Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt egy nimfapapagájom (2. rész) fórum

Volt egy nimfapapagájom (2. rész) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Volt egy nimfapapagájom (2. rész)

17. Myra (válaszként erre: 1. - Alessandro)
2021. jún. 30. 18:37
Koszi hogy elolvashattam. Nekem nagyon tetszett.🥰
2019. szept. 22. 09:42
Köszönöm a részvétnyilvánításokat, valamint az írásomat méltató és kedves hozzászólásokat.
2019. szept. 20. 19:35

Igazán nagyszerű ez az egyszerű kis történet!

A madárka olyan kis huncut tekintetű. Minden nimfa így néz egyébként?

2019. szept. 20. 19:31

Nekünk is volt nimfa papagájunk, csak fehér és mi nagyon nem bírtuk a hangját.


Berepült hozzánk és megtartottuk, de ez nem tudott szépen csicseregni, csak károgni, és imádta utánozni a hangos gépeket:D

Talán 2 évig volt nálunk, utána elajándékoztuk.


Háziállatot mi is veszítettünk el, és szörnyű volt.

Együtt érzek veled:(

2019. szept. 20. 18:50

A papagájokat is lehet szobatisztaságra tanítani. Főleg, ha sokat foglalkozik vele valaki.

Amikor nekem volt nimfám és ràmrepült, akkor igyekezett visszatartani magát. Ha ésszerű időn belül letettem magamról, akkor máris pottyantott 😊, de amíg rajtam volt, legtöbbször kitartott és én tisztán megúsztam a barátkozást.

2019. szept. 20. 18:15
Szerintem is jól megírt, olvasmányos cikk, gratulálok hozzá, az első után én is vártam a folytatást.
2019. szept. 20. 16:05

Vegyes pacalt esetenként én is szoktam főzni, de nem papagáj körmöt, hanem sertés körmöt adok hozzá.


Viccet félretéve: sajnálok minden állatot, amelyiket megfosztottak a szabad élettől, és kalitkában, ketrecben, ólban, vagy éppen állatkertben, hasonlókban élik az életüket. Még akkor is, ha születésétől kezdve úgy él, és fogalma sincs arról, milyen is a szabad élet. Az én szememben ez állatkínzás, mert az ember saját örömére teszi ezt velük, és nem az állat választotta magának ezt a létformát.


Ha az állat egészségi állapota, sérülés, egyebek indokolják, akkor igen. Akkor jót cselekszünk, egyébként pedig sajnálom őket.

2019. szept. 20. 14:30
Vártam a folytatást, és nekem ez is tetszett!Nekünk is volt papagájunk, igaz nem nimfa, de nálunk is családtagként volt kezelve. Emlékeket hozott elő a cikk, bizony a mienk is belerepült a teli kád vízbe, és a húslevesbe, de a nokedlit is szerette! Sajnos kirepült, és nem találtuk meg.
2019. szept. 20. 14:06

Átérzem a fájdalmadat, tudom milyen az, amikor egy olyan helyről megy el kisállat , ahol családtagként volt kezelve. :(

Mondjuk én a madarakat kifejezetten utálom, gusztustalanok, de azért na. Részvétem.

2019. szept. 20. 13:15

nekem tetszett a cikk, tökéletesen átjön, mennyire szerettétek a kismadárkát.

a nimfás pacal receptjét is föltehetnéd.

7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Alessandro)
2019. szept. 20. 12:39
Ezt látod bele!
6. Alessandro (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2019. szept. 20. 12:36
Írsz is. Sajnos egyre többször, mert a te "írásaid" javarészt kötözködések a legtöbb Fórumon, ugyanis nincs bennük semmi pozitívum. Csupán görcsös megfelelni akarás a többi észosztó irányában.
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2019. szept. 20. 12:19
Az oldalon lévő bármely fórumhoz írhatok. Az hogy neked nem tetszik az a te bajod! Ha pocskodiáznék megemlítettem volna mást is...
4. Alessandro (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2019. szept. 20. 12:10
Nálatok biztos nem divat a függöny, nálunk igen. Most hogy kikárogtad itt magad, by, by! Nem fogsz itt hiányozni senkinek. Akár el is kezdhetnél már valami hasznosat is alkotni itt a Hoxán és nem csak pocskondiázni másokat a kis sleppeddel együtt.
2019. szept. 20. 10:35
Ennyi felelőtlenség mellett már csak remélni tudom hogy a szúnyogháló mellett volt függöny is! Üvegvak madár anélkül sűrűn csattan bármely üvegfelületen.
2019. szept. 20. 10:14
Most akkor megtanult beszélni végül, vagy nem?
2019. szept. 20. 09:35
Boldog madártulajdonosként éltem az életem a család nagy kedvencével Picurkával. Sokáig nem tudtam eldönteni, hogy vegyek-e mellé egy párt. Több kisállatboltost, madártulajdonost is megkérdeztem és nagyjából az volt a válaszok lényege, hogy jobb, ha párt még fiatal korában vesz neki az ember, mert már az is előfordult, hogy nem tudtak összebarátkozni és csak tépkedték egymás tollait. Hát azt nem akartam.

Ugrás a teljes írásra: Volt egy nimfapapagájom (2. rész)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook