Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutya, mint családtag kontra munkavállalás.Hogyan oldanátok meg? fórum

Kutya, mint családtag kontra munkavállalás.Hogyan oldanátok meg? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. aranyZ (válaszként erre: 33. - Neseva)
2012. márc. 20. 18:27

:) :)

Ha végig olvastad volna az eddigi beszélgetést...

Igen alkalmazkodnak a kutyák,de nem mindegy milyen állapothoz! Mi minden nap 5 órában "dadát"fogadunk hozzá,így döntöttünk.

Bizonyára nem olvastad el amit beszélgettünk,csak ismételni tudom...

33. neseva (válaszként erre: 5. - AranyZ)
2012. márc. 20. 17:30
A harmadik kutyámat "nyüvöm", vedd észre, hogy a kutyák elképesztően tudnak megváltozott helyzetekhez alkalmazkodni, reggel csak arra volt időm, hogy gyors séta míg elvégezte a dolgát, eleinte míg kölyök volt, csinált kárt, kikapott érte, ejnye, bejnye rossz kutya, aztán szépen beállt a dolog, délután nagy, este kis séta. A harmadik kutyám nagyon szerencsés, mert nyugdijas vagyok, mégis előfordul, hogy a megszokott sétaidőhöz képest kések 2-3 órát, nyugodtan kivárja. Ha van rá időtök, fokozatosan szoktassátok hozzá.A legrosszabb amit tehettek ilyen idős kutyánál, ha máshova adjátok oda, ti vagytok a gazdái
32. aranyZ (válaszként erre: 28. - Nikk_1982)
2012. márc. 19. 15:00
Így nem.Családtag:)
31. aranyZ (válaszként erre: 30. - Anatita81)
2012. márc. 19. 14:59
Így van.Napi szinten reggelente fogunk valakit "találni" aki pénzért vigyáz rá...nem lesz könnyű.
30. Anatita81 (válaszként erre: 19. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:56
Ja, hogy minden nap máshol, az már gáz. :( Akkor csak a panzió lehet egész hétre a megoldás. Gondolom a mindig más hotelba sem engednék be mindig...
29. Anatita81 (válaszként erre: 25. - Spiritus)
2012. márc. 19. 14:54

Én most a hátsó kis kertbe "kiengedést" a másik, okos, öreg kutyával és szökést (mi szökünk, míg hangosan szól a zene) alkalmazom, de az ugatásgátló nyakörvet is megvettük...csak nem adom rá.

Talán annyira az sem gáz, állítólag kétszer-háromszor rázza meg, aztán már fel se kell tenni, leszokik a hisztiről.

Az én Baltuskám jó kutya, csak totálisan gazdifüggő... Annyira, hogy a kozmetikában is végig sírt, mikor egyszer otthagytam. :(

28. Nikk_1982 (válaszként erre: 21. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:45
Hát pedig akkor nem nagyon lehet mást (szerintem) mint rábízni valakire. Akár drága pénzért vállalja akár barátságból. Csak kérdés hogy milyen nyomot hagy szegény kutyában, ha csak hétvégén látja a gazdáit :-(
27. 072a149c9d (válaszként erre: 17. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:42
Jah!! Mostmár értem. Erre nincs ötlet..
26. Spiritus (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. márc. 19. 14:40
Ezt mi is tartottuk, de önmagában ez nem segített nekünk semmit!
25. Spiritus (válaszként erre: 16. - Anatita81)
2012. márc. 19. 14:39

Nem kell várni nekünk sem egy órát...

persze benne volt nekünk is a pozitív megerősítés is, de az elején mikor még alig lépsz ki és nyüszít akkor nincs sok pozitívum a dologban. Mire felfogja, ha nyüszít akkor megbánja... akkor lehet elkezdeni a pozitív megerősítést.

Amúgy semmi brutális nincs benne. Kavicsos üveggel tartottuk rettegésben :)

Egy kis nevelésbe még nem halt bele senki, és amúgy igen bevált a módszer, pedig azt hittem ez egy lehetetlen küldetés. Poci a világ legrosszabb kutyája!

2012. márc. 19. 14:38
Ja, hogy őt kéne berakni valahova.. arra nincs ötletem..
2012. márc. 19. 14:38
A szeparációs stresszre a legjobb megoldás, hogy úgy mentek el otthonról, hogy nem foglalkoztok vele. A kutyák úgy reagálnak arra, ha kiléptek az ajtón, mintha a kicsinyüket veszítenék el. Menjetek ki az ajtón, de ne nézzetek rá, ne "búcsúzkodjatok", stb.... csak adjatok neki egy rágcsát, ami lefoglalja, és egyszerűen hagyjátok ott... minimum fél órát először. Aztán úgy is menjetek be, mintha semmi sem történt volna. Nyugodtan vegyétek le a cipőt, kabátot, ne is nézzetek rá, ne gügyögjetek a szokásos hanglejtéssel. Ha megnyugodott kicsit nyugodtan szeretgessétek meg. Ezt gyakoroljátok, minél hosszabb időre. Rá fog jönni, hogy nem kell félteni titeket, nem fogja falkavezérnek érezni magát. Ti diktáltok! A mi kiskutyánk (mikor még nálunk volt) 2-3 nap alatt ráállt és 8-5-ig egyedül volt... aludt és játszott....
22. RockyRoad (válaszként erre: 21. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:37
Kutyapanziokban (talan igy hivjak ezeket) hosszabb idore is megoriznek, ellatnak kutyakat. Egy baratnom is ilyenbe adta be a kutyajat, mikor ideiglenesen kulfoldre ment dolgozni es csak havonta jart haza.
21. aranyZ (válaszként erre: 20. - Nikk_1982)
2012. márc. 19. 14:35
Minden nap más hotelban...7-13-ig dolgozunk,utána megoldott a felügyelete.Ezen idő a megoldandó:)
20. Nikk_1982 (válaszként erre: 17. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:32

Ne akadj ki...

Hétközben hol töltitek a szabadidőtöket/éjszakákat?

19. aranyZ (válaszként erre: 18. - Anatita81)
2012. márc. 19. 14:31
Erre már gondoltam,akkor minden napra külön le kellene szervezni,találni valakit aki térítés ellenében vigyáz rá.Köszönöm a javaslatot:)
18. Anatita81 (válaszként erre: 8. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:30

Esetleg nappali megőrző nincs a közeletekben? Ha megnőnek a gyerekeim és újra dolgoznom kell, ilyenben gondolkozom.

Nem a sajátomat beadni, másokéra vigyázni! :)

17. aranyZ
2012. márc. 19. 14:28
Írtam 13 éves, és velünk volt éjjel-nappal. Így szokta meg. MINDEN HÉTEN MÁSHOL DOLGOZUNK!HÉTVÉGENTE JÁRUNK HAZA! Magunkkal kell vinni,azt nem tudjuk megoldani, hogy a napi 5-6 órát hol töltse,mert ahol dolgozunk,oda nem engedik be,az autó pedig a meleg miatt kizárt...talán volt már valakinek hasonló problámája:(
16. Anatita81 (válaszként erre: 13. - Spiritus)
2012. márc. 19. 14:27

Júj, ez azért elég brutális megoldás, tényleg bevált?


Az én kutyám is szeparációs szorongó, de nem vár egy órát, egyből hisztizik.


Nekünk az elmenni, mikor NEM csinálja, közömbösen visszamenni, egyre tovább várni a visszatérés előtt módszert javasolták. Manapság már inkább pozitív megerősítéssel dolgoznak a kiképzők. viszont nem vált be, se időm nincs ezzel szórakozni, se nem hagyja abba, ha úgy látja, nélküle megyek el. :(

2012. márc. 19. 14:26

Hidd el, egyik sem célom.

Ismerős a szitu, nekünk is volt olyan kutyánk aki nem maradt meg egyedül a lakásban, mert egyrészt szétszedett amit csak tudott, és az őrületbe kergette a szomszédokat a folyamatos tutulással. Nálunk az élet hozta sajnos a megoldást, mert anyukám rövidesen rokkant nyugdíjas lett.

Amúgy Cesar Millan műsorában szerintem nagyon jó ötletek vannak: [link]

14. 072a149c9d (válaszként erre: 12. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:22

Hát muszáj engednie a kutyusnak... Próbáljátok lassan szoktatni. Mindíg egy picit tovább otthon hagyni.

Nem tudom milyen fajta, de nálunk ez a 'lefársztás" sokat segít. Vagy van még egy tippem. Szerezzetek neki társaságot :-/ másik kutyus, cica

13. Spiritus (válaszként erre: 8. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:21

Értem! Vagyis azt hiszem! Szeparációs szorongás?

Ez nálunk is megvolt. Kertesben még elintéztük, mert ki a kertbe aztán sírj, pusztíts, egyszer megunod meg úgyis hazajövünk.

Most panelban érdekesebb a helyzet. Kellett az ajtóra fémlapot tenni, hogy ne csináljon bele lukat. Amúgy meg nyűszítés van.

Arra azt kaptuk, hogy el kell menni, meg kell várni amíg elkezd nyüszíteni, utána meg rá kell rontani és meg kell ijeszteni vagy büntetni. És ezzel jó pár napot el kell szórakozni.

Nálunk nagyjából működik. Kb napi 9-10 órát van otthon, és pihen.

12. aranyZ (válaszként erre: 11. - Nikk_1982)
2012. márc. 19. 14:17
Okoskodók,kötözködők kíméljenek! :)
11. Nikk_1982 (válaszként erre: 9. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:13

Ha konkrétabban teszed fel a kérdést, a válaszok is talán közelebb esnek az elváráshoz.

Ha tippeket szeretnél, hogyan csillapítsd a hisztit, akkor azt írd. Mert megoldás rengeteg van, csak esetleg nem a nektek való.

2012. márc. 19. 14:08
Mi 3 éve költöztünk át kertesből panelbe. Gond nélkül megszokta. Napi 2 séta. Séta közben fárasztom. Botot, labdát dobálok. Volt olyan, hogy 7-19h-ig egyedül volt. Persze, ez azért már szélsőséges eset.
2012. márc. 19. 14:07
Amiket felvetettetek mi is tudjuk,megoldást keresünk!
8. aranyZ (válaszként erre: 6. - Spiritus)
2012. márc. 19. 14:06
Írtam 13 éves,és velünk volt éjjel-nappal.Így szokta meg.Minden héten máshol dolgozunk,ezért nem maradhat otthon.Kb fél-egy órát bír egyedül,amúgy megy a hiszti :)
7. Nikk_1982 (válaszként erre: 5. - AranyZ)
2012. márc. 19. 14:05
Pedig otthon kellene hagyni. Nyilván szoktatni kell, de egy munkát a mai világban meg kell becsülni.
2012. márc. 19. 14:04
NApi 5-6 órán mit nem bír ki egyedül? Miért nem maradhat otthon???
2012. márc. 19. 14:03
Tanácsokat várok,hogyan oldanátok meg.Van egy 13 éves kutyusunk(aki családtag)és mindig együtt van velünk.Viszont most olyan munkát kaptunk,hogy napi 5-6 órát egyedül kellene lennie...az autóban nem maradhat a meleg miatt, és otthon sem tudjuk hagyni,mert nincs segítségünk:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook