Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megadtam valakinek a bankszámla számom, visszaélhet vele? fórum

Megadtam valakinek a bankszámla számom, visszaélhet vele? (tudásbázis kérdés)


21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Ildi992)
2022. febr. 16. 20:00
valahogy ja. pedig előző nap mondta hogy hozzam az irataimat de nem kérte el...azóta még mindig nem kaptam meg szóval lemondtam arról és 2 napot dolgoztam ingyen úgy hogy leszakadt mindenen..na ennyit erről. :/
2022. febr. 13. 17:15
Ezt nem igazán értem. Eljöttél a munkahelyedről és akkor kérdék el? Nem akkor amikor felvettek?
2022. febr. 12. 13:12
A gyikon a munkàltato az öreg takaritónővel is igy jàrt.Béla kirugta mert a takaritó megvàdolta hogy lenyulja a kis nyugdijàt mert kiadta neki az adatait..
18. Léna123 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 07:47
Így van. Ezeket az adatokat mindenki megadja a munkáltatónak, így tudják elutalni a fizetést. Ez miatt nem kell aggódnod.
17. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 00:38
... ne izgulj ! ez max arra jó @@@@@@@@@@ h ha akar valaki utalni 1 zsák pénzt ? akkor tudja h hova utalhat ? ha van feleslege !!!
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 23:41
Akkor nyugi!😉
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. febr. 11. 23:33

Ugye nem adtál ilyen adatokat meg?


Nyugtass meg, hogy nem tetted!


természetesen nem csak amit írtam, nevem az hogy milyen bank meg a számla szám ennyi :) azért nem vagyok ennyire hülye de emiatt kicsit pánikoltam de eszembe jutott más munkáltatók is elkérik hisz hogy utalnának fizetést nem? a haverom ijeszett be igazán.

2022. febr. 11. 23:05

Igen, ahogy a többiek már írták, azzal, hogy tudja, hogy hol vezeted a számládat, tudja a nevedet és a számlaszámodat, semmit nem tud kezdeni.


A haverod hazudott, vagy ő más adatokat adott meg.


Mivel nem adtad meg a netbank azonosítódat és jelszavadat, vagy a kártyaszámodat, pin kódodat, cvc kódódat, ezért nem tud semmit tenni.


Ugye nem adtál ilyen adatokat meg?

Nyugtass meg, hogy nem tetted!


Ha nem akarod elmondani, de mégis kiadtál ilyen adatokat, amiket felsoroltam, akkor most hívd fel a bankodat és mond el neki, hogy mit tettél és akkor letiltják a kártyádat, stb. éjjel és nappal lehet őket hívni!


De ha ki is adtad, akkor sincs még semmi veszve, hiszen a mobilodra megy az ellenőrző kód. A mobilod nálad van ugye?


Na, ne izgulj!


Munkáltatók a kilépett kollégáknak is akkor szoktak utalni amikor a többieknek megy a fizetés vagy x napokon. Kérdezz rá nyugodtan.

13. Solar-Tochter (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 22:42
Cégeknél vannak napok amikor utalnak, más napokon nem. Lehet, hogy egy hét múlva kapod meg. Kérdezd meg telefonon mikor utalják. Ne izgulj, megkapod.
12. pteri
2022. febr. 11. 22:26
Igen, akaratod ellenére utalhat rà. Tényleg sok helyre meg kell adnunk, de nekem még sajnos sose utaltak rà tévesen. Levenni senki nem tud, hiszen igazolnia kell, hogy az övé, de nincs nàla a személyi igazolvànyod, kàrtyàd, hozzàférési kódod.
11. eunuch
2022. febr. 11. 21:48
ÉN is. Még ott a milla.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2022. febr. 11. 21:46

köszi, így kicsit megnyugodtam :)

elengedtem és majd ha jön örülök azért még se dolgoztam ingyen :D

9. vivo44 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 21:27

Így biztosan nem vettek el senkitől pénzt, hacsak nem behajtó cég volt, akinek megadta a haverod.

A 2 napért kaphatsz azért még pénzt, esetleg rá írhatnál, hogy várod a ledolgozott két napért a fizettséget, hiszen azért adtad meg a számlaszámot, hogy menjen gördülékenyen.

Lehet, hogy le kell könyvelnie, stb...Vagy elengeded és ha érkezik, akkor meglepi.

2022. febr. 11. 21:25
Nem élhet vissza vele.
2022. febr. 11. 21:12

Köszi a válaszokat! :)

csak haverom mesélte hogy tőle így nyúltak le de mondta nem kellett ehhez jelszó...

(a 2 napért gondolom nem látom a fizetésem igaz?, valamennyi ideje csak lett volna egész nap )

2022. febr. 11. 21:12
Csak a bankszámlaszámmal hogy élnének vissza ha nincs náluk kártya és pint se tudnak …Én is megadtam már nem tud vele mit kezdeni
5. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 21:07

Semmi gond!

Életünk során nagyon sok helyre megadjuk a bankszámla számunkat.

Maximum utalni tudnak rá, de a mai két lépcsős azonosítással levenni nem!

Ne pánikolj!

Van itt bankos tag, majd elmondja talán szaknyelven is...

Nyugi

4. Hattori (válaszként erre: 2. - Hattori)
2022. febr. 11. 21:07
Akkor no para.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Hattori)
2022. febr. 11. 20:56
Nem tudja, azt azért nem adtam meg és nem nem pont az 1234.
2. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 20:54
jelszavad ha nem tudja...és remélem az nem 1234,akkor nem ér vele sokat
2022. febr. 11. 20:50
Szóval jó nagy hülyeséget csináltam és megadtam a bankszámla számom és azt hogy kinek a nevén van, melyik bank, a munkáltatómnak mikor eljöttem onnan, mert csak így tudja elutalni a fizetésem. Tegnap vagy ma kellett volna megkapnom de nem kaptam semmit még. Max hétfőben reménykedek de nem hiszem. Szerencsére alig van rajta valami 600 ft kb lehet rajta így az még nem gond, max ingyen dolgoztam 2 napot, de ha később máshol kapok rendesen havonta fizetést, ahhoz van hozzáférése vagy kell jelszó hozzá? Most bepánikoltam tudom nagy hülyeség volt de sajnos megtörtént és azon agyalok, kéne csinálnom új számlát más banknál, ezt amit megadtam töröltetni kéne, ilyet lehet? Nyilván átvertek hisz 2 nap alatt csak megkaptam volna a pénzt, főleg így estére..:( de az ottani dolgozok elérhetősége még meg van szóval fura..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook