Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


112. 70f88a822c (válaszként erre: 107. - 08448b1c33)
2007. febr. 8. 19:57

Nagyon fájnak, sajnos mivel nagyon gyengék, egészen rövidre vágtam őket (meg be is repednek tövig), így több ujjam hegye is mélyen berepedt, ezért szinte kibírhatatlan fájdalommal jár, ha valahová kicsit nagyobb lendülettel nyúlok oda :(

Senki ne próbáljon házilag megválni a műkörmeitől, ha nem akar úgy járni, mint én :(

2007. febr. 8. 19:46

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne!

Az UV lámpákkal kapcsolatosan szeretném megtudni hogy egy kezdőnek milyet érdemes venni, azt hallottam hogy 9 W-os legyen legalább, de hogy oldalt zárt e mennyire számít ? Vagy ami nem zárt oldalt az alatt is megköt rendesen a zselé?

110. 08448b1c33 (válaszként erre: 109. - Szarvasi79)
2007. febr. 5. 16:20
Köszönöm szépen! Ismét sokat segítettél :-)
109. szarvasi79 (válaszként erre: 108. - 08448b1c33)
2007. febr. 5. 15:34
Már válaszoltam, és nekem nem gond, ha kérdezel.
2007. febr. 3. 16:44

Sziasztok!

Kihalt a fórum...

Szarvasi még egy kérdésem van, megírtam priviben, bocsi hogy ennyi gondom van!

2007. jan. 31. 18:59

Köszi szarvasi !

Csillaba mi újság a körmeiddel?

2007. jan. 29. 17:49
Köszönöm szarvasi :-) válaszoltam is már ha nem baj:-)
105. szarvasi79 (válaszként erre: 104. - 08448b1c33)
2007. jan. 29. 13:01
írtam.
2007. jan. 29. 07:56
Engem nagyon érdekel a műkörmös szakma és el akarom végezni a tanfolyamot,de mivel erre most nincs lehetőségem még legalább egy évig, addig is szeretném legalább a saját körmöm elkészíteni.Be is ruháznék rá,kiszámoltam hogy nem kevés de nagyon nagyon szeretném.
103. 70f88a822c (válaszként erre: 102. - 08448b1c33)
2007. jan. 28. 22:44

Sajnos én annyira ügyetlen vagyok a bal kezemmel, hogy ez bennem fel sem merül, meg ahogy itt írta már valaki, ez is elég nagy beruházás, szóval most le kell róla mondanom. Pedig olyan szép volt. Én a hagyományos mandula formát kértem a második alkalommal, mert a szögletessel létezni sem tudtam, és nem voltak túl hosszúak. A műkörmösöm azt mondta, hogy rajtam kívül még egy ember van, aki ilyen formát kér, ő nem is igazán szereti, mert neki sem tetszik, de olyan szépen megcsinálgatta, hogy a végén már ő is beleszeretett.

Egyébként hogy is lehet járni? Az ötlet, hogy műkörmöm legyen úgy jött, hogy elmentem fodrészhoz, ott ült egy körmös kislány, várnom kellett, volt egy kis dugipénzem, és azt mondtam, most meglepem magam. Mivel nem tudtam, hogy milyennek kell lennie, nagyon tetszett az eredmény, a gond csak kb 3 nap múlva jelentkezett, nagyon elkezdtek felválni a körmeim, és egy teljesen, minden ütés, vagy feszítés nélkül leesett. Természetesen visszamentem, de ott tartottunk pár nap múlva, hogy egy hét múlva már tölteni!!! kellett, és két hét alatt 5-ször mentem vissza különböző leesésekkel, zseléleválásokkal. Amikor két hét alatt kb 15000 ft-ot hagytam a kis csajnál, akkor elegem lett, és kértem egy ismerőstől egy megbízható körmös telefonszámát. Ő, mikor először meglátta a körmöm, nem akarta elvállalni, de a közös ismerősre tekintettel mégis belement. Egy óra hosszáig maszkban csak a felesleges zseléréteget szedte lefelé, már azt hittem, hogy szilikózisom lesz :(. Aztán kb a harmadik töltés után mondta azt, hogy ez már kb úgy néz ki, ahogy ő szereti. A két munka között ég és föld volt a különbség. Ma már látom. A kiscsaj egy éve dolgozott, a nő meg több, mint 10 éve. Mikor csinálta a körmöm a nő, többször elmondtam neki, hogy a kiscsaj mit csinált másként, meg mit nem csinált, láttam, hogy egy párszor nagyon elképedt, de jó kolléga lévén nem nagyon szidta a másikat.

Szóval nagyon nem mindegy, hogy kihez kerül az ember. A tapasztalat itt nagyon sokat számít. Csak azon gondolkodom azóta is folyamatosan, hogy hogy kaphatott engedélyt az a kis csaj, és hogy miért éppen nekem kellett kifogni őt? :(

102. 08448b1c33 (válaszként erre: 101. - 70f88a822c)
2007. jan. 28. 22:14

Megértelek. Nekem is iszonyat gyorsan nő, szóval két hét után olyan lenövésem van hogy nem szép,pedig összereszelem , vigyázok rá stb. De én sem bírom hogy két hetente menjek töltetni.Mondjuk volt amikor szépen bírta nyáron több mint négy hétig, fel sem vált stb.

Engem egy ideje a készítés érdekel nagyon, de most nem tudok tanfolyamra menni, mert dolgozom és mellette járok főiskolára, szóval nem megy még egy harmadik dolog....

Magamnak szeretném elkészíteni, de sok kritikát olvastam így most megtántorodtam,de ahogy itt is írta szarvasi azért nem életveszélyes dolog ha az ember alapos. Úgy volt sikerül könyvet vennem,de sajnos elúszott a dolog.Nem tudom belevágjak e,nagyon nagyon szeretném magamnak megcsinálni amig nem jutok el tanfolyamra már addig is!

101. 70f88a822c (válaszként erre: 100. - 08448b1c33)
2007. jan. 28. 22:08
Én egyébként nagyon sajnálom. Mint írtam korábban is, egyik legfőbb ok, amiért megváltam tőlük, az az, hogy számomra nagyon drága (két pici, GYED, kölcsön, stb...). Sajnos még összereszeléssel sem nagyon bírja ki töltés nélkül négy hétig, így volt olyan hónap, hogy kétszer is tölteni kellett. Most is ez volt a helyzet, már nagyon csúnya volt, de nem volt rá pénzem. Meg ha minden igaz, akkor februártól újra dolgozni fogok, és nem akartam az új kollégáknál azzal nyitni, hogy megőrülnek a műkörmöm kopogásától, a számítógép billentyűzetén. :(
2007. jan. 28. 21:54

Uhh ez még olvasva is nagyon szörnyűűű!

Egyébként most nekem sincs fenn, de én nem feszegettem le, csak annyira felvált már két oldalt meg a tipnél hogy egyszerűen lejött némi reszeléssel és nem fájt persze.Most talán pihentetem pár napot. Nem tudom...

99. 70f88a822c (válaszként erre: 98. - 08448b1c33)
2007. jan. 28. 21:41
Nem azért, hogy valakinek technikát ajánljak, de sokszor jó meleg vízben megmostam szappannal a kezem, ettől felpuhult a kormöm, egy fém körömreszelővel megpróbáltam minél nagyobb felületen aláfeszíteni, és összeszorítottam a fogam :( Ki ne próbáljátok :( Örülök, hogy nem szakadt át egyik sem :(
98. 08448b1c33 (válaszként erre: 97. - 70f88a822c)
2007. jan. 28. 21:34

Szia Csilla! Még mindig fáj??

Úristen el sem tudom képzelni hogy tudtad letépni :-( brrrr

Most már vigyázz rájuk tényleg.

2007. jan. 28. 17:46
Lányok senki meg ne próbálja letépkedni megunt műkörmeit :( Eszméletlenül fáj... :(
2007. jan. 27. 19:56

Sziasztok!

Az jutott eszembe hogy szakamilag ti biztos tudjátok kell, és mennyi idő után pihentetni a saját körmünket? Mi veszi jobban igénybe a saját körmöm a tip-es vagy más technikával készült műköröm?

95. Tamy (válaszként erre: 93. - 70f88a822c)
2007. jan. 27. 19:16
Hát mostmár csak azt teheted, hogy minél jobban vigyázol a saját körmeidre. Vegyél rá erősítőt és kencéld át legalább két naponta. Olajos ápolót is használhatsz az akézbőrnek sem rossz, főleg ilyen vacak időben.
2007. jan. 27. 14:50
Szarvasi írtam privát üzit, ha lesz időd létszi nézd meg!Köszi4
93. 70f88a822c (válaszként erre: 92. - 08448b1c33)
2007. jan. 26. 22:20
Ez így van :( Buta voltam, de sajnos ilyen vagyok. Valamit elhatározok, és megcsinálom, még akkor is, ha csöppet sem ésszerű :(
92. 08448b1c33 (válaszként erre: 91. - 70f88a822c)
2007. jan. 26. 20:36
Ejnye Csilla!! Jujj olvasni is rossz volt, nem szabadott volna, mert igy ahol még fogja a ragasztó ott letépi a körmöd felszínét kegyetlenül :-(
91. 70f88a822c (válaszként erre: 88. - Szarvasi79)
2007. jan. 26. 19:24

Köszönöm szépen én is, hogy ilyen kedvesen foglalkoztok minden hozzátok fordulóval. Sajnos ma tettem egy nagy butaságot. Ugyanúgy szabadultam meg a műkörmeimtől, mint már egyszer, azaz felfeszegettem. Megpróbáltam levágni a tippet, és lereszelni a felszínét úgy, ahogy a műkörmöstől láttam, amikor kicseréli a tippet, de nem nagyon sikerült. A végén meguntam, jól megáztattam a körmömet langyos vízben, és nekiestem. Gondolom el tudjátok képzelni, hogy milyen volt, mennyire fájt, és hogy most milyen a körmöm. Egyébként a végeredmény szerintem a körmösnél is hasonló lett volna, csak kevesebb fájdalommal. Bár javízsatok ki, ha rosszul hiszem. :(

Tudom nem lett volna szabad, de így sikerült...

90. szarvasi79 (válaszként erre: 89. - 08448b1c33)
2007. jan. 26. 17:50

Köszi!

Aki ilyen munkát választ akkor is kedvesnek kell lenni, ha a vendég morcos, vagy nem tetszik neki amit csinálok.(erre is volt példa)

89. 08448b1c33 (válaszként erre: 87. - Szarvasi79)
2007. jan. 26. 17:17

Köszönöm szarvasi a választ!

Azt mindenképp le kell írnom hogy Te és Tamy nagyon aranyosak vagytok, mert őszintén és kultúráltan válaszoltok minden nem szakmabeli,de érdeklődő kérdésére.

Olvastam egy-két fórumot ahol nyomdafestéket nem tűrő hangon írtak emberek véleményt bizonyos dolgokra.

Abból amiket Ti írtok, úgy gondolom minden szakembernek így kellene hozzáállni a dolgokhoz és biztos nagyon kedvesek vagytok a vendégeitekkel is! Sok sikert a munkátokhoz továbbra is! :-)

88. szarvasi79 (válaszként erre: 81. - 70f88a822c)
2007. jan. 26. 11:52

Szia!


A zselé egy idő után elkezd öregedni, törékennyé válik.Ezért is válik fel.Ez egyszerűen összekell reszelni, egy színtbe hozni a saját körmöddel.Ezt magadnak is megtudod csinálni.biztosan láttad milyen reszelőt használa műkörmösöd, de én a vendégeimnek szoktam ajánlani csak egy sima polirózót, és annak a dúrvább részével meg tudják csinálni.

Ha a tip is felvált, akkor a körmösöd kitudja cserélni, és ki is kell, mert leszakadhat, és az fájhat is, ahol még a ragasztó biztosan tartaja.

Feszgetni nem érdemes!!!!!

Lehet, csak egy kis törés van benne amit még lehet javítani, de ha feszgeted, akkor cserélni kell.

Nem szégyen az, ha meguntad, és leakarod szedetni, vagy más okból akarsz megszabadúlni tőle.

Mikor tanultam, akkor magamon gyakoroltam, és előszőr úgy éreztem nem kap levegőt a körmöm, egy hét után leszedtem, visszaraktam, így ment egy darabíg mire megszoktam, és ma már nem tudnék létezni nélküle.

Van olyan akinek megváltoztatom a formályát,mert zavarja a munkában a kocka forma.Az ovális köröm most divatos is, és kényelmesebb is.

87. szarvasi79 (válaszként erre: 80. - 08448b1c33)
2007. jan. 26. 11:42

Én egyáltalán nem tartom veszélyesnek, ha magad akarod készíteni a körmeidet.


A körömgomba kialakulása inkább a nem gondos ápolásból ered.

Amiket itt már mindenki leírt, ha felválik a zselé, és nincs lereszelve, nem törődsz vele, és csinálsz vele mindent, mosogatsz stb.Ha víz alákerül, de még akkor sem biztos, hogy kialakul.

De, ha mégis, akkor sem kell megíjedni.A gombásodást összelehet tévesztenni azzal, ha pl, véletlenül a körmöd alatt megszúrod valamivel, és a körömágyról kicsit felvállik a saját körmöd.

Három féle gomba van, ezekből egy fájdalmas, a többi nem fáj,csak csúnya.

Vagy a köröm végétől kezd el változni a színe, vagy a körömágytól, és ha ezt látod, azzonnal le kell szedni a műkörmöt, óvatosan felreszelni a saját körmöd, és a gyógyszertárakban tudsz hozzá venni gombára ecsetelőt, és akkor megszabadulhatsz a gombától.

Ne félj, nem olyan egyszerűen alakúl ki a körömgomba, időben észre lehet venni!

Ha viszon valakinek a lábán gombás a köröm,akkor inkább műkörmösre bízza.Mert átviheti a kezére is.

2007. jan. 25. 22:17
Köszönöm Tamy!
85. Tamy
2007. jan. 25. 20:08
Szia issy! Priviben elküldtem a címeket.
84. 08448b1c33 (válaszként erre: 83. - 70f88a822c)
2007. jan. 25. 17:57

Igen ez lesz a legjobb Csillababa :-)

Ha rendes a körmösöd nem kell magyarázkodnod, meg fogja érteni.Én amikor legutóbb voltam a körmösömnél, épp utánam ment egy vendég hozzá aki kifejezetten "leszedetni" ment a körmeit, mert nem tudja megszokni azt mondta. Nincs ebben semmi,más is vagy így, vagy épp csak egy -két alkalomra szeretné viselni őket.

83. 70f88a822c (válaszként erre: 82. - 08448b1c33)
2007. jan. 25. 17:28
Köszi szépen, akkor elmegyek a körmösömhöz, bár pont ezt szerettem volna elkerülni, mert olyan kellemetlen, hogy meg akarok válni tőle. Sajnos csakis anyagi okokból :(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook