Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyszülő mennyire szólhat bele nálatok a gyereknevelésbe? fórum

Nagyszülő mennyire szólhat bele nálatok a gyereknevelésbe? (beszélgetős fórum)


29. Bichi
2020. okt. 11. 22:48

Anyukád nem fog megváltozni, sőt, ahogy nő a gyerek, egyre több dolog lesz, amibe bele fog szólni.

Te 2 dolgot tehetsz, vagy betörsz, és az lesz amit akar, vagy kiállsz magadért, és veszekedés lesz.

Mondjuk van egy harmadik is, meghallgatod, nyelsz egy nagyot, majd csinálod úgy ahogy akarod.

Hálás vagyok a sorsnak, hogy sosem kellett anyámmal együtt élnem, mikor már gyerekem volt. És nem azért, mert nem szeretem őt :)

Sajnálom, hogy rá vagy utalva...

2020. okt. 11. 19:51
Semennyire
2020. okt. 10. 15:24

MI külön éltünk anyukámtól, egymástól 300 m-re és beleszólt szinte mindenbe. nem vettük a lelkünkre sem rossz néven.

Utólag látom, hogy szinte 100 százalékig igaza volt.Nincs rossz emlék ezzel kapcsolatban.

Fiam szemében a mai napig anyukám az etalon./ bezzeg a mama !/

Nekem azért nem volt furcsa, mert az én életembe is mindig beleszólt, amit vgy megfogdatam vagy nem

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 184481d874)
2020. okt. 10. 14:55

Persze, hogy alakíthat, de addig nincs más megoldás, mint lenyelni a békát.

Ez a cím nem is annyira jó, hiszem, ha egyedül él úgy is más, ha együtt, akkor is más a helyzet.

Itt elmondhatja, kiírhatja a fájdalmát magából, még az is lehet éppen itt talál valakit, aki lakásmegoldást tud adni neki, de teljesen mindegy mit írunk, az általa leírt kapcsolat egoista, az anyja nem fog változni.

25. 184481d874 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 10. 14:43
Nem egészen.Az élet alakit,de biztos lesz kiút és akkor nem szabad majd halogatni.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 14:41

Akkor a kérdésed költői. Nincs más lehetőséged. Gondolom nem tolod az arcába, hogy nézd anyu!!! Azt írták nem illik beleszólni, akkor ne szólj bele te sem, ez a gyerek az enyém, te csak a nagyanyja vagy!!!!

Muszáj így élned, amíg nem jön a lakással rendelkező nagy Ő, vagy megnyered valamelyik főnyereményt.

2020. okt. 10. 13:58
A konkrét helyzet:pesti vagyok,szerelmes lettem,2 év után 25 évesen megszületett a lányunk,boldog voltam,de a kapcsolatunk a lányom születése után nagyon gyorsan tönkrement.Végül már vert engem,sokszor Kitti előtt..5 évig bírtam..anya végül egy durvább eset után hazapakolt minket...Azt mondta,mehetek én is,de ha nem megyek,bírósághoz fordul a lányom felügyeleti jogáért,mivel az apja alkalmatlan nevelni,nekem meg nincs hova mennem.16 éves korom óta nem éltem anyával,mert rossz kapcsolatunk volt,kollégista lettem,aztán mentem dolgozni,albérlőtársak stb.Amúgy most is erre gondoltam,de félek idegennel összeköltözni,barátok meg kapcsolatban sajátban.2 éve vagyok itthon megint,mindig takarékoskodok,de ellátom magam itthon is,sokat nem tudok félretenni.Belekezdtem az egyetembe is,hogy majd jobban kereshessek.Természetesen hálás vagyok anyámnak,de nem akartam megint az uralma alatt élni... senki nem úgy tervezi az életét,hogy így jár...megtörténik... igyekszem,csak érdekelt,másnál ez hogy megy.Beszeltünk amúgy,de az mindig üvöltözesbe fullad... fáj tőle a fejem meg a lelkem is... nem úgy terveztem,hogy egyedül maradok,mintha az én hibám lenne,kilépési esélyem meg jelenleg 20%... hát folytatom a takarékoskodást.... kösziba válaszokat,nem tűntem el és mindent elolvastam,csak most tudtam válaszolni.Dolgoztam.
22. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 13:56
Megértelek..21 évvel ezelőtt én is hasonló helyzetben voltam a két fiammal.Melyik bank adott volna hitelt egy keresetre? Anyukámmal laktunk 1 évig az 1 szobás lakásában,majd közösen vettünk egy 54 négyzetméteres egybenyilós lakást.Nélküle nem tudtunk volna ilyet megtenni.Tudtuk ,hogy egészségesebb külön ,de akkor nem is volt más lehetőségünk.Végül utána 20 évig éltünk egy lakásban.Óhatatlanul is részt vett a gyermekeim nevelésében,hisz szinte mindenben támogattuk,segitettük egymást.Ő nekünk,mi neki.Amikor a fiaim felnőttek akkor sűrűsödtek a viták.De mivel az utolsó 3-4 évében már betegeskedett,tudtuk,hogy külön sem lenne másképpen,hisz minden nap elmennék hozzá,sőt mivel igen idős volt,előbb utóbb erre került volna sor.Nem tudok tanácsot adni,mert minden család más és minden szituáció is más.Meg kell vivni mindenkinek a maga harcát,mert ahogy nő majd a lányod ő közé és az édesanyád közé kerülsz.Én is igy jártam és még sokan igy vannak.Vita nélkül lehetetlen kiharcolnod azt ,hogy ne vegye át a gyereked felett az ANYA szerepét,mert az te vagy és nem ő.Én ebben próbáltam nem engedni.Minden jót nektek.
2020. okt. 10. 13:53

Teljesen normális, ha mindkettőtöknek megfelelt, nem találok benne semmi rosszat.


Születésétől 21 éves koráig, vagy felnőttként még 21 évet húzott rá valamilyen okból. Mondjuk az is mindegy, ha kölcsönösen nem zavartátok egymást.

Én édesapámmal voltam itthon, amikor nem tudta fizikailag ellátni magát. Nem kellett etetni pelenkázni. Jókat beszélgettünk sokszor gondolok rá, hogy bárcsak velünk lenne, de mivel én megéltem milyen egy beteg emberrel élni, nem akkor és odamegy az ember ahova és amikor akar, azért nem szeretném a gyerekeim életét korlátozni, leírom megint én nem negatívumnak éltem meg, de akkor sem szeretném.

20. globus (válaszként erre: 20. - Enissa)
2020. okt. 10. 13:47
Elolvastam 🙂
19. 184481d874 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 10. 13:45
Én és a fiaim 21 évig éltünk együtt..jóban és rosszban.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. okt. 10. 13:20
Lehet kirándul a gyerekkel, de az is lehet nem ilyen válaszokat várt.
2020. okt. 10. 13:16
Eltűnt a FI, talán már nem is kell neki a jótanács.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2020. okt. 10. 13:05

Igen, én is azt írtam, hogy normál esetben nem szóé bele. Gondolom a lánya ismerte amikor odaköltözött. Az nem igaz, hogy addig nem ismerte a mama személyesiségét.

Akik ilyenek voltak a gyerekeikkel, általában inkább idősotthonban, garzont vásárolnak. Persze a kivétel meg erősíti a szabályt.

Én imádom a gyerekeimet, de nem szeretnék rájuk telepedni majd, amíg bírom fizikailag ellátom magam, ha meg már nem tudom, akkor én is egy garzonban szeretnék élni, ahol remélhetőleg ellátnának. Nem az 'elfekvőre gondoltam semmiképpen.

Nehéz téma ez. Főleg, hogy nem is ismerjük a konkrét esetet.

Nekem az 5 éves fiam azt mondta anno, amikor látta a sok idősembert a csarnokban, bottal cipekedve, hogy nekem majd ő vesz egy targoncát, ha öreg leszek és nehezen cipelem a szatyrot. :D Na, majd meglátjuk.

15. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2020. okt. 10. 12:12
Vagy idősen segítségre szorul, aztán akkor neki lesz kuss a neve, már ha egyáltalán törődni fognak vele.
14. globus (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 10. 11:33
Nálam 1 hónapig lakott valaki, kórházi kezelés után. Bizonyíthatom a mondás igazságát: akármilyen kedves vendég, három napig untig elég.
2020. okt. 10. 11:29

A mama korán fekszik. Nyilván zavarja, ha az egyetlen szobában a többiek beszélgetnek, TV-t néznek. Még csak randalírozni sem kell.

Talán megoldható lenne a konyhát valami féle nappali szobának, vagy második hálónak kinevezni.

Létezik kemping-, vagy vendég ágy ez jól használható ez esetben. Meg kell tanulni alkalmazkodni és nem hisztizni.

12. michelle.r (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 10. 10:53

Tudom, hogy a gyakorlatban így működik, de ez nagyon szomorú. Attól, hogy az ő várában laknak a leszármazottai, még nem kellene basáskodnia a mamának sem. Nem vall túl nagy intellektusra, ha visszaél azzal a helyzettel, hogy a lánya rászorul.


Ha minden számlát ő fizet, oké, elfogadható, ha megkéri őket, hogy vigyázzanak a vízfogyasztásra, ne hagyják nyitva az ablakot, stb. De ahhoz semmi köze, hogy a gyerek mikor fekszik le. Kivéve, ha randalírozik, és ez zavarja őt. De akkor ezt mondja.


Telik az idő, majd fordul a kocka, és nem lesz ekkor a szája, ha a családját elüldözi az ország másik végébe.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 184481d874)
2020. okt. 10. 10:35

Nem azért kell elfogadni a szabályokat mert idős, hanem azért az ő tulajdona, ő teremtette meg magának, teljesen mindegy hogyan, de felnőttként el kell gondolkodni, hogy tudok a saját lábamra állni, gyereket vállalni, vagy nem?

Nem azt kell hibáztatni, aki befogad, vagy nem lök ki, hanem magunkat, hogy hülye helyzetbe kerültünk.

Mondom úgy, hogy annyira kiborultam az 5 hónapig tartó anyóséknál lakástól, hogy összeroppantam, injekciókat kaptam, de se akkor, se most nem vetem meg ezért őket, hiszen én mentem hozzájuk és nem fordítva.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 10:22

Nálam nem szólhatott bele senki, de önálló voltam, vagyok. 4-5 hónapot laktunk anyósékkal, ott alkalmazkodtam, az ő otthona, az ő szabályai.

Normál esetben, a nagyszülő nem szól bele az unoka nevelésébe, hacsak nem vél hatalmas hibát. Nem talál elég felnőttnek, de nem is vagy az, hiszen tőle függsz. Lehet eleve megmondta azzal a pasival ne kezdj, és most úgy gondolja, lám-lám én mondtam. Persze ezt csak gondolom.

az ő háza, az ő vára, ha nem tetszik el kell menned! Ehhez kívánok sok sikert!

2020. okt. 10. 10:02
Példa a tanácsadókról,saját tapasztalat.Amikor voltak surlódások és mindig ugyan abból az okból volt aki azt mondta nekem,hogy ó öreg már és nekünk kell alkalmazkodni hozzá.Erre azt kérdeztem tőlük: Te éltél már együtt hosszú éveket az idős szülőddel? Erre többnyire mi volt a felelet? Á én jó korán megpattantam otthonról,nekem ne parancsolgasson senki! ..Én mit feleltem? Akkor egy ilyen ne adjon nekem "tanácsot".
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Csicsi25)
2020. okt. 10. 09:56
Elméletben.
7. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Papája)
2020. okt. 10. 09:40
Az, hogy anyukája befogadta őket, nem jelenti azt, hogy beleszólhat a gyereknevelésbe. Tanácsot adhat, de a fórumindítónak nem kötelessége azt megfogadni. Azt esetleg meghatározhatja anyukája, hogy este 8 után már csend legyen, de azt, hogy akkor fektesse le a gyereket, azt nem.
6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
2020. okt. 10. 09:32
Nem biztos hogy olcsóbb. Nálunk 100ezertől van albérlet. De már az is ritka. Pont ma néztem egyet 450ezer+rezsi.
5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 09:28

Sajnos, amég befogadottak vagytok és egy szobában éltek, addig nem te fújod a Passzát szelet.

Anyukád áldozatot hozott, befogadott a szűkös lakásába, tehát nektek kell alkalmazkodni, vagy mehettek.

Igen, keress jobban fizető munkát, vidéki olcsóbb albérletet és ne anyukádat zaklasd és panaszkodj rá !

Mellesleg, ő meg a te édesanyád és ő ismer téged legjobban.

2020. okt. 10. 09:27
20 évet laktunk együtt az Édesanyámmal,a haláláig.igen ,amikor felnőttek a gyerekek akkor voltak problémák inkább.Vajon jó szó-e erre az ,hogy : örökké hálás lehetek neki...elszorul a szivem...
3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 10. 09:10
Esteleg jobban fizető munka vagy ha Bp-en laktok akkor vidékre költözni ahol joval olcsóbb az albérlet? Eddig mit és hogy probaltál megbeszélni Anyukáddal?
2020. okt. 10. 09:01

Mi rengeteget cirkuszoltunk ez miatt míg velük laktunk 2 évig, hogy a sajátunk eltudjon készülni. Még nincs kész a sajátunk, elköltöztünk,majdnem ráment a házasságunk is.

Nálunk volt, hogy apám majdnem nekem jött. Én sosem hagytam,engedtem nekik, hogy beleszóljanak bármibe is. Pont ez miatt rengeteget veszekedtünk nagyon durván, ami senkinek se volt jó föleg a gyerekeimnek nem.

Egyedül 1 fizetésből hogyan akarsz hitelt felvenni? Esélytelen..

Sajnos vagy kiállsz magadért és megpróbálsz leülni megbeszélni édesanyáddal, vagy veszekedsz vagy nyelsz. Mivel a költözés nem opció egyenlőre..

2020. okt. 10. 07:49

Sziasztok!


Sajnos egyedül nevelem a lányom,aki 7 éves,most lesz iskolás.Albérletet nem tudok fizetni egy fizetésből,ezért az édesanyámnál lakunk kb 2 éve.A bajom az,hogy ő teljesen át akarja venni a lányom nevelését.Kezdetben csak apróságokban,tanácsokat adogatott,viszont mostmár ott tartunk,hogy kiselőadásokat tart,meg hatalmasakat üvöltözik velem pl azért,mert a lányomat nem fektetem le 8kor.Ő nagyon keveset alszik,9kor szoktunk menni,hétvégén előfordul,hogy 10kor,amikor pl nekem tanulnom kell,vagy neadjisten megnéznék egy filmet heti 1x.. egy szobában vagyunk,így volt hely,ezért ha a lányom alszik,nekem is muszáj.. Egyáltalán nincs lehetőségem elköltözni...Ti mit tennétek,mennyire engeditek beleszólni a gyereketek nevelésébe a nagyszülőt?Ebben a helyzetben hogy mondjam,hogy a lakhatásért nagyon hálás vagyok,de én ismerem a lányomat..hiába érvelek,nem figyel rám,pedig Kitti nem alszik el 8kor...még néha 9kor is alig,nem tud,keveset aludt mindig is... Akik hasonló helyzetben vannak,ők hogy oldják meg az ilyesmit?Gondoltam rá,hogy veszek fel hitelt,hogy elmehessek albérletbe.... de ez egy őrült ötlet... Csak nem akarok minden nap ugyanazon is veszekedni.. természetesen nem akarok rosszat a lányomnak,de kicsit jobban ismerem,mint a nagyi...Tudom,tegyek félre...Elkezdtem már,de még kevés az albérletre... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook