Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem vagyok szomjas, keveset iszom, hogyan tudnék rá figyelni... fórum

Nem vagyok szomjas, keveset iszom, hogyan tudnék rá figyelni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. rewt (válaszként erre: 1. - 9430208419)
2012. aug. 6. 09:52

Pedig...., megéri...! Hiszen az olyan patakban is, ahol csak csordogál a víz minden szemét lerakódik.

De ha jön egy "nagy víz" az mindent el sodor, el mos.


Vagyis: Ugye testünk lényege a víz. Az ilyen alkatnál a vízhiány következtében a vérpályákban a sejtközi térben a szövetekben minde "toxin"-anyag lerakodik. A mai élelmiszerekben az "állagot javító anyag" az "ízt kiemelő anyag" a "homogenizációs anyag" a "csomósodást megakadályozó anyag" (és még sorolhatnám) - mind ott van abban amit megeszünk, csak éppen szervezetünknek erre egyáltalán nincs szüksége. Ezek az üzletet szolgálják - hogy jól el lehessen adni. Igen ám, de ezek lerakodnak valahol - magyarul: öregítenek és rontják az egészségedet.


A sok folyadék és mozgás segítségével ezen káros anyagok javát a tüdőn, bőrön és az emésztő rendszeren keresztül kiválaszthatjuk - eltávolíthatjuk. Szóval megéri..!


Ötlet: Állott vizet inni. Kancsóba engedni csapvizet és a konyhapultra tenni. Amikor étkezés jön/ne - akkor..., étkezés elött...inni...!


Legjobb legalább fél órával elötte... Én a vízbe frissen vágott fodormentát, citromfüvet (vagy más alkalmas gyógynövény ) is teszek. A pohárba, amelybe öntöm, előbb citromlevet, alma vagy borecetet (lehet sima ecet is) teszek izlés szerint. Az ecetekre jellemző az eltérő felszini feszültség - melynek következtében képesek behatolni a lerakodott anyagokba (májban, epében, húgyhólyagban, erekben, izületekben stb..) és azokat fellazítják.


Ha "sok a víz" akkor a bőr szövetei is vízzel telítettek. Vegyél fejes salátát vagy más zöldséget és tárold úgy, hogy a vágott része vízben legyen - majd nézd meg, hogyan néz ki.. A víz ezt tudja a bőrrel is - telíteni, feszessé (fiatalossá) tenni... (De ugyanezt megfigyelhetjük a lekókadt virágainkon is - ha nem öntözzük kellően őket.


(Nem kell félni a szervezetünk "túl öntözésétől" - van rajta egy lyuk amerre a felesleg eltávozik, ha józan ésszel "öntözzük".)

2011. febr. 22. 15:33
vettem dobozos üditőt,mert már unom a vizet.A másfél liter üdítőt is 2-3 nap alatt ittam meg.
117. Babi11
2011. febr. 22. 11:53
Látom nem csak én vagyok aki kevés folyadékot iszik naponta,persze nem vigasz,én is 6-8 decivel elvagyok egész nap. SAJNOS
2011. febr. 21. 15:54
Én is keveset iszok.Nyáron ha szomjas vagyok a víz esik a legjobban,vagy a hideg tea.Most kismama vagyok és a védőnő azt tanácsolta csap vizet igyak.Egy hétig ment is,de valami másra vágytam és vettem dobozos üdítőt.Ebből talán többet iszok.Olvastam itt hogy valaki ártézi vizet iszik.Az a víz tényleg nagyon finom.Én is azt ittam kb.4éve,de elköltöztünk.Itt még nem taliztam vele.
2011. febr. 6. 12:51
Egyszerű, ha minden órában megiszol 1 pohár vizet, akkor már megvan a napi folyadékbevitel. És vizet tessék inni! El kell készíteni számunkra a napi megfelelő adagot, amíg előttünk van isszuk.
114. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 104. - Ff36256613)
2011. febr. 6. 09:12
Ez így van, az édes lötty után megint inni kell, és nem egészséges az a sok édesség..
113. Kira88
2010. dec. 1. 19:41
Azt mondják,hogy inni mindig kell, akkor is ha nem vagy szomjas, enni meg csak akkor ha éhes vagy. Sajnos a legtöbb ember fordítva csinálja:P
112. Humor Helga (válaszként erre: 111. - 7529edede9)
2010. jan. 4. 21:45
ezt akartam én is kérdezni.... mi van Vele? igazából én "csak" a naplójából ismertem, de nagyon szimpatikus ember....
2010. jan. 4. 19:41

Sziasztok,

mit tudtok Sorsiról, hirtelen eltűnt ma a hoxáról?

2009. dec. 25. 21:46
Jó ötlet:))
109. Borsóleves (válaszként erre: 108. - Nyussszó)
2009. dec. 25. 21:43
Nem szabad megvárni, hogy szomjúságot érezz, mert az már a szervezeted harmadik jelzése arra, hogy igyál...nem akarom nagyon okoskodva kifejezni magam, de tényleg így van:)Én kiteszek egy üveg vizet, egy poharat, amiből jól esik inni!!és amikor arra járok iszok, pl. a konyhában, mert ott fordulok meg legtöbbször:))))de ha csak pár kortyot iszok, akkor is újra teletöltöm a poharat:)))
2009. dec. 25. 21:36
Így szoktam,de valahogy annyira nem érzem hogy szomjas lennék....ha iszok nagy ritkán van azért mert szomjas vagyok,inkább az van hogy kényszerítem magam.
107. Borsóleves (válaszként erre: 106. - Nyussszó)
2009. dec. 25. 21:34
Próbáld meg, hogy csak egy pár kortyot iszol egyszerre...
2009. dec. 25. 21:24
Nekem is problémám hogy keveset iszom:(Nyáron még úgy ahogy lemegy az 1-1.5liter,de ez is úgy ha nagyon oda figyelek.Télen viszont....Van úgy hogy pár decin elvagyok:(Néha csodálkozom is hogyan tudok rendesen működni.Gyümölcslé még oké lenne,de nem gazdaságos,tele van cukorral stb.Teától pedig egy idő után herótom van.
105. Borsóleves (válaszként erre: 104. - Ff36256613)
2009. dec. 25. 20:11

Igaz!!!!!!!!És szénsavmentes ásványvízből sem mindegy melyiket!!!!Csak a csökkentett ásványi anyag tartalmú a jó:)A nátrium a legfontosabb, abból legyen minél kevesebb!!!!Én speciel nem veszem a vizet, hanem a falunkban van (nem tudom hogy kell írni) hogy ártézi kút, amit nem olyan rég be is vizsgáltattak, és onnan hordom a vizet....nagyon fincsi:)Én képes vagyok több litert is meginni egy nap:))))Mindig van előttem egy üveg, hogy nehogy elfelejtsem!!!

Szénsavasat egyáltalán nem szabad!!!

104. ff36256613 (válaszként erre: 98. - Hannah87)
2009. dec. 25. 14:58

Jó, jó hogy olyat igyon, ami finom, de azért az is lényeges lehet, hogy egészséges legyen, nem?!

Szerintem, legjobb a víz, persze, nem csapvízre gondolok, hanem ásványvízre. Ezek az édes löttyök, pláne ha még szénsavas is, nem is egészséges, marhára hízlal, és nem is oltja mindenki szomját...

2009. dec. 25. 13:32

Én sem tudok sokat inni,és ettől mindig furdal a lelkiismeret.

Jó esetben napi 1 liter,de inkább fél liter a mérce.

2009. dec. 25. 12:55
Boldog és mosolygós Karácsonyt mindenkinek!! :)
2009. dec. 25. 11:59
Boldog, Békés Karácsonyt mindenkinek!
100. mama_gold (válaszként erre: 99. - Hannah87)
2009. dec. 25. 09:23

Igazad van, én is szédelgek akkor, már volt, hogy 2x rosszul lettem és mentő vitt a sürgősségire:(

Kaptam 2 zacsi infúziót, aztán már jobb volt. Azóta igyekszem figyelni az ivásra, de nagyon nehéz.

2009. dec. 22. 15:25

Ahogy visszaolvasok, hogy ki mennyire irtózatosan rettenetesen keveset iszik egy nap, már nyúlok is a teásbögrém után... ez nekem biztosan vmi pszichés dolog...


Ti nem vagytok rosszul, nem szédültök...stb?

2009. dec. 22. 15:23

Huh, nem tudtam hogy vkinek a nemivás probléma... nekem meg pont az a bajom, hogy ha kell, ha nem iszom.


Ha éhes vagyok, ha ideges vagyok, ha unatkozom, mindig kell vmi üdítőnek, teának, vagy víznek lennie a kezemben.


Ha nincs a közelemben innivaló, szinte rettegek, hogy rosszul leszek, ha nem iszom időben. :S


De szvsz akinek gondja van az ivással, ne azért igyon, mert inni kell, hanem mert finom. :D (vagyis vmi olyan üdítőt, vagy teát, amit a finom íze miatt nem lehet elfelejteni, vagy nem kívánni. Biztosan van mindenkinek ilyen, nem? :P)

2009. dec. 21. 13:39
Ma még nem ittam, csak a reggeli tejeskávét.De majd most én is belehúzok.
2009. dec. 21. 11:21

huu én is le vagyok most maradva...

én is belehúzok muszájjjj!!! :)

2009. dec. 21. 10:24
én fél liternél tartok (abból 2 deci tejeskávé), de mindjárt belehúzok! Muszájmuszájmuszáj
2009. dec. 21. 09:55

Heyy nem ivók!!! :D

ki hol tart a mai folyadékbevitelnél??? :D

Hmmm??? :D

2009. dec. 20. 18:45
Most tartok 1 liter teánál.Tegnap jobban ment,többet tudtam inni.De messze van még a lefekvés ideje, addig belefér még egy-két bögre tea.
2009. dec. 20. 18:01

én is csatlakozom a keveset ivók táborához:(

sajnos ha nem vagyok szomjas, eszembe nem jut, hogy igyak.

Most télen azt csinálom, hogy fél literes bögrébe 1 teafiltert teszek a forróvízbe + 1 karika citromot és pár perc után bele a cukrot, így biztosan megiszom a kedvenc teámat:)

Munkahelyen az ásv. víz hiába van előttem, akkor sem jut eszembe, hogy igyak:(

A vizet nem szeretem, üdítőre meg nincs mindig keret. (kedvencem a tonic, gyömbér, rostos üdítők: őszi, kajszi, multivitamin, körte, paradicsomlé)

2009. dec. 20. 16:57
Én ma elé jól teljesítettem. Anyukám főzött húslevest, abból 3 nagy bögrével is betoltam, az megdobta a napi adagom :)
90. f952b8e896 (válaszként erre: 88. - 7529edede9)
2009. dec. 20. 13:43
Sajna még csak a reggeli tejeskávémat ittam meg.És már 13:43 van.Délután bepótolom, megígérem!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook