Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
678. macliz (válaszként erre: 677. - Kriszta.g)
2019. jún. 12. 16:39

szia, ha jól van megcsinálva a teljes alsó felső akkor nem tör, ha nem jó addig kell járni a fogorvoshoz vagy technikushoz ameddig nem lesz jó. nem tudom mire irod azt hogy nem lehet kivenni , épp hogy ki lehet bármikor. De semmi képpen nem rábeszélni akarlak sőt senkit sem.


Úgy fest mennem kell ősszel fogászati műanyag allergia tesztre a klinikára mert nyáron nem végeznek az izzadás miatt.


Megcsináltattam drága pénzért a vertex nevű agyondicsért műfogsort, ami bio meg minden mentes és ugyan ugy égeti a számat. Tele a hócipőm ugrott negyed millióm amit keservesen szedtem össze.


ati

677. kriszta.g (válaszként erre: 676. - Macliz)
2019. jún. 12. 07:43
A teljes még nagyobb szenvedés. Lötyög, tör és kényelmetlen és soha nem veheted ki.Azt próbálom halogatni amíg lehet. De az alsóval most se boldogulok. A felsőnek meg így nimcs haszna. Ez az egész egy rémálom. Sok bajom van de mind közül ez a legrosszabb. A műfogsor egy kínzóeszköz. Aki ezeket tudja hordani elismerésem.
676. macliz (válaszként erre: 668. - Kriszta.g)
2019. jún. 5. 07:49

Szia. Lehet jobb lenne neked is a teljes fogsor és nem kellene tovább szenvedj


Ati

675. macliz (válaszként erre: 651. - Bubuj)
2019. jún. 5. 07:46

Szia. Jó már az alsó fogsor is beállt már?


Ati

674. arany52 (válaszként erre: 673. - Lalika02)
2019. jún. 4. 19:27
Ilyenem volt. Ez az ára alsó hangon, van orvos aki még megcifrázza.
2019. jún. 4. 18:02
Sziasztok!Most akarok fogsort csináltatni felül 4fogam van amire koronat akar tenni a fogorvos és hozzá csináltatná a protézist.Van köztetek olyan akinek igy van.Meg mennyiért csinálták meg?Nekem 200000ftot mondott csak a felsőre.
672. macliz (válaszként erre: 670. - Arany52)
2019. jún. 4. 10:55
Annyi lesz a különbség hogy nem kinlódsz annyit ha kész lesz a teljes alsó felső.
671. viva70 (válaszként erre: 670. - Arany52)
2019. jún. 3. 22:04
Nekem a saját-, de még a fixen ragasztott koronás fogaktól is nagyon távol van. Stabilitásra sem az igazi..., bár az függ attól, hogy mit eszek... Nekem leginkább a komfortérzettel van bajom. Meg lelkiekben is elutasítom nagyon.
670. arany52
2019. jún. 3. 19:03
Én ezt a csúszkával kombinált fogsort nagyon bírtam. Mint a saját fogaik lettek volna. Sajnos az agyon kezelt csapos tartófogak dültek ki. Most teljes fogsor lesz. Augusztusban csinálják. Ettől kicsit tartok.
669. viva70 (válaszként erre: 666. - Kriszta.g)
2019. jún. 3. 18:48
Szia! Nekem elhorgonyzással készült részleges pótlásom van jobb oldalt fent négyes fogtól hátrafelé. A hármas fogamon van egy kis "csúszka", és arra kapcsolódik rá a fogsor. Plusz átível szájpadláson keresztül a bal oldalra, hogy jobban tartson. Most mit mondjak? A semminél jobb, meg tudok vele rágni bármit..., de ettől függetlenül nem érzem a magaménak, nagyon nem. De sajnos nem sok választásom van.:(
2019. jún. 3. 18:15
Ez is ilyen egybecsiszolásos volt hogy az összeset egybe kapcsolták és arra jött a hátsó rész egy ilyen sínnel? És így se bírta? Sajnos ezt a kapcsost még annyira se bírja az az egy gyenge fog ami ínysorvadásos. Meg lötyög is. Ha kihúzzák a gyenge fogat ugyanúgy fog lötyögni. Tényleg a teljes fogsor a vége ennek. Kár hogy nincs vmi tartós átmeneti megoldás.
667. arany52 (válaszként erre: 666. - Kriszta.g)
2019. jún. 3. 17:52
Nekem sínes vagy másként mondva csúszkás volt, de nem volt tartós, mert a már gyenge fogak kitörtek . Ha tartott volna, akkor remek megoldás. Lehet, hogy Neked beválik.
2019. jún. 3. 16:29
Sziasztok. Ki hogy van? Én még mindig az alsó fogammal kínlódok. Sajnos az a fogam ami tartja nem bírja el mert sorvadt az íny, így nem tudom viselni majd azt is ki kell húzni. De most gondolkodom hogy ne csináltassak-e egy kombináltat, az elsőket lecsiszolják koronázzák és valami rejtett horgonyzással kapcsolódik hozzájuk a hátsó rész. A csiszolás miatt nem mertem eddig, mert nem akartam azokat is beáldozni de ez az alsó kapcsos hordhatatlan, annyira lötyög. Nem tudok vele enni semmit. Nem érzem hogy van értelme erre még költeni hogy átalakítsák. Soha egy étkezést nem bírtam vele, ki kellett venni, alámegy minden és ugrál fel-le. A felsővel nincs gond bár a nyelvem nagyon irritálja. Enni is tudok vele de így hogy nem érintkezik alul semmivel nincs haszna. Amúgy az alsó is a nyelvemet karcolja nem tudom ilyen van-e másnak? Valami tanács hogy alulra mit csináltassak? van- e valakinek ilyen kombinált rejtett elhorgonyzásos? Ez a kapcsos evéshez alkalmatlan nekem.
665. sanyóka (válaszként erre: 662. - Krisz9)
2019. máj. 20. 12:46

Nálam is voltak gondok a beszéddel. Például az "s" betűt nem tudtam tisztán kiejteni, de elkezdtem olyan szavakat mondogatni hangosan, mint például "süsü a sárkány" :)) és mostanra már minden rendben van.

Az persze más kérdés, hogy ha valaki hallott volna, akkor simán hülyének néz, de olyankor gyakoroltam, amikor egyedül voltam. :)

664. macliz (válaszként erre: 662. - Krisz9)
2019. máj. 20. 08:27
Szia. Olvasás könyv számitógép ujság jó sokat hangosan amikor csak ráérsz
663. bozsu55 (válaszként erre: 662. - Krisz9)
2019. máj. 19. 19:07
Nekem rövid ideig kb egy hétig volt a beszédem fura.Csak mosáskor veszem ki,nekem azt mondta a doktornő hogy 24 órás,nem kell "pihentetni".7 éve készült
662. Krisz9
2019. máj. 19. 17:58
Sziasztok nekem is felsö szájbadlásos fogsorom van szombat otta szép meg minden jó a vákuma is de a beszéd az katasztrofa kitudna adni valami tippet ,hogy könnyeben tudjak beszélni a párom aszt mondta ferde olyankor a szám tudom meg kell szokni néha kiveszem de kevés idöre uttána vissza rakom
661. bozsu55 (válaszként erre: 660. - Ángyombángyom)
2019. máj. 19. 09:22
Igen sima. Talán gyorsan ettél?Esetleg szokás fázisában vagy?
2019. máj. 19. 08:38

Sziasztok

Egy kérdésem van Mindenkinek teljesen sima a szájpadlás rész a fogsorán? Konkrétan majdnem megfulladtak egy falat banántól. Ahogy leharaptam már csúszott is lefelé..nem kellene a szájpadláshoz hasonlóan barázdáltnak lenni?

659. macliz (válaszként erre: 654. - Jevi32)
2019. máj. 17. 20:36

szia, sajnos ez természetes az első időkben, ki kell tapossad az utadat ebben, hiába mész vissza ezt fogják mondani. nekem is irdatlan nagy hányingerem volt a felsőtől, ráadásul megindult a nyálképzés ami szintén természetes ha beteszi valaki az első fogsort, az valami borzasztó volt. ennek 7 éve. ha a felső szájpadlásos és megáll stabilan akkor nincs teendő , csak a cukorka szopogatása, ha nem jó a vákumhatás és mozog akkor is csinálhat hányingert. ekkor jöhet ideiglenesem a protézis rögzitő krém, ami stabilan tartja és akkor könyebb megszokni , én igy tudtam megszokni.



ati

658. sanyóka (válaszként erre: 656. - Jevi32)
2019. máj. 17. 19:40
Vagy mi lenne, ha fokozatosan megpróbálnád hozzá szoktatni magad? Mondjuk eleinte bent lenne 5-10 percig vagy ameddig bírod, aztán kiveszed, vársz egy pár órát és amikor jobban érzed magad, akkor megint vissza rakod?
657. sanyóka (válaszként erre: 656. - Jevi32)
2019. máj. 17. 19:35
Hát akkor ne erőltesd, menj vissza a fogorvosodhoz és beszéld meg vele vagy keress egy fogtechnikust, hátha az kitud találni valamit.
656. Jevi32 (válaszként erre: 655. - Sanyóka)
2019. máj. 17. 18:38
Sajnos nem tudom lenyelni a vizet sem sugárba visszajön minden, addig öklöndöztet :( nagyon el vagyok keseredve
655. sanyóka (válaszként erre: 654. - Jevi32)
2019. máj. 17. 18:33
Szia! Ez szerintem mindenkinél változó. Nekem eleinte időnként, amikor enyhébb hányingerem volt tőle, akkor ittam egy korty vizet és egy darabig elmúlt olyankor. De az első 3-4 nap az nálam is nagyon rossz volt. Aztán fokozatosan kezdtem megszokni. Igaz ugyan, hogy teljesen még most sem sikerült, mert kb. csak 2 hónapja viselem rendszeresen.
654. Jevi32
2019. máj. 17. 18:09
Sziasztok, tanácsokat szeretnėk kérni. Szerdån kaptam meg a felső fogsoromat, az alsó már december óta megvan. Az alsóval nem volt egy pillanatra se gondom, de a felső... nagyon el vagyok keseredve... nem tudom viselni egyszerűen, folyamatosan amig bent van öklendezem hányásig. Próbáltam a savanyú cukorkát is, de max 10 percet bírok benne. Se nyelni, se beszélni nem tudok benne, azonnal öklendezek. Olyan érzésem van leér a torkomig a szájpadrész. Megyek vissza hétfőn a fogorvoshoz, de ha tudnátok adni pár tippet a hétvégén kipróbálnám, illetve még kérdés számomra hogy kit tudnak a felső fogsorral oezdeni ilyenkor? Van remény hogy jo pesz egyszer? :(
653. macliz (válaszként erre: 630. - Bubuj)
2019. máj. 9. 10:12
Szia. Van már fejlemény? Nem jelzett még a fogtechnikusod?
2019. máj. 9. 07:33
Gondolkodtam a Rózsán tavaly de a távolság...közben az Egressyben felajánlották hogy garanciában kapok egy újat így azt választottam. De azok is kiköltöztek zuglóba és az új fog is szar lett. A Rózsa meg már nem "vesz vissza" mert ismerik egymást az egressy technikussal. Mondjuk úgyse tudnék kijárni mert 3 óra oda vissza bkv val és bélbetegként a folytonos hasmenésemmel ez nem megoldható. Kocsim meg nincs a férjem használja. Most egy budai v belvárosi helyre vadászok. De mindenhol azt mondják.a vertex szar.
651. Bubuj (válaszként erre: 649. - Kriszta.g)
2019. máj. 8. 09:55
Mondjuk az igaz több mint egy óra tőlem kocsival is...
650. Bubuj (válaszként erre: 649. - Kriszta.g)
2019. máj. 8. 09:54

Kriszta! :-)

Lehet megéri kimenni én tegnap voltam első igazításon egész jó lett, de tényleg meg vagyok vele elégedve...Mondtam neki a problémát megnézte és már csinálta is..azt mondta még egyszer menjek és akkor már tökéletes lesz csak várjak egy hetet és irjam össze mi nem jó. Mondjuk még nem próbáltam vele enni...

2019. máj. 8. 07:13
Bubuj a Rózsa a legjobb. Én is hozzá járnék de meg vagyok kötve ide Budára nincs autóm. Bkv val órákig tartana oda kijárni minden igazításra. Az egressyvel ezért szívtam meg. Mom parkban kezdtük a doki meg átigazolt zuglóba. De amúgy is rémesek. Nekem az alsó nem megy a műtét miatt kinn van a foggyökér nem bírja el. A felsővel meg keresgélek technikust közelben de nincs. Akihez elmentem nem foglalkozik ilyennel ő azt mondta a vertex egy rossz konstrukció az ínyen támaszkodik és nem a fogon.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook