Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


22. Ekka (válaszként erre: 21. - Tinendo)
2006. nov. 9. 09:00

Mit szeretnél?

Zselé, porcelán, uv, levegőre kötő stb.?

Mindnek érdekel az ára?

21. tinendo (válaszként erre: 20. - Ekka)
2006. nov. 9. 08:53
És te hol szerezd be hozzá az alapanyagot és mennyiért?
20. Ekka
2006. nov. 9. 08:52

Házilag is megoldható a körmözés, de rengeteg gyakorlást igényel. Egész más másnak és magadnak készíteni, hiszen az egyik kezed ügyesebb.

És persze fontos a minőségi alapanyag, ha nem akarod, hogy az első mosogatás után lepattogjon minden 2. köröm.

Ezt, mint műkörmös mondom. (igaz nem ez a főállásom, de azért csinálom hébe-hóba:P)

19. muci5 (válaszként erre: 18. - Tinendo)
2006. nov. 8. 21:09
szegeden szoktam bevasarolni, mindjart irok egy privit
18. tinendo (válaszként erre: 16. - Muci5)
2006. nov. 8. 21:02
És hol és mennyiért veszel a műkörmödhöz cuccokat?
2006. nov. 8. 20:44

most voltam töltetni :) hetetnet megyek:)

én speckó a ragasztóra allergiás vagyok,így marad az építés :)

16. muci5
2006. nov. 8. 20:41
en felig magamnak felig a kormosom. vettem hozza mindent, a kovetkezo semat csinalom elmegyek , tetetek fel kormot, amikor kezd lenoni, magamnak toltom, es olyan 4 havonta hagyom lenoni, egy igy eszhez ter a korom, mire ujra megvastagszik akkor irany a mukormos es ujra rakatok fel...
15. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Szarvasi79)
2006. nov. 8. 16:16

Mindig különböző műkörmöshöz mentem Bp-en. Nem gyengékhez, szép munkájuk volt, visszajáró megelégedett vendégkörük. Gyakorlatilag már másnap kezdődtek a gondok, mint a három alkalommal.


Nekem egyszerűen genetikailag vékony és plasztikus a körmöm. Egyszerűen nincs mit tenni vele, örököltem. Bármit ehetek, semmit sem változik. Úgyhogy ebből kell kihozni a legjobbat. Marad általában a körömerősítő és a ceruza.

2006. nov. 8. 16:04
Elfelejtettem írni, hogy bármilyen műköröm alatt elvéknyúl a köröm, mert a műköröm felrakása előtt mindíg felkell reszelni a körmöt, mert csak így tapad meg az anyag.Ezért gyenge a köröm.Sajnos megkell várni amíg az a rész lenő.Ez pár hónap is lehet, egyén válogatja, van akinaek gyorsabban nő a körme.De tavasz, nyár környékén nő a leggyorsabban, és akkor a legegészségesebb!
2006. nov. 8. 15:58

Nekem épített körmöm van, zselé, immár 7 éve (ebbe csak most gondoltam bele:), de nagyon meg vagyok vele elégedve, már-már imádom :) Hosszúságát tekintve nem karom, hanom szép természetesen hosszú és mindig francia töltés van, aztán hetente járok reszeltetni, meg mikor hogy töltetni! Igazából nagyon jó barátnők vagyunk a manikűrösömmel, így már hiányzik, ha nem tudok menni valamelyík héten :)


Házilag én sem javaslom, jobb szakemberre bízni, meg aztán már nem olyan drágák, mint jónéhány évvel ezelőtt :)


A gombásodás ellen van egy jól bevált receptem: nekem otthon van műköröm ragasztóm, s mikor látom, hogy valahol levegős (mert már tölteni kéne), akkor nyomok oda egy kis ragasztót, így nem lesz gombás sem, és tartósabb is lesz :) Mindig mondja a manikűrösöm, hogy ragasztásban verhetetlen vagyok :) No igen, de legalább nincs gomba :)

2006. nov. 8. 15:48
Nekem több, mint 10 éve van zselé a saját körmömön, de nem ajánlanám a "házilagos" megoldást.Vannak jó és megfizethető műkörmösök, akiken sok múlik, hogy ne menjen tönkre a saját körmöd alatta.
2006. nov. 8. 15:34

Én dolgoztam műkörmösként.

A gomba nem biztos, hogy a műkörmös hibája, de persze lehet az övé is.Van sok olyan ember, aki nem ápolja a körmeit, azt gondolja a műköröm olyan marad mint amikor felrakják, csak az nő le, öregszik az anyag rajta, és ha nem jár rendszeresen (2hetente)reszeltetni, töltetni, akkor belevegősödhet, és elgombásodhat.Ez már nem a műkörmös hibája, mert erőszakkal nem csinálhatja meg senkinek a körmét.

Az tény, hogy drágák a hozzávalók, és csak annak éri megvenni, aki dolgozik is benne.

10. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Daroki)
2006. nov. 8. 14:40
3-szor próbáltam (ragasztott, porcelán, zselé). Dobálja le a körmöm, ráadásul még gyengébb és vékonyabb lett, mint előtte és hónapokig tartott a regeneráció. Szóval nekem sajna nem jött be.
9. 4423e63349 (válaszként erre: 8. - E71af41436)
2006. nov. 8. 13:46
Ne tedd!En is csak penzkidobasnak tartom hogy megvettem,mert ahogy irod a bal kezed nem ügyes,nalam detto:)Azonkivül olyan profin sohasem tudtam megcsinalni mint a manikürös:( Majd ha nagyon szeretnek megint mükarmokat csakis szakemberre fogom bizni,hatha nagyobb szerencsem lesz a gombak miatt.
8. e71af41436 (válaszként erre: 7. - 4423e63349)
2006. nov. 8. 13:37

Én is gondolkodtam már,hogy megveszek hozzá dolgokat,de egy ilyen felfedező úzon kiszámoltam,hogy a végösszeg a lámpával együtt 50ezer lenne. Ráadásul bal kézzel nem vagyok valami ügyes. Így maradok a műkörmösnél,aki nagyon profin megcsinálja.

A saját körmeimet rágom,így azok nem valami esztétkius látványt nyújtottak eleddig.

2006. nov. 8. 13:27

En raktam mar magamnak többször is.A kellekeket egy fodrasz manikür kellekboltban szerzem be.

UV.lampat is vettem,bar mar vannak olyan zselek,porok amikhez nem kell.Azelött manikürös csinalta mindig,de mert valoszinü egy rosszat fogtam ki,gombas lett a müköröm alatt.Börgyogyaszhoz kellett mennem vele:( Most jelenleg nincs mert csak zavarna a munkamban,meg szepen meg is nött az igazi:)))

2006. nov. 8. 13:13

Sziasztok!


Nekem volt már felrakva műköröm,de azt mondom,hogy soha többet!Szép volt,jó volt,de tönkretették a körmeimet.Nem lett gombás vagy ilyesmi,csak nagyon gyengék,vékonyak lettek a körmeim,nem is tudom hány hétbe telt mire visszakaptam a régi karmaimat.Inkább legyen rövid,de természetes és egészséges!

5. tinendo (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2006. nov. 8. 12:41
Hát a zöld szín a körmön nem valami bizalom gerjesztő. :((
2006. nov. 8. 12:39
a házilga feltett műköröm levegős maradthat,ami alatt bepálik a köröm és már hipp-hopp,jön ásóka.Első jele a zöld szín. nagyon randa tud lenni.
3. tinendo (válaszként erre: 2. - E71af41436)
2006. nov. 8. 12:29

:))

És milyen gombásodás elleni készítmenyeket kellene használni?

Ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, légyszi írja meg.

Köszi.

2. e71af41436 (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2006. nov. 8. 12:19

Saját tapasztalat szerint,nem érdemes az otthonival kisérletezni. Egy jó manikűrössel a börgyógyász által felírt gombásodás elleni készítmények árát megspórolod.Ha csak alkalmit szeretnél,akkor azt is tud felrakni és az nem kell hogy több ezerbe kerüljön.

Egyébként a téma nem hülye,de lehet,hogy a tudásbázisok közé kellett volna tenni. Bár kíváncsi vagyok hány embernek van műkörme?

2006. nov. 8. 12:03

Lehet, hogy egy hülye témát hoztam fel, de lehet, hogy van, akit érdekelne.

Talán csak azért is mert, akár egy alkalomra, akár mert tetszik neki a műköröm, ő is megpróbálkozna vele, és ha saját kezűleg teszi fel még olcsóbban is járna, mintha elmenne egy manikűröshöz.


Rakott már fel valaki otthon magának műkörmöt?

Könnyű megcsinálni? Mit hol szereztetek be hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook