Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkábajutás - erőltessem még a témát? fórum

Munkábajutás - erőltessem még a témát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
98. renyh
2017. júl. 12. 11:43
Azt azért így utólag megjegyezném, hogy három hónapja van az, hogy másik városba kell járni dolgozni, így nem alakult ki még a rendszer. Szóval nem egy évtizedek óta működő szisztémába rondítottam bele, hanem egy elég frissbe.
97. Piroska52 (válaszként erre: 96. - Panna.33)
2017. júl. 7. 13:42
ez pontosan igy van
96. Panna.33 (válaszként erre: 94. - Elbb)
2017. júl. 7. 07:41

Nem azzal van baj, ha valaki felvet egy problémára egy megoldást, az a baj, ha nem méri fel előtte a viszonyokat.

Gyakorlatilag még meg sem száradt a szerződésén a tinta, és úgy ugrott bele. Nem ismerte az embereket, nem illeszkedett még be a közösségbe, nem ismerte az erőviszonyokat, azt, hogy ki az aki egyenes, ki az aki szemtől szembe bólogat, a háta mögött meg fanyalog.

Így nagyon könnyű lyukra futni.

Persze próbálkozni lehet, és valószínű érdemes is, viszont akkor nem kell megsértődni, ha falnak ütközik.

95. gabbbicica (válaszként erre: 94. - Elbb)
2017. júl. 7. 07:31

De ezek szerint nem volt senki, mert szarkavarónak bélyegezték és kb. kiközösítették a munkahelyen.


Bár lehet, hogy csak a stílus nem volt megfelelő, vagy túl erőszakos volt. Ezt nem tudjuk.

94. elbb (válaszként erre: 76. - Agis)
2017. júl. 6. 20:35

Szívemből szóltál.


Tényleg egy tök normálisan felvetett problémára itt mindenki szerint az a megoldás, hogy birkaként követni kell a nyájat?

Elvileg megoldható a dolog, akkor egy próbát nem megér? És ha esetleg tényleg lenne olyan, akinek számít az az egy óra plusz(pláne egy 12 órás műszak után) akkor is, a saját kényelmét adja fel, mert még csak egy hónapja dolgozik ott? Vagy kettő, mindegy is.

Most vagy nekem volt olyan szerencsém eddigi munkahelyeim során, de engem mindig meghallgattak, mindig támogattak, ha volt valami új dolog, amivel előrukkoltam, átbeszéltük, ha jó volt alkalmaztuk, nem utolsó jövőként kezeltek, hanem munkatársként, vagy nem egy országban élek veletek....vagy nem is tudom... Legalább az ember kedvét ne vegyétek el...

93. a03dd05915 (válaszként erre: 84. - Renyh)
2017. júl. 6. 20:25

Szerintem tojd le az egészet! Kár ezen ennyit agyalni. Végül is nem ezen a munkahelyen fogod a karriered építeni.

Van munkaköri leírásod, végezd el a lehető legpontosabban a munkádat, hogy abban mások se találjanak hibát, és ennyi.

Nem kell neked itt életfogytig tartó barátságokat sem kötni. Légy kedves, ha megszólít valaki, csevegj, ha bevonnak a beszélgetésbe.


Zárd ki te őket a figyelmeden kívülre. Ne foglalkozz ezzel, mert energiákat emészt fel!


Feltételezem női kollégáid vannak. Egy ilyen "brigádba" elérni azt, hogy befogadjanak nem könnyű. De ha rövid ideig dolgozol ott, akkor nem is érdemes.

2017. júl. 6. 19:20
Próbálj meg a munkádra koncentrálni és ne akard megváltani a világot és átszervezni holott még meg sem melegedtél.
91. Érdekes73 (válaszként erre: 90. - Érdekes73)
2017. júl. 6. 15:58
Ja nem olvastam végig csak az életből indultam ki.Legközelebb vmi hihetőbbet kéne...
90. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Renyh)
2017. júl. 6. 15:52
Keress másik helyett azt hogy az egész napod elmegy nem tudják megfizetni de gondolom nem is próbálják...
89. renyh (válaszként erre: 87. - 2d052648f4)
2017. júl. 6. 15:26
Nem diákmunka.
88. 2d052648f4 (válaszként erre: 87. - 2d052648f4)
2017. júl. 5. 22:25
*nem tapsikolnak
2017. júl. 5. 22:24
Jesszus. 1 hónap után megsértődtél, hogy nem köszöntöttek fel. Most meg kiakadsz és mindenki el van szállva, mert tapsikolnak az ötletedért. És tulajdonképpen diákmunkán vagy 2-3 hónapot.
86. Piroska52 (válaszként erre: 84. - Renyh)
2017. júl. 5. 13:08
nyugodj már meg ,dolgozz rendesen, csináld azt ami a munkád, összel úgyis suliba mész, az a pár hét gyorsan elmúlik, a következő munkahelyeden mások lesznek a körülmények, mások a munkatársak, de legyél körültékintőbb, olyan fiatal vagy még,előtted az élet, részemről kivánom neked legyél ügyes a suliba,és sikeres az életben,
2017. júl. 5. 11:25
Amennyiben ez az elso munkahelyed, megtanultad a lecket.
84. renyh
2017. júl. 5. 11:02
Nem értem miért csináltok ilyen nagy ügyet ebből. Már elismertem, hogy túlpörögtem, de Ti még mindig engem szidalmaztok, hogy különleges bánásmódot akarok. Csendben vagyok, alig szólok egész nap, mára munkában is szóvá teszik, ezért tisztában vagyok vele, hogy leírtam magam előttük, hogy meg se szólalok, de a szart tudom kavarni. Van még kérdés?
83. renyh (válaszként erre: 82. - Manó2000)
2017. júl. 5. 10:57
Nyilván ott kezdődött az egész, hogy mindenki erről a leetőségről beszélt, hogy majd hol száll fel. Vagy az én hozzászólásaimat el se olvassátok?
82. manó2000 (válaszként erre: 76. - Agis)
2017. júl. 5. 10:48
Igen, valóban az a tuti, ha az új ember lelkes. Ebben igazad van. De nem rögtön olyan átalakítást kell tenni ami jól megkavar mindent. Lehetnek a munkáddal kapcsolatban jó ötleteid, miért ne. Az még jól is jöhet. Na de ne már azzal kezdjünk, hogy nehéz bejutni meg ilyenek.
81. renyh (válaszként erre: 75. - B5a7853468)
2017. júl. 5. 09:44
IS? Én a dolgolmat teszem, nem kell mindenféle munkautálóval egy kalap alá venni
80. renyh (válaszként erre: 78. - Epresturmix)
2017. júl. 5. 09:44
Más miatt -aki korábban ott volt, majd elment másik területre és visszajött- kitérőt tettünk és azt mondták, nyugodtan variáljuk az útvonalat. A többiek nagyon búvalb-ak, vagy tudták, higyrnem lesz belőle semmi, de én vagyok a szar, mert tettem az ügyemért?
79. gabbbicica (válaszként erre: 76. - Agis)
2017. júl. 5. 09:18

Nem fulemet farkamat behuzva, de eddig volt mar tobb munkahelyem, es mindenhol sajnaltak, mikor eljottem es nem pezsgot bontottak.


Azert az ember az elso 2-3 honapban csendesen felmeri az eroviszonyokat, azt hogy mi merre hany meter, kik alkotnak egy-egy csoportot, kik azok akik semmiben sem vesznek reszt es ugy csatlakozik ebedelni, baratkozni a hozza hasonlitokhoz.


Ha mar az elso hetekben kavarsz, akkor az osszeszokott banda nemhogy befogadni nem fog, hanem kikozosit es ahogy itt is, szarkavaro, okoskodonak tartja a topic inditot, legrosszabb esetben ki is kozositi....



Hat nekem megeri 2-3 honapot kussba maradni, ha ez hosszu tavon viszont azzal jar, hogy befogadnak es 4-5 evig semmi gondom....

2017. júl. 5. 09:02
Kezdetekben nem árt, ha az ember nem ugrál, hanem felméri a terepet! Aztán később lehet jampizni. ;)
77. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 76. - Agis)
2017. júl. 5. 08:58
Azert a szolgalati utat nem art betartani.
76. agis
2017. júl. 5. 08:12

Itt mindenki fulet farkat behuzva jar dolgozni? Altalaban a riss embereknek van lelkesedese, motivacioja a regi dolgokat felfrissiteni - ez miert baj? Oh bar nekem lennenek ilyen lelkes kollegaim!


Mindenki mas meg a gimnaziumi szinvonalat hozza, hogy az ujoncoknak "kuss a neve"? Oruljon, hogy ott lehet, vagy mi?

75. b5a7853468 (válaszként erre: 71. - Epresturmix)
2017. júl. 5. 08:08
Nekünk is volt egy buzgómócsing fiatalunk, a főnök utasításait semmibe vette, ment a saját, okosnak gondolt feje után. :)
74. Epresturmix (válaszként erre: 73. - Panna.33)
2017. júl. 5. 08:07
Háhá. :DD
73. Panna.33 (válaszként erre: 71. - Epresturmix)
2017. júl. 5. 08:04
Lelkes, na. Nem baj az. Biztos hosszú távra tervez. :)
72. Piroska52 (válaszként erre: 71. - Epresturmix)
2017. júl. 5. 07:20
az csúcs
71. Epresturmix (válaszként erre: 70. - Panna.33)
2017. júl. 5. 07:06
Újoncként egy buzgómócsing...hát nekem se lenne szimpi. Jelenleg pont van egy ilyenünk. Úgy jön be, mintha ezer éve ismernénk, és a közösség oszlopos tagja lenne. Jókat vigyorgunk rajt, az fix. Már a székre is ráírta a nevét. 1 hetes! :D
70. Panna.33 (válaszként erre: 69. - Epresturmix)
2017. júl. 5. 06:54
Lehet, hogy csak túlpörögte a dolgokat. :)
69. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Renyh)
2017. júl. 5. 06:52
Valamivel kivívtad, hogy semmibe vegyenek! Az ok, maga te lehetsz! Lehet, hogy nem jó a kisugárzásod. Az ellen meg nem tudsz semmit tenni. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook