Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


172. Sylvia 3 (válaszként erre: 171. - 5d3fac1d2b)
2007. júl. 24. 09:15

Köszönöm a segítséget.

Találtam egy ingyenes interaktív tanfolyamot a neten és megnéztem, hogy milyen anyagokkal dolgoznak. Csak sajnos nincs mindegyikhez odaírva, hogy mit mire használnak. De sokat segítettél. Köszi! :)

171. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 169. - Sylvia 3)
2007. júl. 23. 18:39

Ezek a kifejezések a porcelán műkörömépitésben használt szerek megnevezései!Én zselével dolgozok...


acril liqid =folyadék,amivel a porcelánport kevered és így tudod a körmeidre felhordani



primer=szerintem előkészitő folyadékok:zsirtalanitó,tapadás elősegitő(ebben nem vagyok biztos)



A többit nem tudom,hülyeséget meg nem akarok írni,régen tanultam és a porcelánt nem is használtam!De a kellékesnél ha megkérdezed,biztos segít!

170. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 167. - Ancsuka03)
2007. júl. 23. 18:35

Szia!

Műkörmös vagyok.

Amik kellenek:tip,ragasztó,reszelő,ecset,rózsaszin vagy szintelen zselé,fehér zselé(ha franciát akarsz),fixáláshoz én acetonmentes lakklemosót használok(FIXÁLÁST akkor kell végezni,AMIKOR MÁR TELJESEN KÉSZ A KÖRMÖD ÉS MEGSZÁRAD A ZSELÉ A LÁMPÁBAN,marad egy ragacsos réteg,ezt kell letörölni)

Az jó ötlet,hogy elmész egy műkörmöshöz és megnézed a folyamatot!

Majd még írok,ha lesz kérdésed!

2007. júl. 23. 18:19

Sziasztok!


Kérnék egy kis segítséget tőletek.

mit takarnak ezek a kifejezések:


acril liqid

primer stift

primer oldat

cleaner

és a három az egyben cleaner.


Aki válaszol annak előre is köszönöm.

Sylvia

2007. júl. 14. 13:18

Ja és senki ne értsen fére, nem akarom csinálni csak sajátrészre nem akarok belőle hasznot húzni stb. Azért hogy magamnak itthon megcsináljam a műkörmöt azért egy tanfolyamot elvégezni nem akarok, gondolom ez érthető.


Üdv: Ancsu

2007. júl. 14. 13:13

Sziasztok!


Nagyon új vagyok az oldalon és a fórumon is!

Szeretnék egy kis segítséget valakitől, műkörömépítés ügyben!

Magam szeretném feltenni a műkörmöt vagyis zselét, mégis miket kell hozzá vennem? Lámpa UV már megoldott, olvastam a rózsaszín és a fehér zseléről, gondolom mind a kettő kell ha franciát akarok, illetve ecset, valamilyen fixáló gondolom. Ha ebben valaki tud nekem segíteni azt szivesen venném. Mondjuk arra gondoltam, hogy elősszőr elmegyek műkörmöshöz megnézem, hogy csinálja, illetve egy töltést is megnézek és ezután vágok csak bele.

Régen nekem volt, de egyszerűen sajnálok érte havonata 2* több ezer FT-ot kiadni ha a negyedéből én is megtudom csinálni (régen a sima műanyagot tettem fel és senki nem mondta meg, hogy nem műkörmös csinálta mert szépen megvolt a széle reszelve stb.)


Csillagvirág: téged olvastalak, hogy szegedi vagy, én is, esetleg te tudnál nekem segíteni?


Mástól is várom viszesen a hozzászólásokat!


Nagyon köszönöm: Ancsu

166. Judith82 (válaszként erre: 155. - 5d3fac1d2b)
2007. júl. 10. 08:27

Szia!


Engem nagyon érdekel a műköröm építés, szeretnék elvégezni egy tanfolyamot de elég drágák (és jelenleg építkezünk).

Abba kérném a tanácsod, hogy én magamnak tudok műkörmöt csinálni.

/köröm erősítés érdekelne/


Előre is köszönöm!


Judit

Te merre felé dolgozol?

165. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 160. - Évi19)
2007. jún. 6. 22:47
Bocsi,ebben nem tudok segíteni:-((((
164. erikpipi (válaszként erre: 158. - Szarvasi79)
2007. máj. 31. 15:15
Én homlok egyenest másképp csinálom, mint ahogy tanultuk, pl zsírtalanítót egyáltalán nem használok. VAnegy barátnőm ő is szakmabeli, amikor rájön valami okosságra, rögtön elmeséli a tapasztalatot. Végül is a gyakorlat teszi a mestert.
163. erikpipi (válaszként erre: 150. - Kingi7)
2007. máj. 31. 14:54

Ecsetet lególcsóbban a Bősze ecsetboltban, Bősze Csaba 1122 Budapest, Városmajor utca 1.

(1)355 1863 féláron mint egy műkörmös szaküzletben, az alapanyagot pedig pl. a [link]

162. hetessycintia (válaszként erre: 156. - Kingi7)
2007. máj. 31. 14:54
Ha rendesen felbolyhozod a körmöt,akkor nem szabad leesnie.Épített porcelánt szeretnél,vagy tip-est??
161. erikpipi (válaszként erre: 150. - Kingi7)
2007. máj. 31. 14:49
Hol laksz?
160. Évi19 (válaszként erre: 155. - 5d3fac1d2b)
2007. máj. 31. 14:00
Szia!szeretnék tanácsot kérni,hogy hogyan kezdjek hozzá?Hol keressek tanfolyamot Békéscsabán?Ha tudsz segíts!
2007. máj. 13. 22:29
Hello!most szeretnem elkezdeni a kormos tanfolyamot es arra lennek kivancsi hogy mennyibe kerul megvenni minden alapanyagot ahhoz hogy majd dolgozhassak?!(alapanyagok, uv lampa, kormos asztal, szek ilyesmik)
2007. ápr. 5. 11:07

Nem értem miért lenne baj, ha valaki magának csinálja a körmeit.Ha van hozzá türelme, és tehetsége, akkor miért ne?Pláne, ha érdekli, és utánna jár a dolgoknak!

Minden műkörmös elkezdte valahol...:)

Nekünk soha nem mutatta az oktató, ő hogyan csinálja, csak magyarázta.


kingi7!


Én most indítom be megint az üzletemet, és eddig csak zselével dolgoztam, de sokan kérik tőlem a porcelánt is.

olvastam a neten olyan anyagokról, amit lehet alapnak kenni, és gombátalanít, és megelőzi a fellevegősödést.

Szeretném kpróbálni, ha beválik szólok:)

157. 08448b1c33 (válaszként erre: 154. - Szarvasi79)
2007. ápr. 4. 16:33

Sziasztok!

Szarvasi: Már nem félek a "házi körmözéstől" :-)

Igaz -Te is tudod- hogy sok mindennek utánajártam, olvastam , kérdeztem. De így utólag örülök nagyon hogy bele mertem vágni, és nem hátráltam meg.

Hálisten találtam 30km-re egy helyet ahol tudok vásárolni kellékeket, ha majd elfogy bármi.Egyenlőre még van a zseléből :-)

156. kingi7
2007. ápr. 4. 15:55

Köszönöm a tippeket :) élni fogok vele:)


Egy dolog ami nem teljesen kerek...hogyan lehet a porcelánnál kiküszöbölni, hogy ne levegősödjön fel?


Néha ezzel találkozom-hozzáteszem, a körmöseimhez is ezért jártam vissza állandóan, levegősődés és leesett-

2007. ápr. 4. 12:28

Sziasztok!

Én műkörmös vagyok.

Ha bármibe tudok segiteni,írjatok.

Én zselével dolgozok.

154. szarvasi79 (válaszként erre: 153. - 08448b1c33)
2007. ápr. 4. 12:14
Akkor már nem félsz annyira a műköröm sajátkezü gyártásától, mint régen?:)
2007. ápr. 4. 10:58

Sziasztok!

Szia Szarvasi és Csillababa és a többiek:-)

Nem jártam erre mostanság, örülök hogy azért vannak új hozzászólások.

Jelentem a körmeim megvannak és semmi gond velük, nem törtek le,nem levegősödik :-)


Kingi7:rengeteg helyen vásárolhatsz és nem kell hogy igazold papírral hogy műkörmös vagy, persze biztos van ilyen hely, ill. márka amit csak papírral vehetsz meg azt hiszem az NSI ilyen pl.

A neten is lehet rendelni , de ha van a közeledben bolt, kár a postaköltségért fizetni.

152. Csillagvirág1988 (válaszként erre: 150. - Kingi7)
2007. ápr. 2. 16:06

Szia!

Én Szegeden lakom,itt tudok egy jó helyet ahol viszonyleg olcsón hozzá tudsz jutni az alapanyagokhoz! Én tavaly előtt vettem meg a port és a hozzá való folyadékot,akkor 3500Ft ból kijött a kettő!

Szóval,ha szegedi vagy vagy erre jársz akkor mondom a helyet:

Belváros, a Széchenyi tértől nem messze(fő tér. Horváth M. utca,ebben az utcában van a kisszínház is. Meg fogod találni az üzletet,nem túl nagy,de mindent megvehetsz ott!

Ha nem akarsz Szegeden vásárolni,akkor itt a neten is rendelhetsz alapanyagokat. Van műköröm.lap.hu oldal,ott biztosan sok hasznos információt találsz ezzel kapcsolatban!

Szia

2007. ápr. 2. 11:23

Szia csilllababa!


CSak akkor fogod megtudni neked melyik köröm a jobb ha kipróbálod a porcelánt is.

mindenkinek más jön be, és azt tapasztaltam.

A porcelánt sokan szeretik.Inkább anyagában van különbség.

Ne aggódj, ha nem vállik be az új körmösöd, nem hinném, hogy a régi neheztelni fog.Megmondod, hogy kiakartad próbálni a porcelán körmöt is, és mivel ő csak szeléset csinál ezért mentél máshova, vagy azt, hogy barátnőd, és gyakorolni akart rajtad.A vendég dönti el hova akar menni, és ezért nem kell megharagudnia.


szia kingi7!


Én úgy tudom bármelyik nagykerben vehetsz hozzávalókat.

De az interneten is rendelhetsz, van nagyon sok áruház itt is.

150. kingi7
2007. márc. 29. 17:26

Sziasztok!


Én nem végeztem körmös tanfolyamot, de egy éve magamnak csinálom a porcelán körmeimet. Berágtam arra, hogy bármely körmösnál-több is volt- jártam mindig fellevegősödött és letört a széle, pár nap után kezdte és hol az egyiket, hol a másikat hagytam el. Gyorsan nő a körmöm, így 2 hetente kellett mennem, nos anyagilag és időileg is csőd volt.

Amit ellestem én a reszelt körmöt töltés előtt mindíg zsírtalanítóval és fertőtlenítővel lekenem, a többi porcelán.

Amíóta saját magam csinálom, egyszerűbb...letörik? % perc és kész.


Egy gondom akadt, hogy akin keresztül beszereztem az anyagokat, már nem tudom beszerezni.


Tud valaki segíteni abban hol lehet port és egyebet "végzetség nélküll" vásárolni?

2007. márc. 29. 17:17

Sziasztok!

Nem bírtam tovább és visszarakattam a körmeimet! Most újra nagyon szépek, bár sokkal rövidebbek, mint voltak, így az irodában sem feltűnőek. Sokan el sem hiszik, hogy műköröm, mert a hagyományos mandula formát kértem megint. Szóval nagyon örülök!

A kozmetikusom most jár tanfolyamra, és májusban fog végezni. Szeretnék áttérni majd hozzá, de elbizonytalanít az, hogy míg nekem tippes, zselés körmeim vannak, ő jobban kedveli az épített porcelánt, és azt mondja, hogy inkább azt szeretné majd csinálni, és az jobban is megy neki. Mit gondoltok? Tudom, hogy át lehet térni egyik anyagról a másikra, de én nagyon meg vagyok elégedve ezzel is. Mik az előnyei és hátrányai egyiknek és másiknak. Illetve nem nehezebb épített porcelánt csinálni? Mit tegyek? Előre is nagyon köszi a véleményeket, mert most tényleg gondolkodóba estem... Az a műkörmös, aki korábban és most is felrakta a körmeimet egy kicsit így is neheztelt, hogy egy pár hónapig (míg a letépkedett körmeim gyógyulgattak) felé sem néztem, nem szeretnék abba a helyzetbe kerülni, hogy a kozmetikusom nem válik be az új technikával és újra vissza kelljen könyörögnöm magam hozzá. :(

Kérlek adjatok tanácsot! :)

148. 08448b1c33 (válaszként erre: 147. - Bazsó)
2007. márc. 29. 17:00

Szia!

Uhh az nem itt van.

én is el akarom végezni, bár most nem megy egyenlőre.

Igy csak magamnak csinálom a körmöm. :-)

147. Bazsó (válaszként erre: 146. - 08448b1c33)
2007. márc. 28. 19:07
A tanfolyamra én jelentkeztem,és Békés megye,Békéscsabán.
146. 08448b1c33 (válaszként erre: 144. - Szarvasi79)
2007. márc. 28. 16:22

Sziasztok!

újra élet van a fórumon :-)

Szarvasi: a körmeim jól vannak és hálisten nincs semmi gond eddig, már újra megcsináltam őket, vagyis csak töltöttem , inkább az díszítés élvezete miatt:-)

Többen is megnézték és dícsérték már, igaz nem szakmabeliek de jól esett.


Ez a tanfolyamár nem is olyan rossz amit itt olvastam ez hol van helyileg?

145. Bazsó (válaszként erre: 144. - Szarvasi79)
2007. márc. 28. 12:21
Örülök,hogy tetszik az oldal,remélem sok hasznos terméket találsz majd!:))
144. szarvasi79 (válaszként erre: 143. - Bazsó)
2007. márc. 26. 17:09

nézegettem az oldalt, még nem láttam, de tetszik.

az árakat mé nem néztem meg, mert még annyira nem volt időm.

143. Bazsó (válaszként erre: 142. - Szarvasi79)
2007. márc. 26. 12:51

Köszönöm,hogy válaszoltál!

Az iskola ahová járok majd,több mint 10 éve csinál ilyen tanfolyamokat,az oktató szintén 10 év tapasztalatával bír,a mai napig szalonja van!

Az ár most 120,000ft.Ebben benne van minden,vizsgadíj,készlet 40,000ftértékben.Plusz a tananyag.Tudom,hogy nem olcsó az indulás sem.

Ha gondolod priviben küldök egy címet ahol rengeteg kellék van,az árak nem tudom mennyire jók(még nincs tapasztalatom)majd kérem a véleményedet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook