Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 2 éves kislányom még csak nagyon kevés szót használ. Normális ez? (A hallásával nincs semmi probléma.) fórum

A 2 éves kislányom még csak nagyon kevés szót használ. Normális ez? (A hallásával nincs semmi probléma.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. jan. 22. 00:37

Egy két éves gyereknek még nem is kell folyékonyan beszélnie! Majd fog, ne félj! Beszélj hozzá sokat, mindig mondjad, éppen mit csinálsz, mit fogsz csinálni, mesélj sokat, és semmi baj nem lesz!

Főleg, ha egyelőre szavak nélkül is meg tudja értetni magát. A szavak is majd megjelennek.

2010. júl. 14. 20:12
én három éves koromig nem mondtam egy szót sem. szóval van még remény
2009. jún. 25. 21:44
2éves az én kislányom is.Pár szót mond csak kb 10et.De beszél csak érthetetlen még mit mond.Be nem áll a szája amugy.Mindenki azt mondja majd elkezd beszélni nemsokára.De szerintem nincs lemaradva mert a volt munkatársam kisfia 3nappal idösebb a lányomnál és ő is csak pár szót mond.Inkább elmutogatja amit akar.
77. margareta51 (válaszként erre: 74. - Smumika)
2009. jún. 25. 21:12
Na ez az esett meglepo hogy mik tortennek.
76. Dorka29 (válaszként erre: 74. - Smumika)
2009. jún. 24. 22:20
Hú, ez nagyon durva..
2009. jún. 24. 22:01
Az unokam februarban volt ket eves,gagyogot az o nyelven mostanaig, anyatarsam elvitte a gyereket Szovatara es ket honap alatt megtanult beszelni jo szekelyesen
2009. márc. 10. 16:11
Nekem a kisfiam 3 évesen pár szót mondott mondtam a védőnőnek orvosnak legyintettek hogy fiu későn érik .Ja azt megjegyzem ezalatt az idő alatt kb 20 orvossal találkozott mert allergiás és veseproblémánk is van na szoval az a lényeg hogy nem 1-2 orvos nézett bele a szájába és 4 évesen fül orr gégészetre kerültünk fülfájással és az orvos megkérdezte hogy nem vettem észre hogy a gyereknek le van nőve a nyelve én meg mosdtam hogy sok orvos látta és egy se mondta egy kicsit furcsálotta hogy nem vették észre de sajnos emiatt nem beszélt időben sőt emiatt nem mond ki pár betüt helyesen és most már az éven jár logopédushoz a gyerek szerencsére de ha annak idején észrevették volna hamarabb ezt a gyerek szépen és időben beszélt volna .Úgyhogy az orvosok is hibáznak.Én feltétlen elvinném fül orr gégészhez meg logopédushoz még időben .Ha annak idején ezt megcsináltam volna jó lett volna nem tartanánk ott hogy néhány betüt nem mond ki a gyerek
73. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 71. - Zebracsikó)
2009. márc. 10. 15:44
Örülök nagyon hogy te is azt mondod!!Max megnézi a logopédus és ő is azt mondja hogy semmi gond,a gyerek akkor sem veszitett és általában nem kellemetlen nyügös dolog a gyerkőcnek sem,többség szeret járni:)
72. 754c7e07c3 (válaszként erre: 71. - Zebracsikó)
2009. márc. 10. 15:38

Jól van, csak összehoztuk azt a közös nevezőt.

Egyetértek abszolút, még a negatív tapasztalattal is. Sajnos.

71. zebracsikó (válaszként erre: 70. - 754c7e07c3)
2009. márc. 10. 15:28

Nincs jelentősége a felkiáltójelnek.

Logopédusként pedig azt tudom mondani: inkább hozza a szülő feleslegesen a gyermeket vizsgálatra, mintsem hallgasson a védőnéni és gyermekorvos "majd kinövi" kezdetű sablonszövegére.

Természetesen vannak kivételek a védőnők, gyermekorvosok között! (bár sajnos nekem elég negatív a tapasztalatom)

70. 754c7e07c3 (válaszként erre: 68. - Zebracsikó)
2009. márc. 10. 09:12

olvass vissza, légyszíves.


Logopédus dönti el, kell-e foglalkozni a gyerekkel 5 éves kora előtt.

Ebben a tudásbázisban a felmerülő kérdés nem ez volt.

Az lenne a cél, hogy a nem beszélő, vagy nem idejében beszélő gyerekeket lássa szakember, lehetőleg logopédus, és orvos, aki ki tudja szűrni a dolgokat. Ne csak legyintés legyen, hogy majd beindul a beszéd. Bár szerencsére sok esetben így van, mindig vannak kivételek. Ennek eldöntése pedig szakembert kíván.

Csak azért tudom, mert én is itt kezdtem megkérdezni, hogyan tovább, és engem is elküldött legyintéssel a védőnő, a nev tan, a doki.


Egyébként a felkiáltójelet az írásod nyomatékosságának szántad?

69. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 68. - Zebracsikó)
2009. márc. 10. 07:20

Azt irta akkor is vannak esetek amikor használ:)...A másik ember azt irta 5 éves kor előtt nem kell logopédus ő azt tanulta.....erre volt Kata válasza szerintem...

És örülök ha hozzászolsz ezekhez a témákhoz,nagyon sok ember van aki nem foglalkozik a nembeszéléssel vagy a sok hangra kiterjedő pöszeséggel mondván ráér még 5 éves korig:((

68. zebracsikó (válaszként erre: 59. - 754c7e07c3)
2009. márc. 9. 20:15
nincs teljesen igazad, a rossz kiejtéssel 5 éves kor előtt is érdemes elkezdeni foglalkozni, ha általános pösze a gyermek, tehát ha 10-12 vagy több hangja hibás!
67. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 66. - 754c7e07c3)
2009. márc. 9. 18:30
Akár próbálhatnánk összegyüjteni kideriteni hol van ilyen és leirni egyben:))
66. 754c7e07c3 (válaszként erre: 65. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 9. 18:27
Sajnos így van. nehezen elérhető kezelés, segítség. :(
65. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 64. - 754c7e07c3)
2009. márc. 9. 18:16
Ezt a mi logopédusunk is ajánlotta volna,mármint az Ayres terápia jó szerinte is csak fogalma nincs hol van ilyen:((
2009. márc. 9. 18:08
Az én gyerekem egyensúlya nem volt tökéletes, annak ellenére, hogy fára mászott, ugrált, és kiemelkedően ügyes volt ezekben. mióta fejlsztve van ezen a téren is, sokkal többet, érthetőbben jobban beszél.
2009. márc. 9. 17:55
Nálunk pl minden oké mozgástéren sőt óvónők,gyógypedagógus stb szerint is fejlettebb a koránál mozgásilag...és mégsem jol beszél....szóval sajna akkor is lehet gond ha nem úgy tünik:(
62. hopszasári (válaszként erre: 61. - 5e48d37001)
2009. márc. 9. 16:57
Ezt csak azért írtam, mert én is elgondolkodtam azon, hogy lánykámnak az itthoni tér kevés. Mi ltp-n lakunk, nincs kert, ezért járunk játszótérre, kell az egyensúlyozós, csúszdás, pörgős játék is. De a riport után úgy gondolom, hogy még többet járunk majd ilyen helyekre.
61. 5e48d37001 (válaszként erre: 60. - Hopszasári)
2009. márc. 9. 16:48
Az Én lánykám,nagyon mozgékony,egyfolytában jön és megy.Mint egy kis sajtkukac.soha nem áll le egy percre sem.Az viszont igaz,hogy nem nagyon járunk gyerektársaságba.Minden komolyabb játszóház nagyon messze van tőlünk,bölcsibe meg nem akarom beadni,ígyhát csak várom türelmesen,hogy elkezdje lökni a dumát.Mondjuk egyre több és több szót használ,minden nap tanul egy újabb szót.
2009. márc. 9. 16:21

Figyu,

ma hallottam a TV-ben, hogy a mozgás nagyon szoros összefüggésben van a beszéddel. Ez természetesen csak egy tényező, nem tudom, hol laktok, de ha a lánykád lusti vagy keveset tudtok játszótérre menni, érdemes ezen elgondolkodni.

59. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Ilchie)
2009. márc. 9. 11:20

Ez nem teljesen igaz. Ha megkésett a beszédfejlődése a gyereknek, akkor kell a logopédus a beszéd beindításához.

Más beszédhibával, rossz kiejtéssel nem kell foglalkozni 5 éves korig, de akkor is vannak esetek, amikor használ a logopédus.

2009. márc. 9. 11:05
hali!! itt nálunk mivel mi is 2 évesek vagyunk nemsok gyerek beszél ebben a korban!! mivel nálam ő a 3. baba a lányaim igen sokat foglalkoznak vele..és ő folyamatosan beszél..
57. gerna
2009. febr. 20. 07:35
Éppen az a korai vizsgálat célja, hogy a gyerek fejlettségi szintjét megállapítsák. Ez különböző területeken eltérő lehet. Mozgásfejlődés, észlelés, beszéd, érzelmi fejlettség, társas kapcsolatok. Ha csak 1 területen van elmaradás, az a könnyebb eset. Nem csak arról van szó, hogy az "átlag"hoz viszonyítva hol áll a gyerek, hanem a saját fejlettségi szintjében hol vannak a jó területek és az elmaradás(ok).
56. szemmelver (válaszként erre: 55. - Zebracsikó)
2009. febr. 20. 07:18
Igen, le is írtam,ha elolvastad:)
55. zebracsikó (válaszként erre: 51. - Szemmelver)
2009. febr. 19. 23:52
2 éves korban a korai fejlesztő foglalkozik a gyerekekkel.
54. 81002da781 (válaszként erre: 48. - Turukata)
2009. febr. 19. 19:38

Egyik ismerősömnél is az a gond, hogy 21 hónapos kisfia nem beszél.

Innen nézett logopédust:

[link]


Megnyugtatta, hogy 3 éves korig "joga" van nem beszélni...

Esetleg nézz te is ki egy logopédust, hívd fel.


Amúgy egy idézet:


A gyermekek általában egy-két éves korukban kezdenek el beszélni, ha 3éves korra esik, az még nem „kóros”,ám, ha 3évet elérte a gyermek és még nem beszél, megkésett beszéd fejlődésről beszélünk. Ilyenkor feltétlenül logopédushoz, pszichológushoz kell fordulni. Számos tényező játszik, játszhat szerepet ha a beszéd késik. pl. a genetikai program, vagy hogy milyen környezetben nő fel. A nagy családokban többször előfordul, hogy a sok gyerek nem engedi szóhoz jutni a picit, de minden kívánságát kitalálják. Így nincs inspirálva hogy beszéljen. Vagy szótlan ingerszegény környezet. Itt nincs beszéd kedv, így nem beszél a gyermek. A felmérések azt mutatják, hogy a lány gyermekek, hamarabb kezdenek el beszélni, természetesen ez nem előírás.



Emelett itt a Hoxán olvastam, hogy a cumit se árt eldobni 1 mx. 2 éves korig, mert ez is okozhatja, hogy a gyerek nem beszél....

53. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 51. - Szemmelver)
2009. febr. 19. 12:23

Sajnos ha nincs organikus oka sem biztos hogy behozza a lemaradást:(

Nem elijeszteni akarom amúgy a kérdezőt csa nekem negativ "élményeim" vannak ezzel kapcsolatban azért szorgalmazom...

52. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 51. - Szemmelver)
2009. febr. 19. 12:22

Igen,de el lehet indítani a vizsgálatot mert az is sok idő.Lehet nem is kell szakember,de ha nem is kezdik még el a fejlesztést de irányt mutatnak,vagy kiderül hogy bármi akár apró gond is van,hónapokat lehet nyerni a későbbi fejlesztésnél.

Óriásiak sok helyen a várólisták,akár egy egyszerü logopédiai"ránézésnél",anamnézis felvételnél is....Jobb esetben mire behívják,már nincs is oka menni és azt mondják minden okés:)

2009. febr. 19. 08:00
Feltétlen szakember segítségét kérném,de sajnos 2 éves korban még nem foglalkoznak a gyerekkel,mert még behozható a lemaradás, ha nem organikus oka van.,csak ha súlyos gondok vannak, akkor lehet korai gondozóba hordani. Gyógypedagógus vagyok, ezért írtam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook