Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munkavállalás családdal fórum

Külföldi munkavállalás családdal (beszélgetős fórum)

1 2
2012. febr. 16. 18:09
Sziasztok! Sajnos úgy látom, ide nem írt senki a tapasztalatáról, a közösbe. Így csatlakozom az előttem szóló(k)hoz, hogy aki kiköltözött Németországba/Ausztriába, kérném, hogy priviben írja meg nekem (is) tapasztalatait. Nagy segítség lenne! Előre is köszönöm!
2012. jan. 17. 17:58
Költözött-e ki valaki mostanában Németországba vagy Ausztriába gyerekkel? Olyan jó lenne, ha megosztaná a tapasztalatait, esetleg priviben is. Nagyon-nagyon örülnék és jó lenne valami konkrét tapasztalat :)
39. Krilion (válaszként erre: 38. - Heni0306)
2011. nov. 10. 19:39
Engem is érdekelnének ezek a dolgok írok választ, hátha beleolvas valami segítőkész emberke is egyszer:)
2011. nov. 10. 08:21
Hello! Láttam, hogy ezt a fórumot jó rég indították, de mostanában újra írt 2 ember. Ennek nagyon örülök, hogy ezt valaki kezdeményezte, mert engem/minket (a barátommal) is érdekelne néhány infó az osztrák munkáról. Nyelvtudás?! Munkalehetőség?! Valaki jártas ebben? Esetleg van is kint valaki most? Tapasztalatok?! Köszönöm előre is!
2011. nov. 6. 15:56
Ausztriába ment-e valaki mostanában családdal? Rengeteg kérdésem lenne, de például a gyerekek iskolába iratását hogyan oldottátok meg? Itt azt beszélik, hogy itt maradna beíratva a gyerek, és félévente vizsgázna, ott pedig az iskolalátogatási kötelezettségét teljesítené. Hogy megy ez valójában? Köszi előre is:)
2011. szept. 4. 14:56

Vajon él még ez a fórum?

Akinek van vmi tapasztalata a témával kapcsolatban, az megosztaná velem?

35. 8ee31e318f (válaszként erre: 33. - 6f043eebf6)
2009. jan. 21. 17:48

remelem minden ok lesz. bar szerintem ez igy jo megoldasnak tunik, hogy egy evvel koveted. csak erzelmileg gyozzetek kivarni.


:)

34. 6f043eebf6 (válaszként erre: 19. - Sztelenke)
2009. jan. 21. 17:13

Szia!


Hogy érzed magadat Angliában?

ÍRJ!!

2009. jan. 21. 17:10

Sziasztok!

A párom Január 18-án Londonba utazott dolgozni.

Én 27 éves vagyok van egy 19 hónapos kislányom.

Szeretnék ismerkedni!

Nem tudom van-e itt még valaki aki Londonban él.

Én kb 1 év múlva szeretnék a párom után költözni.

ÍRJATOK!!!

2008. dec. 10. 16:37

a repteren?en a jet2-vel repulok holnap. en is azert bereltem ezt a lakast, mert egy parnak nagyon olcso, es kihoztam az akkori baratnom. de az egyutteles nem mukodott :( mar egy ideje egyedul berlem, de jo volt igy mert teljesen onallo vagyok, es nincs problema idegen emberekkel.

Komloiak a szuleim. naluk leszek, es remelem sikerul elintezni a munkanelkulit, es lesz mellette fekete allasom. az uj parom miatt vallaltam be ilyen hosszu idore a maradast. egyebkent jonnek vissza januarban.

2008. dec. 10. 16:14
Hol élsz itthon,ha kérdezhetem?Mondom neki,hogy keresse a dolgokat.Nekünk szerencsénk volt ,hogy a férjem találta ezt az állást,mert így mindkettőnknek van rendes állása.szerencsére.Egy kisgyerekkel én sem mertem volna elindulni munka és albértlet nélkül,főleg rögtön együtt.Max akkor ha lett volna néhány millió a számlánkon,persze nem minuszban.:-)Az most is van.:-(Mondjuk,nem volt egyszerű ez a 4 hónap egyedül a kislánnyal,de már csak 5 nap és ott leszünk.Ha a Malév ne mszórakozik.Nem tudom,tudod-e,de épp sztrájkolnak,szóval számíthatsz késésre.
2008. dec. 10. 16:09
tavasztol meg lesz valoszinuleg hely Alton Towersben, a burger kingekben. szerintem oda is el fog tudni helyezkedni. sok magyar, es indiai volt tavaly
2008. dec. 10. 16:03

Az tényleg nem jó.Akkor a te garzonod lesz üres?

Mennyibe kerül a fenntartása,stb?Mert ha tud találni Gábor munkát magának ,akkor esetleg még ki is vehetné.

28. 8ee31e318f (válaszként erre: 27. - 35e1ba7bf2)
2008. dec. 10. 16:00
marciusban jovok vissza. kicsit gaz, mert fel kell adnom egy jo kis garzont, amit nagyon sajnalok. nyaron meg rendbe is hoztam.
2008. dec. 10. 15:54

Nagyon aranyos vagy,köszönöm.Este,ha telefonál a férjem,akkor mondom nekik,hogy nézzék meg az oldalt és regisztráljanak.annyira nincs is messze tőlünk.Mi Birminghm közelében lakunk.Illetve,hétfőig csak a férjem.Hétfőn már mi is.:-)

Nagyon félek a repüléstől,mert pánikbeteg vagyok,de valahogy majdcsak túlélem.A kislány talán lefoglal.Gondolom januárig nem is jössz vissza.

2008. dec. 10. 15:50

az elso idoszakban alkalmankent hivnak, es idovel folyamatossa valik. ilyenkor mindig sok embert regisztralnak a hazautazok miatt, hogy legyen aki felvaltja oket.

en holnap mar repulok haza, de ha itt lennek szemelyesen is szivesen elkisertem volna.

2008. dec. 10. 15:48
gyarakba visznek embereket. en voltam sajt gyarban egyszer, peksegben, es husban. utobbiban sok magyar van.
24. 8ee31e318f (válaszként erre: 23. - 35e1ba7bf2)
2008. dec. 10. 15:46
a sziget kozepen van pontosan. egy igen nagy varos. manchester, es east midland kozott kb feluton.
23. 35e1ba7bf2 (válaszként erre: 22. - 8ee31e318f)
2008. dec. 10. 15:14

Kösike az ötletet.Merre van ez a település?

Mi odavennénk magunkhoz,amíg rendbejön,csak egy kisgyerekkel egy 1 szobás lakásban ez lehetetlen.

22. 8ee31e318f (válaszként erre: 21. - 35e1ba7bf2)
2008. dec. 10. 14:58
Stoke-on-Trentben van egy Steffline nevu recruitment. nagyon kis angol tudassal is lehet regisztralni, meg tesztet sem kell irni. kapcsolatban allnak egy aby house nevu ceggel, akik mindnefele ocsmany szallast kinalnak. vannak jobbak is, ki kell fogni. ketagyas szobak, es szemelyenkent 55 font egy hetre. egy het a kaucio. par hetig jo, a kauciot barmikor visszakapod, vagy lelakhatod. veszmegoldasnak jo.
21. 35e1ba7bf2 (válaszként erre: 20. - 8ee31e318f)
2008. dec. 10. 14:09

Igen,én is egyetértek veled.Örülök,hogy nem mi vagyunk egyedül,akik elszánják magukat.Igazad van abban,és én is mondom mindenkinek,hogy gondoljon át mindent,tanulja a nyelvet,és csak utána döntsön.Illetve ,ami nagyon fontos,hogy otthon se égessen fel maga után mindent.

A férjem egyik barátja kínlódik most nagyon.Eddig soffőrként dolgozott kinnt,volt jó állása,stb.Létszámleépítés miatt kitették ,és azóta a nyelvismeret hiánya miatt nem tud újra elhelyezkedni.Hiába jó az önéletrajza és van kinnt már majdnem egy év tapasztalata,nem ismeri a nyelvet kellőképpen.Ez elég kinnt ahhoz ,hogy ne juss egyről a kettőre.


Eddig Sztelenke néven voltam regisztrálva,csak egy hozzászólásom elküldtem több topicba és mivel nem olvastam rendesen el a szabályzatot,töröltek.

20. 8ee31e318f (válaszként erre: 18. - Sztelenke)
2008. dec. 10. 13:50

nagy vonalakban leirtad mi varhato. egyetertek vele, en is vegigjartam ezt, annyi kulonbseggel, hogy talaltam feketen egy olcso garzont, es nem fizetek, csak lakber villamyt, es gazt. s nem volt kozvetitoi dij sem.

nem itt van a gond. ott, hogy aki ki akar jonni, az azt hiszi hogy azonnal fenekig tejfel, es dol a le. nagyon nagyon szerencsesnek kell lenni ehez, es nem nagyon erdekel itt senkit milyen papirjai vannak az embernek honnan. egyatlagos embernek kell egy ev, mire a nehezsegeken tul jut, amit otthon sokszorosan el meg, csak ott nem varja a jot mar, mert nincs mire. itt meg turelmetlen, es azonnal akar mindent.

erdemes kijonni elni, annak aki nem fog tobbet hazamenni, csak latogatoba. ido kell hozza, de jobb eletkorulmenyek kozott lehet elni, nincs folyamatosan stresszhelyzetnek kiteve az ember, nyugodt eletet lehet elni. aki regota kint van, azok jobb allast is talalhatnak idovel, de a kulfoldinek nem egyszeru feljebbmaszni a ranlgetran, foleg ha nem is beszel jol angolul. de minimalberbol egy ember hol fizet ki magyarorszagon havi 50000 ft torlesztest, berel mellette lakast, el, es meg marad is utazgatasra. en ezt teszem, mikozben utthon szuleim nyakan eltem a valas utan, es annyim nem volt sokszor hogy egy bufeben egy uditot megigyak, ha megszomjazom az utcan.

nincsenek csodak, de konnyebb elni, es hadjak elni az embert, amit otthon nem lehet elmondani.

2008. dec. 10. 13:35

Hétfőn költözünk végre a férjem után Angliába. A baj csak az, hogy hátrahagyok magam után egy pulit(kislány) és egy kandúr cicust.

Ingyen odaadom mindkettőt kedves, szerető gazdinak. Ha nem találok gazdit , akkor anyósom veszi magához. :-(

Attól mentsen meg engem a . . . . valaki. :-)

2008. dec. 10. 13:23

Ez egy nagoyn olcsó szállás Stourpourt-on Severn-ben,Birmingham mellett.Átlag lakás árak :2 szoba nappali 400-550-ig/hó,3 szoba nappali 500-/ hó plusz a felsoroltak az előző írásban.

A férjemnek tisztán 900 font marad egy hónapban.Nekem is lesz ott munkám abban a szállodában.Én is beszélek angolul ,illetve franciául.Én is minimálbérért fogok takarítani.Felsőfokú végzettségem van és főiskolás vok,itthon a gyes mellett és apósom cége mellett egy házhitellel éhenhalás szélén álltunk.Itt egy fizetésünkből fogunk élni,a másik fizetés nagyrésze mehet a költségeinkre itthon.A gyermekeünk 4 lesz januárban.Érti az angolt,illetve sok kifejezést ,dalt,mondókát tud.Eddig itthon járt angol-magyar oviba.Ott 4 éves kortól járnak iskola előkészítőbe a gyerekek,ami ingyenes,csak a sokásos itthoni dolgokért kell fizetni.Az ovi egy része fizetős,de van asszem 15 óra ingyen foglalkozás.Mi szeptemberig járunk oviba.Az orovosi ellátás a gyerekeknek ingyenes,illetve 16 éves korig a gyógyszer is.A családi pótlék 80 font/hó/ gyerek.Tajszámot kell intézni neki is illetve magunknak is, ezt kinnt kell elintézni és a két ország egymás között lerendezi.

Nem egyszerű kimenni,kinnt élni,viszont,ha nem akarunk éhenhallni és megfelelően tájékozódunk,illetve beszéljük az adott ország nyelvét,akkor nem lehetetlen.

Én azt gondolom,hogy akkor lennék inkább felelőtlen szülő,ha itthon hagynám az értelmes gyermekemet ,magamat és a férjemet éhenhalni.Nekünk 8 millió adósságot kell legdolgozni.Ha itthon mennék el havi legjobb esetben 100000 bruttóérrt dolgozni,ebből lejön adó+ járulék+utazási költség(falun élünk Pécstől 35 km-re)+étkezés+ruha,mert irodában nem lehet farmerezni,stb,akkor kelhetünk a kislánnyal reggel 5-kor és este 7-kor érünk haza jóesetben nullszandós fizetéssel.A férjem 4 havonta tud ideális esetben hazajönni.Szerintetek?

2008. dec. 10. 13:09

Sziasztok!


Mi vagyunk az Orsolya ismerősei ,akik kinnt élnek,illetve hétfőig csak a férjem.Az igaz,hogy Anglia sem fenékig tejfel,és nehéz egyről a kettőre jutni,viszont nyelvtudás,kitartás,és "némi kézpénz" segít.

A férjem egy munkaerőkölcsönzőn keresztül ment ki augusztusban.Itthon egyszeri díj volt(50000 Ft),nincs meghatározott idő,amíg a cégnél kell lenni.A férjem kereskedelmi menedzser és anyanyeli szinten beszél németül és jól beszéli az angolt.Ő is először a cég szállásán lakott heti 73 fontért illetve plusz heti 20 font volt az utazás illetve 20 font étkezés,és ő rendesen evett ,nem úgy ,mint sok munkatársa a gyorskajával.Főzött magának.3 héten belül elintézte a Home office-t (100 font),illetve injurance number(adószám)-t.Mivel leleményes volt és jól dolgozott,így hamar irodába került ott.Minimálbérért dolgozott,illetve volt túlóra stb.Kell bankszámlát nyitni.DHL raktárban picking-elt először.Mivel keresgélt,így talált Abberley-ben egy pincér munkát az Elms Hotel-ben.Itt is minimálbérért dolgozik,viszont ingyenes a szállás,utazás,étel 3x.Kapott full time-os szerződést,így már szóba állnak vele az ingatlan Agency-k is.Ha kinnt van a család is,akkor érdemes pakisztánitól vagy tulajtól lakást kivenni,viszont ha megvan a kereted ,akkor agency is szóba áll veled:angol nyelvtudás,home office,in.number és full time-os munka kell.

Mi 1 szoba nappalis lakásban fogunk lakni,ami 270 font egy hónapban,plusz az áram számla azt hiszem.A kölcsönzés agency-n keresztül ment nekünk.Kértek egy havi albérletet + 1 havi deposit-ot(lehet akár 2 havi is)+kezelési költség(nálunk 110 font).Mondott olyan irodát,ahol kijött ez 200 fontra+kell még a personal tax :50 font/ fő/hó.

2008. dec. 10. 11:28
ausztriába vagy a németekhez kellene menni
2008. dec. 10. 11:22
mi még csak beszélgettünk róla én nagyon benne lennék a férjem már kevésbé ő egy kicsit itthonülős tipus, még nem érdeklődtünk sehol, azért gondoltunk rá mert lassan már a második diplomája is megvan és 65000ft-ot keres
2008. dec. 10. 11:16

Hmmm... Mi Németországban élünk...

A páromnak felajánlottak munkát még otthonról, én meg jöttem vele...

Tulképp elvagyunk, de nem könnyű. Nekem elvileg talán most lesz munkavállalásim, mivel a párom megkapta a korlátlant, és összeházasodtunk....

Én feketén semmiképp nem akartam dolgozni, így egyelőre itthon vagyok...


Állítólag a vállalkozóit sokkal könnyebb elintézni, de azt nem próbáltuk...


Lakást venni itt is reménytelen, itt is mindenki bérel.

Az albérletárak meg meglehetősen hely függőek...

2008. dec. 10. 10:55
Mi is nagyon gondolkozunk azon hogy kimegyünk.De tutira nem angliába,mert onnan elég rossz tapasztalatokkal jöttek vissza.Arról nem is beszélve hogy ott a magyar munkás kb olyan mint itthon a román munkások.Kihasználják,kizsigerelik.Az én szakmám manikűr-pedikűr-műkörömépítő.,a férjem több lábon áll,díszműkovács,kerámikus,lean-kaizen szakértő,minőségellenőr.A kint élő ismerősöktől próbálunk infót begyűjteni.Uticél????-Ausztrália,vagy német o.
12. 8ee31e318f (válaszként erre: 11. - -!Maya!-)
2008. dec. 10. 10:39
angliaban az a gond, ha otthon elmesz egy irodaba, ahol kikozvetitenek jo penzert, angliaban kapsz munkat, de kolcsonzo cegnel. ha a ceggel kapcsolatban allo gyarak kevesebb embert kernek, nem hivnak dolgozni. nagyon sok penz elmegy arra, hogy ahol elszallasolnak, kihasznaljak a kulfoldi munkavallalot, es magas osszeget fizetnek, egy agyert. nem szobaert! lehuzzak meg akar napi 6 font buszkoltseggel is. ezt kikerulni ki lehet. de berelj hazat, ahol 1000 fontos koltseggel szamolhat a kauciot es elso havi lakber, es egyeb kozvetitoi dijjak. autot olcson lehet venni. 600 fontert mar lehet venni 12-15 eves autot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook