Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Munkavállalás külföldön, külföldi munkák, munkalehetőségek fórum

Munkavállalás külföldön, külföldi munkák, munkalehetőségek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
255. Krilion (válaszként erre: 254. - Tavasz51)
2011. dec. 21. 18:14
Én is ettől félek. Nektek is egy kisebb vagyon volt lakást bérelni? Mert ahogy én kiszámolom a sok kaucióval meg mindennel, az egy milló körül van, az meg már nem kis tartalék sajnos, legalábbis itthon nem.
254. Tavasz51 (válaszként erre: 253. - Krilion)
2011. dec. 21. 17:31

Sajnos nekem nincs, igaz mi magunktól jöttünk i melózni.

Az igaz hogy kell tartalék, de hová nem?

Azt azért fogadd el, hogy ha túl jól hangzik egy ajánlat akkor gyanakodj és nézz utána, 99% átverés az olyan.

253. Krilion
2011. dec. 21. 16:45
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek valamilyen közvetítővel pozitív tapasztalata? Tudnátok-e ajánlani valakit elsősorban Ausztira, Németország jöhet szóba a nyelv miatt. Az EURES-sel, meg közvetlenül a munkaadóval az a gond, hogy ők többnyire csak munkát ajánlanak, szállást nem, és sajnos nincs annyi tartalékunk, hogy bérelni tudnánk, magyar viszonylatban rengeteg, amit ki kellene fizetni előre:( Szóval jól jönne valami jótanács, tapasztalat. Köszi előre is!
2011. dec. 15. 20:19

Próbálj meg Manpower, T.S.T. "mag" és Mise en place

cégeknél érdeklöödni, mind catering-gel foglalkoznak Ausztriában(is), bár ezek többnyire pincéreket foglalkoztatnak.


Talán Show express és GO!, akik a háttérmunkát támogatják, mint kaják elöökészítése tálaláshoz(vagy akár sütés-föözés) és mosogatás, de pontosan nem tudom. Meg van még egy az utóbbihoz, de sajnos nem jut eszembe a neve. Mindenesetre elööfordul, hogy öök meg tudják mondani, pontosan milyen cégeket lehetne keresni.

2011. dec. 15. 20:06
németül tanult egy kicsit, nagyon szerette, de mire megtanulta volna igazán vége lett a sulinak
2011. dec. 15. 20:05
Milyen nyelven tud beszélni???
2011. dec. 15. 20:01
Érettségizett, szakács végzettségű 49 éves az anyum az erősen elviselhetetlen, iszákos apámtól és a rengeteg hitel elől menekülne, nagyon szeretne külföldön dolgozni, akár mosogatni is, aki tudna segíteni az kérem tegye meg, köszönöm
248. Gentlmen (válaszként erre: 247. - Afiesta)
2011. nov. 16. 08:13
Szia én az EUREST ajánlottam,mint munka kereső oldalt.Nem teteszett?
247. afiesta
2011. nov. 16. 07:56
48 nő vagyok szeretnék Ausztria Németország területén dolgozni alap németet beszélem bármi érdekel aki tud valamit kérem írjon.
246. Tavasz51 (válaszként erre: 243. - Tothfarkas)
2011. nov. 7. 16:31

Kedves Éva!


Köszi, hogy visszaírtál, én egy bio gabona hántoló üzemben vagyok, az otthoni irodai munkám után, rettentően nehéz volt, pedig nem vagyok egy nyápic fajta, állóképességben is jó vagyok, na meg sportoltam is, de volt, hogy napokig nem tudtam a kezem felemelni. Nem panasz, de váltani kell, a főnökünk felesége szlovák magyar, de nem segítene tanulni, annál nagyobb képernyős! Igaz én sem rajongok érte, tök gáz, hogy a környéken egy árva magyar sincs, aki van az meg nem ereszkedik le egy "sima melóshoz"pedig nem vagyok tanulatlan, na mindegy.

Van egy oldal, vagyis egy szervezet ezt mindenkinem ajánlani tudom aki az osztrákoknál akar dolgozni, vagy dolgozik.

Beregitem, segíteni is tudnak hivatalos ügyekben. Persze nem elintézni, hanem tanács, na meg a kinti jogszabályok mások.

245. tothfarkas (válaszként erre: 217. - Doczizs)
2011. nov. 7. 15:11

Kedves Ismeretlen!


Erre is válaszolnék, ha esetleg tudok segíteni.Nem tudom van- e német tudásod, mert ha van ezzel a végzettséggel kint Ausztriában lenne munkád gyorsan!

De ,ha nincs menj el a magyar munkaügyi központba és szokott német nyelv oktatás indulni, és ingyen. Érdemes elvégezni, mivel tudom amúgy milyen borsos árakon vállalnak nyelv oktatásokat!!

Üdv. Éva

244. tothfarkas (válaszként erre: 220. - Beziske)
2011. nov. 7. 15:05

Kedves Ismeretlen!


Én rengeteget nézem az internetet, és hallok is jó infókat. Nekem a volt férjemék kimentek osztrákba, és targoncás munkája lett,és még be is iskolázták.Helyileg megkérdezem ,hogy hová, és megírom.

Üdv.:Éva

243. tothfarkas (válaszként erre: 241. - Tavasz51)
2011. nov. 7. 14:55

Kedves Ismeretlen!

Nem tudom helyileg hol vagytok, de nektek szerencsétek van. Szeretnék én is kimenni dolgozni, de nagyon nehéz!! A férjem is itt dolgozik, a lányom is itt jár 1 évet egyetemre.Én most végeztem el egy 5 hónapos németnyelv tan.-ot. Állítólag szerencsém volt akkor, mivel 150 emberből választottak be 15- ket.Boldog is voltam, tanultam is mint az állat. De sajnos 5 hónap alatt nem sikerült a németet megtanulnom. A férjem nem segít itthon pedig ő németül nagyon jól beszél. Én mindenképpen ki akarok menni, mivel tudom, hogy ez lenne jó nekem is.Itt Mo.-on éhenhalás lesz szerintem sok embernek, de mégis úgy csinálunk, mintha minden rendben lenne! Na szóval ismerős nélkül nehéz kijutni, de ismerős meg kevés van.

Üdv.:Éva

242. Sabina27 (válaszként erre: 240. - N.Encike)
2011. nov. 6. 18:35

Szia!

Én is úgy gondolom, hogy ha hivatalosan megyek ki akkor nem lehet nagy baj. Máshogy nem is mennék

2011. nov. 6. 17:36

Sziasztok!

Keresgélés közben találtam erre az oldalra!

Már két éve melózom kint, a férjem meg hat. Egy kicsi magánüzemben vagyunk össz a főnökkel együtt 3-an. Sajnos a német nyelvet nemigazán tudom megtanulni, mert a főnökünk is magyarul beszél velünk, nem akarja elfelejteni. Hát én esetleges segítséget keresek olyan személyben aki neten keresztül tudna tanítani, vagy segítene.

Próbálom magam, de nem sok sikerrel, mivel napi szinten nem használom.

Különben mindenkit megértek aki eljön otthonról, egyre nehezebb az élet. Irodai munka után itt sima melós vagyok, rengeteget melózom, de még akkor is jobb, mint otthon sírni, hogy nem tudok megélni.

Nekem nincsenek rossz tapasztalataim, lehet szerencsénk volt.

2011. nov. 6. 17:06
Sziasztok,én 21 évesen mentem ki tök egyedül ausztriába felszolgálókent dolgozni.Ha legálisan mentek és bejelentenek,az ottani munkatörvények megvédenek mindenféle kicseszéstől,nem kell félni.ez a prostis dolog meg butaság.nem közvetitőkön keresztül kell menni, hanem közvetlenül a munkáltatóval kell felvenni a kapcsolatot.
239. 10846c73f8 (válaszként erre: 238. - Sabina27)
2011. okt. 30. 11:58

Egyébként van alapja a félelmednek. Ausztriában egy csinos magyar lánynak igen könnyű belekeveredni olyan dolgokba, amikbe igazából nem is akarna.


Túlságosan bejáratott prostituált útvonallá váltak egyes területek, ezért kényelmetlen és "félreérthető" helyzetek igen könnyen kialakulhatnak, egy fiatal-csinos-magyar és egyedülálló lány megjelenésével.

238. Sabina27 (válaszként erre: 237. - E5bfff55e3)
2011. okt. 30. 09:26

Szia!

Amúgy ez jó kérdés mert igazából nem tudom:) Csak úgy gondolom könnyebb lenne, ha nem egyedül mennék, hiszen az ember társas lény:)

De belevágok egyedül is ha nem jön senki:(

Ja és ha lesz hová mennem:)

237. e5bfff55e3 (válaszként erre: 236. - Sabina27)
2011. okt. 29. 22:07
Szia! Miért félsz belevágni?
2011. okt. 29. 22:03

Sziasztok!

Van esetleg olyan lány aki menne Ausztriába dolgozni de egyedül fél belevágni? Én is így vagyok

235. Kira88
2011. okt. 24. 19:09

Sziasztok,


ide is beírom:ha bárkinek szüksége van angol/olasz/német nyelven külföldi munkavállaláshoz CV készítésére,munkakeresésben segítségre,szerződés fordításra,levelezésre,tanácsadásra,az keressen privátban nyugodtan.

Külföldi élettapasztalattal rendelkezem,precíz munkát végzek,és nagyon kedvező áron!

2011. okt. 11. 20:49

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék hogy kell az Ausztriai munkavállalóshoz/szezonális/ útlevél vagy sem?

Vagy elég a személyigazolvány is?

Köszi előre is:)a választ!

Esztike

233. 9431c40fcd (válaszként erre: 228. - Nora933)
2011. szept. 27. 22:23
www.ams.at A keresöbe beírod hogy pflegerin, oldalt Wien.Sok szerencsét!
232. Veronika27 (válaszként erre: 228. - Nora933)
2011. szept. 27. 22:05

Nemcsak neked, hanem mindenkinek:


[link]


EU oldal.

231. Veronika27 (válaszként erre: 226. - XDiamondX)
2011. szept. 27. 22:03
Mire gondolsz? Hova mennél? Milyen nyelven beszéltek?
230. EBMZicke (válaszként erre: 227. - E5bfff55e3)
2011. szept. 27. 17:21
Igy van!Sokan csak varnak otthon,hogy megis valamikor valaki kopog az ajtokun,hogy tessek itt a munka....sajnos,ez nem igy müködik!En eddig 3 különbözö orszagban eltem es mindenhol sajat magam kerestem munkat es nem mas!
229. EBMZicke (válaszként erre: 220. - Beziske)
2011. szept. 27. 17:15
Ezek az atb.... egyre gyakrabbak.Nagyon vigyazzatok olyan szemelyekkel,akik igergetnek valami munkat es elöre kernek penzt!Inkabb a neten nezzetek körül munka utan.Minden külföldi munkaügyi hiv.-nak van honlapja is,ahol lehet munka utan nezni...de egy kis idegennyelvtudas nem art,mert a hirdetesek persze nem magyarul vannak irva.;)
228. Nora933
2011. szept. 16. 12:54

Sziasztok Kedves Mindenki!


Szeretnék Ausztriában dolgozni, lehetőleg Bécsben, mint betegápoló 2 hetes ciklusokban. Nagyon jól beszélek németül, és van ebben a munkában tapasztalatom+ vendéglátásban is..

Természetesen nem azt várom, hogy munkát találjatok nekem. Rengeteg osztrák weboldalt átnéztem, de már kezdek kifogyni belőlük.... Tudtok esetleg valamilyen oldalakat ajánlani nekem, ahol még nézelődhetek?

Nagyon köszönöm előre is! :)

2011. szept. 14. 17:04

Munkát senki nem fog csak úgy ajánlani, ugyanúgy működik, mint Magyarországon, itt is nagy a túljelentkezés, rengeteg helyre el kell küldeni az önéletrajzot, házalni, interjúzni, s előbb-utóbb felveszik az embert.

Aki tényleg kint szeretne dolgozni, az interneten könnyen utána tud nézni, hogy mennyibe kerül kint egy szállás, az élet, ki tudja számolni, hogy ahhoz mennyit kell gyűjtenie, hogy elinduljon. Semmire alapozva sajnos nem igazán lehet.

Ha kijön az ember rögtön lesz egy csomó költsége: utazás, szállás, megélhetés, ami csak később térül meg.

Interneten több fórum él, ahol külföldi magyaroktól lehet érdeklődni, de nem úgy, hogy kéne munka, ajánljatok valamit! Hanem konkrét kérdésekkel, amikről az ember nem talál könnyen infót.

2011. szept. 14. 16:23

Sziasztok:)

Két nagyon jó fodrász szeretne kimenni külföldre,valaki tud valamit?:)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook