyilván mindenki megeteti a gyermekét,ha éhes.. Nyilván nem a pláza közepén(bár én nézném,az tuti:)),hanem egy viszonylag "eldugott" helyen. Valahogy én sem örülnék neki,ha a párom a Spár közepén,a zöldséges résznél elővenné a mellét és bőszen szoptatna... Valószínű,hogy néhány pali ezt díjjazná,de én nem feltétlenül... Ne éhezzen az a gyerek,de azért legyünk ésszerűek... Én azt hírdetem bőszen,hogy "szabaduljunk" fel,de ez már nem szabadság,hanem kihívás...:) Ne ingereljetek minket,férfi állatokat...:)
73. ZITA9770 (válaszként erre: 72. - Lily3)
2007. nov. 29. 19:30
Én is voltam hasonló szituban.Volt aki még segített is hogy el tudjak "bújni"a gyerekemmel,de volt aki úgy nézett ránk mint aki ufót lát.nyilván mindenki más és más.Pl:a hathetes csípő uh-n ahól csak kisbabák és kismamák voltak ahól órákat kell várni mire sorra kerül az ember,akadt olyan is aki inkább elhallgatta hogy a gyemeke üvölt az éhségtől és a cumit tuszkolt a szájába minthogy leült volna a többi kismama mellé szoptatni.
72. lily3
2007. nov. 29. 18:19
Mi az hogy illendő-e?Ha éhes nem fogok haza rohanni a plázából,pont ez a jó benne hogy cici mindig kéznél van nem kell tápszerezni.Persze előre le lehetne fejni,de miért maradjon bent a cicibe a tej ha nem muszáj és amugyis az olyankor már nagyon feszül és kellemetlen érzés.Velem előfordult hogy szoptattam és mindenki kedvesen nézett rám.
71. Hoxa
2007. nov. 29. 14:38

Egyébként meg, az én véleményem az, hogy meg lehet oldani a szoptatást emberhez méltóan, rengetegszer láttam már. A vélemények azért is különböznek, mert mindenkinek mást jelent a "nyilvános". Ha egy étterem egyik eldugott sarkában, egy pelenkával letakart mellből szopizik egy baba, az nyilvános is meg nem is. Mindenki másképp fogja megítélni.

A vélemények azért is ütköznek, mert annak is van természetesen véleménye, akinek még nincs babája, és annak is, aki már többször került olyan szituba, hogy etetnie kellett ott, ahol éppen volt és azonnal.

A cumizavar ismert tény, erről kár vitatkozni 1-2 példa alapján. Mert van amelyik gyereknél előfordul, másoknál nem. Nem annak van igaza, aki nagyobbat kiabál, vagy többször mondja el a magáét. Senkinek sincs igaza, mert ebben a témában sem lehet általánosítani, minden gyerek más.


A plázákról és tesco-król nem lehet általánosítani, mert míg pl. a westendben van külön személyzet a szoptató szobában, aki tisztán tartja, az ajtók záhatók, addig pl. az árkádban a pelenkázóban van 1 db szék, mindenki ki-be járkál, és a szemetest olyan ritkán ürítik, hogy meg lehet fulladni sokszor a kakiszagban.


Szóval ne vitatkozzatok azon, hogy kinek van igaza, mert senkinek sincs. Ez ugyanis relatív. :)

70. Hoxa
2007. nov. 29. 14:32

Hlivi:

Nem te döntöd el, hogy ki ír a fórumodba. Végigolvastam az egészet, és azt érzem, hogy te csak skandálod a véleményed, de meg sem hallgatsz másokat. Leírtad, te hogy gondolod, nem kell senkinek bizonygatnod, és ugyanolyan joga van másnak is leírnia a sajátját.

Használj kicsit kevesebb írásjelet és akkor talán nem tűnik majd úgy az embereknek, hogy kiabálsz velük!

És legyél kicsit elfogadóbb, mert ebből nem sül ki semmi jó.


Lolina: A te hozzászólásaid csak arra voltak jók, hogy tovább fokozd a vitát. Fogd vissza magad, mert míg Judit2 végig próbált a témánál maradni és normálisan beszélni, addig te csak abba fektettél energiát, hogy a veszekedést szítsad! Így a hozzászólásaidat töröltem.

69. LoLiNa (válaszként erre: 67. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 14:31
és ezt te el is hiszed? Tesco-ban dolgoztam.. ne mutasd be nekem, hogy mit és hogy csinálnak..
68. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 67. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 14:28
én értem amit irsz...de ott ahol nem ezaz állapot van,vagy nincs...ottmicsinájjak ha éhes a kölök?
67. 104bdd8c43 (válaszként erre: 64. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 29. 14:26
A pelenkázót minden használat után fertőtlenítik!!! Az ott lévő wc-t is! Oda nem járhat be akárki!! A biztonsági őr nyitja ki és zárja be!!!
2007. nov. 29. 14:22
offff...cumisüvegügyben irnék egy privit....csak mert megfenyegettél hogy olvasatlan kitörlöd...irnám ide is,de nagy nagy off lenne...valahová máshova már irtam róla,csak most nem emlékszem...
65. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 63. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 14:21
ha nem kell neki???micsinájjak????
2007. nov. 29. 14:20
jaaa,az én szemeben egy hiperszuperszuper marketben lévő wc is nyilvános...merthogy nyilvánosansokan használják....nem?
2007. nov. 29. 14:19
Házból kilépve cumisüveg!!! Hányszor írjam még le??? Véleményem változatlan!!!
62. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 60. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 14:19
Ezért mondtam....sokszor mentem két gyerkővel,nem autóval akárhová...itt helyben nincs sehol ahol szoptatni lehetne,meg kell oldani...másrészt én nem tudtam soha fejni,de ez nem ide tartozik...volt némi lefagyasztott tejkészletem,de a kisebbik fiam elmúlt bőven féléves mire elfogadta a cumisüveget...egyszerüen nem kellett neki,pedig bevallom próbáltam...azótta meg átestünk a ló tulsó oldalára:)
61. LoLiNa
2007. nov. 29. 14:17

ehh.. és autóban se merted megszoptatni? ejjha


Tudod.. nem mindenkinek van kocsija.. sőőt.. és mégsem kellett műanyagot tömni a gyerek szájába, hanem inkább megadta neki azt, amire vágyott!

60. 104bdd8c43 (válaszként erre: 57. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 29. 14:13

Már előbb írtam,nem a nyilvános wc-re gondoltam, hanem amik nagy bevásárló központokban vannak!! A nyilvános wc-be én sem teszem be a lábam!

Etetni, házon kívül csakis cumisüvegből!! Most nem időszerű, de amikor az volt, akkor így csináltam!! A lefejt tejet ha mentünk el valahova vittem magammal!Na, nem40 fokos hóségben) Mi autóval jártunk mindenhová, így az állomás váróterme nem volt érdekelt az ügyben.

2007. nov. 29. 14:11
:(Tényleg szeretném ha sok sok ilyen bababarát hely lenne Hlivi!Sajna két lúrkóval felcuccolva,nem feltétlenül válogathatom meg hová megyek bevásárolni,ügyet intézni,megyek ahová muszáj és kész.Az etetést is úgy és ott oldottam meg,ahol szükség volt rá!
58. 104bdd8c43 (válaszként erre: 56. - E71af41436)
2007. nov. 29. 14:06
Én nem csak láttam, használtam is, elég gyakran jártunk ilyen helyre, (Te.sco stb)Az én gyerekemismegéhezett és tisztába is kellett tenni, és a biztonsági ő még az ajtót is kinyitotta nekünk!! Mert van, ahol csak így lehet használni!! Nem nyilvános wc-re gondoltam!!! Hanem amik ilyen helyeken vannak, és ahol napjában többször is takarítják, fertőtlenítik!!!
57. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 54. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 14:03

Örülök ha jók a tapasztalataid,szeretném ha mindenhol ilyen lenne,komolyan.Szoptatáspárti és bababarát vagyok:)Gondolom nem tehek róla hova születtem.Előrebocsájtom,nem azt akartam irni hogy nem teszem tisztába a gyermekem.Szóval abban a kisvárosban ahol az első gyermekemmel laktam,még a védőnőnél és a gyerekorvosnál sem használtam a pelenkázót,helyette akár a babakocsiban,vagy inkább egy padon megoldottamNem vagyok túligényes,gyerekeim sincsenek fertőtlenítve,sőt....Azt akarom mindezekből kihozni,hogy nagy igényeim nincsenek,de egy közös klotyóban ahová csak a fél város jár be,nyilván nem etetek és teszek tisztába egy csecsemőt.


Minden vágyam hogy szerte az országban olyan helyiségek legyenek,amikről te is írsz,de gondolom Te is elismered,hogy ez még nem mindenhol adott.


Ha etetni kellene a gyereked,Te hol tennéd azt?Pl egy Nagyállomás nyilvános wcjében,ahová speciel hajléktalanokis járnak ezért-azért,vagy a nemdohányzó váróteremben a padon ülve diszkréten?F

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook