Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nosztalgia scrapbook fórum

Nosztalgia scrapbook (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nosztalgia scrapbook

16. bb2f4e28dd (válaszként erre: 15. - Trophy)
2006. dec. 10. 17:48
Én is A/4-es lapokkal ,,dolgozom", ennek legfőképp anyagi okai vannak, de praktikum is, persze. Igyekszem mindent kézi munkával készíteni, amit csak lehet hozzá (pl nem veszem a tag-eket, hanem csinálom).
15. Trophy (válaszként erre: 14. - Katus1)
2006. dec. 9. 12:32
Az én albumomba az A/4-es lap tökéletesen beleillik. Unokatesóm nyomtatójába 380Ft a fekete meg a színes patron is, úgyhogy az összes hátteret azzal nyomtattam ki, igen sokat megspóroltam vele. Most hogy mondod, van itthon akril festék, azzal is bepróbálkozom. Délután meg is csinálom, mert szorít az idő. Az biztos, hogy függőséget okoz, már azon gondolkodom, milyen legyen a következő, és iszonyat jókat látni külföldi oldalakon!:)
14. Katus1
2006. dec. 8. 07:15

SZia Trophy. Az elso albumomhoz en is rengeteg dolgot toltottem le a netrol, a digitalis scrapbookcuccokat nagyon szepen ki lehet nyomtatni. Meg a diszitoket is! (a http:// scrapbook.fw.hu oldalon a linkek es a digitalis scrapbook iskolaban+ a galeriaban rengeteg tippet olvashattok, hogy honnan erdemes letoltogetni)

Otthon nagyon olcson lehet a rovidaruboltban bevasarolni: szalagok, gombok, csatok, mindenfele muanyag kutyu nagyon hatasos az oldalakon! A szaraz virag sztem nem tul jo otlet, mert ha nem tasakos az albuomd, le fog potyogni. Hacsak nincs valami jo tipped az orokkevalositasahoz. A nyomtatas valoban olcso, de ha 30 cm x30 cm-es albumod van, a hatteret mindenkeppen meg kell venni. No persze, ha van A3-as nyomtatod, akkor MAZLISTA:)

Sokat lehet sporolni a kezi vagassal. Mert megsporolod a matricat. Az akrilfestekekkel is nagyon jo hattereket lehet kesziteni. Ha van pl. repesztolakkod, probald ki azt is, nagyn jo!

Nalam ugy volt ez, hogy az elso albumomhoz rendeltem egy doboznyi cuccot, + nehany alapveto eszkozt: ollo, penge, fem vonalzo, vagopad, lyukaszto, ketoldalas ragaszto, pufiragaszto, savmentes filc (ezek nelkul eleg nehez belevagni). Aztan fokozatosan bovitettem a kellektaramat, most meg mar 2 polcon se ferek el... :) A scrapbook fuggoseget okoz:)

13. Trophy
2006. dec. 4. 11:56
Ja, nem tudom a neten láttál-e olyat, hogy fekete körben vannak egyesével a betűk, amiket egymás mellé tudsz ragasztani. Ezt úgy oldottam meg, hogy fekete alkoholos filctollal megcsináltam a köröket, de már benne az albumban, aztán az üvegfestékem arany vagy ezüst kontúrjával ráírtam a betűket plusz a fekete kört is körül rajzoltam vele. Ez is kiemelkedik a lapról, nagyon szuper!
12. Trophy
2006. dec. 4. 11:52
A kiegészítőkböl amit vettem, azok a fémveretek, glitteres toll, meg egy pár 3d kép. Amúgy töltöttem le képkereteket, nagyon szuperek. Ragasztottam bele szárazvirágot is, azt kaptam, de biztos olcsóbb azt is virágboltban megvenni, mint a hobbi boltban, ahol egyesével árulják. A netről töltöttem le nagyon jó bordűröket is. Töltöttem le virágokat, pillangót,stb.,amit kivágtam, ráragasztottam kartonlapra és 3d ragasztóval raktam az albumba, ez is tök jó lett!
11. bb2f4e28dd (válaszként erre: 10. - Trophy)
2006. dec. 3. 11:16
És a mindenféle kiegészítőket is helyettesíted vhogy? Ha van olcsó trükköd, ne titkold :)
10. Trophy
2006. dec. 2. 11:35
Hobbi boltban nézegettem, elég drágák a papírok, úgyhogy egy csomó mindent letöltöttem a netről és kinyomtattam, sokkal olcsóbban úsztam meg.
2006. dec. 2. 11:34
Én kb. 2 hónapja vásároltam egy csomó mindent, hogy anya szülinapjára megcsinálom, ami most lesz decemberben, akkor belevetettem magam, de aztán abba hagytam, mert nem volt rá időm. Most ott állok, hogy van még egy hetem, és csak félig van kész, úgyhogy bele kell húznom. Egyébként nagyon élvezem, mindenhol azt nézem, mit tudnék még felhasználni hozzá.
2006. nov. 24. 09:53

Katus,

azóta már megnéztem, hogy Angliában élsz :)

És hogy néz ki egy ilyen klub? Odamentek, kipakoljátok a motyót :) -és aztán van vmi feladat? Vagy?

(egyébként ott vagyok a magyar sb-s fórumon, Zsuzsi a nevem.)

7. Katus1 (válaszként erre: 6. - Bb2f4e28dd)
2006. nov. 23. 22:39

Hát ami azt illeti, bizony eléggé kell vigyázni, ugyanis a scrapbookban a készlet összeválogatása-vásárlása is nagy része az élvezetnek:) főleg mert számtalan technikát lehet alkalmazni, a pecsételéstől kezdve az akrilfestéken át a kreatív ollókig, varrásig...és ehhez mindenhez rengeteg dolgot össze lehet vásárolni.


A scrapbook klub Angliában van, ahol élek. Hogy otthon van-e, nem tudom.

2006. nov. 23. 10:46

De, nekem elég sok helyet elfoglalnak a kacatjaim, a mindenféle papírok, szalvéták, egyebek (elég régóta dekupázsolok, sok vacak összegyűlt az idők során).


Hol van olyan, hogy scrapbook-klub?

5. Katus1 (válaszként erre: 4. - Bb2f4e28dd)
2006. nov. 22. 14:18

SZiasztok. Ami a hely-es idoigenyt illeti, nem gondolom, hogy tobbet vesz igenybe mint barmely kreativ hobbi. de az tuti, hogy jo moka, nem beszelve arrol, hogy maradando erteket alkot, orok emleket!

Ha foglalkozol mas kreativ technikaval, nyilvan van mar keszleted papirokbol, ragasztobol, szalagokbol, stb. az en keszletem masfel polcnyi helyet foglal el a szekrenyben, es amikor a scrapbook-klubba megyek, az egeszet 2 szatyorba ossze birom pakolni:)

A [link] oldalon van tobb magyarorszagon elo scrapbookos, ha van kedvetek csatlakozni, a forumban nyilvan szivesen elmondjak ok is a velemenyuket.

Sok szep oldalt kivanok!

2006. nov. 21. 18:35
Mostanában kezdek vele kísérletezgetni, csak túl hely- és időigényes. De jó móka :)
2006. nov. 21. 14:43
Örülök ennek a témának.Én még nem készítettem ilyet,de már elhatároztam,hogyha a kislányaim 18 évesek lesznek szeretnék készíteni nekik ilyet.Ez egy örök emlék.Addig pedig gyűjtögetem az ovis rajzait,fényképeket.
2006. nov. 21. 13:32
Van vki, aki használta már ezt a technikát?
2006. nov. 6. 14:21
A nosztalgia album készítése csodálatos módja annak, hogy a családunk múltját megõrizzük, õseinknek emléket állítsunk. Az album készítése során nem csak a kreativitásunkra lesz szükség. Egyszerre leszünk történészek, restaurátorok és dizájnerek: felkutatjuk a régi fényképeket és iratokat, felderítjük a régi családi történeteket; és beletanulunk a fényképek restaurálásának technikáiba, hogy azokat megmentsük az enyészettõl.

Ugrás a teljes írásra: Nosztalgia scrapbook

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook