Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nimfapapagáj fórum

Nimfapapagáj (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. 318512f90e (válaszként erre: 33. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 15. 18:41
nagyon sajnálom Lorit:( sajnos tanácsot nem tudok adni.:((( gondolom vitted állatorvoshoz, de hátha másik orvos tudna tanácsot adni.
2009. okt. 15. 17:32

Nekem két nimfapapagájom van. Pityuka és Lori. Lori korábban súlyos papagájkórban szenvedett, mert az előző gazdái nagyon rosszul bántak vele. A sok rossz emléktől azóta is tépkedi a tollát és a szeme folyamatosan gyulladásban van, már évek óta. Kapott már antibiotikumot, rengetegfélét, de hiába. A gyulladás nem tűnt el. Esetleg alternatív gyógymódok közül mit javasoltok? Egyébként Lorikának még számtalan rossz szokása van: Magát csipkedi, repdes, sziszeg, ha valaki fél méternél közelebb megy hozzá, mint korábban írtam, tépi a tollát...Tehát sokféle gondra segíthettek gyógyírt keresni, bár ez sajnos már haláláig így lesz. A legelső gazdája (ugyanis kb 3 volt...) állítólag csőben tartotta. Elképzelni sem tudom, hogy ki és hogy vetemedhet erre.

Pityuka, ő kiskora óta nálunk van. Egyszer volt beteg, akkor is egy napot, mikor beakadt valószínűleg a körme a gömbjébe és emiatt megijedt és a nyelvére rácsípett...Egyébként ő tüneméyn jó madár. :))))))

2009. okt. 8. 18:48

sajnálom, hogy megcsípett:((( nem gondoltam volna. ha úgyis megeszik ha a kalitka rácsába dugod, úgyis jó!

lényeg, hogy a kezedből is egyre többször egyenek.


lehet neked egy kicsit ki kéne mozdulni, hogy nyüzsögjél aztán jöhetne a baba. de gondolom nem a következő hónapra terveztétek...:)


rólam mindent megtalálsz a naplómban. ha van egy kis időd és kedved, olvasd végig.

31. 3374713d54 (válaszként erre: 30. - 318512f90e)
2009. okt. 8. 17:06

Hát ma sikeresen megcsípett, nem vészes de tudtam, hogy mostmár békén kell hagyni. :( Sokkal nagyobbat csíp mint egy hullámos. Már unom hogy állandóan veszekednek a kisfiúval. Eddig a répát úgy adtam, hogy betűztem nekik a kalit rácsába. Majd megpróbálom reszelve a táljukba.


Köszi a jókívánságokat!

Bár a baba lehet hamarabb összejön mint a lakás, anyu azt mondta, hogy ő nem bánná, sőt örülne egy unokának nagyon. A párom is megvan huzatva egy gyerekért, állandóan sorolja, hogy milyen jó lenne. (ő 27 én csak 22 vagyok)Csak én félek tőle nem attól, hogy milesz velünk, mert tudom, hogy jó helyünk lesz addig itt is még nemtudunk költözni. De ez komoly döntés. De rájöttem inkább csak a szüléstől félek. Annyi rosszat hallottam már.

Hát édesanyám egy francia folyami hajón van mint szobalány.

A mostohaapám meg jelenleg szlovákiában van a testvérénél köműves munkát végez. Ő jövö héten végez külföldön, utánna belföldön fog dolgozni tovább az öccsénél.

Veled egyébként mizu? Én semmit nem tudok rólad. És kíváncsi lennék. Persze ha nem gond.

2009. okt. 8. 09:00

szerintem a kislánytól se félj, hiába fúj. nálunk a fiú csinálja ezt, odanyúlok, és ha nem megy odébb, nem csíp bele, max figyelmeztet.

próbálj reszelt répát adni, hátha az ízlik nekik. vagy ha a pálcát egy kis helyen beken mézzel, később az ujjadra rakod. nem kell, hogy csöpögjön a méz.


nem fárasztasz a problémáiddal! nyugodtan írd ki magadból, de írhatsz privát üzenetet, vagy kezdj naplót, sokat segít!


örülök, hogy a párod így gondolkodik, és minden szépet és jót kívánok Nektek, remélem hamar összejön a lakásvásárlás.


és a szüleid mely országban vannak, és mit csinálnak?

29. 3374713d54 (válaszként erre: 28. - 318512f90e)
2009. okt. 6. 18:58

Hát a pálcázás már szépen megy mindkettőnél. A hasmenést is én lihegtem túl. :) Jó na megijedtem mert a másiknak nem ment a hasa mikor idekerült. Nem igazán jön ki a kislánnyal. Azt olvastam, hogy ivarérés előtt megváltozik a természetük. Remélem csak ezért ilyen kis "lökött". Mondjuk az elején a kislány bántotta, most ő bújna, de a fiú nem felejt. Úgy tudom pedig, hogy békés természetűek. Nem vészes a veszekedésük, de napi többször összeszólalkoznak. A főtt tojást nem szeretik. :( Már próbáltam.

A kislánynál attól félek, ha odateszem a kezem nagyon belecsíp. Mikor közelítek már készül csípni.


A kamionozásról meg még annyit, hogy mikor összeköltöztünk 8 hónap után abbahagyta mert nem bírta a távolságot, már így is jöttünk össze, hogy tudtuk ő menni fog, én nagyon nehezen de bírtam, az egészet, de ő nem.

Lejött itt dolgozott, mikor úgy volt, hogy befejezem végre az utolsó iskolát is( pincér szakma után, intenzíven érettségi) és költözünk rákellett jönnünk, hogy a minimálbérből szülői segítség nélkül nem tudunk lépni semerre. Én tudom, hogy abbatudja hagyni vannak akiknél maradandó, de ő már bizonyította, hogy a szerelem és a családalapítás fontosabb mint a mehetnéke.

Ha megvan a kellő tőke egy házvásárlás beindítására még kb. 10 hónap akkor vége ennek a rémálomnak és addigra anyuék is hazajöjjenek külföldről és élhetjük végre a saját életünket. Meg mondta, hogy ő nem lesz olyan apa mint amilyen az övé volt. Havi egyszer ment haza. Ő szeretné a gyerekeit látni felnőni.

De abban igazad van, hogy ez a megszálottság a nagy többségre igaz. Vannak ismerőseim, akik abbatudták hagyni a vannak akik nem.


Bocsi, hogy papagájos fórumon a problémáimmal fárasztalak, de jólesik magamból kiadni. Mióta itt vagyok a négy falközt és gondoskodok a családról, azóta két barátnőmön kívül nincs semmi más emberi társaságom akikkel beszélgethetnék,ráadásul az egyikőjükkel csak 2 havonta tudok talizni. Megszoktam a suliban a nagy nyüzsgést.

2009. okt. 6. 10:02

ne aggódj, majd megtanul landolni is, de ahhoz többet kellene kiengedni. nálunk is a fiú nagyon félős, a lányt szelídítve vettük. próbáld meg úgy szelídíteni, hogy főzöl nekik tojást, a legtöbbjük nagyon szereti. én egy tojást főzök, és és leharmadolom, így beosztom nekik 3 napra. (hála jól hűt a hűtőm, és nem romlik meg) vagy sajtot, azt is nagyon szeretik. kezedből add nekik, és először csak a pálcával próbálkozz, hogy arra menjen rá valamelyik. de mindennap "pálcázz", akár többször is, és pár hét múlva próbáld meg az ujjad odarakni a hasához. ha akkor sem megy rá, akkor tovább pálcázni...és így tovább. jó játék!:) csak sok türelem kell hozzájuk.

de mindenképp jó úton haladsz!!!

örülök, hogy megoldódott a hasmenés. ha jó a kedve akkor semmi baja sincs. lehet te liheged túl:)


nem lehet könnyű, hogy a párod kamionozik, de ha ügyesek vagytok, akkor egy kis pénzt félretéve előrébb lehet lépni. bár aki egyszer elkezdi a kamionozást, szerintem az megszállott lesz. és nem feltétlenül rossz értelemben, csak a nőnek kell elfogadni ezt az életet, és mindkét fél legyen biztos a másikban!

2009. okt. 2. 16:45
Na mais koppant a falon! Szépen repül a kisfiú, csak az a baj, hogy landolni nemtud.
2009. okt. 2. 16:02

Ja meg nagyon félek tőle, hogy a Csöpinek a hasa alá tegyem az ujjam, hogy rááljon. Pedig ha a szotyit elfogadja a kezemből, akkor már meglehetne próbálni, de egyszer hozzáértem a szárnyához és igaz finoman de odakapott. Tudatta velem, hogy ez neki nem tetszik. Félek mert valamivel nagyobbat csípnek mint a hullámospapagájok. :)

Meg egy nagy élmény abból a kevésből amit átéltem velük, mikor egyszer kijött Csöpi felmászott a kalit tetejére én odamentem beszéltem hozzá elég közelről, adtam neki szotyit utánna odajött az arcomhoz és adott egy puszit az orromra. :D

25. 3374713d54 (válaszként erre: 24. - 318512f90e)
2009. okt. 2. 15:58

Szia! Hát most úgy vettem észre, hogy neki reggel óta nem hogy hasmenése, semmije nem volt. De lehet megtaláltam a problémát, mert a kislány, mikor idekerült hozzám ő csak ivott nem mert enni. A fiú meg enne de a kislány nem mindig hagyja. Még nem barátkoztak igazán össze. Jobban csak iszik és lehet, hogy ettől megy a hasa. Egyébként úgy 20-40 percenként pottyantott tegnap.

Tök aranyosak voltak ma reggel, a Csöpi próbált a fiúhoz közelíteni, és bújni, de mivel tegnap még rácsapott a fiúra ezért most visszakapta a pofonokat. Kicsit úgylátom megorrolt a fiú rá. Egyébként a nevén még gondolkozunk. De a hasmenés ellenére szerintem teljesen normálisan viselkedik. Elég élénk, kiabálós, és nagyon félős.

Jó hogy neked ilyen szelidek a madaraid. Nekem mikor lesznek szelidek!? Most jutottam oda, hogy kinyitottam a kalit ajtaját, most bezabálnak, repülnek két kört és utánna alszanak a csilláron.


Hát soha nem is voltam kallódós. Nem igazán tudtam eddig sem élni az átlagos fiatalok életét. A sors fintora azis, hogy Kalocsai vagyok és Nyíregyházai vőlegényem van. Mire nem jó az internet! Pedig nem is pasizni akartam, csak a Honfoglalón összekerültünk egy játékban és elkeztünk beszélgetni.:) És tök jó hogy szeret vezetni, különben sosem találkoztam volna vele. Kb fél évig idejárogatott aztán egyszer csak ideköltözött és megkérte a kezem.:) Ennek már lassan 3 éve.Csak kár, hogy ahhoz hogy elköltözzünk jövöre elkellett menni neki megint nemzetközizni. Alig tudunk együtt lenni, de az lebeg a szemem előtt, ha lépni akarunk ebből a kisvárosból akkor muszáj kikell tartanunk egymás mellett akármilyen nehéz is.

24. 318512f90e (válaszként erre: 23. - 3374713d54)
2009. okt. 2. 14:57

nálunk nem volt hasmenés egyiknél sem mikor idekerültek. de milyen mikor megy a hasa?


nem irigyellek...sajnálom, hogy a húszas éveidet a tesóiddal töltöd. bár így legalább nincs időd elkallódni:)))

23. 3374713d54 (válaszként erre: 22. - 318512f90e)
2009. okt. 2. 11:23

Volt már valamelyiknek több napos hasmenése?

Nálunk a fiút mikor hoztuk két napja nem volt neki, enni nem nagyon akar, igaz a kislány sem evett sokat 2-3 napig még nemszokta meg a helyét. Vizet iszik, de megy a hasa. aggódom, hogy valami baja lehet. Még arra gondoltam, hogy a sok stressztől ahogy első nap úgy összetörte magát. Meg tegnap is koppant egyszer kétszer. A Csöpinek is ment a hasa az első napokban aztán mikor elkezdett rendesen enni akkor helyre állt. Remélem nem lesz velük semmi gond. Elvileg karanténba kellett volna tenni pár napig, de erre nem volt lehetőségem. Abban a dobozban amiben elhoztuk szintén belepiszkított, de az egészséges madárpiszok volt. Én nemtudom most még őket kiengedni, mert nemsokára megyek öcsémért az oviba. A szüleink külföldön vannak és 22 éves fejjel én lettem a családfenntartó. :( Minden rámszakadt. Még a értelmi fogyatékos húgom és a beteg nagymamám is. Legalább ezek a kis csöpségek megédesítik a napjaim. Ha már a vőlegényem is kamionozik ma ment Angliába, így legalább lekötöm magam a madarakkal. :)

22. 318512f90e (válaszként erre: 21. - 3374713d54)
2009. okt. 2. 09:58
nálunk is Csuri rikácsol, a Saci meg most is ül a fejemen, és fütyül, meg kerregő hangot ad ki.:))) olyan kis édesek!
2009. okt. 2. 09:49

Hát nekem mikor hullámos papagájaim voltak, azoknak is csak újságpapír volt bennt. Őket is nagyon szerettem, csak a nagymamámnál voltak és ő meg elajándékozta őket mert sokat szemetelnek. A költözés miatt meg nem tudtuk akkor magunkal vinni őket. Nagyon megsirattam őket, mái napig nemtudom mi van velük. Ezeknek a drága nimfáknak meg próbálok minden tőlem telhetőt megadni.

Meg tök érdekes, hogy a kisfiú nem úgy rikácsol mint a kislány. Minden fiúnak ennyire más a hangja, mert sokan gondban vannak a nemek megkülönböztetésével, hát ez alapján könnyen meglehet. A fiú inkább olyan mint a sziréna. :)

20. 318512f90e (válaszként erre: 19. - 3374713d54)
2009. okt. 2. 09:43
én csak újságpapírt teszek a kalitkába.
19. 3374713d54 (válaszként erre: 18. - 318512f90e)
2009. okt. 2. 09:26

A kislány két hét elteltével már elfogadja a kezemből a szotyit.

Meg azt javasolták a kereskedésben, hogy vegyek madárhomokot, hogy jobban tudjanak emészteni. Azt még akkor vettem mikor a kislányt. De nekem volt aki azt mondta, hogy a kavicsok sokkal jobbak, ő inkább sódert ad a madarának. Hát nemtudom mit tegyek!

Nálatok mi van? Homok vagy kavicsok? Szerinted elegendő a madárhomok?

18. 318512f90e (válaszként erre: 17. - 3374713d54)
2009. okt. 2. 08:59

biztos megfogja szokni, nálunk a fiú is mikor idekerült, ugyanezt csinálta. nálunk reggeltől estig kint vannak, és maguktól vissza is mennek. a tieid is biztos vissza fognak menni, mert a hasuk visszaviszi őket a kalitkába:)

egyébként nagyon jól csináljátok, hogy a pálcával teszitek vissza, és hogy most már magától rá is megy. ha így folytatjátok, hamar megszelídülnek.

17. 3374713d54 (válaszként erre: 16. - 318512f90e)
2009. okt. 2. 08:37
A függöny bevolt húzva, a fallal volt inkább problémája. Tegnap már látta, hogy a kislány ráült a nádpálcára amivel visszateszem a kalitba, és magától rámászott mikor elé tettem. Ugyanis maguktól nem akarnak visszamenni a csilláron nagyon jól elvannak. Mindig este 8-9 körül teszem vissza. kb. 5-6 órát kinnt lebzselnek, de kell is nekik mert picit szűkös a kalit vagyis lehetne tágasabb. Bízom benne, hogy ma már még nyugodtabb lesz és nem akar a falon landolni, szegénykém azt hiszi, hogy ott megtud kapaszkodni, de mindig puffan.
16. 318512f90e (válaszként erre: 15. - 3374713d54)
2009. okt. 1. 20:37
függöny mindig legyen behúzva ha kiengeditek őket!
15. 3374713d54 (válaszként erre: 14. - 318512f90e)
2009. okt. 1. 17:29

Szia!

A kislány már elmúlt egy éves biztos és vadas színárnyalatú + gyöngyös.

Most kapott magamellé egy párt, ő is vadas színű azaz szürke és sárga feje van. A kisfiú még nincs egy éves, most váltja le a tollait. A tegnap hoztuk, remélem, hogy csak a stressz miatt megy a hasa. Kiszökött a kalitból mikor a kislányt engedtük ki repülni és összevissza ütötte magát. :(

Mennyire eltérő a csipogásuk, a fiú hangja nem olyan rikácsolo, inkább a szirénára emlékeztet. Kezdik egymást megszokni, remélem összebarátkoznak.

14. 318512f90e (válaszként erre: 10. - 3374713d54)
2009. szept. 27. 18:34

milyen színű???


nekem a fiú Sárga Sándor alias Csuri, a lány meg Sárga Sára alias Saci:)))

13. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - 3374713d54)
2009. szept. 25. 22:27

A miénk Gyuri volt márcsak azért is mert ha beszélni kezdene azt könnyebb "kimondania" Aztán eltelt egy év, a kalitka alján ücsörgött, jaaj mivan Gyurika?? majd felált és megmutatta a tojást amit tojt. Na a Gyuri nemis Gyuri hanem lány, devégül a név maradt, hiszen úgysem tudja...

Viszont mivel hiába van egyedül attol függetlenül tojnak tojást. Ezt elkell venni tölle, nem szabad hagyni költeni, mert értelme sincs, mivel nincs megtermékenyítve, meg ilyenkor belázasodnak!! Úgyhogy el kell venni, hamar elfelejti, aztán megint, majd megit tojik... Mi egy ismerős madártenyésztőtöl vettük, ezért tudom!

A CSöpi tökéletes szerintem! A Párját amit nem fogadott el SZotyinak hívtuk.

2009. szept. 25. 11:58
Szia!Nekem van egy kézzel nevelt him. Nagyon okos, és 10 -15 szot mond amit mondatokba is foglal. Néha igaz összekeveri a szavakat , és nagyon érdekes dolog jön ki belöle. Én nagyon szeretem , és nem rikácsol soha.
11. 3374713d54 (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2009. szept. 25. 10:05
Hát próbáltam most délelőtt kiengedni, hátha abbahagyja a rikácsolást, de az a baj, hogy már hozzászokott, hogy estefelé engedem ki. Nézte a nyitott ajtót reggel 8tól, de nem jött ki. Mondjuk a rikácsolás nem zavar, ha neki jól esik hát rajta. :) Egyébként megfigyeltem, hogy mikor teljesen csend van a házban akkor ő is csendben van, de amint meghallja a lépteimet egyből rákezd! Egy gazember ez a madár! Feltünési viszketegsége van! :)
10. 3374713d54 (válaszként erre: 8. - 318512f90e)
2009. szept. 25. 10:00
Köszi! Hát a nevén még gondolkozunk a vőlegényemmel, ugyanis azt hittük fiú mikor megvettük és a párom mondta, hogy legyen Csöpi. Tudom nem valami papagájos név de belementem. Most hogy tudom, hogy kislány átkellene keresztelni. De nincs ötletem. A vőlegényem várom hátha ő kitalál valamit.Sajnos ő nemzetközi kamionsofőr.:( Nemtudtok valami jó nevet?
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - 3374713d54)
2009. szept. 24. 21:31

Igen tudnak hisztizni, olyankor kikell engedni, mindenhol ott volt ahol mi, még mosogatni sem lehetett tölle, de enni mégúgysem mindent megakart kostólni. Ez viszont nem jó! 3 évig élt egyszercsak beteg lett, csak gubbasztott, aztán a doki szerint vagy máj gyulladás, vagy máj daganata volt, a röntgen szerint. A lényeg nemszabad adni neki azt amiket mi eszünk! Mindíg vakargatni simogatni kellett a nyakát, vettünk mellé fiút de nemfogadta el!

Ha nagyon rikácsol lekell takarni és "megtanúlja" hogy ne rikácsoljon különben jön a sötét! :-)

2009. szept. 24. 21:25

az enyémek egész nap kint vannak, de nem jellemző a rikácsolás. a fiú míg egyedül volt a szirénás autókat ha meghallotta akkor kezdett el kiabálni. a lány meg annyira szemtelen:)) ha tv-t nézünk egyből odajön, piszkálja a fülbevalóm, nyakláncom, ő olyan kis bújós.


Kedves Tisztisz! sok sikert kívánok a szelídítéshez! mi lett a neve?

7. 3374713d54 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2009. szept. 24. 21:18
Az biztos, hogy öntörvényűek. Én azt vettem észre, hogy meglehetősen gyorsan szelidül. Általában délelőttönként van olyan, hogy teljesen megkergül és akkor beszélhet neki az ember, csak szaladgál a kalitka alján és rikácsol, de valami őrjítően!
6. 3374713d54 (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2009. szept. 24. 21:14
OK! Az enyém egy hete van nálam, nagyon vad volt, de rengeteget haladtam a szelidítésel, minden este repül pár kört a szobában, és tegnap már elfogadta a tyúkhúrt a kezemből. :) Rengeteget mondom neki, hogy hello, elég dallamosan és 1-2 napja mikor belépek a szobába, már egyből olyan dallamosan füttyent egyet. Nagyon édes!
2009. szept. 24. 21:10
Lányoméknak van,nem sokat tanitgatták, de a nevét Riki-t és az anyu-t tisztán kimondja. Ezt hallhatta sokszor. Biztos többet tudna, ha foglalkoztak volna vele.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook