Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


142. szarvasi79 (válaszként erre: 141. - Bazsó)
2007. márc. 26. 11:45

Szia!


Mikor én jártam már akkor sem volt olcsó, és ha dolgozni fogsz benne, akkor sem lesz az!

De csak az elején kell áldozni rá.Én most újra dolgozni fogok, és most veszek egy két új dolgot, meg egy új asztalt is, nekem ez a beruházás most kb 100 000ftba fog kerülni.

A tanfolyam már drágább azt hiszem.

Ha jóhírű a suli, akkor bízz benne!akkor biztos olyan oktató tanít majd, aki sok titkot elárúlhat.De kérdezni kell mindenről!

gondolom kaptok tanuló csomagot, és biztos nem rosz minőségü dolgokat fognak rátok sózni.

Nekünk egységes volt a pedikür készlet is, 33 000volt, de nagyon jó minőség.

Én már eladtam, mert a pedikürt nem csinálom.

Sok sikert neked!

141. Bazsó (válaszként erre: 139. - Szarvasi79)
2007. márc. 25. 20:25

Kedves Szarvasi!

A napokban jelentkeztem egy körmös tanfolyamra(okj)április elején indul.

A jóhírű iskolával kapcsolatban szeretném kérdezni,hogy ez mit takar.

Nem olcsó egy ilyen tanfolyam,nem tudom jól választottam-e.

2007. febr. 26. 19:41

Sziasztok!

Na hát ezért nem írtam ilyesmit eddig ide csak priviben szarvasi :-)

Szinte vártam hogy valaki jól leszóljon.

Én elismerem hogy ez egy komoly szakma és aki mint hivatást űzi természetesen kitanulja, elvégzi az OKJ-s képzést, de egyébként én szarvasival értek egyet teljes mértékben! :-))

Én is több embertől hallottam hogy gond volt a körmével és végzett körmös csinálta.Tehát itt a tudás és a tapasztalat, odafigyelés a legfontosabb.

Egyébként meg nem ismerem a Barrycidált,de szerintem a körmösöm sem ismerte akihez jártam mégsem volt gombás vagy bármi más a körmöm ...

139. szarvasi79 (válaszként erre: 138. - Hesantia)
2007. febr. 26. 11:51

Én is műkörmös vagyok, és szerintem ha valaki utánna néz, és elég körültekintő akkor miért nem próbálja meg!

Egy szakembernél is előfordulhat gombásodás!

Ismerek sok olyan műkörmöst akik nem elég jó hírű iskolákban tanultak, és nem is sejtik miért nem marad fent a köröm, vagy mi az a it rosszúl csinálnak.

Nagyon sok jó könyv van, és sok oktató kazetta ami szerintem mindenre felhívja a figyelmet!

2007. febr. 26. 10:41
Sziasztok!Én annyit tennék hozzá mint szakember saját kezüleg biztos nem tennék fel mükörmöt.Ugyanis a gombásodás veszélye és egyéb betegségek hamar elöjönnek ha picit is helytelenül van feltéve a köröm.Meg elég fontos lépések vannak azelött mielött bárki is bármilyen mükörmöt épithetne.Ismeritek pl a Barrycidált amit mindig használni kell épités elött?Nem akarok észt osztani de ez tényleg olyan dolog amit jobb szakemberre bizni,mert komoly károsodást okozhattok az egészséges körmötökön./lehet szidni ;-)
2007. febr. 26. 07:30

Köszi aranyos vagy :-) hát még most nem tökéletes, de azt hiszem idővel menni fog.

Megcsináltam este hugiét is, egész szép lett, mert másnak azért könnyebb persze mint a saját kezünkön.

136. 70f88a822c (válaszként erre: 135. - 08448b1c33)
2007. febr. 26. 05:22
Gratulálok! Nagyon ügyes vagy, hogy bele mertél vágni! A sok gyakorlás biztosan meghozza majd az eredményt, és minden alkalommal szebb lesz! Ügyi vagy!!! :)
2007. febr. 25. 18:34

Sziasztok!Szia Csillababa :-)

Örülök hogy előkerültél.

Képzeld én közben megvettem ami kell és végre belevágtam, megcsináltam magamnak a körmeimet, épített zseléset. Elsőre nem lett tökéletes de nagyon élveztem és majd igyekszem fejlődni.

Épp most nyúz hugom is hogy az övét is csináljam meg.

Hunor baba: én nem tudok olyan tanfolyamról ahol csak körömépítést tanítanak, legalábbis azok közt ami OKJ-s.

134. e71af41436 (válaszként erre: 132. - 70f88a822c)
2007. febr. 25. 16:16

szerintem nincs annál rosszabb mint amikor az ember nem érzi jól magát a bőrében.

én rágom a körmöm és mindig nagyon zavart,hogy ronda a kezem(érdekes a kövérségem sem zavart ennyire)mindig zsebre tett kézzelmászkáltam,ha pölö egy interjúra mentem,akkor is szorosan magam mellett tartottam a kezem. mióta műkörmeim vannak,már nem vagyok zavarban. nagyon jó körmöst talátltam,aki havonta egyszer megcsinálja és az a havi 2700forint nem sok érte.

2007. febr. 25. 11:12

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol és hogyan tudnék megtanulni műkörömépítést, de csakis kizárólag ez érdekel, sem manikűr, sem pedig pedikűr. Saját használatra, hobbi szinten szeretném csinálni. Természetesen jó szakembertől tanlulnék szívesen.

2007. febr. 24. 22:25

Sziasztok! Itt vagyok, csak mostanában nagyon elfoglalt. (két picúr szülése után febr. 15-én álltam újra munkába, és nagyon nehéz visszaszokni :(.

A körmeim sokat javultak, hálistennek (aki esetleg nem tudja: én voltam az a lüke, aki úgy szabadult meg a műkörmeitől, hogy meleg vízben feláztattam őket, és lefeszegettem ).

Szóval jobban vagyok, szépen nőnek lefelé, de mivel iszonyatosan gyengék, még mindig tövig kell vágnom őket, ami az ujjbegyeimnek nem tesz túl jót (gyakran szétrepednek).

Nagyon hiányoznak a szép körmeim. Gyakran észreveszem, hogy az új kollégák nézegetik a kezemet (és sajnos nem elismerően, hanem sajnálkozva...). Nem mondhatom el mindenkinek, hogy azért néz ki így a kezem, mert most szedtem le a műkörmeimet...

A legjobb az egészben az, hogy a kozmetikusom most jelentette be, hogy tanfolyamra jár, májusban végez, onnantól kezdve már csinálhat ő is műkörmöt.

Nem is tudom. Nagyon szerettem, ahogyan kinéztek, szinte felöltözött a kezem általuk. Sokkal nőiesebb, és ápoltabb volt. de ugyanakkor rengeteg időt kellett a körmösnél töltenem (ami most az egésznapos munka miatt már nehezen kivitelezhető), illetve nekem nagyon sokba került (bár így, hogy már dolgozok, éppen kibírnám...).

nem tudom...

Annyi érv szól mellette, és ellene is. ti mit gondoltok?

(na most jó sokat írtam, bepótoltam a hiányzást... :)

131. szarvasi79 (válaszként erre: 117. - 0b099f6590)
2007. febr. 22. 16:58

Szia jocoanya!


Egy vendégem ugyanezzel a gonddal küszködik.

Ha száraz a körmöd, akkor szerintem semmiképp ne lakkozd!Ha eddig lakkoztad, és vágd rövidre.

Én a vendégeimnek csak körömágyápoló olajjal szoktam körbe kenni a körmeiket.

Van akinek már ez is elég, de ehez is idő kell.

Ilyet vehetsz szakboltba, kb 700-1500 ft között van az ára.

De ott már jobban tudnak segíteni, ha elmondod mi a problémád.Biztos van csak erre valami kence.

2007. febr. 22. 13:33

Igen csillabab is eltűnt meg mindenki :-(

kár...

2007. febr. 22. 12:54

Szia Issy!Már válaszoltam!

Csilllababa nagyon eltűntél!

2007. febr. 21. 14:48
Irtam ismét privit szarvasi :-)
2007. febr. 19. 17:38

Sziasztok!

szarvasi írtam privát üzit, kép még nincs egyenlőre!

2007. febr. 13. 11:14

Szia issy!


Persze, hogy jó, nagyon is!

Szerintem ez elég jó ár!Én boltból drágábban vettem.Még mindíg megvan, igaz kaptam ajándékba egy másik lámpát is, de sokszor még mindíg ezt használom.Nekem semmi gondom nincs vele.Egyszer cseréltem benne csövet.Otthoni használatra tökéletes.

2007. febr. 12. 18:42

Szia!

Megrendeltem az Euro UV lámpát előbb telefonon igaz 1500 a postaköltség de mivel 100 km-re lakom még igyis megéri inkább mint elmenni érte.

igy végül is 10300 ft lesz az is jó még nem?

2007. febr. 12. 13:32

Szia Issy!


Megnéztem, és a beautynails oldalon vannak a jobb lámpák szerintem, ott bármelyiket megveheted.

Nekem az Euro UV lámpám volt, de nagyon sokáig bírta, és kb 4évvel ezelőtt én 16 000ft ért vettem.A 8800 ftos ár nagyon jó érte.Kétkezest ne vegyél!

A többi lámpa is jónak tünt, ezt már neked kell eldöntened melyiket veszed.Szerintem nem árt majd pótcsövet is renedelned hozzá.Biztos ami biztos!

2007. febr. 11. 17:50

Sziasztok!

Itt van két link, UV lámpa van rajta. A véleményeteket kérném melyiket javasoljátok, főleg rád számítok szarvasi :-)


[link]

[link]

2007. febr. 11. 14:34
Olyan lassú a gépem, bocs kétszer küldtem az üzenetet, véletlen volt.
121. szarvasi79 (válaszként erre: 118. - 70f88a822c)
2007. febr. 11. 14:33

Igaza van Issynek!Kb 6hónap mire lenő.Az én tapasztalatom az, hogy nyáron gyorsabban nő a köröm, mint télen.

Köszönhető a vitaminoknak.Még megpróbálhatot a sörélesztő tablettát, attól tuti gyorsan lenő.és a hajnak is jót tesz.Bár azt hallottam a mellékhatásaként kicsit hízni lehet.Ezt nem tudom, én még nem próbáltam.

De az biztos, amíg le nem nő addig vágd rövidre, mert úgy is befog szakadni, és még fájhat is, ha épp úgy szakad.

120. szarvasi79 (válaszként erre: 118. - 70f88a822c)
2007. febr. 11. 14:31

Igaza van Issynek!Kb 6hónap mire lenő.Az én tapasztalatom az, hogy nyáron gyorsabban nő a köröm, mint télen.

Köszönhető a vitaminoknak.Még megpróbálhatot a sörélesztő tablettát, attól tuti gyorsan lenő.és a hajnak is jót tesz.Bár azt hallottam a mellékhatásaként kicsit hízni lehet.Ezt nem tudom, én még nem próbáltam.

De az biztos, amíg lenem nő addig vágd rövidre, mert úgy is befog szakadni, és még fájhat is, ha épp úgy szakad.

119. 08448b1c33 (válaszként erre: 118. - 70f88a822c)
2007. febr. 10. 17:20

Én azt olvastam, hogy nagyon sok idő kell mire lenő a természetes köröm, vagyis megújul az egész, kb 3-6 hónapot írtak szakemberek egy fórumon.

Szóval még lehet várni csillababa :-(

Reszeld folyamatosan rövidre hogy be ne szakadjon vagy ilyesmi, mást nem tehetsz, körömerősítővel lekenheted még.

118. 70f88a822c (válaszként erre: 114. - Szarvasi79)
2007. febr. 10. 14:14
Köszönöm az aggódást! Nagyon jól esik, hogy így törődtök velem, pedig én voltam a nagyon buta :(. Talán egy picirt már jobb, kb két hete téptem le őket, így már nőttek egy picit, de mindig le kell vágnom rövidre, mert letörik. Mennyi idő alatt nő le kb az egész körmöm? Azt mondta a műkörmös, hogy gyorsan növő típus vagyok. :)
2007. febr. 10. 13:17

Sziasztok. Én nem mükörmöt szeretnék, csak valami olyasmit, ami erősiti a körmömet a beszakadozástól.

Nagyon erős körmeim vannak, csak sajnos szárazak is.

Az a gondom vele, hogy /mivel varrónő vagyok/ a két mutatóujjamnál a köröm be szokott törni, de elég mélyen.

Mit tudnék rá használni, hogy ne törjön be, vagy ha igen, akkor ne szakadjon tovább, mert az iszonyu fájdalmas.

Köszi a tippeket előre is.

2007. febr. 10. 12:51

Köszi szarvasi!

Mert azt hallottam hogy ami nem zárt 3 oldalt és nem körbetükrös az alatt nem köt meg oldalt a zselé akkor sem ha 9 wattos.

115. szarvasi79 (válaszként erre: 111. - 08448b1c33)
2007. febr. 9. 11:46

Otthoni használatra megteszi a 9 W-os lámpa is.

Amit gyártanak az mindegyik jó szerintem.

Megköt a zselé alatta, de legalább 5percig legyen alatta a körmöd.Az a biztos.

Egyébként megvan adva melyik zselének mennyi a kötési ideje.Mikor tanultuk akkor az oktató azt mondta elég 3perc, de sokan úgy jártak, hogy mikor végig nézte a munkánkat, akkor simán letudta húzni a körmöt.Én utánna néztem, és annak a zselének a kötési idej 5perc volt.Én 5percig alatta hagytam, és nem jött le.

2007. febr. 9. 11:41

Csilllababa, most már szerintem ne csinál ilyet a körmeiddel!

Még a végén komolyabb bajod is lehet belőle!!!

Próbáld most békén hagyni, ne is rakass rá műkörmöt, és ne nyúlj hozzá!

sok idő mire lenő, és újra egészséges lesz, de bírd ki valahogy!

2007. febr. 8. 19:59
Huh ez nem túl jól hangzik. Nem gondoltam hogy ilyen brutális még mindig...talán érdemes lenne valami spéci ápolószert venni, vagy szakembert tanácsát kikérni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook