Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update programja - tapasztalatok fórum

Norbi Update programja - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
49245. pallasathene (válaszként erre: 49244. - Bimm2)
2013. aug. 9. 13:00
Itt van hoxas fogyis naplom.irom!
49244. bimm2 (válaszként erre: 49242. - Pallasathene)
2013. aug. 9. 12:42

jah, bocsi, nem voltam egyertelnu!

Ugy ertem van kis naplod a kaloriaszamlalasra vagy valami programot hasznalsz a neten?

2013. aug. 9. 11:40
ja meg persze van konyhamérlegem :-)
49242. pallasathene (válaszként erre: 49241. - Bimm2)
2013. aug. 9. 10:16
Hat itt mindenre ea van irva mennyi kcal szal bem nehez.foleg igy Norbisan ,h nem eszem koretet...!es vmikor saccolom:-d!na meg nagyjabol emlekszem mi nenbyi kcal,m nar csinaltam!:)
49241. bimm2 (válaszként erre: 49231. - Pallasathene)
2013. aug. 8. 23:43

HAt nem tudom, mennyire lesz inspiralo neked, amit leirok, de en mindossze 10perc stepgepezessel kezdtem mozogni... Alig vartam, hogy vege legyen. Reka 20 perces tornai is egy vegelathatatlan programnak tuntek. De valahogy minden nappal tobb lett. Jo kitartonak kellett lennem, az nehez volt.


A kcal szamolas szerintem is a legmegfelelobb az utolso kilok leadasara. Olvastam is a reka oldalan a posztolok kozott a lanyok is azt irtak, hogy az utolso kilokhoz mar csak a norbi ES a kaloriaszamlalas jott be nekik. Aztan eletmodvaltasban lenni mar elegendo majd csak a norbi.


Hogy szamolsz kaloriat?

49240. jecsim
2013. aug. 8. 13:55
tudom akart lenni :))
49239. jecsim (válaszként erre: 49236. - Pallasathene)
2013. aug. 8. 13:54
megnéztem, már tudod, mi az :))
49238. jecsim (válaszként erre: 49236. - Pallasathene)
2013. aug. 8. 13:54
Nem, de mindjárt megnézem google-ban
49237. Kantara (válaszként erre: 49230. - Bimm2)
2013. aug. 8. 13:50

Fészen ismerek paleosokat, jah, igen, a kemény mag... én is csalódtam. A családom meg elkezdett fél év után utánozni mert fitt lettem, kisimult, fogytam, mindig nevettem.... kipbálták, jobban érzik magukat ők is. Otthon sincsen semmi kőbe vésve, ha valaki tiltott gonosz dolgot kíván meg, egye kutya, megcsinálom, de ez egyre ritkább. Ugyanis a paleokaja után könnyed marad az ember, férjem másodszor mondta, először tészta után, másodszor kukorica után hogy basszus most meg olyan mintha követ ettem volna... szóval én nem tiltok semmit, valahogy jönnek utánam.

Szendi se egy guru nekem, ez olyan hülyeség, egyszerűen összefoglalta a dolgokat és átadta. Így kell ezt venni. Osho meg annyiban érdekes számomra hogy baromira igaza van sok dologban, segített máshogy értelmeznem és könnyedebben vennem dolgokat meg megítélnem, hogy mi a fontos. Nekem nem kell példa... mondjuk ha én aszondom hogy a cigi rákot okoz te nem hiszed el ha én is cigizek mert micsoda dolog hogy mást mondok és mást csinálok? Attól az még igaz, és ez a lényeg, a döntés meg mindenkinek a kezében.

49236. pallasathene (válaszként erre: 49234. - Jecsim)
2013. aug. 8. 13:45
ellipszis?igy ismered?
49235. jecsim
2013. aug. 8. 13:44
Egyébként én most stagnálok, pedig tornázom minden nap, és csinálom a guggolás kihívást, ma épp pihi nap van, de tegnap már 140 db guggolás volt. :) Két három alkalommal meg kellett állni, kicsit kinyújtani a lábam, különben nem csináltam volna végig :)
49234. jecsim (válaszként erre: 49231. - Pallasathene)
2013. aug. 8. 13:42

Mi az a crosstrainer?

Mit csinál?

49233. jecsim (válaszként erre: 49228. - Bimm2)
2013. aug. 8. 13:41
de, szoktam írni, van valami, ami érdekelhet titeket. Viszont minden nap itt vagyok, olvaslak titeket :)
2013. aug. 8. 13:31
Ja, és Norbiról. Réka számomra ezerszer Jok a receptek benne,olyan jo kis agymosaas a fejemnek:-D
49231. pallasathene (válaszként erre: 49228. - Bimm2)
2013. aug. 8. 13:29

Eddig nem szamoltam most kaloriat. Korabban, az 1. szülesem utan igen,es sszuperul lefogytam, aztan egy klassz kis jojoval visszajött egy nyár alatt. (énhülye)


Nem akartam kcalt szamolni ujra mar!Talan a bukásom miatt. Azt is bevallom ,amikor ekezdtem anno kcalt szamolni,ugyanennyi kg voltam,m most. Elsösorban 5kg-t akartam fogyni. Végül 10-et fogytamklassz vékony csaj voltam.De sajna nem sokaig.

NAszoval ugy döntöttem,ha ez az ára,h legalább 5kg-t fogyjak még akkor újra elöveszem ezt a kcal szamolast és közben vigyázok továbbra is a szénhidráttal.


Viszont ugye a kcal szamolasban mar mas is belekalkulalhato. Ahogy jecsim is irta-meg irjatok TI is, nem lehet 0cukorral és 0ch-val elni.Neha becsusszannak dolgok. Lényeg a mérték én ezt vallom. Nyilván törekedni lehet a kevesebb mennyisegre.


A mai siker,h vegre raalltam a crosstrainerre. Nem sokat, bizti vicces Nektek,csak 10percre..de eeez iiis vmi. A semminel több és én meg is izzadtam bele:-D!Utana meg bekentem paprikaskremmel a hasamat. :-DDD

49230. bimm2 (válaszként erre: 49229. - Kantara)
2013. aug. 8. 12:47

Nem, egyaltalan nem arra akartam celozni, hogy elvakult lennel. SOT! A kozossegekben levo paleosok kemenymagjarol irtam.

A paleos alapelvek atvetelet, alkalmazasat kiraly dolognak tartom, ahogy a magam reszerol a norbis alapelvek betartasat igyekszem betartani.

En halas vagyok amiert norbi megjelent az eletemben es igenis, a paleo elvekbol is nagyon sokkal egyetertek.

Szendi sem beszel hulyeseget es Norbi sem. Ahogyan csinaljak, az egy lapon sem emlitheto...

Oshot en is imadom. Leszamitva hogy az elso (es talan eddig egyetlen)biologiai fegyvert o vetette be es vegul a szelidseg, befele fordulas ees szerenyseg tanitasa utjan az o utja tobb rolexszel a kezen zajlott es rengeteg novel... Rettenetes pazarlassal.

De annyit azert megjegyeznek, hogy a bort iszik vizet predikal esete reszemrol eleg gaz... Nem mint felhasznalo, hanem a guruink eseteben.

Engem nem erdekel, hogy o is gyarlo, megbotlik,hizik, tejet lottyent. ne csinalja! Legyen pelda! Arra vagyok kivancsi amit csinal, nem az amit nem (tud)


Ismersz paleosokat? Norbisokat?

Hogy paleoztatod a csaladot?

49229. Kantara (válaszként erre: 49227. - Bimm2)
2013. aug. 8. 12:12

arra akartál célozni hogy elvakult vagyok? Mert akkor félreértettél. A paleo az egy irány, nem kőbe vésett szabályok. Inkább arról van szó, hogy bizonyos ételek alkossák a táplálkozásod alapját, bizonyosaktól meg amennyire tudsz, tartózkodj. Én paleos vagyok, de múltkor ittam egy sört, jól esett oszt jónapot. Amúgy nem iszom. Az a baj, hogy sokan azt hiszik, csak korlát mellett lehet haladni. Nem, de a korlát mutatja, merre mész. Szendi szerintem azzal nem csal, ha eszik főtt gyümit, hisz nem azt mondja, hogy nem ehetsz. Sőt, löttyint a kvba tejet. Valahol azt olvastam. Szóval az alapokról van inkább szó meg az irányról.

Én még nem voltam paleobulin, valószínűleg nem is leszek, mert nem szeretném úgy érezni, hogy szektataggá váltam. Átállítottam az étkezésemet, furamód az idén nem kívántam meg a kukoricát sem, krumplit sem, ja bocsánat, újkrumpliból kaptam be pár sült karikát mikor sütöttem vkinek a családban. Gyógyszert is veszek be ha feltétlenül muszáj, fájdalomcsillapítót, ha antibiotikumra lenne szükségem feltétlenül, valószínűleg azt is kiváltanám, aztán utána szednék pre vagy pro vagy milyen biotikumot.

Oshot viszont nagyon bírom :)

Szendi Gáborral nekem is vannak fenntartásaim bizonyos dolgokban, de ez nem befolyásolja azt, hogy azt gondolom, nem beszél hülyeséget.

én is szeretek beszélgetni erről is meg sokmindenről is, olyannal is akinek más a véleménye, anélkül hogy foggal körömmel meg akarnám győzni. Viszont a véleményeket olykor hasznos kicserélni meg a tapasztalatokat.

Az elvek átvevésével semmi bajom :D

49228. bimm2 (válaszként erre: 49225. - Pallasathene)
2013. aug. 8. 11:52

tudod, hogy akartam mar kerdezni toled, hogy irod e a kajabeviteledet? Online vannak jopofa ilyen kaloriaszamlalok, amik nem mellesleg mutatjak a szenhidrat es proteinbevitelt is!

Ma en sem vagyok jo kislany !

Erdekes, hogy mozgasban nagyon motivalt vagyok, de ma megint megvasarlasra kerult a csaladi csomagolasu keksz :)))))))))

Viszont ugy dontottem, ma annyit eszem belole, ami a csovon kifer (illetve BE) es beirom a naplomba, hogy megtortent es legkozelebb csak ket het mulva csinalok ugyanilyet! Ez a terv!

Miert nem voltal jo kislany?


jecsim mar alig ir ide...

49227. bimm2 (válaszként erre: 49224. - Kantara)
2013. aug. 8. 11:46

Szendi egy intelligens, tanult faszi... Schobert ur meg nem. Ertem en, hogy van valami foiskolai vegzettsege (talan) de ugye attol meg nem valik valaki uriemberre. Az 'eskuvoi tanu vagyok' fotojan is a napszemuveg oda van tuzve a diszzsebkendo zsebebe. Uriembe, tanult, intelligens nem csinal ilyet. Az egyik kommentezo irta jol, idorol idore elojon a bugris stilusa. Hiszen az. A ferjem csak anyit szokott mondani ra: rendor. en most tenyleg azt latom rajta, hogy haldokilik. Apam nezett ki igy, mielott meghalt. Fiatalon -38 eves volt.

Szendi egy urifiu.

Azt, hogy csalt, azt a kajalasaban teszi - fott gyumolcs, sajt, bolti kolbasz. Tehat publikal egy rendszert, amit nem tart be. Norbi si errol ertekezett, hogy o kiflicsucskot eszik meg cukroskoktelt iszik. pfffff... Es ugye rettenetesen buta - ennel fogva esetlenul kommunikal. Mig szendi kevesbe veres szaju, addig norbi rettenetesen az.

Hat ennyi a csalas. A felreeves.

meg en nem szeretem azokat az embereket, akik nem isznak. IDEGMEREG az alkohol a paleosok szerint... pppf aztana paleobulin jol bebaxnak. Mondom, a paleo elveit nem teljesen ordogtol valo. Betarthatatlan a fott gyumolcs, alkohol, tejtermek kerules ugyeben. A kemeny magot kizarolag a rakosok, allergiasok, autoimmun betegek kepezik. ES ha valaha egeszsegugyi problemam lesz, azonnal paleozni fogok!

Azt azert hozzatennem, hogy ha a paleosok altal sokat kritizalt antibiotikum (es egyeb gyogyszerek, vegyszerek, adalekanyagok) nem lennenek, akkor a paleosok zome nem is letezne. Mert mar a rokonaikat megolte volna valamilyen betegseg. Szoval teljesen ne legyunk hulyek.

A norbi altal felallitott kodrendszer szerintem is alapvetoen az uzlet epitesere koncentral a kezdetektol fogva. VOlt neki mar asvanyviz etrendkiegeszito algatabletta es meg ki tudja hany update otlete, amit aztan hatulrol jol seggberugott azota. A szenhidratbevitel csokkenteseben azert hiszek, de manapsag a mi norbink mar rettenetesen udvariatlan.

De a tehetseget kar lenne vitatni. es o is lopja ezeket az elveket masoktol. Az szerintem nem bun. Szendi eseteben sem az. Osho is ilyen volt. Meg a vegen a Hit gyulis nemjuteszembe Sandorrol is kiderulhetnek dolgok...

Igen, mindenki csinalja amit akar, ezzel egyetertek, de beszelgetni ezekrol rettenetesen szeretek. Foleg olyanokkal, akik nem feltetlen azzal ertenek egyet amivel en.

Az elvakultsagtol viszont felmergesedem.

49226. Kantara (válaszként erre: 49225. - Pallasathene)
2013. aug. 8. 06:54
nekem is nap mint nap eszembe jut, hogy azért nem semmi volt cipelni sem, nézni sem. :D
2013. aug. 8. 06:52

igy van, ész nélkül nem követünk senkit!Mindenkinek ki kell tapasztalna,h mi a számára betartható és megfelelö.


én mától asszem elkezdem a kaloriakat is irni,mert ezzel az 5 kg-mal igencsak megbirkozom. Ráadásul tegnap nem voltam jokislany,de matol ismet az leszek.


JEcsim olyan ügyes,h tornazik is meg hogy futtok,elkepesztö!


Nem akarok többé eldagadni,borzalom volt antinönek lenni.

49224. Kantara (válaszként erre: 49223. - Bimm2)
2013. aug. 8. 06:37

Még amikor először megjelent a táblázata vagy mi, tudod, a pontozós lista, természetesen nekem is megvolt, hurcibáltam magammal, nekem az volt betarthatatlan :) Állandóan belekeveredtem, nap mint nap lapoztam, aztán elhajintottam. :D A paleo egy éve a barátom, és nagyon könnyedén betarthatónak érzem. Az volt a szisztémám, hogy megjegyeztem, mit nem eszünk. A maradékot meg milliónyi variációban lehet készíteni, komolyan mondom, szerelmes lettem a kajába :) Az elején nagyon következetes voltam, szabály mentén haladva, hogy rögzüljenek dolgok. Aztán lazítottam kicsit, például ezzel a méz-xilit-stevia témában is, pl tegnap csináltam sárgadinnyefagyit, a csaknem egy literbe került 2 ek méz, ennek negyedét ettem. A sóskába meg xilitet kevertem. (azt csak megfőztem, nem ettem, a fagyi elég volt vacsorára ebben a melegben) Szóval guru ide vagy oda, engem a könyve elindított egy úton, de az írásait útmutatónak használom, nem szentírásnak. :D Mondjuk ő sem a szigorú hanem a realista paleot tartja, mai viszonyok között ugye. Én ilyen csalásdologról nem hallottam, igazából az én szempontom szerint mindegy is, mert egészségesebb vagyok, és véééééégre fogytam!

A piacon azért néniktől-bácsiktól lehet kapni nem mérgezett cuccot, kisebb az esélye, hogy lefújkálják ezzel-azzal, már csak azért is, mert irgalmatlan drága a vegyszer, nem is érné meg. Mi is szoktunk permetezni akkor, amikor annak ideje van, de mire érik a termés, hírehamva sem a vegyszernek.

Szóval Norbi ide, Szendi oda, valószínű, hogy aki belevág ilyen népnevelő dologba, ott előbbutóbb diktál a profit, ezért én pl. paleofutártól sem rendelek, hülyeség. Egy jó kis szalonnásrántottánál nincsen paleobb kaja, kifogás a "nincsidőmfőzni". Én reggel 10 perc alatt megcsinálom az elhhoznivalómat, szalonna, paprika, cukkini, mángold összesütve, rá tojás.

A két pasit egymás mellé téve vagyis a "tudományukat", nekem Szendi meggyőzőbb volt az ilyenolyan kutatási eredményekkel (tudom, összeollózta, de legalább valaki összeollózta), Norbi meg hetet-havat összehord, aminek se füle, se farka :) Igaz, fogytak tőle sokan. El kell ismerni azt, hogy vannak, akik most is kövérek lennének, de tőle motivációt kaptak, vagy tudomisén, és hálásak neki. Ez az egész egy jelenség. Csak ne lenne annyira bunkó....

Mit csalt a Szendi?

na én meg nemtom abbahagyni az írást.. :D

Végkövetkeztetés: nem szabad ész nélkül követni senkit.

49223. bimm2 (válaszként erre: 49221. - Kantara)
2013. aug. 7. 22:49

Na jah, ha magadnak termelsz, az minden tekintetben jo. Tudod, mit eszel, tudsz kalkulalni vele es penztarcakimelo. Arrol nem is beszelve, hogy azt eszed, aminek szezonja van. Eri a nap, leszeded, megeszed, nem fujkalja le senki tarolashoz ilyen -olyabn erest akadalyozo gazokkal.... Na jah...

Paleo ugyben mar eleg sarkos a velemenyem, szerintem betarthatatlan, nem beszelve a paleo magyarorszagi gurujarol, aki publikaltan csal. Akarcsak a mi norbink :)

Szoval beszelgettunk mar itt is arrol, hogy az embernek onmaganak kell 'okosnak' lennie, na nem tulzottan :)


A mez nagyon gonosz!Norbi elismeri a vitamintartalmat, de ugyanolyan cukornak minositi, mint a sima cukrot. Magas a GI-a (ami norbinal a 30felettit jelenti, de ahogy most az uj kakaoscsiga kapcsan olvastam, ez mar csak agyrem 10... Nem nagyon foglalkozik tudomanyos laboreredmenyekkel es szazevekre visszanyulo tapasztalatokkal :D nem egy paleo ember:)

Te norbiztal valaha?

49222. Kantara
2013. aug. 7. 13:18

ja, a mézet kifelejtettem, azzal is meglocsoltam.

Norbinak mi baja a mézzel? Nyilván nem kilószámra eszi az ember. Az a legtermészetesebb. Mondjuk én termelőtől veszem. Remélem nem kutyul bele semmit

49221. Kantara (válaszként erre: 49220. - Bimm2)
2013. aug. 7. 13:17

az én steviám biztos nincs bekeverve :)

Mondd már, hát mindenki úgy táplálkozik, ahogy akar, nekem nincs jogom minősíteni a te szokásaidat, egyébként a lényege annak amit írtál tetszik. Én mivel családi házban lakom, amit lehet, megtermelek magamnak, na meg amit bírok, mert terület van, idő meg energia kevesebb. Azért nem rossz az arány.

Hát igen, a paleot én is kipróbáltam egy éve aztán úgy is maradtam, mert a közérzetem meg az egészségem újabb, jobb dimenzióba került. Végre ehetek lelkifurka nélkül, intenzívebbek az ízek, meg fogytam is. Nekem ez bevált. Van, akinek nem, azt hiszem, tényleg sokminden fejben dől el, ma már, így egy év után nem vagyok annyira szigorú magamhoz. Ami durvább reakciót produkál, azt nem is erőltetem, de úgy vettem észre, ezek inkább az adalékanyagok. Meg a korábbi krumpli, kukorica érdekes hogy nem is hiányzik, pedig nagy rajongójuk voltam.

hát akkor én baromi jó fej lehetek mert tegnap majd megvesztem egy kis édesért. Csokit nem volt kedvem gyártani, összeburogattam mazsolát, kókuszreszeléket, barackmagot, szezámot, napraforgót, aszalt barackot, kakaót, kókuszolajat, kis rumot, jóóól összekevertem és ettől tök boldog lettem. (mármint evése után)

49220. bimm2 (válaszként erre: 49219. - Kantara)
2013. aug. 7. 12:58

De, a stevia be van keverve maltodextrinnel... 1%nal kevesebb tartalmat nem kell jelolni - de az attol meg beinditja az indzulintermelest.

A szuklaroz megoldas a masik nagy kedvencem :)


Az en hozzaallasomnak nem fogsz orulni, de mivel en majdnem minden italomat edesitem, en azt mesterseges edesitoszerrel teszem... Mezet kizarolag a suteseimhez hasznalok, mert ugy all ossze a kekszem, a 400g szarazanyaghoz megy kb 35-40g. Termeszetesen mar attol lelkifurdalasom van. Norbi tiltja a mezet is.

kaloriat nem iszom semmilyen formaban de a kavemat teamat edesitem en is. A kajakat - ezt is norbinak koszonhetem - megpbrobalom ugy enni, ahogyan vannak. A sot is kerulom es az edesitest is.

Csak ugye ez az otthoni termelgetes nekem nem sajatom, nem is akarom. A hustermekeket megprobalom nyers husbol magamnak elkesziteni (eleg maceras) de egy csomo mindent megveszek a boltban - igyekszem a ch tartalmara ugyelni - muzli, mag stb.

Norbit kedveltem, amig nem volt ez a vatesz kepe onmagarol. Valahogy olyan 'utanam az ozonviz' erzesem van tole az utobbi idoben... ennek ellenere engem nagyon jo uton inditott el.

A paleosoktol is sokat tanultam, azota kerulom a RENDSZERES friss tej, tejtermek es szoja fogyasztast. A lenmaglisztet is altaluk fedeztem fel.

meg mindig hiszem, hogy a legmegbizhatobb dietas forma a kaloriaszamlalas valtozatos etkezes figyelembevetelevel, hatasosnak azonban csak a ch redukalassal egyutt tartom.


Hopgy miert szeretjuk az edes izt? mert jo fejek vagyunk :D

49219. Kantara
2013. aug. 7. 12:11

A Stevia nincsen keverve maltodextrinnel!! Hát azt fel kellene tüntetni rajta!! Én ültettem, az a tuti. A stevia többezer éves múltra tekint vissza úgyhogy azzal nincs baj, állítólag a nyírfacukrot is már Napóleon idejében is használták. Mindenesetre azért elgondolkodtató, mi a fenének ragaszkodunk ennyire az édes ízhez. (én is).

A húsban gyógyszermaradványok vannak, a növényben meg vegyszermaradványok, hacsak nem te termeszted-neveled, de még a takarmányát is. Szóval dugába dőlés van. Max annyi hogy törekedni tudunk arra, hogy a nullához közelítsük a bevitt adalékanyagok mennyiségét. És minél közelebb járunk a nullához, annál jobb lesz nekünk. :)

Nekem ha ingyen adnák, se kéne a norbitermék. Nem azért, mert ellenszenvesnek találom, hanem az összetételek miatt. Ha a szénhidrátot szójagluténnel helyettesíted, mint ugye a csökkentett ch-jú tésztáiban, akkor még többet ártasz magadnak, csak ezek a dolgok nem azonnal jönnek elő. Bár van egy ismerősöm, akinek iszonyatosan fájt a hasa a norbikajától. De nem esett le neki hogy attól. Csak mikor kiderült hogy azt eszi, kérdeztem, hogy nem fáj a hasad? Akkor lepődött meg, hogy attól? Abbahagyta, nem fáj. Ez a része teljes mértékben üzleti, profitorientált. Maga a pontozós táblázata nem rossz, meg nyilván a dvd-i sem, de a termékeit botorság megvenni.

Egyébként én visszavettem az édesből, én is úgy gondoltam, hogy itt a nyírfacukornak nincsen akkora múltja, mézel édesítek, ha nagyon muszáj, vagy keverev. Mivel a méznek is magas a fruktóztartalma, azzal is óvatosan kell azért bánni, de mivel kv-tea nálam édesítés nélkül megy, csak sütibe (magokból készül tojással, gyümölccsel) teszek, vagy csokiba.

49218. jecsim (válaszként erre: 49215. - Bimm2)
2013. aug. 7. 12:02

érdekel minden, ami a fogyókúrával kapcsolatos, azért vagyok itt tag, hogy innen merítsek ihletet, hogy mit, és hogyan, de nem csak norbis dolgokat eszem, csak néha puding, vagy péksüti, de nem veszek norbis lisztet, csak kenyeret, és nem eszem tésztát semmilyet, norbisat sem.

Inkább teljeskiörlésű lisztet használok, és arra sem figyelek, hogy mi milyen kódú, hiszen inkább arra figyelek, hogy mennyit eszem belőle. Ha éhes vagyok este 8-kor, akkor azért olyat eszem, amit lehet, nem hízlal.

És tonázom is Norbi tornájára, meg Réka tornájára, de abból is inkább csak kiszedem a mozdulatokat, mert már nem dvd-re tornázok, hanem magamtól. :)

49217. bimm2 (válaszként erre: 49216. - Kantara)
2013. aug. 7. 11:44

Igen, egyetertek veled!

Bar en nem jutok hozza norbi termekeihez, igy ebbol a dobasbol kimaradok :)

A nyirfacukor meg a stevia hirtelen piacnyeresevel is vannak ketelyeim, de mire kiderul addigra en mar egeszen biztosan alulrol szagolom az ibolyat... Azert abban most is biztos vagyok, hogy a stevia keverve van maltodextrinnel, ami szintugy fellovi az inzulinszintet.

Az adalekanyagmentes elemiszer is olyan szamomra, mint a bio. Szerintem(!) nem letezik. Ha en gyartom a felvagottjaimat, salataimat stb akkor sem. Hiszen foggalmam sincs mi van a husban, novenyben.

49216. Kantara (válaszként erre: 49213. - Bimm2)
2013. aug. 7. 11:32

Azért a fruktózzal is vigyázni kell, ugyanúgy meglöki az inzulinszintet és hasonló bajokat csinál mint a cukor, ráadásul emeli a húgysavszintet is. Ízületeknek sem használ meg a vesének se.

A nyírfacukor akkor már jobb vagy a stevia.

Norbi termékeivel vigyázni kell, mert nagyon sok benne az egészségre káros adalékanyag, többet használ, ha adalékanyagmentes élelmiszereket esztek.

Persze ezt mindenki maga dönti el. De az egészség fontosabb.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook