Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szivesen adom az anyós/após kezébe a 10 hónapos fiamat. Ez normális? fórum

Nem szivesen adom az anyós/após kezébe a 10 hónapos fiamat. Ez normális? (beszélgetős fórum)


18. petrikek (válaszként erre: 17. - 2c2de63135)
2010. júl. 2. 04:24

Teljesen egyetértek ezzel...

Egyébként a dolog kétélű nagyon. Ők ilyenek, felnevelték neked a férjedet, a gyereked apját. A másik unoka után fizetik a gyerektartást (így ezek szerint legalább két gyereket felneveltek épségben), tehát nem lehetnek olyan szörnyű népek. És hát falusiak.... Ott nőttek fel, ott nevelték a gyerekeiket.

Valljuk be, mi városiak néha lebunkózzuk (sőt parasztozzuk) a falusiakat.

Tisztázni kell dolgokat, mit lehet és mit nem, de ha lehetőséget sem kapnak, akkor mi lesz később? A gyerek nem fog kötődni hozzájuk, nem lesz közös élmény, pedig hidd el, az élet hozhat még olyan helyzetet, hogy rájuk szorulsz, akár az idejükre, a pénzükre (ne hozzon, de hozhat).

Veszélyes helyzetbe nem szabad hozni a gyereket, ez tény, de (és ez a többi hozzászóláshoz is tartozik) - ha valakinek nem mutatjuk meg, hogy a gyerek fejét tartani kell, akkor nem fogja tudni

- ha a saját anyánkra sem bízzuk a gyereket (ovónőre meg pláne nem), akkor mi lesz, ha táborba, koleszba megy? stb..


Lehet, hogy ez így durván és nyersen hangzik, talán még szívtelennek (és rossz anyának) is tűnök, de gondoljatok bele a másik oldalról, vagy gondoljatok arra, hogy ti is lesztek anyósok és a fiatok felesége nem fogja odaadni az unokát juszt se....

17. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. márc. 26. 21:03

milyen viszonyban vagytok amúgy a nagyszülőkkel? szerintem e legegyenesebb út az őszinteség, és a legegyszerűbb is. egyszerűen mond meg nekik, hogy ezek és ezek a szabályok(pl egy gyereknek nem tesz jót a disznóol, kézmosás stb stb) és ha nem tartják be, akkor nem kell unokázni..vagy jöjjenek ők hozátok, de ott is vannak dolgok, amiket be kell tartani.

nálunk anyósom a baba 3 hónapos korában megkérdezte mikor adok már neki "rendes" kaját, mert az ő idejében a kisfia már evett normális ételt is, nemcsak anyatejet. erre leszedtem a netről pár cikket(én hiába papoltam volna a mai tudományról, én is tápszeren nőttem fel), hogy ha van anyatej bőven elég az a gyereknek 6hós koráig...na egyből leállt, mert látta tényleg fejlődik a gyerek. És sorolhatnám mennyi mindenben meggyőztem. kb fél év alatt már simán rábíztam a gyereket, mert tudtam nem fog nekem keresztbetenni és tényleg nagyon rendes anyós lett! (sajnos váratlanul meghalt, amit totál őszintén sajnálok, viszont ha az elején nem vagyok vele őszinte, hogy ez az én gyerekem, és én szeretném kialakítani a dolgokat nála, akkor tuti a fejemre nőtt volna, és osztotta volna az észt, már bocsánat. Az elején kell erősnek lenni!)

16. winny (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. márc. 26. 17:37
Életveszéllyes az ilyen nagyszülő!
2010. márc. 26. 17:24
Asszem, ahogy így olvasgatlak titeket, nekem szerencsém van... Nálunk csak az fogta meg a picit, aki értett is a fogásához... És szerencsére nincs is ilyen problémám, mint nektek. Apósom iszik ugyan néha, de ő nem is vette fel a gyereket, csak mostanában, hogy elmúlt 2 éves. Mivel nem tud mit kezdeni egy kisbabával, gyakorlatilag a közelébe sem jött...
2010. márc. 26. 16:45
Hm hát ezt nem is csodálom!!! Én se szívesen adnám a kezükbe a kicsit!! Otthagyni meg végképp nem hagynám ott, az tuti... még ha párom meg is sértődne akkor sem!!
2010. márc. 26. 14:47
szrencsi_shpirt, de tökre igazad van! A gyerekünk a saját felelősségünk, mégis vannak olyanok, akik ahogy írtad nem akarnak haragban lenni, és gondatlan kezekbe adják. Még a saját anyámnál sem hagytam pár óránál tovább a babám, pedig ő gyakorló pedagógus. Egyszerűen azért, mert még pici. Már előre rettegek az ovitól, amikor idegennek kell majd adnom a szememfényét akár csak egy délelőttre is.
2010. márc. 26. 14:08
csibe nem múlik el, apósodék nem valószínű változni fognak. Én egy ideig próbálkoztam, hagytam anyós hagy vigyázzon a gyerekre, de miután egyszer jól megfázatta, többet nem bíztam rá.
11. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2010. márc. 26. 13:54

És még sokan, akik csak beletörődve hallgatnak és nézik mi mindennek teszik ki a gyereküket(legyen most bárkiről szó), csak mert nem mernek szólni, nehogy harag legyen.

A gyerek mindenek és mindenki előtt!

2010. márc. 26. 13:50
Nem gondoltam hogy ennyien járunk hasonló cipőben.
2010. márc. 26. 13:49
Szerintem az anyai megérzés nem csal. Ha nem akarod odaadni nekik a kicsinyed, akkor ne add! És szerintem az sem lenne rossz, ha beszélnél erről a pároddal. Aztán - ha lehet - az anyós/apóssal is.
8. c90ef984df (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. márc. 26. 13:48
Szia! Nem. Legalábbis nem hiszem. Bár a pici lányom még csak nyolc hónapos, de nem hinném hogy ez a dolog változna. Nálunk u.e. a helyzet, bár az anyósomék már elváltak, és mind a kettő masszívan piál. Ők is falusiak, és az nem baj hogy szeretik az állatokat, mert én is szeretem őket, de ha kijön a tyúkudvarból, mosson már kezet!! Mikor hazajöttem a lányommal a kórházból, anyós úgy fogta meg, hogy nem nyúlt a fejecskéje alá. Gondolhatod! Azóta nem is nagyon látta, mert olyan helyre költöztünk, (nem véletlenül) ahová mivel nincs autója nehezen tudna eljönni, és nem is jön. A világ másik végére, egy pici faluba. Előtte mindig kitaláltam valamit, hogy miért nem nyúlhat hozzá az unokájához. Elég átlátszó vagyok, de nem érdekel. Kiszámíthatatlan piás, és kész. Ha nagyon firtatná miért nem visszük a bébit, a szemébe is megmondanám ezt. Majd ha nagyobbacskák lesznek, azért lehet hogy engedékenyebbek leszünk, kiderül. Ne hagyd magad, Te szülted! Sajnos tuti sokan vagyunk hasonló cipőben. Jó babázást!
7. csibefalat2008 (válaszként erre: 3. - Szrencsi_shpirt)
2010. márc. 26. 13:46
Szerinte akkor nem iszik az anyja ha gyerek van a közelbe(karácsonykor is piásan jött pedig tele voltunk vendégekkel) van 11 éves unoka is a párom tesójáé. Ő néha náluk nyaral. Őt se szivesen engedi oda az anyja de mivel a gyerektartást a nagyszülők fizetik igy gondolom nem meri nem odaengedni a gyereket hátha nem kap pénzt.De apósnak se szivesen adom mert ő meg felelőtlen.
6. Juca80 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. márc. 26. 13:43

Hasonló okból kifolyólag nálunk sem sokat dajkál anyós. Nem adok neki lehetőséget sem.

Ha lesz időm, írok egy privit, itt nem akarok részleteket írni...

2010. márc. 26. 13:41

Az okés, hogy ismerkedni kell az állatokkal, de nem a disznókkal kell kezdeni és főleg nem 8 hónaposan!!!


Én sem szívesen adnám így a kezükbe a gyereket, az tuti!!! Nemhogy otthagyni...

4. danama (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. márc. 26. 13:40

szerintem joggal félted, mi vidékiek vagyunk, számomra is fontos, hogy megszeresse az állatokat.


de: a kutyakennelbe nem mehet, hiába van feltakarítva én nem tartom higénikusnak, és a tyúkokat is csak a kerítésen keresztül nézheti

3. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. márc. 26. 13:39

Teljesen igazad van!!

Én biztos nem hagynám ott Nekik, sőt lehet a kezébe sem adnám szívesen, ahogy Te is írtad. Mármint annak, aki iszik.

Ok, ha ott vagy Te is, nyilván nem tilthatod meg, hogy megfogja, de a Pároddal beszéltél már erről?

Ő mit mondott?

2010. márc. 26. 13:38
Én sem hagynám náluk a gyerekem.
2010. márc. 26. 13:36
Szisztok! Hozzátartozik hogy az anyós iszik. Általában már este 7-kor aliszik a piától. Szerencsére nem lakunk együtt. Ha eljönnek látogatóba bár a pia szagát nem érzem rajta de a viselkedésén látom hogy van benne. Az após nem figyel oda arra hogy az anyós ne igy le magát. Az anyóstól ezért féltem a gyereket, az após külön fejezet. Fiunk még pocaklakó volt mikor kiderült fiucska- tett pár gúnyos megjegyzést amiért nem tudtunk lány unokát. Azt hittem ha meglesz a baba megváltozik de 3 hónapos volt Levi, amikor megint megkapuk ugyanezt .Ők falun laknak mi városban. Após nagyon falusiasitani akarja a fiamat. Szerinte (ELNÉZÉST MINDENKITŐL ) minden városi bunkó. A múltkor bevitte ( akkor 8 hónapos volt) a disznó ólba a gyereket hogy ismerkedjen az állatokkal. Attól tartok egyszer veszélybe sodorja a gyereket. Nem merem náluk hagyni a gyereket, de még a kezükbe se szivesen adom. Próbálom ezt legyőni magamban de nem megy.Elmúlik? Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook