Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hós kislányom nagyon sovány fórum

11 hós kislányom nagyon sovány (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 17. 10:46

Reméljük mielőbb meggyógyul ha ennyire aggódsz midenképp keress fel egy orvost mert ez így neked sem tesz jót.Legfeljebb azt mondja hogy nincs semmi baj.

És megnyugodsz.

48. mimi mami (válaszként erre: 46. - Nefaria)
2012. júl. 16. 16:12

Szia!


11 hós lesz lassan és már kapaszkodva lépeget. Azzal szerintem nincs gond...

De csak beteg még most is, étvágytalan, rengeteget fogyott...

Most az a lényeg, hogy gyógyuljon meg:((((

2012. júl. 16. 14:40

"De Beának igaza van, amikor én kezdtem a kisasszonyt hozzátáplálni, csak a sült almát ette meg krumplival :) azt szerette, azt adtam neki. A spenótot, sóskát nem eszi meg, így nem traktálom vele. Szerintem is add neki azt , amit szeret!"


Lehet, rosszul írtam, de már nem tudom, ki írta :)

46. nefaria (válaszként erre: 44. - Mimi mami)
2012. júl. 16. 14:38

Szia!


Ha 2690-nel született, akkor szerintem nem vészes az a 7,2 kg. Elvileg 1 éves kor körülre 3*ozzák a súlyt, tehát ahhoz képest 1 kilóval van lemaradva. De ha beteg is volt, akkor nem csoda, ha nem éri el a szülinapjára a 8 kilót. Gondold el, nekik mi 3 hét? Mint neked egy fél év, nemigaz?


De Beának igaza van, amikor én kezdtem a kisasszonyt hozzátáplálni, csak a sült almát ette meg krumplival :) azt szerette, azt adtam neki. A spenótot, sóskát nem eszi meg, így nem traktálom vele. Szerintem is add neki azt ,amit szeret! Pl. a banánt sok baba szereti (hihi, az enyém nincs oda réte), és az jó laktató, szénhidrátdús, és ráadásul sok benne a folsav.


Még egy kérdés: írtad, hogy izgő-mozgó, de nem válaszoltál: a mozgásfejlődéssel hogy áll? Újra mondom: ha azzal nincs gond, akkor nincs okod aggódni!


Majd írj, hogy álltok!

2012. júl. 16. 11:44
Én még arra is gondolnék hogy esetleg étvágy csináló gyógyszert kérhetnél a dokitól ha annyira nem akar enni.
44. mimi mami (válaszként erre: 39. - Nefaria)
2012. júl. 14. 08:30

Sziasztok!


Izim 2690-el született és most rengeteget is fogyott, mivel 3 hétig beteg volt. Megkaptam a kórházban, hogy alultáplált....Mondtam hogy én adnék neki rengeteg kaját ha enne,....de nem eszik csak keveseket. Most még soványabb mint valaha......

43. 37403e3af4 (válaszként erre: 42. - 37403e3af4)
2012. júl. 12. 14:15
Bocsi elnéztem a dolgokat egy kicsit :)
2012. júl. 12. 14:12
Most akkor mennyi ids a gyereked? 11hónapos vagy 32 hónapos?
2012. júl. 12. 13:56

Sziasztok!

Az kimaradt az előző körben, hogy 1 éves koráig a fő tápláléka anyatej volt...

2012. júl. 12. 13:48

Sziasztok!

A gyerek 60 cm és 3.2 kg volt születéskor. Most 2.8 éves, ( 32 hó ), 110 cm, 14 kg. Normális? Egyik sem, a szakirodalom szerint. Az elmúlt 1 évben a 10 - 12 kg volt a max. amire sikerült felhizlalni. A gebeségét az utóbbi 2 hónapban hagyta el. Most sovány - gyerek formája van. Pedig teljesen normális mennyiséget eszik, nem kap készételeket,mindent "hagyományos" módon készítünk (pl.: tészta: liszt, tojás, víz, só, gyúrás ), viszont szereti a kolbászt, kenyeret, gyümölcsöket, zöldségeket, stb. Eddig konkrétan úgy nézett ki, mint aki még sosem lakott jól, a válla, a lapockája, a csigolyái, a bordái alapállapotban is számolhatóak voltak,a térde vastagabb volt a combjánál. Pusztán génkombináció és mozgás kérdése - szerintem. Nem volt elmaradva semmiben, sőt... 5 hónaposan ülni akart, a fogzás már látványos volt, 10 hónaposan járt, 12 hónaposan beszélni kezdett, és fiú.

U.i.: nem jártunk orvosnál, mert táplálkozási problémája nem volt. Szerintem felesleges bármi "viszonyszámot" alapul venni. Akkor nekem vágni kellett volna a hosszából, és hozzáfércelni a szélességéhez...

39. nefaria (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 10. 21:12

Szia!


Az én kislányom 9,5 hós, 65 cm és 6,2 kg, szóval hasonló alkat mint a tiéd. Őt is vizsgálgatják mindenfélére.

Eleinte csak heti 7-8 dekát hízott, ami fele az átlagnak, majd kb. 5 hótól beállt fix 10 dekára, amit azóta is tart. Így most kétszer annyit hízik, mint ilyenkor kellene (azt hiszem, fél éves kor felett már heti 5 dkg körül van a határ), ő is picike, de azért annyira vékonynak én nem látom. Emiatt viszont kisebbnek nézik a koránál.


A te lányod mennyivel született? Ezt nem írtad, de nem mindegy azért, hogy 4 kiló feletti, vagy 3 kiló körüli baba :)


Amúgy ha a mozgás- és értelmi fejlődésben nincs lemaradva, nagy baj nem lehet.

38. pascher71 (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 10. 20:52

Az én kislányom pont ma 17 hónapos 8300 gr és 74 cm!

Keveset eszik de többször , husit nem nagyon ami kéne neki , esetleg a csirkemellet ha épp megeszi ! Nem erőltetem az ételt belé mert az sem jó , 15 hónapos koráig szopott most tápszert kap mert abba legalább van többféle vitamin ! Amugy mi szülök se vagyunk magasak , ugyan a kor előre haladtával már nem vagyok vékony sőt duci vagyok picinek én is kis termetű vézna alkat voltam :)))Én nem törődöm senkivel se mivel egészséges jó kedélyű babám van :))) Ne aggódj emiatt !

2012. júl. 10. 13:29
Az én kislányom 71cm és 6,5 kg. Mondjuk ő korababa, de teljesen jól néz ki, nem sovány.
2012. júl. 10. 12:03

Ne aggódj nincs semmi baj. Most voltunk mérésen és a fiam 8100gramm és 76cm.szombaton lesz 1éves.

Ő ilyen.

35. mimi mami (válaszként erre: 34. - Gliadin)
2012. júl. 10. 10:59
Most fogyott is a drágám, már csak 7180 gramm....kivagyunk ettől a melegtől már:((((
2012. júl. 10. 09:19

Sziasztok!


Falnak megyek akkor amikor a táblázatok kerülnek szóba.


Minden gyermek más és más.


Súlya függ a génektől,szülők,agyszülők adotságai milyenek, a gyermek aktivitásától,aktív vagy nyugodt gyermek . A hőségben mi sem kívánunk enni, szinte csak inni, és nagyon lájtos ételeket enni, ez a gyermekeinkel sincs másképpen.


Sok gyümölcs,gyümölcslé, keksz,babapiskóta, zőldfözelék jó hatással beválik a kánikulában.


Vannak főzelékek melyek nem csak melegen fogyaszthatók talán így jobban is esik nekik a forróságban: pl:tök, burgonya, spenót stb főzelékek.

33. mimi mami (válaszként erre: 32. - Mirtuszvirág)
2012. júl. 8. 18:59

Köszi szépen. Nagyon csücskösen van ott a lányom a táblázatban.


Ma pl. meglepően sokat evett...olyannyira, hogy hányt is:((((

Pedig nem tömöm, hanem ő akart még enni.

Na mindegy. Egészség legyen az a lényeg:)

2012. júl. 8. 16:54

Szia!

Szerintem semmi gond a lányoddal. Az enyém sem duci, nem is volt az, ahogy az egész családom vékonyabb alkat. Szüleim közel hatvan évesen sem híztak el. Ha eszik rendesen, akkor semmi gond, örülj neki, hogy így talán később sem lesznek súlyproblémái.

Egyébként nézzd meg ezt a táblázatot. A magasság teljesen átlagos a súly kicsit alacsonyabb. Itt is írják, hogy az a lényeg, hogy ütemes legyen a fejlődés, ne legyen hirtelen visszaesés vagy felgyorsulás. Az én lányomnál is egy év felett azt mondta a gyerekdoki, hogy a 300 grammot hozzuk átlagban két havonta akkor semmi gond, neki ez a normális. Most 2 évesen 85,5 centi és 11,7 kiló, pedig volt egy éves kor után, hogy a súlya kevesebb volt a minimum értéknél. Most mégis súly, magasság nagyjából középen van. Szóval addig ne aggódj, amíg nem történik hirtelen változás.

Ja a táblázat:


[link]


Ha nem csak a táblázatot nézed meg, hanem megnyitod lentebb a grafikont, ott azt is látni fogod, hogy simán jók vagytok :)

31. Bcicus (válaszként erre: 29. - Mimi mami)
2012. júl. 8. 16:38
jaja. Úgy kell tömnöm, pláne ebbe a melegben.
2012. júl. 8. 10:13

Szia az én kisfiam 11hónaposan 7920gramm és kb 74cm.

Ő is vékonyka de pl.van a combján kis húsi.

Amúgy nem érdekel ki mit mond.

Szép egészséges ügyes baba,egész nap meg se áll.

Én sem és a párom sem óriás.Párom is vékony szóval ennyi.

Én sem tömöm.Egyszerűen ilyen és kész.

Én amúgy kifejezetten örülök hogy nem duci.

Amúgy nem ne hasonlítgasd. Ha úgy érzed minden rendben akkor biztos úgy van.Ja a kisfiam sokat eszik és úgy ilyen.

Majd kedden megyünk az 1éves mérésre kíváncsi leszek mennyit hízott.

Amúgy engem a védőnő nézett hülyének hogy nem elég az amit kapott 8hósan.pedig akkor azért nem hízott rendesen mert beteg volt de amúgy le...mit mondanak.ja és a doki meg a védőnő ellentétes választ adott:-D

Ezért is bízom magamba.Úgy gondolom a legtöbb anya tudja mi a jó a gyermekének.

29. mimi mami (válaszként erre: 27. - Bcicus)
2012. júl. 8. 08:22
Akkor ő is rossz evő ezek szerint? Neki is elég a kevés..?
2012. júl. 7. 21:17

Kisfiam 20 hóa és a ma esti mérlegelés 10,5 kg-t mutatott egy vékony bodyban, pelus nélkül. 1 évesen volt 9,5 kg körül.

Viszont Ő csak akkor áll meg, ha alszik, ha ébren van, folyamatosan rohangál.

Nem duci, de nem is vékony, szép kis pocakja van - amúgy jó evő, csak le is mozogja.

27. Bcicus (válaszként erre: 26. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 20:15
Már nincs de volt. Végig jártuk az összes kivizsgálást kisebb korában. 3 hónapos 4200g volt még csak. És 6 hósan ugyan 7600 volt de akkor volt 72,5cm, nem nagyon különbség. most sem kövér alig eszik.
26. mimi mami (válaszként erre: 24. - Bcicus)
2012. júl. 7. 19:30
Örülj neki! Nincs gondotok az evéssel és a hízással..
2012. júl. 7. 19:30
Én olyan anyukákkal beszélgetnék akiknek a babájuk soványabbnak mondható..ennyi:)
24. Bcicus
2012. júl. 7. 18:30
Én fiam 6 hónaposan volt 72,5 cm és 7500g. Most 14 hónapos 87-88cm és 10,5-11kg
23. 6350755685 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2012. júl. 7. 17:32
Az én fiam másfél évesen ekkora. :))
22. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 17:24
Amúgy a lányom közel 3 évesen 85 cm magas volt, és 10 kiló. :)
21. andi6020 (válaszként erre: 9. - Mimi mami)
2012. júl. 7. 17:16
Akkor mi a kérdés?
20. homern (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. júl. 7. 17:04

igen,ez még nem volt vészes,de a súly maradt 9,5 jódarabig,hosszra meg nőtt sokat :)nindig az alsó határon mozogtunk.

2 évesen kezdett el vége hízni,a 90 centihez hirtelen 12 kg lett,most fél kilót hízott 6 cm növéshez azóta.a táblázat szerint jó a súly,de élőben kis csontváz pucéran,nem tudom hol van rajta ennyi kg :D


megnéztem a grafikonokat,az életkor-testsúly teljesen normál, a testmagasság-testsúlyban persze az alsó 10%-ban vagyunk most is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook