Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Törpenyuszit szeretnék. Ha megvettem, az első időben mi a teendőm vele? fórum

Törpenyuszit szeretnék. Ha megvettem, az első időben mi a teendőm vele? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 31. 20:34
enni-inni adni neki
2010. jan. 28. 14:34

Akármekkora is a nyuszkó, isten és a józan eszed őrizzen attól, hogy a lakásban tartsd.

(Volt 80 nyulam is régen egy időben.)

28. Spiritus (válaszként erre: 25. - Banyulka)
2010. jan. 28. 11:07
Szóval ezek közül az összes állat megvolt :) de a nyulat esküszöm nem ajánlom!!! Lehet már fél kilós kutyákat is kapni. Meg a hörcsög is jobb, azzal legalább nincs annyi gond, elvan magában :)
27. Yulcsy
2010. jan. 14. 19:00

Azt még elfelejtettem írni, hogy a mienk a sarkokat imádja leharapni, így mi az egész lakást beélvédőztettük. Hiába van fogkoptatója, az nem érdekli.Mikor beköltöztünk a frissen felújított lakásunkba és először kiengedtük, akkor kb. a 3. percben már megkóstolta a falat.Kicsit se lettem ideges.Vagy az újonnan vett hűtőnk kábelét rágta szét.

Úgyhogy mindent el kell előle pakolni, vagy vigyázni kell rá.

26. Yulcsy
2010. jan. 14. 18:56

Én egyedül vágom a körmét.Nem is igazán szereti.A mellsőket még könnyű, de a hátsó lábaiért harcolni kell:)))

Arra mindenképp vigyázzatok, hogy erőset tud rúgni.Nekem az elején tele volt karom-lábam karmolásnyomokkal.Ha megunja a nyúzást, akkor rúgással reagál.De egy idő után "megtanuljátok egymást".

Jó nyuszizást!!

25. Banyulka (válaszként erre: 23. - Gofrika)
2010. jan. 14. 17:42
...aztán a madarasokról se feledkezzünk meg!!! :-)
2010. jan. 14. 17:25

Nekünk is van kb. 3 hónapja, holnap visszük vissza.

Azt mondták alomra szoktatható, de ez nekünk nem ment, jobban mondva ő a kanapé alatti helyet találta meg magának, ahova nem fért be alom tálca, ezért jobb híján pelenkázó alátéttel pakoltam tele a padlót.Aztán mikor nem bírtam már,kiraktam az udvarra, a teraszunk fedett. Egész nap el van kint, nem is piszkított a teraszra egy darabig. De újabban azt is telepakolja. Kiengedem aztán két perc múlva tiszta pisi minden.

Ráadásul be a lakásba nem is tudom már hozni, elrágta az összes DVD kábelünket, totál újra kell kötni az egészet.

Úgyhogy nem egyszerű eset.

De tény, hogy a gyereket nem bántja. Legalábbis az én kislányom 2 és fél éves és nem mondhatnám, hogy finoman bánt vele, mindig rá kellett szólni, de soha nem bántotta.

23. Gofrika (válaszként erre: 22. - Babetthopp)
2010. jan. 14. 16:31
és egeresek,na meg bogarasak:DDDDD
22. babetthopp (válaszként erre: 19. - Gofrika)
2010. jan. 14. 16:15
hörcsögösök is vannak.
2010. jan. 14. 14:17
Édes pofák. Tíz éve folyamatosan van törpenyulam. Volt, aki a lakásban lakott, és teljesen szobatiszta volt, de mióta gyermekem van, kint él. Olyan ketrecet vegyél neki, aminek műanyag az alja, és levehető róla a rács. Abból ki lehet engedni, és ha valami finomat adsz neki, azért visszaugrik a helyére, és kergetőzés nélkül visszazárhatod.
2010. jan. 14. 14:03
honnan szerzitek be a nyuszkót?
19. Gofrika (válaszként erre: 18. - Spiritus)
2010. jan. 14. 14:01
tudod,vannak a kutyások,macskások,nyuszisok...
2010. jan. 14. 13:59
a nyuszi a lehető legbonyolultabb állat. Most 2 közepes méretű kutyám van és játszva elboldogulok vele, még a nyuszim a szívem szakad de a levesben végezte...
17. Gofrika (válaszként erre: 12. - Banyulka)
2010. jan. 14. 13:58
abszolút csatlakozom!! cuncorgatni:DDDDDDDDDD
2010. jan. 14. 13:56
Kisgyerek mellé legideálisabb a nyuszi és a tengerimalacka! Fontos,hogy csak szülői felügyelettel "nyúzhassa" De ezek az állatok ezt jól viselik,és nagyon szelídek! Arra vigyázni kell,hogy a nyuszi hátsó lábaival erősen karmolhat,és kirúghatja magát a gyerkőc kezéből,ezért soha ne "cipelgesse" csak ülve legyen az ölében. A miénk pl nem is szeret kézben kint lenni,de megőrül egy kis simogatásért a ketrecen belül,teljesen "bepréselődik" a rácsok közé,csak hogy kényeztessük!!:DDD
15. lengyelnehajni (válaszként erre: 12. - Banyulka)
2010. jan. 14. 13:53
Neked is köszi:)
14. lengyelnehajni (válaszként erre: 13. - Gofrika)
2010. jan. 14. 13:53
Köszi szépen a terjedelmes összefoglalót.:)
2010. jan. 14. 13:51
nem terjeszt emberre veszélyes kórságot,a miénk beoltva sincs,a doki azt mondta nem szükséges. Félévente nem árt a karmait lecsippantani,inkább doki végezze,mert könnyű belecsípni az élő részbe! Ki lehet engedni a lakásban,de csak felügyelettel,mert megrágja a kábeleket,és mindent! Krumplit soha nem kaphat,héját sem,mert mérgező neki, viszont a reteklevélért odáig van! Friss zöldséget csak keveset,mert felpuffad, fonnyasztva mehet neki fű,lucerna. Salátáért,répáért kezet csókol,de káposztát,hüvelyeset ne kapjon,mert szintén felfújja!!
2010. jan. 14. 13:51

Szia!

Minden újonnan hozott állatra vonatkozik: be kell tenni az új helyére, és néhány órán keresztül békén hagyni! Hadd fedezze fel az új helyet, keresse meg az etetőt-itatót, keressen pihenőhelyet.

Ha mindez megvan, lehet bámulni közelről, megsimogatni (én pár napig nem venném ki, felesleges stressz!), kézből etetni.

Tudom, hogy nehéz, mert egyből ölbevenni, meg cuncorgatni szeretnétek, de képzeld magad a helyébe!

11. danama
2010. jan. 14. 13:48
5 éven aluli gyereknek nem ajánlom..
10. lengyelnehajni (válaszként erre: 8. - Gofrika)
2010. jan. 14. 13:48

Köszi:)


Szerintem biztos fogok jelentkezni.:)

2010. jan. 14. 13:47
Már ne haragudj de szerintem inkább valami mást vegyetek a gyerkőcnek,ne egy élő kis állatot. Főleg ha még te magad sem tudod hogy hogyan kell ellátni.Valami felhúzhatós izgő mozgó játéknak is nagyon örülne. Szerintem.
2010. jan. 14. 13:45

nekem is van! Kb 100X50-es ketrec minimum élettérre van szüksége,hogy kiegyensúlyozott legyen,mert bár törpe,de 3-szor akkora lesz mint most! Mindennap széna egy nagy marokkal, kevés nyúltáp(minél kevesebb magot tartalmazzon,és több zöldségpelyhet+fűropit!!! A magkeveréket nem tudja jól megemészteni,erjed a pocakjában!! 2 evőkanál / nap,és friss víz egy nagy(literes) önitatóban. Erre van szüksége,+ megvétel után állatorvos,aki megnézi,hogy egészséges-e. (nehogy úgy járjatok,mint mi,hogy 1 hét után elpusztult,mert csak 3 hetes volt,és a Westendben árulták már a kisállatosnál)


Sok örömet hozzá!!! Írj,ha van még kérdésed,akár priviben is:)

2010. jan. 14. 13:33
Majd mindenhova odabogyózik.
6. 26186eccbe (válaszként erre: 5. - Lengyelnehajni)
2010. jan. 14. 13:32
:)
5. lengyelnehajni (válaszként erre: 3. - 26186eccbe)
2010. jan. 14. 13:32
igen,biztos szeretnék.Már jól átgondoltuk a párommal.
2010. jan. 14. 13:31

Szeretném a lányomat meglepni egy nyuszival.

Mi az amit kell neki vennem,ami azonnal kell neki?

Mikor kell vinnem dokihoz?

Kb 3 hónapos lesz a picike.

Milyen betegségeket terjeszt a nyuszi az emberek felé?

Bocsi a sok kérdésért.

2010. jan. 14. 13:31
biztos szeretnel?nem egyszerü..
2010. jan. 14. 13:31
Etesd.
2010. jan. 14. 13:29
Törpenyuszit szeretnék. Ha megvettem, az első időben mi a teendőm vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook