Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le fórum

Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
19. Keller Szilvia (válaszként erre: 14. - Csurmi)
2016. ápr. 13. 15:52
igen, hasonló a harcosokhoz:) Én mondjuk már nehezen fogyok (40 éves, túl sok diétán), szóval nekem kell, hogy néha 1-1 nap csak fehérjeturmix legyen, meg az is, hogy ne lehessen korlátlanul enni, mint a harcosoknál. Úgy néztem, hogy így, 1 kajálással és a napközbeni kávékkal kb. 1200 kalóriát eszek meg, ami épp jó.
18. Channa* (válaszként erre: 11. - Pink habroló)
2016. ápr. 13. 15:52
Na ugye!? Pedig ő biztos nem evett még naponta kettőnél többször, sőt! A fogságban még napi szinten sem, ha jól gondolom.
17. túrógombócka (válaszként erre: 16. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 15:51
és ezzel le is írtad, miért voltál túlsúlyos.
16. Keller Szilvia (válaszként erre: 12. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 15:50
Szerintem ez is személyiségfüggő. Én pl. reggelizni sose bírtam, a diéta miatt kezdtem el erőltetni magam rá. Nekem tök természetes, hogy kávén vagyok délután 1-2-ig, akkor meg már csak azért húzom 4-ig, hogy estig ne legyen gond a kajakívánással, mert ha 4-kor eszek, akkor teli a pocak estig. Addig meg a tejeskávék (1 litert tuti megiszok, koffeinmentes főleg persze) adnak energiát. Szóval én inkább a napi többszöri kajálással birkóztam meg nehezen...
15. Channa* (válaszként erre: 7. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 15:49
Régen sosem volt gond a súlyommal. Ok. fiatalabb is voltam:D, de akkor én naponta 1x ettem, este 8 körül. Tök jól el voltam. Most sem vagyok nagy evő, sokszor csak azért eszek, mert rágcsál a kolléganő és akkor ingert érzek rá, de itthon maradt a napi 1x-i étkezés, csak mostanság délután eszek.
14. Csurmi
2016. ápr. 13. 15:48
Oks csináljuk. Nekem is azert jott be a dolog, mert este jobb enni. Munkahelyen meg repül az idő. En siman megiszok napkozbe 3 liter vizet, ami eltelit es esteig kibírom kaja nelkul.... Vegulis ez olyasmi, mint a Harcosok etrendje
13. túrógombócka (válaszként erre: 11. - Pink habroló)
2016. ápr. 13. 15:48
na de hányszor evett egy nap? :)
12. túrógombócka (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. ápr. 13. 15:46

meg nyilván más ismeretek is hiányosak voltak.

sztem ritka egészségtelen napi egyszer enni. én begolyóznék az éhségtől, dolgozni se tudnék.

11. pink habroló (válaszként erre: 5. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 15:46

Attól függ mit értünk régen alatt,a középkorban biztosan.

Az én dédnagyapám 1877-ben született,túlélt 2 világháborút volt szovjet fogságban,világ életében keményen dolgozott, mezőgazdaság,állattartás és 92 évet élt :-)

10. Keller Szilvia (válaszként erre: 6. - Pink habroló)
2016. ápr. 13. 15:46
Ebben teljesen igazad van. Én is azon gondolkodtam el, hogy mindenféle trükkel (ch szegény liszt, útifűmaghéj, konjac liszt stb) próbálom azt "kibulizni", hogy ehessek. És így nem hatékony, keveset kell enni és kész, persze még jobb reform-alapanyagokból, de a lényeg a kevés kalória.
9. Channa* (válaszként erre: 5. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 15:45
Az nem attól volt, hanem attól, hogy nem tudtak gyógyítani sok betegséget. Elvitte az embereket egy laza fertőzés is, mert a higiéniás ismeretek is gyengusok voltak, stb.
8. Keller Szilvia (válaszként erre: 4. - Csurmi)
2016. ápr. 13. 15:44
akkor csináljuk esetleg együtt:)
7. Keller Szilvia (válaszként erre: 3. - Channa*)
2016. ápr. 13. 15:44
Igen, én is azt vettem észre, hogy ha többször eszek, azt nem tudom kordában tartani... Egyszerre sokat szeretek enni, 1 zsemlényi adag után én biz még ettem volna még... és meg is tettem. Ezt az 1-et képes vagyok helyes keretek közt tartani. Köszi a biztatást:) Sokat jojóztam már, most úgy tűnik, egyenletes a fogyás.
6. pink habroló (válaszként erre: 1. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 15:43

Érdekes a diétád,ez tény,de abban igazad van,hogy a kényszerevőknek lehet hatásosabb az 1 étkezés.

Mindenféle ilyen mix,olyan liszt, ilyen mag,olyan tejet vesznek,csak,hogy ehessenek,pedig a fogyáshoz pont az kellene ,hogy ne egyenek.Kalóriadeficit nélkül nincs zsírvesztés, csak nagyon kevés kényszervő tudja megállni,hogy ne egyen egész nap.

5. túrógombócka (válaszként erre: 3. - Channa*)
2016. ápr. 13. 15:41
jaja, régen éltek is kemény 30-40 évig...
2016. ápr. 13. 15:39
Mult héten én is igy etkeztem. Nekem is jot tett -2 kg. Most kihuztak a fogam hétfő, igy a héten ezt nem tudom tartani, de jovo hettol folytatom. Szerintem is jo módszer.
2016. ápr. 13. 15:39

Nekem tetszik ez a napi 1 étkezés. Ez a sok evés a mai világ hóbortja. Régen az emberek naponta 1x, majd később 2x ettek. A napi 3x-i étkezés nem olyan régi, ez a napi 5x enni, meg végképp vadonatúj.

Csak így tovább! És ha már lement, aminek le kellett menni, tartsd meg!:D

2. finomfőzelék (válaszként erre: 1. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 13. 15:34
Bármilyen diétával le lehet fogyni, csak kérdés, hogy utána meg tudod-e tartani a súlyodat és nem tettél-e kárt a szervezetedben.
2016. ápr. 13. 15:31

Csak meg szeretném osztani veletek a tapasztalataimat, mert azok bizony szembemennek a szokásos alapelvekkel.

Dióhéjban a történet: hónapok óta próbálkoztam megszabadulni a súlyfeleslegemtől, hiába. Eléggé otthon vagyok a témában, elméletben már mindent ismertem, mit hogy kéne csinálni. Próbálkoztam is keményen, ám:

- a napi 5 étkezést nem tudtam szépen tartani, egyik-másiknál tuti, elcsúsztam, és jóval többet ettem

- a kalóriaszámlálás is ment kb. délig, amikor láttam, hogy már alig marad kalória, amit bevihetek és jól teleettem magam

- próbáltam fogyis kajákat enni, egészségeseket, egy darabig ment, aztán felzabáltam a hűtőt.

Szóval elkeseredtem, és úgy döntöttem, naponta csak egyszer eszek, mert egy alkalmat még talán tudok koordinálni. Először ez az étkezés fehérjeturmixokból állt, a T..ó diéta egy napi adagját ittam meg egyhúzásra, délután 4-5 körül, addig csak tejeskávékat ittam (édesítővel). Ezzel látványosan fogytam, 1 hét alatt 4 kg ugrott le. Aztán megmaradt ez az 1 étkezés, kezdetben ettem hülyeségeket is (pogácsa, jégkrém) a délutáni kajálásokkor, később szépen beállt, és nagyjából egészséges ételekből áll a kajám. Továbbra is így eszek ugyanis, megszoktam már. 92 kg-ról indultam, most 81 vagyok. 4 kg a fehérjeturmixos héttel ment le, a többi héten pedig 1-2 kg mínusz. Így 7 hete diétázok, -11 kg eredménnyel. Az 1 étkezés alkalmával igyekszem fehérjét, zöldséget enni főleg, de tk. kenyér is bejátszik, illetve olykor 1-1 nap csak fehérjeturmixozok (ilyenkor megugrik a fogyás).

Szóval nem erre akarok biztatni, csak azt mondom, hogy én, aki az egészséges diéta megszállotja voltam, be kellett lássam, hogy nem mindenkinek az jön be. Nekem se... a személyiségem valahogy ezt a napi 1 kajálást tudja irányítani hatékonyan.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook