Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi központ - állásajánlat fórum

Munkaügyi központ - állásajánlat (beszélgetős fórum)


23. Amaunet (válaszként erre: 12. - Lindsey123)
2018. okt. 4. 11:38

Majd írd meg kérlek, hogy mi lett a történet vége!

És hogy jól van-e a kutyusod.:)

22. andilaci (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. okt. 4. 11:03
Szerintem is igy van
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Smirnoff)
2018. okt. 3. 19:35
Itt szerintem az volt a baj, hogy a kérdező nagy őszintén elmondta, hogy a kutyáját viszi orvoshoz. Ha a nagymamát mondja, nem lenne gond.
20. Smirnoff (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. okt. 3. 19:33
Elég nagy vonalakban mondtam valamit :D Lehet ezt így is.
2018. okt. 3. 19:32
Az előző évben jooarszor voltam otty több helyen is dolgoztam. Tudta ki vagyok, hogy aktív vagyok. Nem lett volna kötelessége hívni, de a hivatalokban is vannak emberi emberek ;)
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Smirnoff)
2018. okt. 3. 19:32
Értem, köszi az infót!
17. Smirnoff (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. okt. 3. 19:31
Nem, az elore megadotton felül küldtek egy levelet, mert egy multi üzletet fog nyitni, és több pozícióba sok ember kell nekik, a munkaügyi kp-ba szerveztek állásbörzét. Nagy én arra (sem) mentem, és a kizarast onnan számították.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2018. okt. 3. 19:20

Én azt hiszem, te most a kötelező időpont alatt azt érted, amikor már az előző megjelenéskor beírták, akkor kell menned "pecsételtetni".

Ez most külön értesítés egy állásajánlattal kapcsolatosan, de végül is ez sem annyira kőbe vésett kötelezettség.

2018. okt. 3. 19:16

Ha a kötelező időpontot nem jelent meg, 15 napon belül töröljük kell. Nincs nekem egy hónapja, hogy nekem ilyen esetem volt. Elköltöztem, a levelem (bármikor is érkezett), utólag továbbította a családom. Közben találtam munkát. Már a kezemben volt épp a telefonom emiatt, mikor megcsörrent, hívott az ügyintéző, tudván, hogy nem szándékos mulasztásom volt, be kellene mennem, különben úszik a munkanélkülim és a biztositasom. Elmondtam, hogy mi a helyzet, pár nap múlva a postaládájában volt a nyilatkozatot hogy dolgozók, és ezzel zárta le a munkakezdéskor időpontjával az ellatasom.

Szóval ha veled így viselkedik az ügyintéző, akkor egy poetsch, mert nem kötelessége az ellátásból azonnal kizarnia (ráadásul te előre jelezted). Igen, a kiküldött levélben benne áll, hogy a nem megjelenés ezt vonja maga után, de mint írtam, van ez a 15 nap.

14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Lindsey123)
2018. okt. 3. 16:55
Egyébként van valami szabályozás, x idő után kell egy turnus közmunka. Ezzel pont az együttműködést is igazolod, de azért szerintem pattanóbogár-kötelezettséged nincs, lehetne bármi egyéb dolgod is. Még csak otthon ülni sem vagy köteles, és a posta is késhetett volna...
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Lindsey123)
2018. okt. 3. 16:53

Nem találok egyelőre szabályozást, szerintem kérj igazolást az állatorvostól.


És legközelebb találj ki valami mást, legyen mondjuk a kutya a "nagyi".

2018. okt. 3. 16:51
ez nagy valószínűséggel közmunka (utcaseprés stb) bár nem értem 2diplomával minek, de mindig behívnak közmunkára mindenki magas végzettséggel is.. az ügyintézőhöz kell menni egy tárgyalóba
11. Amaunet (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. okt. 3. 16:51
Igaz. 👍
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. okt. 3. 16:49
De erről is lehet egy héttel előbb értesíteni az ügyfelet, hisz a munkáltató is előre tervezi a tájékoztatást.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2018. okt. 3. 16:48
Lehet kombinált eset, amikor egy munkáltató csoportos tájékoztatást tart a Munkaügyiben. Akár tesztet is íratnak ott.
8. Amaunet (válaszként erre: 4. - Lindsey123)
2018. okt. 3. 16:47

Ha munkavállalásról értesítenek ki, akkor ott meg kell jelenni. De nem a hivatalban, hanem a kijelölt/ajánlott munkahelyen.

De úgy értettem, hogy a hivatalba kérettek be. Annak pedig az időpontját a korábbi megjelenéskor írják elő.

7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Lindsey123)
2018. okt. 3. 16:37

Ez a beszéd!

Próbálok rákeresni.

2018. okt. 3. 16:36

Egyébként én is úgy tapasztaltam, hogy nem sokkal az adott időpontot megelőzően értesítenek, de hogy közvetlenül előtte való napon, az tényleg nem korrekt.

Lehetnél éppen állásinterjúra is behíva valahová.

Csak egy ötlet: az állatorvos ilyesmit nem igazolhatna? Állásinterjún voltál nála? :D Jelentkezhettél éppen akár asszisztensnek is, vagy akár adminisztrátornak.

2018. okt. 3. 16:36
a kutyámra nekem van félretett pénzem, előbb pusztulok éhen minthogy őt bárkinek is odaadjam
2018. okt. 3. 16:35

Sajnos állatorvosi igazolást nem fogad el ez biztos..

volt egy olyan jellegű megjegyzése, amire azt mondom jobb hogy nem személyesen voltam ott mert bár nem vagyok erőszakos de eltörtem volna az orrát ha ezt ott meghallom..

azt mondja , ha munkanélküli vagyok úgysem tudom eltartani a kutyát adjam be sintértelepre..

8ra megyünk az orvoshoz,5órás út szóval elég korán kelek így is esélyem nincs a munkaügyibe bemenni,mert ha 8ra bemegyek munkaügyre, akkor legkorábban is csak délutánra érek oda az orvoshoz..

őszintén szólva eszem ágában nincs megjelenni a munkaügyiben ,mert a kutyám fontosabb, és nem fogok sírva fakadni ha nem kapom az a kevés összeget,csak az a része érdekel hogy erre milyen szabályozás van hogy hány nappal előre kell hogy kiértesítsen?

mert ha ez jogtalan akkor lépni fogok ezügyben

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lindsey123)
2018. okt. 3. 16:13

Szerintem egy orvosi igazolást el kell, hogy fogadjanak.

Ha nem viszed orvoshoz, akkor egy másik kötelezettségedet mulasztod.

A munkaügyi előadónak, akinél voltál kellett volna kitűznie a következő személyes megjelenés dátumát (sőt! időpontját).

(ha van még ilyen "kis könyv" abban ezeket fel kell vezetni)

Szerintem hívd őket újra, vagy emailben jelezd feléjük, hogy orvosi időpontod van (valóban ne jelezd, hogy állatról van szó, sajnos ők csak bürokraták).

Az orvostól pedig kérj igazolást!

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Lindsey123)
2018. okt. 3. 16:04

Szia,

Kár volt elmesélni, hogy a kutyád fontosabb. Kutyásként teljesen megértelek, de ezt nem kellett volna elmondanod a munkaügyben.

Ha bemégy a munkaügyibe, mennyit késel az állatorvostól?

2018. okt. 3. 15:59

sziasztok!!!

van erre valamilyen szabályozás hogy a munkaügyinek mennyivel előre kell kiértesíteni arról hogy be kell mennem?

2hónapja lettem munkanélküli,

ma kaptam egy levelet ebben a percben hogy holnap 8.00ra be kell mennem..munkanélküli segélyen vagyok,de van magánéletem is azért..időpontom van budapestre állatorvoshoz a kutyámmal, nem kevés pénzembe kerül felutazni,én erre folyamatosan raktam félre pénzt hogy vészhelyzetben legyen, és örülök hogy végre a hosszú várólistán betudtunk kerülni..


felhívtam őket,ilyen igazolást nem fogadnak el, de ha nem megyek be kizárnak..

én úgy gondolom minimum 1héttel előre szólni kellene, mert ha tudom átszerveztem volna a dolgaimat..de ezeknek mindenre az a válaszuk hogy munkanélküli vagyok itthon ülök egésznap miért nem érek rá bemenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook