Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon megijedtem!!! Mit láthat a kislányom? Mit tegyünk? fórum

Nagyon megijedtem!!! Mit láthat a kislányom? Mit tegyünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. Pocakmanci (válaszként erre: 31. - Cooltim)
2011. febr. 18. 18:57

Figyelgesd, úgyis hamarosan megtanul beszélni és majd elmondja, mi a baja.


Még megpróbálnám rávenni, hogy "hozza oda azt, ami bántja", vagy "mutassa meg az ujjacskájával".

32. cooltim (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 18. 18:56

Nem gondolom, hogy szellem lett volna, nem tudom kijelenteni sem ezt, sem azt a verziót...

Nem kell velem kötekedni, van bajom a kötekedő hozzászólások nélkül is. Köszönöm!

31. cooltim (válaszként erre: 25. - Pocakmanci)
2011. febr. 18. 18:53

Persze, próbálok megnyugodni. Nehéz! :-(

Köszi a segítséget!

2011. febr. 18. 18:53
....és ugyanígy reagálhatnak arra is, ha elzsibbad valamilyük.
29. pirinyóka66 (válaszként erre: 22. - Pocakmanci)
2011. febr. 18. 18:53
Na azért a félelem tárgyát nem nevezném barátnak! És Te akár hiszed, akár nem ezek a dolgok léteznek és nagyon ijesztőek tudnak lenni, éppúgy ahogy a filmekben lehet azokat látni. Ezek nem csak filmbéli fantáziálgatások, hiszen vannak felnőtt, már beszélni tudó emberek, kik saját megélt élményekről számolnak be.
2011. febr. 18. 18:51

ja, és örjöngve bőgött a fúrás hangtól, a hűtő picike kis zúgásától (mikor keringeti a hűtőgázt), és bármilyen zenélő játéktól.


ha nem múlik, akkor dokihoz kéne menni, mert mi van, ha mondjuk leesik nagyon a cukra és csillagokat lát? én ilyenkor pont így viselkedek, mint a lányod, csak nem sírok,de kegyetlenül érzem magam.

2011. febr. 18. 18:51

...ha nem tudod mitől fél, akkor miért jelented ki, nem volt semmi körülötte.

Tényleg úgy jön le, csak szellem lehet és semmi más szerinted.

26. cooltim (válaszként erre: 23. - Pirinyóka66)
2011. febr. 18. 18:50
Nagyon köszönöm, megnézem, elolvasom!!!
25. Pocakmanci (válaszként erre: 21. - Cooltim)
2011. febr. 18. 18:48

NEM KELL SÍRNOD! ne akadj ki!


mondom, hogy az én gyerekem is megijedt, pl. muslincától örjöngve bőgött, és ha nem tudott volna beszélni, akkor nem tudom mi a baja, mert alig láttam a muslincát. azt mondta, hogy darázs.:)))

fél a tolltól is, ami a párnából esik ki.

megijedt a lehulló falevéltől is.


a tesója tök más. ő meg 5 évesen is képes örjöngve ébredni éjjel, mert belezúgott egy szúnyog a fülébe. szerencsére már régen beszél, így mindig el tudta mondani a számunkra nevetséges, de kezelendő félelmeit.

24. cooltim (válaszként erre: 20. - Pocakmanci)
2011. febr. 18. 18:47
Nincs semmilyen szellemes, vagy nem szellemes verziónk! Abban bízom, hogy tud valaki okosat mondani és segíteni, esetleg volt valaki ilyen helyzetben.
23. pirinyóka66 (válaszként erre: 17. - Cooltim)
2011. febr. 18. 18:46
Volt egy fórum tavaly októberben ezzel a címmel: Létezik olyan hogy a babák, kisgyerekek látnak szellemeket? Ott 17 hónapos volt az indító gyermeke.
2011. febr. 18. 18:46
amit még tehetsz, ha szellem :D, ha nem, hogy azt mondod neki: NEM BÁNT, NE FÉLJ, NEM BÁNT, A BARÁTOD. aztán legyen az bármi, szösz, vagy a koponyáni monyók, ő egy idő után majd nem fél tőle.
2011. febr. 18. 18:46

Annyira magán kívül van ilyenkor, hogy azt sem tudom mit tegyek... Kérdezgetem, de nem tud válaszolni, nem tudja kifejezni magát.

Az az érdekes, hogy mindkét eset teljesen máshol történt. Az egyik egy autóban, taxiban, a másik pedig itthon...

Attól tartok, valami komoly gond lehet Vele. :-((( Ah, már sírnék, ha nem lennének itt anyósék. :-(

20. Pocakmanci (válaszként erre: 17. - Cooltim)
2011. febr. 18. 18:45
De ugye nem csak megerősítést vártál a szellemes verziótokra?
19. Pocakmanci (válaszként erre: 18. - Pirinyóka66)
2011. febr. 18. 18:43
Valódi, a testtel együtt, nem külön láthatatlanul vándorolva és gyerekeket ijesztgetve.
18. pirinyóka66 (válaszként erre: 14. - Pocakmanci)
2011. febr. 18. 18:41
Az általad leírt alapján az anyag, a test a valódi, a lélek, a szellem a nem valódi. Létezik test lélek és szellem nélkül?
2011. febr. 18. 18:40

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nagyon attól tartok, hogy ez nem egy játék, vagy tárgy lehet, amitől megijedt mindkétszer. A taxiban nem volt ilyen tárgya. Itthon sem volt éppen semmi körülötte. :-(

A férjem is azt mondta első felindulásában, hogy valamit, valakit, szellemet lát biztosan!!!

:-(

Sajnos még nem beszél rendesen, azaz nem tudom Tőle megkérdezni mitől ijedt meg.

Utánozza a szavakat, de kifejezni magát még nem tudja. Mindkétszer kértem, nézzen rám, nézzen a szemembe, ne nézzen máshova és nyugtattam, hogy itt vagyok, ne féljen, stb. Ez segített mindkétszer végül. De borzasztóan félelmetes volt, 3-4-5 percig tartott mindkét esetben...

Sajnos nem tudom neki megmutatni és elmagyarázni, mert nem tárgytól ijed meg!!!

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2011. febr. 18. 18:38
...igen, de ehhez rákellett jönnöd mitől fél. De pl., ha mereven nézi a szőnyeget, kárpitot, netán egy személyt és rettegve sír, nehéz rájönni pl csak egy szösz a hibás. Persze, ha rájön az ember, akkor már lehet tenni a félelem ellen.
2011. febr. 18. 18:37

Valahogy,amikor nyugodt,jatszva ki kellene faggatni,hatha el tudja magyarazni,mitol fel,az mar nagy lepes lenne

sok sikert:)))

14. Pocakmanci (válaszként erre: 12. - Nijntje)
2011. febr. 18. 18:35

Isten hogy jön ide?


ha egy gyerek megijed, nem rögtön a szellemekkel kell jönni :DDD, hanem kideríteni, hogy mitől sír. ha ugyanis minden sz..t a szellemekre fogunk, akkor semminek nem fogjuk megkeresni a valódi okát.


MEG KELL KÉRDEZNI, HOGY MIT LÁT. majd elmondja.

13. Pocakmanci (válaszként erre: 9. - Nijntje)
2011. febr. 18. 18:33
vagy attól is megijed. :))
12. nijntje (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. febr. 18. 18:33
Csak abban lehet hinni, amit látunk? Akkor miért hisznek olyan sokan Istenben?????? Na erről ennyit, szerintem.
2011. febr. 18. 18:33

Kedves első hozzászóló!

Ha a gyermeked ennyire fél, akkor fordulj szakorvoshoz és derítsétek ki mitől van és legalább ad valami tanácsot. Esetleg film is lehetne, mert rajzfilm, ami szintén rossz hatással van rá, de mindenképpen járjál utána és ne halogasd reméljük nem tart örökké és elmúlik ez az egész.

Kívánok sok szerencsét üdv.Ágnes

2011. febr. 18. 18:33
én mindig megmutattam és elmagyaráztam neki hogy mitől fél, így később nem ijedt meg újra
9. nijntje (válaszként erre: 7. - Pocakmanci)
2011. febr. 18. 18:32
Lehet, hogy tényleg ez a valódi ok, egy próbát megér, ráadásul a gyertyaláng a gyerekeket is elvarázsolja.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Pocakmanci)
2011. febr. 18. 18:32

nem,

ha el tudja mondani, akkor nyilvánvaló, hogy ki kell kérdezni a gyereket- tapintatosan


ezen kívül ha a mama nem hisz az effélékben, akkor úgyis kiröhög:)

7. Pocakmanci (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. febr. 18. 18:29
elég, ha a gyerek fél, az anyát nem kéne traktálni ilyen dolgokkal. vagy jobb mindig ilyen bizonyíthatatlan dolgokhoz fordulni, mint megkeresni a félelem valódi okát?
2011. febr. 18. 18:28
ja, és attól is rettegett, amikor a szél megfújt egy nejlonzacsit, vagy arréb röpült egy porcica, vagy egy papírlap, vagy szösz. ugyanígy a bogaraktól is üvölt.
2011. febr. 18. 18:27

Nem lehet belőle kiszedni, hogy "ki bántotta"? Kérdezgetni, hogy mitől fél, mi ijesztgeti?


Nálunk a nagyobbik lányom olyanoktól megijed és rohan üvöltve hozzám, hogy mondjuk felvillan egy fény, vagy lezuhan egy játék. Pedig az enyém már 5 éves. Kicsi korában a mozgó, interaktív játékoktól nagyon félt, és ez még most is tart.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2011. febr. 18. 18:27
Nálunk az egyik unokám a szösztől félt. Ő bobokának (bogár) nevezte és szintén rettenetesen félt. Sajnos amíg nem jössz rá mitől fél, nem is tudsz ellene tenni, csak ennyit amit most :( Nyugtatni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook