Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagynéni leszek. Mit a teendőm? fórum

Nagynéni leszek. Mit a teendőm? (beszélgetős fórum)


2014. márc. 20. 16:57
Semmi.
2012. márc. 28. 13:38

Szerintem is inkább gyakorlati segítségnek örülnek a kismamák, mert babusgatni biztos sokan szeretik a gyereket, de annál kevesebb embernek jut eszébe a házimunkába stb. besegíteni.

Szerintem még semmi teendőd nincsen, ajándékokkal se halmozd el, még most a babona miatt, és később is együtt vásároljatok inkább, nem biztos, hogy ugyanaz tetszik nektek....és ugye mégiscsak az ő babája lesz. :-))

Később pedig nagy hassal, utána pedig a pici születése után lehet, hogy jobban örülne, ha a házimunka gondjait venné le valaki a válláról, hogy tudjon pihenni.. de ezzel is vigyázni kell, mert nem biztos, hogy szeretné ő, vagy pl. a baba apukája, ha valaki nagyon belemászna az életükbe.


Persze ezt ti tudjátok, hogy milyen viszonyban vagytok, de azért csak óvatosan a buzgósággal. :-)

2012. márc. 27. 21:05
Hááát, ha nekem tesóm lenne, pláne aki szereti a gyerekeket, akkor minden ajándéknál jobban örültem volna neki, ha csak 5-10 perce rábízhattam volna a babámat, amíg lezuhanyozom, megfőzök, vagy csak megiszom a kávémat...
5. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. márc. 27. 20:58
Nekem a tesómék még csak tervezik a babát,de már én jobban várom :) Szóval nem vagy egyedül :) Így nekem is jól jön ez a fórum,ha esetleg hamarosan terhes is lesz :)
2012. márc. 27. 20:52

Attól függ, tesód mennyire babonás!

Ha tesód igényli, akkor előléphetsz bébisziterré, segíthetsz tesódnak, főleg eleinte jön neki jól. Ha pedig nagyobb a gyerek, akkor elviheted mindenfelé hogy tehermentesítsd nővéredéket.

Nekem 5 unokaöcsém és egy unokahugom van. Emlékszem, a legnagyobbat felvenni sem mertem, a picit pár hetes kora óta pelenkázom, hurcibálom. (Más gyerekén jó tanulni).

Én szeretnék a "barátjuk" lenni, hogy elmondhassanak olyan dolgokat majd, amit a szüleiknek nem mernek. Tudom, álmodok :)

2012. márc. 27. 20:50
megkérdezed miben segíthetsz,mire van szükségük,ha semmi,akkor nem erőlteted :) vásárolni csak miután a nővéred is elkezdi,sokan a végére hagyják babonából.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. márc. 27. 20:49

Cipőcskét vehetsz fehéret, vajszínűt, halványzöldet is. :)

Nagyon kedves vagy, hogy így örülsz.

Majd jövök később, mit sikerült megtudni.

2012. márc. 27. 20:46

Sziasztok:)

Tegnap érkezett a nagy hír, nagynéni leszek! Szerintem én kb jobban örülök, mint a nővérem, mert én nagyon de nagyon szeretem a gyerekeket (gyerekorvosnak készülök), alig várom már, hogy agyonkényeztessem :)

De mégis szerintetek egy nagynéni hogyan viszonyuljon a kisbabához? Illetve mikor vehetem meg az első ajándékot (egy pár kis cipőt szeretnék, amelynek az egyik fele rózsaszín a másik kék). Csak másfél hónapos terhes a testvérem, és tudom még bármi lehet (bár remélem nem kell a legrosszabbra gondolnom), de én már most ott tartok, hogy baba ruhákat akarok meg mindent. Tudom túlzás, meg nem is az enyém lesz. De mégis mint nagynéni mit tehetek ? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook