Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkavállalás az osztrákoknál fórum

Munkavállalás az osztrákoknál (beszélgetős fórum)

2009. szept. 23. 08:04
Csak annyit szeretnek ehhez a temahoz felszamolni, hogy itt sem könnyebb semmivel sem munkat talalni es itt sincs kolbaszbol a kerites.
2009. szept. 2. 21:25
Az tényleg keresett szakma, remélem szerencsétek lesz és sikerülni fog. Sok sikert kívánok hozzá!
2009. szept. 2. 15:09
Az én férjem szakmája pék. Szerencsénk van, elég keresett szakma. Szinte mindent elvállalnék takarítás, bejárónősködés stb... az ismink felesége szállodába takarít 8-12-ig. mivel nincs jó német nyelvtudásom így maradna ilyen és hasonló jellegű munka számomra. amúgy irodavezető vagyok hivatalosan. úgy látom a munkaügyi központot akkor inkább jobb elkerülni.
2009. szept. 1. 21:27
A férjem hentesként dolgozik Ausztriában. Az angol nyelvvel szerintem nem lesz gond. Milyen munkakörben szeretnél dolgozni? Sok mindentől függ az engedély. Ha találsz egy céget és ő megcsináltatja neked akkor szerencséd van. De ha munkaügyi központon belül akarsz kimenni, akkor nagyon hosszú több év is lehet. Egy évet kell dolgozni egy adott helyen, hogy megkapd az eufrei-es papírt. Az óvodákról nem tudok nyilatkozni. Az én gyerekeim itthon járják az ovit.Mi ha kimennénk nem élnénk jobban kint, sőt rosszabbul jönnénk ki.
2009. szept. 1. 10:53
Gondolom nagyon sokan egyetértenek velem,hogy az itteni helyzet nem túl rózsás a fiatalok számára -hacsak nem születtél milliomos szülők gyerekeként-. Az érdekelne még hogy kint milyen ovodák vannak? két tannyelvű Schruns ( azt hiszem így kell leírni) közelében van? Angol nyelvet mennyire beszélik kint? mennyi idő elintézni a munkavállalási engedélyeket? A férjed mivel foglalkozik?
2009. aug. 31. 19:31

köszönöm az eddigi hozzászólásokat:)

a mi történetünk a következő: három évvel ezelőtt megszületett a szemünk fénye Gréti, az idei egész évem arra ment el, hogy állást kerestem, volt is egy de elég pocsék pénzt kaptam így léptem. azóta nincs semmi, gyárba pedig nem akarok elmenni két szakmával és nyelvvizsgával 80 ezer ft-ért. önző lennék? szerintem nem, úgy gondolom ha már tanultam és becsületesen elvégzem a munkám akkor jár egy bizonyos fizetési szint. nagyon telik a pohár az itteni helyzetekkel ezért úgy gondoltuk szerencsét fogunk próbálni.

folyt köv. vendégeim érkeztek

2009. aug. 31. 18:43
Szia! A férjem 10 éve dolgozik kint, ingázik. Én is ki szerettem volna menni, de nem egyszerű. Neki már megvan az eufrei-es papírja, így ott dolgozik ahol szeretne. Én mint családtag ezt a papírt akkor kapnám meg ha kint élnék. Nagyon szigorúan ellenőrzik, hogy valójában így van-e.Ha van konkrét kérdésed szívesen válaszolok.
2009. aug. 31. 18:25
2009. aug. 31. 18:18

Sziasztok!


A közeljövőben ki akarunk menni "sógorainkhoz" de mivel még csak látogatóban illetve átutazóban voltunk, nem nagyon ismerjük az ottani munkavállalási szabályokat és lehetőségeket.

Szükségem lenne pár jó tanácsra, aki esetleg kint él vagy van tapasztalata írjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook