Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Műkorcsolyát fogok tanulni, milyen korit érdemes beszerezni hozzá? fórum

Műkorcsolyát fogok tanulni, milyen korit érdemes beszerezni hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 20. 22:11

Csak úgy

[link]

53. 9cc76994c5 (válaszként erre: 47. - Kisj)
2021. okt. 20. 19:36
Emberfuggo, nekem fagyallo van az ereiben, imádom A hideget, utalom a nyarat.
52. 9cc76994c5 (válaszként erre: 51. - 9cc76994c5)
2021. okt. 20. 19:34
Élesek helyett elesel
51. 9cc76994c5 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 19:34
Ne félj! Az a legfontosabb. A kori, mint az élet, élesek, felallsz, csinálod tovább.
2021. okt. 20. 14:30
Úristen,köszönöm a biztatást. :D De tényleg nem áll szándékomban a verseny.Elég maximalista vagyok,úgyhogy mivel tökéletesen nem menne,kevéssel nem állnék ki emberek elé.De meg akarom tudni,mit érhettem volna el.
49. Nem Szendi (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 13:47

Heti 2-3 edzéssel hamar ki fog derülni, hogy kb. másfél - 2 év alatt indulhatsz

-e rekreációs versenyen. Nálad sokkal idősebbek is vannak ott, szóval hajrá! 🙂

48. kannanana (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 13:16
Menni fog, nem vagy öreg rekreációs versenyekhez. Nekem 35 éves ismerősöm versenyzik és ugorja a szimpla Axcelt is.
47. kisj (válaszként erre: 35. - Channa*)
2021. okt. 20. 12:34
Nekem egyszer le is fagyott mind a 10 lábujjam egy passzentos koriban.
46. 9cc76994c5 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 10:55
Rövidebb lábúak ugrásnál előnyben.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - 9cc76994c5)
2021. okt. 20. 10:32
Hát ezekre nem tudok válaszolni.. :D Komolyan.Mivel régóta akartam,és volt egy tervezési időszakom,mielőtt "bepofátlankodtam" volna egy ilyen tanfolyamra érdeklődés céljából,erőteljesebben "ráedzek" egy ideje,pár éve.Ez azt jelenti,hogy minden egyes nap futok minimum 6 km-t,de mostanában inkább többet,egészségesen étkezek,amikor van kedvem,heti minimum 3x 1-2 órás online edzéseket csinálok otthon,felnőtt balettre is jártam tavaly,pont egy évet.Arra mostmár nem járok,mivel mellette dolgozom is,még nem tudom,mibe kerül ez időt nézve pontosan.Minden nap nyújtó tornát is csinálok,azt leginkább lefekvés előtt.Szerintem így is enyhén túltolom annak ellenére,hogy konkrétan még nem csinálok semmit korira vonatkozóan,azt sem tudom,mit kellene erősítenem hozzá,de mostmár jól esik.Azt hiszem,eléggé rákészültem.Fogalmam sincs viszont arról,hogy ennek lesz-e könnyítő következménye vagy sem.De tényleg,most majd elmegyek és meglátjuk.Az is lehet,hogy pár hónap múlva azt mondom,jó,megpróbáltam,de nem fog menni,mert nincs tehetségem vagy nem bírom,de mindenképpen meg fogom próbálni.
44. 9cc76994c5 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 10:04
Az is érdekes, hogy mennyire van koris lakatod,persze nem csak az korizhat,akinek tökéletes adottságai vannak,még világbajnokok között is van sok olyan,aki nem tökéletes alkattal rendelkezik,mégis szuper koris lett.
43. 9cc76994c5 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 10:02
Van ismerős,aki balettozott gyerekkorában,korizni sosem korizott, bőven 30 felett ment jégre és nagyon gyorsan haladt.
42. 9cc76994c5 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 09:58
75 éves korig lehet versenyezni.Nem mondom,hogy tuti megtanulsz ugrani és ha meg is tanulsz,nagyon sok meló lesz.De sok mindentől függ:alkati adottságok,szorgalom.
41. michelle.r (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 09:55

Én egy dolgot tudok neked tanácsolni, engedd el az álmodat, és szórakozz. Nagyon sok mindenhez nem vagy öreg - de ahhoz, hogy profin megtanulj ugrani, ahhoz szerintem igen. Egy gyerek nem fél esni, én felnőttként bár elég bátor vagyok, néha talán vakmerő is, de mindig felmerül, ha elesem, megsérülök mi mindent nem tudok majd megcsinálni, magamon kívül még kinek az életét borítom fel. Emiatt én, bár idősebb vagyok nálad, tuti hogy nem akarnék ilyeneket tanulni.


Korizni a világ egyik legjobb dolga, siklani, koszorúzni akár egy délután is megtanulsz, és nagyon fogod élvezni, mint téli sportot.


Ezt arra alapozom, hogy 6 és 15 éves korom között teniszeztem, jó eredményekkel, utáltam hogy míg mások játszanak, szórakoznak, én órákat izzadok a pályán. A végén már annyira utáltam, hogy évekig nem mentem a pálya közelébe.

2021. okt. 20. 08:13
Ja bocsánat,azt nem említettem,hogy nem otthon.Látod,ehhez nem tudok hozzászólni,hogy öreg vagyok-e.29 évesen van,amihez nyilván.Bár ezt nem jó így olvasni.. :D Én csak egy dilis nő vagyok,aki kergeti az álmait...Régen nem tehettem meg,de ettől még nem írnám le magam.Itt pl azt mondják,hogy vannak senior versenyek,ahol 1 év után is lehet indulni és megtanítanak ugrásokra is.Testi képességtől,meg gyakorlástól függ,hogy ki meddig jut.Én versenyezni nem szeretnék,de úgy meghalni se,hogy feladtam és meg se próbáltam.
39. kannanana (válaszként erre: 37. - 9cc76994c5)
2021. okt. 20. 08:12
Igazad van. Duplákat fog maximum ugrani, de ahhoz nagyon sok edzés kell és évek, meg valamennyi tehetség is. Triplát, kvadot már nem tud. Szimpla és dupla Lutz is lehet még. Az Axel nagy fordulópont, ha a szimpla Axel egyszer meglesz, onnan nem szabad feladni! 😉 Hajrá kérdező! Nagyon szép sportot választottál.
38. kannanana (válaszként erre: 36. - Channa*)
2021. okt. 20. 08:09

Fél fordulatot, illetve a könnyű szimplákat egy jó tanfolyamon 1 éven belül ugorhatja. Itt még nem számít a forgástengely, nem kell irreálisan sok erő.

A műkorcsolya lényege az ugrás, forgás, a jégtáncé a lépéssorok, amit bokából indítanak, így oda alacsonyabb típusú korit is kell venni. Gyorskorival nincs tapasztalatom, csak ismerek 1-2-t, de már ránézésre is teljesen más a korijuk.

37. 9cc76994c5 (válaszként erre: 36. - Channa*)
2021. okt. 19. 22:22

Tehetségtől függ, ha jó adottságai vannak,akkor simán megtanulhat. Nyilván nem triplákat,nem lutz-ot, de duplát,ha van tehetsége és kitartó simán.

Sok függ az adottságoktól, de ez gyerekeknél is igy van, van,aki 3 év alatt sem jut el oda,ahova más 1 év alatt.Most erre azt mondom, oroszoknál 13 éves kislányok dobálják a kvadokat, vannak versenyzők,akik profi szinten versenyeznek és a triplákkal is küzdenek és felnőtt vb-n vesznek részt,

36. Channa* (válaszként erre: 28. - Kannanana)
2021. okt. 19. 22:08

Na de, hogy akarna ugrani?

Ehhez már tényleg öreg, és nekik tuti nem olyan tanfolyam lesz, ahol ilyeneket tanítanak, bár lehet, hogy tévedek.


Egyébként nekem annak idején gyors korcsolyások adták ezt a nagyobb kori tippet, azóta ehhez tartom magam.

35. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 22:06

Én mindig nagyobbat veszek, hogy elférjen benne a vastag zokni és még tudjon mozogni a lábam.

Ha pont méretes, akkor már a vastag zokni miatt nyom mindenhol, ráadásul nem tudnak mozogni a lábujjak és úgy nagyon tud fázni;)

34. Channa* (válaszként erre: 22. - 9cc76994c5)
2021. okt. 19. 22:04
Húúú, én nem edzeni járok, hanem szórakozni:D
33. kannanana (válaszként erre: 31. - 9cc76994c5)
2021. okt. 19. 21:50

A jobb helyeken pedig lemérik a lábat és az alapján ajánlanak korit, mert nem csak a hossz, hanem a szélesség is számít.

Van olyan drága kori, ami süthetõ és olyan is, amelyik nem. Pl a Wifa nem az, de a Graf legtöbbje igen.

Igenis ilyen boltokban kell érdeklődni, Granieri, Jégvilág, Willisport, vagy edzõnél. Ilyen mélységben kevés ember van benne a korcsolya témában, fõleg itthon.

32. 9cc76994c5 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 21:27
Elsősorban gyerekkoriknál jók a használt korik ,hisz ők gyorsan kinövik,nekem volt, hogy kétszer sem volt egy kori a lábamon, felnőttkorik már elég elhasználtak tudnak lenni.
31. 9cc76994c5 (válaszként erre: 28. - Kannanana)
2021. okt. 19. 21:26

Az a lényeg,ne lötyögjön,egyébként mint a sima cipő gyártóknál,koriknál is van,hogy egyik gyártónak jó a 39-ese,másiknál 40-es kell.

Nagyon drága korikat szoktak sütőben előmelegiteni, főleg versenyzők számára, ezt azonban házilag ne!!!

2021. okt. 19. 21:21

Granieri Műkorcsolya Szaküzlet


Bp. XIV.kerület Istvánmezei út 3-5


Itt mindent megtudhatsz. :)

29. michelle.r (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 21:11

Az én korim pont akkora, mint a lábam. Thermozoknival viselem, próbáltam nagyobbat, nekem nem volt komfortos.


Ha egysoros görkorival jól mész, itt sem lesz gond. Hajrá!

28. kannanana (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 21:09
Nem kell nagyobb kori sem, ha akarsz ugrani, mert nem fogja tartani a bokád. Beszélj az edzõddel, de ne az itteni tanácsokra hallgass, mert egy szimpla ugrásnál is kell már az erõs bokatámasz, sõt egy kadetnél is. Ha egy valamire költesz, az a kori legyen, a többi ruha lehet macinaci, leggings is, de veszélyes rossz koriban ugrálni.
27. 9cc76994c5 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 21:08

Görkori jó alap.

Tara Lipinski is görkorisként kezdte, és Matteo Guarise ( ő vb-t is nyert) is,Johnny Weir is,

2021. okt. 19. 21:04
Műkorit szeretnék tanulni idővel,szóval semmi jónak nem vagyok elrontója,de még azt sem tudom,mennyi tehetségem van hozzá,nulláról indulok.Eddig csak görkoriztam...Jégre nem is tudom...elvből nem mentem soha...Nekem az valami egészen különleges dolog volt mindig,nem akartam ott lógni csak úgy.De két számmal nagyobb korit?Ezzel mindenki így van?
25. 9cc76994c5 (válaszként erre: 23. - 9cc76994c5)
2021. okt. 19. 21:02
Jó azért,ha vizhatlan a ruházat és valahova kérnek térd és könyökvédőt is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook