Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Naturizmus, avagy testi szabadság.) fórum

Naturizmus, avagy testi szabadság.) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
19. c75565e593 (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. jún. 19. 10:28

Ez így van!

pedig maga a meztelenségnek köze nincs a szexhez, csak ez főleg bennünk magyarokban, hisz elég tabuk közt lettünk nevelve...

bevallom szüleim előttem sem jártak meztelnül...

Minden esetre a naturisták, nem egymást bámulják..hogy ki mennyire csinos vagy sem hisz nem erről szól...

A naturista helyeken mindenki egyenrangú, függetlenül attól, hogy valaki kövér, sovány, magas, testihibás, itt ezek a külsőségek nem számítanak!

A strandokon sokkal jobban megnézik egymást az emberek,és sokkal kritikusabbak!

Ez az életforma nem egyenlő a maga mutogatással!

18. Emma*
2010. jún. 19. 08:00
Neveltetés kérdése? Nem tudom. Szüleim zavarban vannak, ha mesztelenségről vagy ezzel kapcsolatos témáról beszélek, beszélnék. Édesapám nagyon prűd is. Ezt a testvérem is örökölte, aki fiatalabb nálam. Egyedül én lettem laza a családban.
17. Binky (válaszként erre: 5. - C75565e593)
2010. jún. 18. 22:02

Azt hiszem ez neveltetés kérdése is:)

Én például a csinos nőket is megnézem az utcán, de nem úúúgy, hanem a szépségét csodálom.

Ugyanígy vagyok a szoptatással, a családon belüli meztelenkedéssel is.

Szerintem az emberek a fejükben a meztelenséget azonnal összekapcsolják a szexszel.

Múltkor néztem egy modern tánc showt, az m2-n ment. Nagyon szép volt, csupa mezítelen test, így a körvonalakat érdekes volt fogyelni, látszott, hogyan dolgoztak az izmaik.

16. Emma* (válaszként erre: 14. - C75565e593)
2010. jún. 18. 21:41
Bízom benne én is, hogy szép lassan beindul a fórumod.:-))) Már este van és lassan mindenki pihenni tér. Ahogy most én is, mert hosszú nap van mögöttem. Jó éjt, Május01!:-)))
15. Emma* (válaszként erre: 12. - C75565e593)
2010. jún. 18. 21:39

A jótékony hatás valóban igaz.

Gondolj csak bele: tavasszal már kezdünk levenni a rétegekből és a legkisebb napsugárnál napoztatjuk arcunkat, arcunkon keresztül a lelkünket is, és ezááltal a kedvünk, a hangulatunk is sokkal jobb. Ha ezt még megtetézzük azzal, hogy a nap jótékony hatása a teljes testet érje..... Kell ennél több a jó közérzethez?

2010. jún. 18. 21:38
Remélem ennél többen fognak írni, persze az is írjon aki elítéli valamilyen oknál fogva..és beszéljük meg együtt.)
2010. jún. 18. 21:36

A naturistaklubokban van néhány szabály ami az etikett része, be nem tartásuk illetlenségnek számít. Ilyen – nyilvánvaló higiéniai okokból – bevezetett szabály, hogy a naturisták meztelen fenékkel nem ülnek le, a széket, padot előtte mindig leterítik egy törülközővel. Ennek megfelelően más törülközőjére ülni is illetlenség. A naturistaklubokban sokszor tilos fényképezni vagy csak úgy szabad, ha a képen egyértelműen nincs idegen. Általában nem nézik túl jó szemmel ha egy férfinak spontán erekciója van, bár erről a naturista internetes fórumokon sok vita folyik. Ilyenkor a férfinak illik (ha feküdt) hasra fordulni, törülközővel eltakarni, úszni vagy zuhanyozni menni. Vannak akik a spontán erekciótól való félelem miatt nem mernek nudistastrandra menni, de tapasztalat szerint a naturistastrandokon nagyon ritka, hogy a férfiaknak ilyen problémái legyenek. Pszichológiailag bizonyított, hogy az erekciótól való félelem meggátolhatja azt.


Ha az időjárás megköveteli természetesen a nudisták is felöltöznek. A naturisták általában elfogadó emberek; az alapgondolat mindössze annyi, hogy meztelenül végzik azokat a dolgokat, amelyeket általában ruhában tennének. A hangsúly a módon van.


Virágzó naturistamozgalom működik Németországban, különösen a volt Kelet-Németországban (ott FKK-nak, Freikörperkulturnak, azaz a szabad test kultúrájának nevezik), Franciaországban, Hollandiában, és számos más országban is léteznek kisebb hasonló szervezetek. Ázsia nagy részén szinte ismeretlen a naturizmus, bár az utóbbi időkben lassan ott is terjedni kezdett. A társas meztelenséget számos kultúrában megtaláljuk, különösen a társas fürdés kontextusában, olykor mindkét nem tagjaival vegyesen.

Naturista terminológia [szerkesztés]


A nudisták gyakran textilesként hivatkoznak azokra a helyekre és emberekre, akik nem gyakorolják a nudizmust. A tolerált naturistastrand vagy a fürdőruha nem kötelező (clothing optional, C.O.) fogalmak olyan helyekre utalnak, ahol megengedik és támogatják a meztelenséget, de megtűrik a ruhaviselést is, míg a nudista vagy naturista hely rendszerint ragaszkodik a teljes nudizmushoz, ahol csak lehetséges (hogy senkinek se kelljen úgy éreznie: nincs megfelelően öltözve). A topfree elnevezés olyan helyekre vonatkozik, ahol megengedik a fedetlen női mellet (ezt topless-nek is nevezik, de inkább az előbbit használják a topless negatív konnotációi miatt). A szervezetek közt megkülönböztethetünk területtel rendelkezőket és nem rendelkezőket: az előbbinek saját ingatlana van, míg az utóbbiak más-más helyeken jönnek össze, például nudista-üdülőhelyeken, vagy a célra kibérelt tekepályákon vagy uszodákban.

A naturizmus története [szerkesztés]


Az emberi tetűnek ruhára van szüksége a fennmaradáshoz, és a genetikai kutatása arra utal, hogy az emberiség kb. 72 000 évvel ezelőtt (+/‒ 42 000 év) kezdett el ruházkodni. Ez a becslés egybevág a ruhakészítő szerszámok leleteinek első megjelenésével. Maga a Homo sapiens faj legalább 200 000 éve létezik. Az emberi faj „természetes” (értsd: eredeti) állapota a meztelenség volt, és ez ma is vonatkozik a melegebb égövek alatt élőkre. A hidegebb éghajlatokon azonban a ruhátlanság nem feltétlenül természetes.


Az informális nudizmusnak mindig is akadtak példái. Az ókori kultúrák (például a görögök és a rómaiak) olykor eléggé más módon viszonyultak a ruhátlan emberi testhez, mint napjainkban. A gimnázium szó a görög gümnaszionból ered, az pedig a gümnosz-ból, amely meztelent jelent, mivel a testedzést rendszerint ruhátlanul végezték Görögországban. A meztelenség sok esetben a munkához kapcsolódott: a keresztény evangéliumok említést tesznek egy esetről, amikor Péter apostol, aki halász volt, felöltötte ruháit, hogy Jézussal találkozzon.


A meztelenség elítélése gyakran vallásos gyökerű. Egyesek csak akkor kezdtek ruhát hordani, amikor a misszionáriusok azt állították, hogy az civilizáltabb. Számos hívő nudista létezik azonban, aki rendszeresen jár istentiszteletre, és arra hívja fel a figyelmet, hogy ruháikkal korántsem vetik le erkölcseiket.


Az első ismert szervezett nudistaklub, a Freilichtpark (Szabad Fény Park) Hamburg mellett nyílt meg 1903-ban. A nudistamozgalom elterjedt Németországban az 1920-as években, de a náci Gleichschaltung (egységesítés) során elnyomás alatt állt, miután Adolf Hitler hatalomra került. A társas nudizmus az USA-ban először az 1930-as években jelent meg, magánklubok és -kempingek formájában. Kanadában először Brit Columbia tartományban jelent 1939-ben, Ontarióban pedig kilenc évvel később.

2010. jún. 18. 21:34
A nudizmus nem egyenlő az exhibicionizmussal. A nudizmus ugyanis lényege szerint az, ha valaki meztelenül szeret lenni, és nem elsősorban az érdekli, hogy másokat meztelenül lásson vagy hogy mások őt meztelenül lássák. Mindenesetre sokféle embert vonz ez a mozgalom, különféle okoknál fogva. Számos naturista meggyőződése szerint a természeti környezettel való nagyobb fokú érintkezés, amit a meztelenség is elősegít, számos jótékony egészségügyi hatással jár. A napfényről kimutatták, hogy a bőr egyes állapotaira jó hatással van, és a testnek szüksége van rá a D-vitamin előállításához. A naturisták gyakran állítják, hogy nyugodtabbak és jobb a lelkiállapotuk, ha megszabadulhatnak ruháiktól. A hasonló gondolkodású emberekkel való együttlét megkönnyítheti a személyek közötti kapcsolatok kialakulását, például új barátok megismerését, és számos nudistaszervezet igazából egy-egy nagy társasági klub. E klubok némelyike szigorúbb belépési követelményeket állít fel, mint némely hagyományos, előkelő exkluzív klub – például referenciát, kezest, próba-tagságot, bizottsági jóváhagyást stb. követelnek meg. A spektrum másik végén a „szervezetlen” naturizmust találjuk, ahol nincs mihez csatlakozni, nincs kinek fizetni, és ahol csak a polgárjog, a szokásjog és a büntetőjog szolgál alapul az etiketthez. Jó néhány ember az ehhez hasonló informális nudizmus révén találkozik először a naturistamozgalommal (például olyan strandon, ahol a ruhaviselet szabadon választható, egy barát erdei házában, vagy egy tengerparti buli során).
11. Emma* (válaszként erre: 10. - C75565e593)
2010. jún. 18. 21:32
Dániában sem fogok levetkőzni.:-)))
10. c75565e593 (válaszként erre: 9. - Emma*)
2010. jún. 18. 21:31
Gondoltam, hogy nem Grönlandon:)))
9. Emma* (válaszként erre: 8. - C75565e593)
2010. jún. 18. 21:28
Monokinizni délen monokiniztem. Északon azért kissé hideg lett volna.:-))) Görögország, Korfu....
8. c75565e593 (válaszként erre: 7. - Emma*)
2010. jún. 18. 21:27

Biztos tetszene neked is itt ahol én voltam..

Meztelen még nem tudnék flangálni, de még kezdő vagyok:))

Külföldön merre jártál?

7. Emma* (válaszként erre: 6. - C75565e593)
2010. jún. 18. 21:24
Külföldön már monokiniztem és élveztem a víz selymes érintését. A strandolók sem zavartak. Itthon még nem próbáltam.
6. c75565e593 (válaszként erre: 4. - Emma*)
2010. jún. 18. 21:22

Mi Balatonberényben voltunk.

Aranyos kis falú...és ami még a legjobb, hogy csöndes...

A kempingben nem volt hangos zene...

Fürdőbugyi a nőknek még belefér...

5. c75565e593 (válaszként erre: 2. - Binky)
2010. jún. 18. 21:20

És az a gond, hogy sokan összekeverik a szexualitással, pedig közze nincs a szexhez!

Mikor beléptem a strandra nem érdekelt ki hogy néz ki..

Első 2 óra neccese volt, de rájöttem nincs mit szégyenkeznem, hisz senki sem tökéletes!!!!

2010. jún. 18. 21:20

Sziasztok!

Nekem ismerőseim meséltek róla. Szeretném én is kipróbálni.

2010. jún. 18. 21:18

A naturizmus maga a természettel való harmóniát jelképezi.

örömmel vettem, hogy az embrek mennyire oda figyelnek környezetükre..

Jó volt ezt látni, hogy van egy hely ahol vigyáznak a környezetre.

Párom évek óta naturista és most végre rá tudott venni, hogy ki próbáljam:)

Jól éreztem magam nagyon

2010. jún. 18. 21:18
Szerintem jópofa, egyszer mindenképpen kipróbálnám.
2010. jún. 18. 21:15

Sziasztok!

Mi a véleményetek a ruhátlan strandolásról?

Életemben 2x voltam ilyen helyen, elsőre nem tetszett..

De másodjára rájöttem, hogy a legjobb hely..itt nincs olyan mint a strandokon, hogy bámulnak, nem az számít ki hány kilo, igazából semmi sem számít...nagyon tiszta minden a park..nekem bejött.

Elsőre nehéz, de amikor rájössz milyen jó szabadon napozni, úgy hogy senkit nem érdekel mekkora vagyok..

Én bugyiban voltam, de ezzel nincs gond hisz elég bátorság kellett ahhoz is, hogy egyáltalán levetkőzzek, hisz a strandokat eddig kerültem.


Nektek van-e

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook