Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napallergia tapasztalatok fórum

Napallergia tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2009. máj. 1. 11:14
A karomon van úgy, hogy nagy vörös foltok jelennek meg abban a percben ahogy kimegyek. De az az érdekes, hogy nem mindíg.
20. GaKata (válaszként erre: 18. - 3d37fa6615)
2009. ápr. 30. 23:16

beleolvastam a naplódba, nos valóban a napallergia dologban nagyon egyetértünk. Ahogy kifágják a nyárfákat, úgy bedeszkázhatják az eget...:( ..:)

De fel a fejjel! Nálam is az van mint nálad sokáig nem jött elő az alleriga,most 3 éve újra. Deidén még semmi:) Bíztatlak a hoeopátiásszerre, ill.hogy ne legyne száraz a bőröd. Az arcodon is kijött? Ha nem akkor az jó hír. Mert ott zsírosabb a bőr stb.

Jó kedvű hétvégét kívánok!

19. GaKata
2009. ápr. 30. 23:10

Homeopátiásszerként én Nathrium Clorátumot kaptam- heti egyszer 10. Ill ha erősödik akkor 1. nap 5 2. nap 2x5 golyócska. Plusz a hisztaminum a viszketésre.

Tudom, hogy a homeopátiásszerek nagyon egyén függőek. Remélem találsz egy jó dokit!

2009. ápr. 29. 09:46
Most éppen azon törpöltem szétnézek a homeopátia trn ismét, van amit már használtam és jó volt, persze olyan is ahol nem éreztem változást, de ez a hagyományos gyógyászatban is előfordul!
17. GaKata
2009. ápr. 28. 21:21
Húúú,akkor szenvedsz Te is rendesn. Jaj úgy félek ha már belegondolok is. És szerintem ez fő baj megint csak. Nem tudom hogy állsz a homeopátiás szerekkel , de én azt mondom próbáld ki - nem kell hinni benne!!!
16. 3d37fa6615 (válaszként erre: 4. - GaKata)
2009. ápr. 28. 07:37
Ok, megnézem őket!Köszi
2009. ápr. 28. 07:37
Béta karotint még nem használtam, kipróbálom, hátha segít!!
2009. ápr. 28. 07:35

Sziasztok!

Nekem is apró kis kiütések jelentkeznek először csak a akromon, mostmár az arcomon, kzfeljen, nyak, láb ahol ér nap.Sőt már vékonyabb hosszúújjú alatt is!Viszket mint a fene, .Nekem eleinte a gyógyszertárban kikevert vslami extra zsros kencét írt fel a doki, de egyszerűen azzal nem lehet se szabadba memnni,se it csinálni.Fél napmire beszívja a bőr, és ha egy kis szellő, vagy bármi ér, minden pollen, por ráragad!Tehát ez nem igazán vállt be.Minden évben egyébként változó, hogy mennyire erősen jelentkezik.Tavaly alig volt észlelhető, bár egész nyáron, már tavasz kezdetétől 50feletti UV A és B védelemmel ellátott napvédőket használtam.,Ezu segített annyit, hogy a kerti munkáim, kinti dolgaim el tudtam látni rendesen, estére azért kijött, de kenegetettem hsítőkkel, és lviselhető volt!Idén viszont már most kataszterófálisan nézek ki, és hol van méga nyár!

Ezért kértema tanácsaitokat, kinek mi vállt be, mert most valóban tanácstalan vagyok!

Vpltam vele már bőrgyógyászaton, de sok okosságot ők sem tudtak mondanii.Ajánlottak fényterápiát ia, de 50% esély van arra, hogy jobb lesz, és persze a másik 50%, hogy még romlik.Ezt nem mertm bevállalni!

13. GaKata
2009. ápr. 27. 21:02

komolyan az tök jó!!

És előtt emivel hogyan kezelted. Nekem 13 éve jött ki először. Akkor Tavegylt kaptam rá , meg gyóygszertárban kevert krémet - a gyóygszert azóta nálunknem lehet kapni-. Aztán még a következő 2 évben kijött, majd 3 évvel ezelőttig semmi. Nem használtam semmit a tünet mentes években, majd 3 éve jött a "meglepi". Azóta homeopátiászer tavaly. Igyekszem hogy ne legyen száraz a bőröm. És a bioderma

2009. ápr. 27. 20:51
Nem jön elő/mármint ennyi év után../
11. GaKata (válaszként erre: 10. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 27. 20:49
mi az hogy magát kezeli? ezt nem értem, bocsi :):)
2009. ápr. 27. 20:44

Csak annyi hogy ne napozzammagam szrrá:)

ha nem vagyok sokat napon magát kezeli:

9. GaKata (válaszként erre: 8. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 27. 20:42

tudodm, tudom


Bőrgyógyász, mit mond? Száraz típusú a bőröd

Én a Bioderma 50+ tudom ajánlani, nekem az bejött. Persze nem a hagyományos értelemben vett napozáshoz

2009. ápr. 27. 20:33
Hát lehet hogy visszavezetehető,de megsegítve nem vagyok vele:)
2009. ápr. 27. 20:31

hát igen, többnyire azt mondják az orvosok, hogy vmi iylesmire vezethető vissza a napallergia, mint a Te eseted csalánlevél. De ez nem bizonyított.

Béta-karotin, nekem anno sajnos nem jöttbe, így többször nem is próbáloztam vele

2009. ápr. 27. 20:25

18 évvel ezelőtt egy építőtáborban a siófoki állami gazdaságokban meggyet szedtünk.érdekes volt hogy nem volt levél,csak szilványi meggyek,de levél egyszál se.Egy hét után a brigádomon /én voltam a brigadíros:)/előjöttek kiütések a lágy részeken.A doktornő azt mondta ,hogy ez napkiütés,éshogy a vegyszertől van amit a meggyen megettünk,mert a helyiek hozzányúlni se voltak hajlandóak ,nem hogy megenni./Mi ezt ettük egy hétig,mert a kaja az gáz volt/

A mai eszemmel per lett volna az biztos,deakkor kinek jutott ez eszébe?!

+ évig nem tudtam a napra menni,és még most is 19 év után ha sokat vagyok a napon direktbe akkor előjött.

5. gyorij (válaszként erre: 1. - 3d37fa6615)
2009. ápr. 27. 20:24
sziasztok nekem is napallergiám van de most tünetmentes vagyok miota szedem a Béta-karotin tablettát!!!!
4. GaKata (válaszként erre: 1. - 3d37fa6615)
2009. ápr. 27. 20:23

Szia!

Kukkants be a következő két fórumba. Én örülnék Neked, ott már vagyunk néhányan


Segítség napallergiásoknak!

Napallergia tüneteit mivel lehet gyorsan csökkenteni.


Ebben a két fórumban találsz néhány dolgot, remélem hasznosakat. És várom én is a Te tapasztalataidat, ötleteidet

3. ELEN (válaszként erre: 2. - ELEN)
2009. ápr. 27. 20:21
Sok kis apró pattanásszerűség.
2. ELEN
2009. ápr. 27. 20:20
Pont tegnap beszéltem egy ismerősömmel,soha nem volt gondja a nappal,de idén a karja tiszta pötty lett. A doki azt mondta hintőporozza.
2009. ápr. 27. 20:08
Sziasztok.Olyan személyeket várok ide, akik szintén napallergiával küzdenek.Kinek milyen formában jön ki,tünetek, és gyógymódok.Kinek mi vállt be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook