Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


2007. jan. 25. 17:02

Szia csillababa!

Én nem vagyok körmös, de nekem egy éve van műkörmörm.

Általában nekem is felválik sajnos viszonylag hamar zselé két oldalt és a tiptől is elválik a saját körmöm. De én a feszegetést semiképpen nem javaslom,bár tudom milyen idegesítő amikor látod hogy csúnya.Ha nem tudod kivárni amig lenő,esetleg menj el a körmösödhöz és ő le tudja reszelni neked a sajátodról.Nekem legalábbis le szokta reszelni amikor teljesen kicseréli a tipeket.Egy darabig biztos nem lesz szép a saját körmöd,idő kell hogy megerősödjön, de igy legalább nem sérül annyira mint a "feszegetéstől".

2007. jan. 25. 15:52
Sziasztok! Lehet, hogy egy kicsit off, amit kérdezek, de mit lehet tenni akkor, amikor éppen szeretnék megszabadulni a műkörmöktől? Tudom, hogy hagyni kell nőni, a végét meg folyamatosan reszelni, de a zselé nagyon csúnyán kezd felválni a köröm felszínén, a saját körmöm pedig elválni a tipptről és a zselétől. Attól félek, hogy így fog begombásodni. Egyszer már volt, akkor úgy szabadultam meg tőle, hogy lefeszegettem, de nagyon fájt, és csúnya volt, ezért most szeretném hagyni lenőni, de így meg mindenbe beleakad, és nem is szép. :( Tanácsot kérek :) Segítsetek :)
2007. jan. 25. 15:49

Köszi szarvasi!

Egy ideje már bújom az erre vonatkozó oldalakat, werbáruházakat.

lenne még egy kérdésem, Ti mint szakmabeliek, akkor mit mondotok hogy ha valaki szeretné magának készíteni a körmét és mindenre odafigyel, elolvassa a szakirodalmat is, akkor mennyire tartjátok ezt veszélyes dolognak?(mondjuk a körömgomba aggaszt speciál...)

79. szarvasi79 (válaszként erre: 77. - 08448b1c33)
2007. jan. 25. 13:21

mukorom.lap.hu

Ezen az oldalon találsz díszítéseket is, és vannak webáruházak, ott nézz körül, mert vannak oktató videókazetták, zselés, porcelán, díszítő.Amilyet csak akarsz.

És itt tudsz rendelni magadnak felszerelést is.

78. Tamy
2007. jan. 24. 10:15
Jó reggelt! Ma utána nézek. Este megírom Neked.
77. 08448b1c33 (válaszként erre: 76. - Tamy)
2007. jan. 24. 10:10

Szia!

És honnan lehet ilyen videókazettát rendelni?

Úgy néz ki lehet sikerül megszereznem egy szakkönyvet nemsokára.

76. Tamy (válaszként erre: 75. - 08448b1c33)
2007. jan. 23. 21:27
Esetleg rendelhetsz videókazettát, azon van 3-4 féle technika. Utána már csak sokat kell gyakorolni.
2007. jan. 23. 18:38

Sziasztok!

Igen igazatok van,ez a két ember kapcsolatától,természetétől függ.Valószínű hogy ha megkérném segítsen nekem és mondjon el mit hogy kell,(mert szeretném magamnak elkészíteni),nem azért tenném hogy az ő vendégkörét elcsábítsam,hiszen papír nélkül nem is vállalkoznék ilyesmire.

Egyszerűen csak szívesen készíteném magamnak,mert tetszik és nagyon kreatív szép dolognak tartom.Emellet én fejet hajtok a szakképzett emberek előtt és nem törnék senki babérjára.

Tényleg nem tudom most a tanfolyamot beiktatni még jövő nyárig semmiképp :-((De annyira szívesen elsajátítanám az alapokat már most,csak hogy magamnak elkészíthessem....

74. Tamy (válaszként erre: 73. - Szarvasi79)
2007. jan. 23. 16:53
Teljesen igazad van. Bár az is igaz, hogy jól jön egy jó körmös ismerős akivel nem érzitek magatokat konkurenciának. Nemrégen elég hosszú ideig voltam táppénzen és jó lett volna egy olyan lány akihez "nyugodtan" át tudom irányítani a vendégeimet amíg nem folytatom a munkát. Már dolgozom és szépen jönnek vissza a vendégek. Tényleg függ hogy milyen a vendég - körmös (bár említhetnék akármilyen szakmát, ahol egy kicsit közelebbi kontaktus kialakul) kapcsolat.
73. szarvasi79 (válaszként erre: 72. - 08448b1c33)
2007. jan. 23. 12:38

Szerintem függ attól is, hogy milyen a körmösöddel a viszonyod.

Csak leírok egy példát.

Járt hozzám egy lány, és kileste miket használok.Eleinte csak a lakkszárító érdekelte, az ára, hol lehet megvenni.Persze jóindulatból elmondtam neki.

mindíg ha csináltam a körmét kérdezgetett, mit miért, és hogy stb.

Utánna feltünk, hogy nem jár.

Egy idő után jelentkezett, és mondta, hogy ő vett hozzá mindent, és megpróbálta magának megcsinálni, ami (bevallom)elég jól sikerült.

Mesélte, hogy kérdezték ki csinálta neki,és így vendégekre tett szert.

Mai napig jóban vagyunk, és annyi tisztesség van benne, hogy a mintáimat nem koppintotta le, és nem az én vendégeimet csábította el.

Persze fejlődni nem tud, mert nincs meg a papírja, és nem tud továbbképzésekre jelentkezni.

Bevallom, én is és gondolom minden más műkörmös is megtart magának a köröm készítéssel egy kis titkot, mert azért a rivalizálás ott van.

mindent azért én sem árultam el neki.

Ha rájön magától rájön, ha nem akkor nem.

De a legjobb egy tanfolyam, ahol oktató tanít, ő már mindent átad a tanulóinak, mert ezek az oktatók már elég komolyan űzik a műkörmös szakmát.

Nekem szerencsém volt az oktatómmal, nagyon rendes volt.

2007. jan. 22. 16:51
Ja és nem magamnak készítem...mondjuk nagyon szeretném csinálni, de errefelé nemigen indul tanfolyam....szívesen megtanulnám egy szakembertől is,de nem merném a körmösöm megkérni rá,gondolom nem díjazná :-(
2007. jan. 22. 15:58

Köszi Tamy!

Nekem zselé+tip van, és általában nem lakkozzák, hanem csillámpor van a zselébe építve díszítésnek. Tehát így elvileg látnom kell ha valami elváltozás lenne a köröm felszínén?

Egyébként már egy éve van műkörmöm soha nem volt semmi ilyesmi gond.Csak most minden fórumon erről olvasok, hogy körömgomba és rámtört a "para".

70. Tamy
2007. jan. 22. 08:47
igazán nem nagyon lenne szabad felválnia. Bár néha hiába a jól előkészített köröm mégis megtörténik. Azért érdemes hetente - 1 1/2hetente átlakkozni, mert a színén rögtön látod, hogy "veszélyben" vagy-e. ennyi idő kevés a gombának. Ha mégis sárgulást- zöldülést vennél észre azonnal le kell szedni, óvatosan "lecsiszolni" a köröm felületéről a bacikat, fertőtleníteni és így nem tud tovább dolgozni. Az eszközeidet is fertőtlenítsd le. Ja és levált, felvált körmöt nem ajánlok visszaragasztani, mert ha a ragasztó nem tud minden kis részre eljutni ugyanoda lyukadsz ki.
69. 08448b1c33 (válaszként erre: 68. - Tamy)
2007. jan. 21. 21:37

igen igen én is így láttam eddig mindig a körmösömtől. Azért aggaszt h ilyen könnyen kialakul a körömgomba...

Mert nekem azért van amikor töltés előtt pár nappal igencsak kezd elválni a saját körmöm a tiptől...Akkor ilyenkor már "veszélyben" vagyok?

68. Tamy (válaszként erre: 64. - 08448b1c33)
2007. jan. 21. 19:52
Sziasztok! Még új vagyok itt, de válaszolnék. A körmöt (természetest) mindenképpen elő kell készíteni. Fertőtlenítővel, vízelvonóval és zsírtalanítóval. Az utóbbi kettő szokott "egyben " lenni. Hidd el érdemes. Persze történhet később így is baleset pl.betörik a köröm beszivárog a víz mosakodásnál és kiszáradni már nem tud. A nedves közeg a legjobb a gombának, hogy beinduljon.
2007. jan. 20. 08:49

Jóreggelt!

nagyon kihalt a fórum mostanság.

Engem egyre jobban érdekel ez a téma, sajnos nem tudom hová mehetnék tanfolyamra, mert túl messzire nem tudok eljárni még hétvégén sem, meló és fősuli mellett igy harmadik elfoglaltságnak.

Jászberényben hallott már valaki műkörmös tanfolyamról?

2007. jan. 17. 11:45

Én eleinte használtam tapadás elősegítő folyadékot, de később elhagytam.Lehet,hogy rosszúl választottam, de az biztos, hogy nem segített a tapadásban, sőt hamarabb levált a köröm.

azt nem tudom, hogy van e olyan folyadék ami mind a két célt szolgálja, de biztos vannak már ilyan anyagok is.

Vannak műkörmös oldalak, és ott vannak vebáruházak.Ha van ilyan folyadék akkor ott utána lehet nézni.

65. tinendo (válaszként erre: 44. - Virág krisztina)
2007. jan. 13. 13:51
Csak a Canesten oldat van vény nélkül. :((
2007. jan. 13. 11:49

Sziasztok!

Egy kérdés pusztán kiváncsiságból:

Az én műkörmösöm kétféle folyadékkal is lekezeli a saját körmöm, egyik gombásodás elleni fertőtleniít, a másik tapadást elősegítő.

ez máshol is igy van, vagy vannak eleve mindkettő célra szolgáló folyadékok is?

2007. jan. 9. 11:57

Nekem a legjobb barátnöm mükörmös,és kb 10 éve van nekem,soha nem volt gondom velük.

Igaz mindig oda figyelekrá,hogy szép és ápolt legyen.Porcelánbol vannak gyönyörüek,soha nem volt olyan,hogy gombásodás vagy bármi bajom

származott volna a porcelán körmökböl.

2007. jan. 9. 11:01

A műkörmöt is ápolni kell.Sokan azért rakatnak, mert azt hiszik már így semmi dolguk nem lesz a körmeikkel.Pedig még jobban oda kell figyelni a műkörömre, mint a sajátkörmökre.

Aki nem ápolja, nem csak csúny, de előfordúlhat, hogy begombásodik.Alákerülhet bármi, ha nincs jól összereszelve, mikor nő a köröm.De kell hozzá hajlam is.

2007. jan. 2. 16:09

Sziasztok!

ezt nem értem, ha rendesen felragasztotta, és használt fertőtlenítőt akkor miért/mitől gombásodhat be???

60. szarvasi79 (válaszként erre: 59. - Madár)
2007. jan. 2. 13:30

szia!


Fertőtlenítőt használtál a köröm felrakása előtt?Másnak is csináltad?Lehet ott volt a baj, vagy belevegősödött, alákerült víz, és azért.Nekem még szerencsére soha nem volt gomba senkinél, de az tuti hogy nehéz megszabadulni tőle.Nem fáj csak csúnya.

59. Madár
2007. jan. 1. 21:46

Sziasztok!

Én nem ajánlanám senkinek a próbálkozást mert nem éri meg. Én megvettem mindent a liquidtől a porcelán porig, mókus szőr ecset, zsirtalanító,ecsetmosó,fertőtlenítő,stb... elköltöttem 27000.-ft-ot 3 hónapig ment a dolog azt hitték, hogy körmös csinálta.(3 óra alatt ki is szenvedtem.)tök szép volt. Egyszer csak be gobbásodott. A körmösöm vette észre. Gyorsan irány a doki felírt valami körömlakk szerü szintelen ecsetelőt 3000.- Ennek 3 hónapja és még mindíg nem teljesen gyógyult.( Mindent kukáztam a reszelőktől a porcelánporig és az összes fém alkatrészt főzhettem ki (csiszoló gép.) Iszonyat!

SOHA TÖBBET csak körmössel, ha teljesen meggyógyulok!

58. virkina (válaszként erre: 54. - Szarvasi79)
2006. dec. 26. 13:00

Szia!

Én is dolgozom, úgy gondoltam egy kis mellékesnek jól jöhet. Még nem tudom mi lesz belőle, de szeretem csinálni. Mivel elég labilis jelenleg a munkahelyem nem tudom mi lesz, de dolgozni akarok fix helyen ameddig lehet. Hétvégén pedig eljárogatok, ha lesz rá igény. Remélem lessz.

2006. dec. 22. 19:16

Köszi szarvasi!

Igazad van, most hogy végiggondoltam elég hülye kérdés volt :-) Hiszen akkor belekötne a dobozába....Uhh bocsi is ezért.

2006. dec. 21. 12:52

Szia issy!


Én nem tudok róla.Azt tudom, hogy porcelán por van olyan ami fényre, és levegőre köt.De lehet már van levegőre kötő zselé is, bár ha az anyagából indulok ki nehéz elképzelni, mert akkor a dobozába is belekötne.

2006. dec. 21. 12:45

Sziasztok!

azt szeretném megkérdezni hogy van e olyan zselé ami nem UV-ra köt meg?

54. szarvasi79 (válaszként erre: 53. - Virkina)
2006. dec. 18. 13:32
mikor tanuló voltam, akkor velünk is megvetettek mindent, mert a sulinak szerződése volt egy nagykerrel, és érdekük volt, hogy tőlük vásároljunk.Vizsgán nekünk is meglett mondva, hogy milyen munkaruhában lehetünk, egyformán kelett kipakolni, és mindenkinek egységes volt a felszerelése.ezt átkell vészelni a pénztárcának.Mire megvolt az összes vizsgám,a bizonyitvány a kezemben volt, de pénzem egy szálsem.annyit spóroltam, nem vettem magamnak semmitnem jártam szórakozni.Fél évig nem volt látszetja a munkámnak.Két év, amíg visszajön az ára a tanfolyamnak, és már nyereség is van.Én már nem dolgozom üzletben, mert a vállalkozást fenntartani egy vagyon, inkább van egy normális munkám.Pedig nagyon szeretem a szakmámat!
53. virkina (válaszként erre: 52. - Szarvasi79)
2006. dec. 15. 08:45
Teljesen igazad van, de az is elég érdekes, hogy nekünk még azt is megszabták hogy milyen legyen a lábáztató tál a pedikürnél, mert a vizsgán az hogy mutat.Persze mindenkinek más.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook