Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2764. Ágibági2 (válaszként erre: 2763. - Vikinca)
2019. dec. 31. 18:50
Most készülök nőgyógyászhoz.Mikor a pribléma jelentkezett csináltak hüvelyi ultrahangot, 3. És 21. napi hormonvizsgálatot. Voltam 2 különböző orvosnál hasi ultrahangon. 2 Különböző nőgyógyásznál. Mindkettő azt állítja ez nem lehet az escapelletől és a fogamzásgátlótól sem. Voltam rákszűrésen is ott is minden ok. Azt rwmélném a nuvaringtől, hogy ha nem lenne peteérésem akkor lehet ez a puffadás és fájdalom elmúlna. De mindenképp először orvossal konzultálok.
2763. Vikinca (válaszként erre: 2762. - Ágibági2)
2019. dec. 31. 18:43
Szia!szerintem mindenképp beszélj erről nőgyógyásszal-másikkal is!mert amit írsz,az nagyon nem normalis.Nem hiszem,hogy a nuvaring segítene 🤔inkább egy lelkiismeretes nőgyógyász aki végére jar a dolognak🤔
2019. dec. 31. 17:27
Sziasztok! Most szeretném kipróbálni a nuvaringet. Március óta nem szedek semmilyen fogamzásgátlót. Tavaly decemberben vettem be escapelle esemény utáni tablettát. Majd nem akart megjönni a menzeszem ezért injekcióval hozták meg. Mikor megjött elkezdtem újra fogamzásgátlót szedni. 2 hónapig bírtam. Azóta hónapokig elviselhetetlen fájdalmaim voltak. Állandó puffadt has mint aki 6 hónapos terhes. A menzeszem 27-31 napra szokott megjönni, de szinte csak menzesz alatt nem fáj a hasam. Peteéréstől menzeszig pedig nagyon. Tablettát még egyszer biztos nem szednék. Szerintetek a nuvaring segíthetne ezeken a panaszokon? Nőgyógyász kivizsgált mikor ezek a panaszok jelentkeztek. Mindent rendben talált. Még gyomortükrözésen is voltam a puffadáa miatt de mindem ok. Hónapok óta állandóan csíp, szúr a hasam. Fájnak a petefészkeim. Már elviselhetetlen ez a helyzet.
2019. okt. 20. 09:34
Ez az első hüvelygyűrűs hónapom, ma van a 20. nap, tehát holnap kellene kivennem. Tegnap este óta gyenge barna folyásom van. Mi lehet ez, csak áttöréses vérzés? Vagy meg fog jönni idő előtt? 🙄
2760. Vikinca (válaszként erre: 2759. - Csacskamacska)
2019. szept. 19. 16:25

Szia,en kb 10 éve használom,te tuti nem erzed!max akkor ha nem talaja a helyet felrakaskor-kb mintha a tampont nem nyomnad eléggé fol(nem tudok jobb hasonlatot😅)-akkor kicsit följebb kell nyomni,és kesz.

Nekem még sose esett ki😊....sőt inkább kutakodni kellett amikor ki kell venni😅

Sex kozben a párod érezheti,de az se törvényszerű-ha őt zavarja,akkor nyugodtan arra az időre kiveheted(3 órát lehet kinn).

2019. szept. 19. 15:58

Sziasztok!

Hüvelygyűrűt írt fel az orvosom tabletta helyett, mivel 35 éves vagyok már, és ebben a korban már nem javasolt elkezdeni tabit szedni.

Nem váltottam még ki, egyelőre nem igazán lelkesít a gondolat, hogy folyamatosan legyen ott valami.

Tényleg egyáltalán nem lehet érezni a gyűrűt? Nem szokott kiesni? :D

2758. Gretii21
2019. szept. 3. 14:13

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy mar lassan 4 éve használom a Nuvaringet, de most, kettő hét elteltével mégis vérzés jelentkezett, ami ezelőtt még sohasem fordult elő. Szerintetek ez mitől van?

2757. Maki26
2019. aug. 29. 07:19

Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy elég régen használom ahhoz a gyűrűt, hogy összefoglaló tapasztalatot tudjak írni. Így remélem a kezdők is kapnak egy kis eligazítást.

Nekem 2015 áprilisában írta fel a doki, mondván, hogy ez a legkisebb hormontartalmú gyógyszer a piacon. Ahogy előttem szólók is írták, az első hónapban végig pecsételtem, amitől rendesen meg is ijedtem, de a második hónaptól teljesen normális volt. (A menstruáció első napján tettem fel, meglepődve olvasom, hogy 3./4. Napon már nem találkoztam volna ilyen, a hónapot végigkísérő tünettel.) Ugyanakkor a négy év alatt volt kb. 3 hónap amikor már rendes gyűrűhasználat mellett is volt ilyen pecsételésem, ami ugyan fájdalommentes, de azért kellemetlen. (Felmerülhet a kérdés miért nem rohantam már ekkor is dokihoz, de rossz a viszonyunk, egy igazi bunkó, így a nagyonmuszáj-halálomon vagyok az ijedtségtől esetben vagyok hozzá hajlandó menni.)

A gyógyszertárban hűtőben tárolják a gyűrűket, azonban kiadástól számítva 4 hónapig nyugodtan lehet szobahőmérsékleten is tárolni. Ha hűtőben tárolod, akkor hosszabb ideig "garantált" hogy rendben van minden a gyűrűvel, ez akkor hasznos, ha pl. 6 havi adagot ír fel a nődoki. (Nem tudom, hogy ez szabályos-e, én tudom így kérni az orvostól.)

Egészen tavalyig teljesen meg voltam elégedve vele. Kevés vérzés, pontos, kényelmes. Azt hozzá kell tenni, hogy azonban folyamatosan volt a 4 évben valami folyásom (de ezen kívül nem fájt, szúrt akármi, tehát fizikális panaszom nem volt), ami, sose múlt el rendesen. A doki meg csak írta írta a kúpokat, amibe beleuntam, mert semmi sem változott sosem. Ezzel így el is lettem volna, viszont tavaly egy stresszes időszak kezdődött az életemben. Először a stresszre fogtam a libidócsökkenést mert hát evidens ugye.. mínusz 100-ra csökkent én sem értettem mi van velem. Aztán a stressz lassan lecsengett, a libidóm meg sehol továbbra sem. Hangsúlyozandó, 3 évig nem volt vele "bajom", most pedig úgy érzem már, hogy nem jó nekem a továbbiakban. Mindenkinek más a szervezete, lehet, hogy valakinek ez a tuti, másnak nem.

Én most tartok az utolsó gyűrűnél és várom, hogy visszakapjam "önmagam". Hangulatom ingadozó, de inkább nagy letargiára is hajlamos vagyok, habár ezt is mindig a stresszre fogtam. De most ugye stressz nincs, a hangulat meg nem jobb...

Másik problémám, hogy hosszú autó utakon pedig a lábamon lila beütéses foltok jelentkeztek (ez csak az elmúlt pár hónapban), ami számomra elég riasztó,hogy ha csak ülök, miért van ez.

Összességében 3 évnyi használat nekem kényelmes volt, a negyedik évben meg valahogy összeadódtak a problémák. Egyik sem olyan kiugró, csak a sok kicsi szembetűnő már.

Egy próbát szerintem megér, azonban azt tudom a friss használóknak tanácsolni, hogy figyeljenek magukra és az apróbb jelekre. Nem kell mindenen parázni, hatékony a módszer, de a testünk jelzéseit se nyomjuk el! 🙂

2756. Maki26 (válaszként erre: 2755. - Barbidu76)
2019. aug. 29. 06:58
Nyugodtan lehet vinni hűtőtasakban. Nem fog a hatása változni.
2755. barbidu76
2019. aug. 26. 00:12
Vagy vigyem magammal legyen a hűtőtaskaban az úton és tegyem be este amikor kell?
2754. barbidu76
2019. aug. 25. 23:54
Egyébként úgy szokott kinezni, hogy szombaton kiveszem kedden megjon ez a következő gyűrűt szombaton teszem fel mindig uabban az időpontban. Most ha előbb tennem fel egy nappal, tehát nem szombaton hanem pénteken, számít valamit? A gyűrűmentes időszak így rövidebb lenne..
2753. barbidu76
2019. aug. 25. 23:50
Nyaralás miatt kérdezem: A hűtő oké viszont csak hűtőtaska van ami ugye nem olyan.. Abban vinnénk. De csak este tennem be, vagyis kéne betenni. Mi van ha előbb teszem be, van jelentősége? Elég hosszú út (14 órás)
2752. barbidu76 (válaszként erre: 2743. - Klaudia20)
2019. aug. 25. 23:46
Már van egy. :)
2751. Klau112
2019. aug. 2. 18:01

Na megírom, mi volt. :)

A szokásos hétfő helyett kedden jelentkezett a vérzés, így felraktam az újat a szokásos csütörtöki napon. Nőgyógyászhoz is kellett mennem a szünet alatt, tőle is megkérdeztem, ő is azt ajánlotta, hogy használjam így tovább (bár szerinte mindegy, hogy jelentkezik-e a vérzés vagy sem)

2750. Vikinca (válaszként erre: 2749. - Klau112)
2019. júl. 12. 18:12
Így van-így tuti lesz!szoritok hogy meg jöjjön 😊akkor nem kell vele variálni 😊
2749. Klau112 (válaszként erre: 2748. - Vikinca)
2019. júl. 12. 17:35

Köszönöm, hogy írtál!

Szóval ha nem jön meg ne adj isten ebben a 7 napban, akkor megvárnád, amíg megjön és úgy kezdenéd el használni, mint legelőször? Ha jól emlékszem, úgy van a betegtájékoztatóban, hogy menstruáció első napján kell felhelyezni. Hú, most izgulok, megjön-e, olyan hétfő környékén szokott normális esetben.

2748. Vikinca (válaszként erre: 2747. - Klau112)
2019. júl. 12. 08:37
Igen en is kihagynam a 7 napot,utana ujjat,és a biztonság kedvéért 10 nap más védekezés is....de csak akkor ha megjön a megvonásos vérzés....ha nem jön meg akkor újra tervezés-miután magatol megjön,utana a gyűrű.
2747. Klau112
2019. júl. 12. 06:47

Sziasztok!

Már 6 éve használom a gyűrűt, viszont a szokásos 3-4 hét után figyelmetlenségből (sajnos van egy hüvelyi fertőzésem, és hüvelytablettát is használtam a gyűrűvel párhuzamosan) előbb levettem 1 héttel, mint kellett volna, azaz csak 2 hetet volt a helyén.

Lehet, hogy hülye kérdés, de ez most még a második hétnek számít, vagy már a harmadiknak? Mert pont a fordulóján volt. 3 darab orvos válaszol kérdést találtam, ott mindenhol azt írták, hogy ki kell hagyni a 7 napot, illetve az egyik azt is, hogy 10 napig máshogy is kell védekezni. Szerencsére a fertőzés miatt nem voltam együtt a barátommal, így amiatt nem kell aggódnom, hogy teherbe eshettem. Járt már valaki így? Tényleg ez a "bevett" szokás ilyenkor?

2746. Lylu003 (válaszként erre: 2737. - Barbidu76)
2019. jún. 29. 15:04
Szia! Nem tudom hogy aktuális e még a kérdés... Én azt használtam, de nem jött be.. Meg is hülyült a ciklusom. Abba hagytam, de azóta se tért észhez a testem.. Mondjuk én speciális eset vagyok, mert már a gyógyszert sem bírom, ezért váltottunk gyűrűre. Amúgy a dokim most azt mondta, hogy ha gondolom válthatok a nuvaringre, mert lényegében annyi a különbség a kettő között, hogy a nuvaringet az idősebb korosztálynak szánják. De most már én is úgy vagyok h jöhet a tesó, így várok hogy helyre billenjen a hormonháztartásom :)
2745. Vikinca (válaszként erre: 2742. - Barbidu76)
2019. máj. 26. 19:05

Szia,kb 10 éve használom,és szinte mindig 4 hétig hagyom fönn😉

Nőgyógyásztol megkérdeztem-rábólintott-de nagyon figyelem a pontos ki-és berakást.


“elfelejtette eltávolítani a gyűrűt?

- Ha a gyűrű a harmadik és a negyedik hét között maradt a helyén, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!

- Ha a gyűrű több, mint 4 héten keresztül maradt a helyén, fennáll a teherbe esés lehetősége. Keresse fel kezelőorvosát, mielőtt új gyűrűt kezd használni!”

-tehát 4 hétig van fönn védelmet,nyujt😊de mindenki ugy csinalja ahogy biztonságban erzi magat😉

2744. Klaudia20 (válaszként erre: 2743. - Klaudia20)
2019. máj. 26. 12:16

Megint egy zárójel 😆


Mi két éve küzdünk a babáért. Szóval ne legyek neked példa, hogy nem estem teherbe a "hanyag használat" miatt.

2743. Klaudia20 (válaszként erre: 2742. - Barbidu76)
2019. máj. 26. 12:12

Elvileg ezzel ugyan úgy kell mint a tabival. A gyűrű hatóanyaga 3 hétre szól. Tehát nem tolod, hanem kihagysz egy mensit. Vagyis kicseréled új gyűrűre, nem hagysz szünetet.


Egyébként nagyon zárójelben....én csináltam vele ilyet, de fenn áll a lehetséges teherbeesés is. Szóval ezzel kalkulálj. Ha nagyon nem akartok még babát, akkor tegyél fel egy újat, és hagyd ki a mensit.

2742. barbidu76
2019. máj. 26. 11:58
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy volt már aki közületek eltolta a mensest gyűrűvel? Egy héttel tovább hagyom bent a gyűrűt? Köszönöm.
2741. Vikinca (válaszként erre: 2740. - LunaLunas)
2019. ápr. 4. 12:02
Oke,koszi😊
2740. LunaLunas (válaszként erre: 2739. - Vikinca)
2019. ápr. 4. 11:53
A "soha többé" alatt igazából azt értem, hogy soha többé hormonális fogamzásgátlás :). Nekem hiányzik hogy érezzem a ciklusomat, hogy épp "hol tartok".
2739. Vikinca (válaszként erre: 2738. - LunaLunas)
2019. ápr. 4. 10:09

Szerencse,hogy rájöttel,hogy a gyűrű okozza ....de sajnos bármelyik másik hormonális fogamzásgátló is okozhat ilyen tüneteket.

Ha esetleg attersz másik fogamzasgatlora ami beválik megtennéd,hogy megosztod velunk😊Koszi

2738. LunaLunas
2019. ápr. 3. 15:57

Sziasztok!


Eleinte híve voltam a gyűrűnek, mert nagyon kényelmesnek tűnt, de pár év használat alatt sajnos nagyon lassan, észrevehetetlenül jöttek a mellékhatások: halott libidó, 15kg hízás, levertség, tompa gyakori fejfájás, fertőzések, állandó brutális puffadás. Nem értettem hogy mi a franc bajom van... miután abbahagytam a használatát, a testem hetek alatt teljesen magához tért a hamvaiból. Végre könnyen fogytam. Soha többé.

2737. barbidu76
2019. márc. 15. 15:33
Ladeering gyűrűvel kapcsolatban van tapasztalat? Olcsóbb és állítólag ua a hatóanyag.) nőgyógyász szerint jobb.)
2736. barbidu76 (válaszként erre: 2735. - Vikinca)
2019. márc. 15. 15:32
Oké. Viszont felül oldalt van, az remélem nem baj, eddig nagyon nem is foglalkoztam ezzel, viszont ott lehet hogy több a hőmérséklet. Gyógyszertárban lehet hogy azért teszik a hűtőbe mert ott lehet több hónapig is.
2735. Vikinca (válaszként erre: 2734. - Barbidu76)
2019. márc. 9. 06:27
Nekem a gyógyszertáros mondta- mindig a hűtőben legyen,ők is ott taroljak😊ha csak pár órára van kinn akkor nincs jelentőssége,addig nem kell a hűtőbe rakni,de a bontatlant ott kell tartani.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook