Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
588. Nemesnyuszi (válaszként erre: 541. - Macliz)
2019. ápr. 27. 13:14

igazad van, próbálom úgy felfogni, hogy kihozzam a helyzetből amit lehet, aztán majd lesz valahogy. Mindenképpen jobb, mint a te sajnálatos helyzeted, azért nagyon durva, hogy az ember rákölt egy csomót, szép is, jó is, azt hiszi minden rendben lesz, és aztán jön a hidegzuhany... Nagyon nagy kitartásod van, én tényleg drukkolok, hogy véget érjen majd a rémálom nyáron. :/



Egyébként kicsit elvesztem, de végül megkaptam a fogsorom: a fogak nem nagyok, nem olyanok mint az előző volt, bár még nem megy a felhőtlen vigyorgás, olyan régen volt fogam utoljára felül, hogy azt se tudom, hogy tartsam a számat... Egyébként nagyon fájt az ínyem az első két napban, kicsit fel volt törve, de mire odajutottam, hogy időpontot kérjek a dokihoz, már elmúlt. Le és felvételkor viszont baromi érzékeny az ínyem, de ez ilyen pár másodperces fájdalom. Már nem is nyálzok, úgyhogy összességében azt mondom, minden nappal jobb kicsit a viselése.

Biztosra megyek és ragasztom, mert áll olyan biztosan, hogy nem esne le, de nekem egyelőre úgy érzem, nem árt. Viszont az a baj, hogy nem fogja meg rendesen a ragasztó, főleg a szájpadlásomnál, pedig próbáltam többféleképpen is. Olyan három-négy óra után érzem a különbséget, amit nem lenne szabad. És nagyon kényelmetlen, hogy a szájpadlásom felől bemegy a víz pl. ...

587. viva70 (válaszként erre: 584. - Kriszta.g)
2019. ápr. 26. 20:46
Érdekelne persze. Már, ha egyáltalán elvállalnának... Mert nekem is necces elégtelen csontállomány miatt sajnos. Köszönöm azért az információt, utána fogok ennek nézni.🙂
586. macliz (válaszként erre: 585. - Kriszta.g)
2019. ápr. 26. 20:45
szia, persze mindenképpen beszámolok, várhatóan május vége vagy junius közepe-vége akkora lesz meg rá a pénzem, Debrecenben 340 000 ft ba kerül az alsó és felső összesen. De még addig nézelődök hátha találok a közelben olcsóbbat, csak az a baj hogy kevés helyen foglalkoznak ezzel a tipussal és ezért kevés esély van rá hogy találok olcsóbbat. De ha ez is égetni fogja a számat akkor nem tudom mit mondok....... állítólag ez teljesen biokompatibilis , nem okoz semmilyen allergiát.
585. kriszta.g (válaszként erre: 583. - Macliz)
2019. ápr. 26. 19:41
Ati jól teszed😃 folyton felszaladgálni körülményes. Neked is minden.jót, de majd írd meg milyen tapasztalataid lettek a foggal.
584. kriszta.g (válaszként erre: 582. - Viva70)
2019. ápr. 26. 19:39
Hát azt jelenti hogy félig meddig tb alapon implantálnak a szentkirályi klinikán. Kell fizetni de nem annyit mint magánúton. Ha érdekel Dr. Seereiner (zérejner) Tamást kell keresni a szentkirályi szájsebészeten minden szerdán van implant konzultáció 10.30 tól.
583. macliz (válaszként erre: 581. - Kriszta.g)
2019. ápr. 26. 16:42

Szia. Én akkor inkább Debrecenbe csináltatom, mert ha felmennék pl 3 szor Budapestre akkor màr majdnem ott vagyok pénzben, meg ha korrigálni kell közel van Debrecen


Jó egészséget!


Ati

582. viva70 (válaszként erre: 578. - Kriszta.g)
2019. ápr. 26. 14:59
Az implantációs program konkrétan mit jelent?
2019. ápr. 26. 12:40
Hát sajnos a Duna Dentál is visszadobott nem szervizelnek fogsort, az Egressybe meg május 17-re van időpont addig nem tudom hordani. Most még megyek a szájsebészetre hogy mi lesz azzal a tartófoggal, de szerintem az nem fogja bírni. :( Úgyhogy marad a fogatlanság. Nekem Crohn betegségem van, pont most derült ki biztosra, de már néhány éve pedzegetik aztán most csináltattam egy spéci vizsgálatot és megtudtam amit már tudok. :( Implant kizárva. A fogsor egy büntetés rosszabb még a Crohn-nál is bár az is igaz hogy abból enyhe van nekem egyelőre legalábbis nem voltam vele kórházban de az életminőségem egy béka feneke alatti sz*rkupac alatti sáros föld. De ha csak egy kívánságom lehetne akkor is egészséges saját fogakat kérnék.
580. macliz
2019. ápr. 25. 15:58
És még én panaszkodok.....
579. arany52 (válaszként erre: 578. - Kriszta.g)
2019. ápr. 25. 11:14
Ez aztán a kálvária. Szenvedek vele én is 6. éve. Nekem is autoimmun betegségem van , SM. Remélem azért a műfogsort bírni fogom. Az előzőnél nem volt allergiás reakcióm.
2019. ápr. 25. 10:48
Hát az enyém tör fel se tudom rakni annyira fáj. Vérzik. Az alsót meg a tartófog nem bírja ott kinn van a foggyökér brutál töri ott is. Hiába járok rájuk egy éve, már egy teljesen új garnitúrát csináltak de ugyanaz a baj. A kiálló foggyökér meg sajnos a műtét óta van. Szerintem nem szabadott volna erre rakni a protkót. Most járok a szájsebészetre megint. Fog meg nincs nem tudok kifizetni mégegyet. Van egy iszonyú rendes szájsebész dokim ő implantálna van ilyen program a Szentkirályban be tudna nyomni negyedáron de nem bírja a szervezetem. Már a gyökértöméseket is mind kilökte, begyulladtak 12 évig jártam vele kb száz helyre de nem tudták megmenteni, ezért hullottak ki a fogak. Sajnos autoimmun beteg vagyok. 😕 implant kizárva. Ez a protkó azt hittem megoldja de nem. Az ínyem ezt se tolerálja. Kutatok hátha valahol elvállalják hogy megnézik mi a baj mert ebben az Egressy dentálban nem bízok már.
577. arany52 (válaszként erre: 576. - Sanyóka)
2019. ápr. 25. 08:08
Ez nagyon jó ár. Itt többre számítok.
576. sanyóka (válaszként erre: 575. - Arany52)
2019. ápr. 24. 22:51
Én Budapesttől 60km-re csináltattam egy kis faluban a szájpadlásos fogsort és 55 ezerbe került.
575. arany52
2019. ápr. 24. 21:41
Teljes fogsorom lesz. Implantátumot nem tudok készíttetni, mert vérzékeny vagyok, nem vállalják. Húzni is szájsebészeten egyesével lehet, és előtte gyógyszert kell szednem. Nagyon izgulok milyen lesz a fogsorom, mert nem mindegy hogyan éljük az életünket, kellő komfortérzettel, vagy állandó problémával. Azt se tudom még , hol csináltassam. Kórházban is készítenének tb-re, de nem bízom bennük. Hajlok a Dentál felé, a közelünkben van.
574. sanyóka (válaszként erre: 573. - Macliz)
2019. ápr. 24. 21:03
Így van! Annak tökéletesnek kell lenni és nem szabad, hogy nyomja az ínyt vagy feltörje, de ha mégis, akkor a fogtechnikus nem jól csinálta meg.
573. macliz (válaszként erre: 571. - Kriszta.g)
2019. ápr. 24. 19:51
ha jól meg van csinálva a szájpadlásos rész akkor oda kell cuppanjon behelyezéskor, meg kivételkor nehezen jön le mint nekem . úgy mint a mintavételkor a kanál a megkötött anyaggal. a tied elcseszték keményen véleményem szerint akármilyen tapasztalt a fogtechnikusod, addig kell járni a nyakukat amig nem lesz tökéletes, ha kiad az ember ennyi pénzt, az a minimum hogy tőkéletesen meg legyen elégedve az ember
572. kriszta.g (válaszként erre: 568. - Arany52)
2019. ápr. 24. 19:41
Arany 52 Na ez az én is így jártam az elsővel csapos fogra tették hát pár hetet bírt. A fogat ki kellett csonfúrózni feltárásos műtétben mert porrá tört a csap benne. Most meg az a baj hogy a tartófogon nincs íny mert a műtét után szarul.forrt össze. Így nem merem feszegetni.le föl a protkót mert kinn van a foggyökér félek.ezt is összetöri. De nehogy azt hidd szóltak volna egyszer is hogy ilyen fogakra nem szabad tenni. Már nekem is fél milkában van és az ínyemen " rágok" még mindig. Szerintem ez a részleges pótlás egy fasság. Csak hamarabb kirángatja a maradék fogakat. De mindet kihúzatni meg nem bírnám így is borzalmas. 40 se vagyok. De sajnos egy két év és az lesz. Neked most teljes fogsor lesz?
571. kriszta.g (válaszként erre: 567. - Macliz)
2019. ápr. 24. 19:34
Macliz hát igen én is ezért választottam meg mert esztétikus de irtóra nem jött be. Ez már a második belőle de még rosszabb. Az hogy,nincs fogad hátrány is,meg előny is. Kevesebb macera de kevésbé fix. De,majd megyek jövő héten. Meglátjuk...
570. viva70 (válaszként erre: 568. - Arany52)
2019. ápr. 24. 19:17
Most egy kicsit megijesztettél, mert nekem is részleges pótlásom van csúsztatós megoldással. Plusz szájpadon átívelve ellenkező oldalra, ahol két fogon rögzül kapoccsal. Viszonylag stabilnak tűnik, attól nem félek, hogy leesik, de evéskor azért fura az érzet. Puha ételeknél pláne... Persze tudom ez sosem lesz olyan mint, amikor ragasztott pótlásaim voltak. Saját fogakról nem beszélve... Én éjszakára mindig leveszem mert komfortosabban tudok aludni úgy. Napközben csak akkor, ha ragacsosabb ételt eszek, mert jobb érzés megtisztítva visszatenni. Mondjuk nekem eleve azt mondta a fogorvos, hogy elméletileg minden evés után meg kellene tisztítani. Azért remélem nem lesz olyan rövid életű, mert nekem is több, mint négyszázezrem van a felső fogsoromban. Nagyon nem akartam ezt a megoldást, de necces lett volna a fogbeültetés nálam. Azért még nem adtam fel teljesen..., csak most gyűjtenem kell még, hogy elinduljak komolyabb irányban is vele.
569. sanyóka (válaszként erre: 563. - Kriszta.g)
2019. ápr. 24. 19:05
Az egyik rokonomnak is részleges fogpótlása van, amit kapoccsal rögzít a fogaihoz, de azt mondja, hogy semmi baj vele és normálisan tud vele enni.
568. arany52 (válaszként erre: 566. - Kriszta.g)
2019. ápr. 24. 18:45

Naponta este vettem ki, de csak ameddig megmostam. Minimálisan ment alá étel. A fel-leszedés is igénybe veszi a saját fogakat, meg hát az a pár fog tartja az egész sort. Rágáskor nagy erőhatásnak van kitéve. Nekem több fogam csapos volt, a csap elengedett. Két fogam eltört. Nem lett volna szabad ilyet csinálni. Négyszáz ezrem bánta, és alig használtam. Most meg szenvedhetek, mert gyökerek benöttek az inyembe. Vágni fognak műtőben.

Drága buli a fogpótlás, és sok idegesség, fájdalom.

567. macliz (válaszként erre: 566. - Kriszta.g)
2019. ápr. 24. 18:04

szia, ahhoz képest hogy agyon dícsérik a vertex fogsort hogy milyen rugalmas fogsor meg nem töri az inyet, nagyon kiábrándító amiket tapasztalsz vele, nem tudom,,, ha nekem sem lesz jó akkor mit csinálok? bár lehet nekem a szerencsétlenségben az a szerencse hogy nincs egy fogam sem, és lehet neme okoz ennyi galibát remélhetőleg, mert ami most van mint irtam neked régebben, nem tör sehol simán eszek vele, amióta alábéleltettem meg nem is ragasztom.


Nem szóltak még vissza a dunadentáltól?

2019. ápr. 24. 15:16
Nekem nem lehet implantátum sajnos eü okok miatt. Másik fogsorra nincs pénzem így is ez már a harmadik, egy vagyont fizettem már ki. Arany52 Ha állandóra bent tartottad és úgy is tönkrementek a tartófogak akkor gondolom a ki-be rakosgatástól még hamarabb tönkremegy. Te kivetted minden evés után? Vagy csak napi egyszer? Mert alámegy az étel még ragasztva is, egész nap nem lehet benn tartani. Ezért nem is siettettem az elkészítését ennek a szörnyűségnek mert tudtam hogy a maradék fogamat is tönkre fogja tenni. :( Nem tudom mi lenne a jó megoldás mert valahogy kéne tudjak enni.
565. arany52
2019. ápr. 24. 14:11
Másutt egy új fogsort kellene csináltatni. Ilyen fiatalon ebbe nem lehet beletörődni. Nekem volt részleges fogsorom, teljesen jó volt, nem tört , ettem vele, állandóan bent tartottam. Sajnos a meglévő tartófogak tönkrementek. Most azokat huzatom ki.
564. viva70 (válaszként erre: 563. - Kriszta.g)
2019. ápr. 24. 13:39
Szia! Fogbeültetésen esetleg nem gondolkoztál? Akkor fix pótlásod is lehetne akár.
2019. ápr. 24. 12:54
Lenne még egy kérdésem ha valaki esetleg olvassa. Nekem a kirakatban úgy-ahogy még vannak fogak, és ha vigyázok a mosolygással nem látszik a hiány. A részleges fogsort gondoltam hogy csak evéshez használnám mert nagyon kényelmetlen. A felsőt nem is tudom betenni annyira tör vérzik mindenem. Az alsó annyira lötyög és a nyelvemet is irritálja hogy nem bírok beszélni. De attól is félek hogy az állandó ki-be rakosgatás a többi fogamat is tönkreteszi. Mi a jobb? Ha állandóra benn van ragasztóval vagy ha csak akkor teszem be ha ennem kell és naponta 5-ször ki be rakosgatom? A ragasztás borzalmas macera de az állandó fájdalom is az és a műanyag érzés. Bár ragasztó nélkül enni se tudok vele úgyhogy fogalmam sincs mit tegyek. 39 éves vagyok nem tudom hogy lehet így élni. Társaságban nem merek enni. :(
2019. ápr. 23. 06:49
Sok dolog van ami természetellenes, taszító. De nekem se lenne kedvem ezzel csókolózni úgyhogy lőttek a romantikának.😒
561. macliz (válaszként erre: 560. - Macliz)
2019. ápr. 21. 17:17
Nembeszélve a szilikonos ajakfeltöltésről hogy az milyen ,,undoritó,,. :))
560. macliz (válaszként erre: 558. - Sanyóka)
2019. ápr. 21. 16:15
Ha abból indulunk ki hogy mi undoritó meg mi nem az..... Ha elfogadja egymást egy pár akkor a protézis nem lehet gond. De bezzeg a szilikonos big tits senkit nem undorít:)))
2019. ápr. 21. 10:03
Bár... még lehet, hogy mindig jobb, mint fogak nélkül...
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook