Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nálunk is járt az ŐSZ fórum

Nálunk is járt az ŐSZ (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nálunk is járt az ŐSZ

9. JudyTim (válaszként erre: 8. - Csféva)
2011. szept. 27. 16:18
Mivel a gyermekkorom legtöbb nyarát Székelyföldön töltöttem , megerősíthetem, kevés olyan táj van amely vetélkedik a szépségével, bármely évszakban.
8. csféva (válaszként erre: 6. - JudyTim)
2011. szept. 27. 08:08
Székely Csicsó :). Köszönöm a kedves hozzászólást :).
7. csféva (válaszként erre: 5. - Dóry87)
2011. szept. 27. 08:07
Örülök neki, h tetszett. Köszönöm.
6. JudyTim (válaszként erre: 1. - Csféva)
2011. szept. 27. 07:12

Ahogy beleolvastam a cikkedbe tudtam, hogy nem vagy MO-on született. Csak arra nem jöttem rá, hogy a Szlovák, Komárom melletti Csicsóról írsz, vagy a Székely" Csicsói várkőről".De szerintem ez már egészen mindegy, mert ahogyan leírtad, elképzeltem Édesanyám meséit a gyermekkoráról, a sok mezei munkáról, csak őnáluk, még augusztus utolsó hetében a mézpergetés volt még óriási esemény egy gyereknek.

Hiába, a "leszakadt" MO-iak teljesen másképp őrzik a magyar nyelvet, óvják minden csorbaságtól, mert tudják, hogy ha ezt a kincset elhanyagolják, soha nem tudják újrafényezni. Ezért jó a Te cikked.

2011. szept. 26. 23:25
Azt hittem mindig is, hogy nem szeretem az Őszt....de elolvasva a cikked rá kellett jönnöm, hogy én szeretem, sőt olyan élményeket emlékeket idézett fel bennem amiket már régen elfelejtettem! Köszönöm!:)
4. csféva (válaszként erre: 2. - C3f39fd03b)
2011. szept. 26. 14:23
Köszönöm.
2011. szept. 26. 14:17

Elolvastam, és nagyon tetszett, amit írtál.

Én is szeretem az ősz hangulatát, de így leírni nem tudtam volna.

Nekem is ősszel született meg a fiam. :)

2011. szept. 26. 14:16
Valahogy nem szoktam az ilyen jellegű cikkeket elolvasni,de a tiéd olvastatta magát.Tetszik a stílusod,és hogy ilyen nyíltan beszélsz mindenről.ŐSZintén gratulálok! :-)
2011. szept. 26. 13:08
Évek óta kacérkodom annak gondolatával, hogy írnom kellene. Nem vicc és nemcsak hirtelen felindulás, hanem egy nagyon hosszú vajúdás ez. Nagyon bosszant az a tendencia, ami ma mutatkozik a magyar „irodalomban”. Ha valakinek elhangzik kétszer a neve a médiában, az már „sztár”, „celeb” és ebből a státuszból eredően felhatalmazottnak érzi magát arra, hogy írjon. Aztán 1-2 jól/rosszul sikerült könyv után már írónak nevezi magát. Csakhogy én ezt nem így gondolom. Nem attól író valaki, mert a médiában szerepel és ismert a neve a közbeszédben. Az írói véna más. Az nem függ össze a celebséggel. Valakinek vagy van vagy, nincs.

Én nem akarok a 21-ik században divatos író lenni. Csak akkor írok, ha van mondanivalóm és van megfelelő ihletem hozzá. Ebből adódik, hogy nincs túl sok művem, de az bőven elég.

Ugrás a teljes írásra: Nálunk is járt az ŐSZ

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook