Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nimfapapagáj fórum

Nimfapapagáj (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 15. 21:14
Mindig nyitva van a kalitkája ha itthon vagyok, de csak kiül az ajtóba, vagy kimászik a kalitka tetejére aztán visszamegy,. csak nagyon ritkán repűl 1-2 kört aztán megy vissza. már próbáltam etetni a kezemből, mert ajánlották, de semmi.
63. kristo_f (válaszként erre: 61. - Böbike32)
2013. febr. 15. 20:14

Engedd szabadon a lakásban

Igaz nyűgös dolog , de lehet haver lesz

Volt nimfám. Kezdetektöl fogva reggel kinyitottam a kalitkáját


Este volt üvöltözés amikor záróra volt, le kellett takarni mindig

62. sanyinak (válaszként erre: 61. - Böbike32)
2013. febr. 15. 20:00
Mennyit van szabadon? Nem fogdosod túl sokat?
2013. febr. 15. 19:52
Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni! Kaptam tavaj novemberben egy nimfapapagájt. Azt hittem hogy szép lassan baráűtkozni fog, de sajnos tévedtem. Egyre rosszabb. Mostmár a tükrét is tépi veszekszik vele. Ha mi elmegyünk a kalitka mellett ordít, fúj mint egy őrült! Nagyon szeretem, de már nagyon rossz hogy egyáltalán nem barátkozik velünk. Pedig reménykedtem mert multkór ráült a vállamra és bebújt a hajam alá,és ott aludt. De most meg mint aki amnéziás, mindent elfelejtett. Minden tanácsot szívesen fogadok, akár priviben is. Köszönöm!
2012. szept. 21. 11:11

Sziasztok !

Szeretném kérni a segítségeteket.

Nem olyan rég vettem egy nimfát párban de a nőstény egész nap csak alszik!Ez jó vagy van valami baja?

2012. aug. 28. 18:43

Szia!

Nekem is vannak nimfáim.

Sajnos ebben nem tudok segíteni, de tudok adni egy címet www.idre.hu-n regisztrálj és tudsz írni a fórumra! Jó ez az oldal, már nekem is segítettek! A nimfa fórumba írj, ok?? Szia.

2012. aug. 24. 06:47

Sziasztok!

A Tanácsotokra lenne szükségem.

Kb 3 héttel ezelőtt kaptam egy nimfa hímet. Rudit :) Úgy gondoltam jobb neki társsal, így akartam mellé venni egy lányt. Sajnos itt a környékünkön nem igazán vannak lány nimfák kereskedésben, így rendelnem kellett. Tegnap érkezett meg. És innen kezdődik a probléma. Rudi nagyon szelíd volt, nem csípett vagy ilyesmi. Tegnap betettem mellé a lánykát Ribit, és onnantól kezdve Rudi teljesen megváltozott. Ribivel semmi baja, játszanak, beszélgetnek. Viszont most elkezdett csípni. Még soha nem csinált ilyet, így nagyon meg is lepődtem. Szerintetek ez csak átmeneti dolog? Ennyire megzavarta, hogy van mellette egy pár? Vagy félti? Mi a véleményetek? Mit csináljak, hogy újra szelíd legyen?

Köszönöm a segítséget előre is!

57. ina87
2011. aug. 8. 23:39
talán probálj meg valami papagáj eledelt pl állatkereskedésben néz utána.
56. Guni
2011. aug. 6. 17:24

Sziasztok!

Látom régen volt bejegyzés, de remélem valaki tud nekem segíteni! Kaptam egy nimfapapagájt, fiú. Hogyan tudnám megszelídíteni? Miket szeret? Voltam egy állatkereskedésben, hogy utána járjak, de a répát lereszeltem neki de azt nem fogadja el. De azért örülnék egy tapasztalt segítőnek! Előre is köszönöm!

55. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 54. - B73e24f31f)
2010. jún. 6. 14:32
Ha jó kezekbe került, akkor nincs nagy baj. Az egyik papagájomat én is úgy kaptam, mert az előző gazdái nem szerették. Úgy gondolom, én is "jó kéz" vagyok... :)))
54. b73e24f31f (válaszként erre: 53. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 6. 14:30
Nincsen már :(! Pár évig volt csak, el kellett ajándékozni, mert anyósom allergiás a tollra, meg igazából helye se nagyon volt. De jó kezekbe került legalább :)
53. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 52. - B73e24f31f)
2010. jún. 6. 14:22

Pedig aranyos, mert nem tudja kiejteni a szavakat rendesen, így a "Gyere ide"-ből általában "Gyee ije" lesz. A legtistábban a Pityukát tudja kimondani. :)))

Egy papagájod van? Mióta van meg? :)

52. b73e24f31f (válaszként erre: 51. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 6. 14:17
Tényleg? Az tök jó! Én még nem hallottam nimfát "beszélni"
51. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 50. - B73e24f31f)
2010. jún. 6. 14:16

Nálunk meg pont fordítva van. Pityukám tud beszélni "emberül", csak a Boci, boci tarkát nem tudja, vagy nem is akarja megtanulni. Csak "vigyorog", mikor füttyögök neki. :)

Visszatérve a beszédre, egész sok szót tud, és néha értelme, néha pedig értelmetlen dolgokat rak össze belőlük: Pityuka, szép, ügyes, Pityu, Gyere ide, és egy vicceskedvű apukám révén a "hülye picsát", de szerencsére ezt nem használja túl gyakran. :)))

2010. jún. 6. 14:03
Szia! Szerintem a nimfákat nem nagyon lehet megtanítani szavakra. Nekünk volt pár évig és neki dallamokat fütyültünk és nagyon rövid idő alatt meg is tanulta. Sőt mitöbb, ha én elkezdtem a dallamot ő befejezte, vagy fordítva és így el tudtunk beszélgetni, játszani, olyan aranyos volt. :)
49. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 48. - Csillagoslány)
2010. jún. 6. 14:01
Biztos lesznek. Én még csak képen láttam olyanokat, amik még nem rég keltek ki a tojásból, tehát még pár naposak, de tündériek! Szinte csupaszok, csak a fejükön van pár toll, a bóbitájuk gyanánt... :DDDD
48. csillagoslány (válaszként erre: 49. - Grass)
2010. máj. 24. 23:52
Igen igen, ezekre gondoltam énis.. hát hátha még lesznek egyszer kis nimfák :))
47. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 46. - Incline)
2010. máj. 15. 14:28

Várhatsz, de mondom, nyugodtan rakhatsz be neki, hátha hamarabb megszokja őket.

Nagyon szívesen! ^.^

2010. máj. 15. 11:50

van bent neki tálba magkeverék.

de akkor így még várok az ilyen csemegékkel.

kösz a választ. :)

45. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 44. - Incline)
2010. máj. 14. 15:06

Eleinte ez természetes. Az én papagájaim is eléggé idegenkedve fogadták az újdonságokat az elején, bár állatok közt is vannak személyiségek. Pityuka például hihetetlenül kíváncsi. Ha valami új dolgot kap, az első pár percben kerülgeti, majd megnyalogatja, és ha jó, akkor eszik is belőle. Lóriról viszont fogalmam sincs, hogy működik. Valamit megkóstol, valamit nem, akár elsőre, akár másodjára rakom be a kalitkájába.


Szerintem hagyjad, hogy ismerkedjen még a környezetével. Rakd be neki a finomságokat továbbra is, és egy idő után felismeri, hogy az jó neki. :) Mellesleg csak fürtös kölest kap? Vagy van bent neki tálkában némi vegyes eledel is?

2010. máj. 13. 18:19

egyébként az normális, hogy a fürtös kölesen és a tyúkhúron kívül semmit nem akar megenni?

semmi zöldség, semmi gyümölcs, csak köles és tyúkhúr. A csőrkoptatót se használta eddig.

Hogy próbáljam neki ezeket kínálni hogy legalább megkóstolja?

2010. máj. 13. 18:16
Köszönöm szépen! :D
2010. máj. 12. 15:39
Mellesleg üdv a Boldog Papagájtulajdonosok köreiben... :D
41. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 44. - Incline)
2010. máj. 12. 15:38

Hú, ez profi! :)

Gratulálok... :D

Bocsi, hogy tegnap nem válaszoltam... Azt hiszem, elbambultam... :DDD

2010. febr. 9. 17:54
Na, mi van? Elcsendesedtek a nimfák? Pedig nem jellemző rájuk. :)))
39. viczus (válaszként erre: 1. - 3374713d54)
2010. jan. 26. 20:44
Igen, igaz. A lány is megtanul beszélni, csak sokkal lassabban, viszont tisztábban beszél. Ezt tapasztalatból tudom, nekem is volt lány nimfám. Nagyon aranyos és ragaszkodó volt. Sajnos idő előtt elpusztult - a szomszéd házból lelőtték. Üdv.: viczus
38. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 37. - Bozsó Réka)
2010. jan. 7. 17:39

A legfontosabb, hogy legyél a közelében, beszélj hozzá, érezze, hogy nem akarod bántani és ami a még fontos, hogy ne eleinte ne tegyél hirtelen mozdulatokat a közelében. A nimfák nem szoktak túlzottan megijjedni az ilyen mozdulatoktól, de ahhoz, hogy megszokjon, szükség van erre az odafigyelésre. Később viszont már meg fog szokni és szabadon mozoghatsz körülötte.

Ezenkívül hasznos, ha megpróbálsz (eleinte) rácson keresztül adni neki magokat (elsőre nagyokat, amiket könnyen észrevesz) és egyéb finomságokat. Később, mikor már rácson keresztül elfogadott téged, tölthetsz a tenyeredbe eleséget vagy nasit és betarthatod neki a kalitkába. Kezdetben talán sziszegni és félni fog, de ha nem "mész" túl közel hozzá és ezt gyakrabban megismétled, enni fog a kezedből is.

Én azt tanácsolom, hogy csak ezektuán az alapvető dolgok után nyisd ki neki a kalitkaajtót úgy, hogy esetleg ki is nézhessen...már ha ez a célod. Még új neki a hely és addig valószínűleg a kis kalitkában élt. Ha már most kirepül a kalitkájából, könnyebb-súlyosabb sérüléseket is szenvedhet a hirtelen szabadság miatt.

Egyébként a papik azt is szeretik, ha fura hangokat adsz ki nekik: Fütyülsz, klappogsz a nyelveddel, csacsogsz neki, persze lágyan, nem pedig úgy, hogy minél hangosabban "énekelj". Megijjedhet, sőt elriadhat tőled. Én a füttyökkel kezdtem. Ez nekem is hasznos, hiszen mostanra már el tudom fütyülni a Boci, boci tarkát... :)))))))))))

Sok szerencsét! ^^

2010. jan. 7. 16:43

Sziasztok!

Én most kaptam egy nimfapapagájt, de nagyon vad, sziszeg és csíp. Ha kiakarom engedni, kinyúl a csőrével és behúzza az ajtót! Mit tudtok javasolni, hogyan szelídítsem meg?

36. 3374713d54 (válaszként erre: 35. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 18. 18:18

Szia! Szegény madárka! Ez tényleg borzasztó amiket írtál, hogy milyen kegyetlenül bántak vele. Én nem tudnék még hasonló képpen sem bánni egy másik élőlénnyel. Hihetetlen, hogy ilyen emberek is léteznek, ezen nagyon felháborodtam! Mi a fenének kell egy ilyen embernek akármilyen állat?

Na mindegy! Gyógymódot sajna én sem tudok ajánlani, ugyanis én még nem vagyok rutinos papagájtartó.

A legnagyobb papagáj betegség amivel szembekerültem, az egy hullámos papagájnál volt, gombás volt a csőre, aminek következtében eldeformálódott. Hiába vittem orvoshoz, és kenegettem a csőrét, a javaslat alapján gomba ellenes krémmel, nem jött helyre. Még időnként a deformált csőrt ollóval igazítani is kellett. Én sajnos már őt így kaptam, és későn lett kezelve, de annak ellenére úgy vélem, hogy szép életük volt, még a nagymamám elnem ajándékozta őket. :(

35. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 34. - 318512f90e)
2009. okt. 17. 11:48
Igazábl rajta már orvosok nem segíthetnek. Egy darabig írnak antibiotikumot, szemcseppet, aminek a beadásával csak stresszelem szegénykét. A tüneteket teával szoktam kezelni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook