Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Most vágtam bele a bolti eladó szakmába és rá kellett jönnöm, hogy iszonyatosan nehéz és fárasztó munka... Nektek mi a véleményetek? fórum

Most vágtam bele a bolti eladó szakmába és rá kellett jönnöm, hogy iszonyatosan nehéz és fárasztó munka... Nektek mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)

1 2
18. fbab8271ce (válaszként erre: 15. - Zezsua)
2010. szept. 17. 15:23
semmi túlzás nincs abban, ami ír..élelmiszerbolt, össze sem lehet hasonlítani pl egy ruhabolttal! tapasztalat
2010. szept. 17. 15:21
Én is elvégeztem a boltvezetőit, szeretnék egy saját "100 Ft-os" boltot. Ott is sok a munka - gondolom - de magamnak dolgoznék.
2010. szept. 17. 15:20

csak 22 évig voltam boltvezető!

aki egyszer belekostol aligha tudja abbahagyni.Én szerettem,és bírtam is.

15. zezsua (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. szept. 17. 15:20
Te biztos nem a legmegfelelőbb helyen vagy.Ez tulzás,szerintem próbáld máshol...
14. fbab8271ce (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. szept. 17. 15:19
pontosan így van + a vevőkkel légy kedves, mosolyogj, mégha ők b.kók is... de mindentől függetlenül én szerettem(össz:12fős boltban dolgoztam gyed előtt)
13. pgiz (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. szept. 17. 15:19
A multiknál még csak-csak, adnak kötelező pihenőt.Nem azért, mert jószívűek, hanem rajtuk a világ szeme.A kisebb boltokban / A.., C../bizony az van, amit írtál.
2010. szept. 17. 15:18

Nem könnyű munka,bár ez attól is függ hogy milyen bolt.

Én élelmiszerben még soha nem dolgoztam,én mindig klassz helyeken voltam.Most már boltvezető vagyok.

11. Szanya (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. szept. 17. 15:18

Ez kötelező gyakorlat? Én középiskolában voltam élelmiszer-áruházban gyakorlaton, de ott nem voltak ilyen kizsákmányolók. Hány órát kell bent lenned? Ha 4 óránál többet, akkor kötelező minimum 20-30 perc pihenőidőt kiadni.

Mindenhol könnyebb, mint az élelmiszerben, kitartás, ha végzel, akármi mást tudsz választani.

10. Mzsuka (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. szept. 17. 15:17

Szia!


Tudom miről beszélsz,én szakmunkásként végeztem élelmiszer-vegyiáru eladóként. 3évig minden 2.héten ugyanúgy dolgoztunk,mint a többi eladó.És egy nagy abc-ben voltam.Nagyon fárasztó munka,sokat kell hajolni,emelgetni és tényleg nincs megállás.Később ha már több ideje ott vagy,még több dolgot bíznak majd rád.Tapasztalatból mondom.

2010. szept. 17. 15:16
röviden:az!
2010. szept. 17. 15:16

Ez így igaz,ahogy mondod és nincsenek eléggé megbecsülve ráadásul nagyon fárasztó és kimerítő munkakör állandóan legyél barátságos a vevőkkel, egyik ingerült a másik nem az emberek nem egyformák és türelmesnek is eléggé nehéz lenni velük szemben.Sohasem állhatsz meg sokszor pedig pihenő idő az mindenkinek jár, aki ebben a szakmában szeretne dolgozni sok nehézséggel kell megküzdeni. Itt van a gyorsétterem ott is állandóan talpon kell lenni a nyolc órában és, akik odajárnak bizony mindegyiket kiszolgálni azért említettem neked, mert a nagyobbik lányom 14.éve dolgozik és hidd el ezen a területen kevesen maradnak meg állandóan szinte mindig cserélődnek az alkalmazottak. Igaz a vezetőségben van, de ettől függetlenül ő sem tétlenkedhet.

Itt a fő szempont szintén a fürgeség és a gyorsaság. Ha mindenáron ehhez ragaszkodsz kívánok neked sok szerencsét. Üdv.Ágnes

2010. szept. 17. 15:14

Szia!

Hát igen,meg kell szokni ezt a dolgot.De hajts hogy feljebb kerülj és akkor könnyebb lesz!Én most kezdem a boltvezetőit pont ezért.

6. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. szept. 17. 15:13

Szia:)

Hát bizony tudom miről van szó....1988-ban kezdtem gyakorlatomat boltokban,majd az iskola befejeztével már tudtam,hogy soha nem tudnám ezt csinálni.Főleg a mai multi áruházakban.

Így ruházati üzletekben dolgoztam,s vezető lettem inkább.

Nagyon sajnálom az élelmiszer bolti eladókat,tudom mit kell dolgozniuk azért a kevés pénzért.

Van olyan tes&o-metro pénztáros,aki minden alkalommal mosolyog,és szép napot kíván...holott tudom mennyit dolgozik!

Persze találkoztam idiótával is nem olyan rég a lidl-ben.

2010. szept. 17. 15:13

Én csak 1 hónapot voltam pénztáros a Balcsin egy abc-ben(nyári meló),de az első 3 nap után már nem éreztem,hogy fájnak a lábaim,mert megszoktam.Ott 14 óráztunk (szabadnap nem volt,max ha kikuncsiztál 2 hetente 1 napot),én voltam a főpénztáros,de ha épp nem volt vevő,akkor nem állhattam ott egy helyben,pakolgatnom kellett,áraznom,vagy ami éppen akadt,de ott is az volt,hogy nincs megállás.

Megszokod vagy megszöksz ;)

Sok sikert és kitartást!

2010. szept. 17. 15:10
Ez az első olyan bolt, ahol dolgozol? Ez elég durván hangzik, nem hiszem, hogy ez mindenhol így lenne! Ha gyakorlaton vagy, lehet, hogy rajtad gyakorolják az uralkodást!
2010. szept. 17. 15:10
Ez bizony így van. Ráadásul emberekkel foglalkozni sem könnyű feladat...
2010. szept. 17. 15:07
vagyis rá kellett jönnöm, azt akartam írni:)
2010. szept. 17. 15:06
eddig csak vásárolni mentem be a boltokba és soha nem tudtam, hogy mi zajlik e munka mögött... 2 napja vagyok gyakorlaton egy nagyobb abc-ben és rá kellett jönnöm, hogy bizony nagy fába vágtam a fejszém. Itt bizony nincs megállás, leülni tilos (még ha egész nap csak pakoltál megállás nélkül és egy vevő sincs az üzletben akkor sem lehet) Nekem ez fura, hogy reggel bemegyek és semmi pihenőidő, hanem a műszak végéig csak cipekedés, árazás, pakolás, kiszolgálás, szaladgálás... sőt még egy helyben sem lehet megállni, mert máris rám szólnak... Sokszor úgy érzem, hogy leszakad a derekam és a lábaim annyira fájnak... Most már biztos, hogy más szemmel megyek be egy boltba ha vásárolok valamit... Ti mit gondoltok erről?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook